Czy xfce odchodzi od standardowego pulpitu i będzie zastąpiony plasmą z kde?

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
kaizmoto1489
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2021, 07:24
Wersja Ubuntu: 19.10
Środowisko graficzne: LXQt
Architektura: x86_64

Czy xfce odchodzi od standardowego pulpitu i będzie zastąpiony plasmą z kde?

Post autor: kaizmoto1489 »

Witam,
Używałem wersji 20.04 ze środowiskiem graficznym xfce, po aktualizacji i uruchomieniu ponownym komputera gdy pojawia się ekran ładowania systemu w prawym dolnym rogu mam napis "plasma kde", po uruchomieniu systemu mam czarny ekran i tylko kursor myszki. Użyłem kombinacji klawiszy ctrl+alt+F1 by wejść na pierwszą powłokę wiersza poleceń, po zalogowaniu dałem startx i pojawił się pulpit xfce, jednak operacja musi być powtarzana za każdym razem, troche to uciążliwe. Czy xfce odchodzi od standardowego pulpitu i będzie zastąpiony plasmą z kde? Czy ktoś wie jak mógłbym ustawić automatyczne uruchamianie pulpitu xfce?
Awatar użytkownika
320
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 293
Rejestracja: 20 lis 2020, 00:03
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Czy xfce odchodzi od standardowego pulpitu i będzie zastąpiony plasmą z kde?

Post autor: 320 »

Nie mylisz XFCE z LXQt?
Wunder Wungiel
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 223
Rejestracja: 26 sty 2021, 07:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Czy xfce odchodzi od standardowego pulpitu i będzie zastąpiony plasmą z kde?

Post autor: Wunder Wungiel »

LXQT staje się podobne do KDE, motywy, kursory... Xfce na razie jest dalej klasycznym, w miarę lekkim DE ;)
Moje OS-y = Arch Linux || Windows 10 Pro
Linux'y, które miałem: MX Linux, AntiX, ZorinOS, wszystkie *ubuntu :), Linux Lite, Linux Mint, KDE Neon, Debian, Fedora, Manjaro, LinuxFX, LMDE, OpenSUSE, Arch
Awatar użytkownika
320
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 293
Rejestracja: 20 lis 2020, 00:03
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Czy xfce odchodzi od standardowego pulpitu i będzie zastąpiony plasmą z kde?

Post autor: 320 »

kaizmoto1489 pisze: 10 maja 2021, 07:28 gdy pojawia się ekran ładowania systemu w prawym dolnym rogu mam napis "plasma kde",
Na ekranie logowania powinna być lista sesji.
W Lubuntu 20.04 są do wyboru "Lubuntu", "LXQt Desktop" oraz "Openbox".
System powinien zapamiętać ostatnią sesję dla danego użytkownika.
--edycja--
U mnie wybranie sesji "openbox" zamraża ekran logowania.
Pozostałe działają normalnie.
kjur
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 120
Rejestracja: 18 lut 2007, 03:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Czy xfce odchodzi od standardowego pulpitu i będzie zastąpiony plasmą z kde?

Post autor: kjur »

Ostatnio XFCE dostalo aktualizacje z wersji 4.14 do 4.16, ale to wciaz XFCE, a nie Plasma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość