intel 3945abg, dziala tylko do 11ego kanalu - zakres US

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
lukk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 10 sie 2005, 19:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

intel 3945abg, dziala tylko do 11ego kanalu - zakres US

Post autor: lukk »

Witam,

Karta działa mi tylko na zakresie kanałów US, czyli do 11. Od razu wspomnę, że nie chcę zmieniać kanału z 13 na niższy (bądź też nie mogę, w każdym razie to nie jest rozwiązanie). Ustawiłem też na stałe zakres EU (na JP jest tak samo, a oba kanał 13 obsługują)
[zgodnie z http://www.ubuntu.com/getubuntu/release ... tel%203945]
Sieć ma ukryty essid i zabezpieczenia WPA/WPA2 PSK, ustawiona na kanale 13. Po przestawieniu na zakres EU sieć zaczęła pojawiać się do wyboru zarówno w Network Managerze jak i w WICD, ale tak samo jak przed tą operacją - prosi o uwieżytelnienie. Po podaniu klucza trochę poczeka i wywali monit o podanie klucza do uwierzytelnienia ponownie. I tak w kółko.
Dodatkowo, jeżeli zaznaczę pokaż klucz, będzie on wyglądał inaczej niż ten, który ja wprowadzam (ale za to jest on o stałym wyglądzie). Nie jest to jakieś stare ustawienie, ale na wszelki wypadek wyczyściłem całą konfigurację sieci. Oczywiście na kanałach niższych wszystko działa jak należy.
Wcześniej takich problemów z wifi nie miałem.

Ktoś ma może jakiś pomysł, na któryś z problemów? Co przeoczyłem? Przypominam - zmiana kanału nie rozwiązuje problemu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości