Guild Wars - "co w trawie piszczy?"

Nie samą pracą człowiek żyje ;)
marcepan25
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 21 lut 2007, 16:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Guild Wars - "co w trawie piszczy?"

Post autor: marcepan25 »

Witam :)
Jak każdy wie (nawet ja :P) Zaczął się rok szkolny... Uczyć się trzeba (czasami :P)...
Ale jakoś trzeba sobie umilić długie zimowe wieczory :) (a ta zbliża się już coraz większymi krokami)
No i pierwsze co wpadło mi do głowy to właśnie Guild Wars...
(Lineage 2 juz dawno wychodzi mi bokami a i tak z braku alternatywny dalej w to gram :P)
Cena gry oscyluje w tym momencie w granicach 80zł... Nie muszę płacić żadnego abonamentu... (no i teraz najlepsza część:)) Chodzi bezproblemowo na Linuksie :w00t:
Przed kupnem gry chciałem się tylko rozeznać "co w trawie piszczy"...
Jak to wszystko wygląda w świecie GW?
Czy gra nadal ma dużo graczy?
Czy się jeszcze nie wypaliła?
Czy twórcy nadal interesują się swoim produktem i wypuszczają regularnie patche/łatki?
Czy ktoś z forum i/lub społeczności Ubuntu dalej gra w tą grę? (Jak zaczynam w coś grać lubie mieć pewność że nie będę sam :))

Hmm.. to by było chyba na tyle... Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi :)

P.S. Jeżeli ktoś z was posiada jakiś trial-owy klucz do Guild Wars (obojętnie jakiej części) bardzo prosił bym o kontakt na gg: 3344611 ... Otóż chce sprawdzić jak przy obecnej (ostatecznej) konfiguracji mego komputera gra będzie się sprawowała...
AMD Athlon64 X2 4000+ / Foxconn A690GM2MA-8KRS2H
2x 1GB Patriot 800Mhz CL4 LLK 4-4-4-12 / Palit GeForce 8600GT Sonic + (625/1800)
lolko7
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Odp: Guild Wars - "co w trawie piszczy?"

Post autor: lolko7 »

Nie wiem skąd wziąłeś takie ceny ? Można dostać nową za ok 50 zł. Proponuję ci, wejść na polskie forum Guild Wars i tam zadać pytania odnośnie:
"Czy gra nadal ma dużo graczy?
Czy się jeszcze nie wypaliła?
Czy twórcy nadal interesują się swoim produktem i wypuszczają regularnie patche/łatki?"
będą najlepiej zorientowani.
Tutaj na forum jest już jakiś wątek o GW coś z problemami z grą przejrzyj, a i nie zaszkodzi na forum GW zadać pytania odnośnie linuxa.
BeŻet
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2006, 18:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04

Odp: Guild Wars - "co w trawie piszczy?"

Post autor: BeŻet »

Jeśli chodzi o MMORPG i podobne, mogę polecić grę którą znalazłem jakiś czas temu, Venatios, polska karcianka internetowa. Jest to karcianka, coś jak Magic: The Gathering, ale z elementami RPG. Jako, że działa z poziomu przeglądarki (polecam Firefoxa) a interfejs jest we Flashu, działa bardzo ładnie pod Linuksem. Gra jest darmowa, można dokupywać smsami dodatkowe fundusze. Na prawdę polecam. Można grać zarówno z innymi graczami jak i z przeciwnikiem.
http://venatios.pl - Polska Karcianka Internetowa, działa pod Linuksem!
Awatar użytkownika
DeXTeD
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2008, 19:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Guild Wars - "co w trawie piszczy?"

Post autor: DeXTeD »

marcepan25 pisze: Jak to wszystko wygląda w świecie GW?
Wszystko ładnie, dopracowane w końcu jest najładniejszym MMORPG ;)

marcepan25 pisze: Czy gra nadal ma dużo graczy?
W głównych miastach (na polskim serwerze) są no-stop ludzie a na angielskich jest jeszcze więcej.
marcepan25 pisze: Czy się jeszcze nie wypaliła?
O co Ci dokładnie chodzi?
marcepan25 pisze: Czy twórcy nadal interesują się swoim produktem i wypuszczają regularnie patche/łatki?
Aktualizacje jest prawie codziennie, niedawno doszło sporo nowych misji, questów i jeden hero.
marcepan25 pisze: Czy ktoś z forum i/lub społeczności Ubuntu dalej gra w tą grę? (Jak zaczynam w coś grać lubię mieć pewność że nie będę sam :))
Ogólnie nie lubię grać ale ta gra mi się wyjątkowo podoba :)
Polecam.
_NaPeK_
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2007, 15:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Guild Wars - "co w trawie piszczy?"

Post autor: _NaPeK_ »

W GuildWars co weekend sa eventy na swieta dodatkowe miny gry, aktualizacje 2-3 razy w tygodniu, gram 3 lata jeszcze mi sie nie znudzila
lolko7
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Odp: Guild Wars - "co w trawie piszczy?"

Post autor: lolko7 »

Oooo Panowie obeznani to proszę o poradę Co kupić podstawkę czy od razu Factions, Nightfall na początek oczywiście.
Gilberto
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 02 paź 2008, 19:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Guild Wars - "co w trawie piszczy?"

Post autor: Gilberto »

Zdecydowanie polecam :) 2 lata gry i dalej mi się podoba :> Polecam wszystkie podstawki + dodatek ale na początek radzę nabyć GW: Nightfall :)
Awatar użytkownika
DeXTeD
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2008, 19:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Guild Wars - "co w trawie piszczy?"

Post autor: DeXTeD »

Gilberto pisze:dodatek ale na początek radzę nabyć GW: Nightfall :)
No nie wiem, mam nightfall i troszkę nudnawy, Eye of the North jest super ale ciężkie i jest to dodatek, Prophecies jest strasznie długi i jak nie jest to 1st cześć to misje są za banalne i nudne a Factions mam już do 1 roku było to moja pierwsza cześć i do dzisiaj lubię tam pograć. Polecam!
kmd
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 06 cze 2008, 12:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Guild Wars - "co w trawie piszczy?"

Post autor: kmd »

Chciałem zauważyć tylko, że w podstawową część gry, gra już niewielu graczy. Miast są już właściwie puste. Więc radzę od razu kupić dodatek działający bez podstawki.
Awatar użytkownika
Iacobus
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 51
Rejestracja: 17 wrz 2008, 19:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Guild Wars - "co w trawie piszczy?"

Post autor: Iacobus »

Nie chcę zaczynać nowego wątku, więc odświeżę. Guild Wars przynajmniej u mnie nie działa z wersją wine 1.0.22. Trzeba downgradować do 21.
Inny OS == Debian Squeeze + KDE 4.4
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości