Uwagi odnośnie nazywania tematów oraz zamykania niewygodnych.

Uwagi, propozycje tematów, pomysły na serwis Ubuntu.pl
Awatar użytkownika
Nem
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 284
Rejestracja: 29 lis 2009, 13:23
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Uwagi odnośnie nazywania tematów oraz zamykania niewygodnych.

Post autor: Nem »

Ponieważ Sylwester zamknął niesłusznie wg mnie poprzedni temat, zakładam kolejny. Do Sylwestra napisałam gdy ten już zamknął mi poprzedni temat. Już PO zmianie tytułu, który opisywał dokładnie problem.

Bo tak - problem pojawił się podczas konfigurowania systemu a konkretnie instalacji bibliotek 32bit na systemie 64. Czy to się zgadza?
Sylwester pisze:I tyle w tej kwestii.
Sama przyznajesz, że masz gdzieś regulamin tego forum i wałkujesz temat, który został już wyjaśniony wielokrotnie.
Gdzie ja przyznaję coś takiego? Dałam przykład. Proszę mi nic nie wmawiać. A już się okazało, że regulamin znam (możę nie słowo w słowo). I jednak go szanuje, zastosowałam się do jednej prośby.

Swój problem rozwiązałam samodzielnie, choć jeden z moderatorów pomagał mi na PW niestety to nie pomogło, ale nakierowało mnie na rozwiązanie. Przejrzałam sobie forum i widzę, że sporo jest takich tematów na które nikt nie potrafi odpowiedzieć. Mnie tutaj zdarzył się już trzeci, który muszę rozwiązywać sama. Pomoc w jednym przypadku otrzymałam na #ubuntu-pl. Tak więc zaczynam mieć wątpliwości, czy korzystanie z tego forum ma sens, skoro w imię porządku wprowadza się użytkownika w błąd sugerując mu zmianę dobrego tematu na inny i powodowanie niepotrzebnego stresu u osób, które i tak są w stanie napięcia. Administratorzy powinni poważnie przemyśleć czy istnienie forum w obecnej aż tak rygorystycznej formie ma sens. Znam inne fora, dużo większe np forum Dobrych Programów, gdzie jest duuuużo więcej i użytkowników i postów i takiej nagonki nie ma.

Poza tym na wszystkich forach ujawnianie prywatnych wiadomości użytkowników jest uważane za naruszanie regulaminu, poza tym niezgodne jest z przepisami polskiego prawa o prywatności i ochronie korespondencji. Czy szanowny pan Administrator wielce ważnego forum zdaje sobie z tego sprawę? Jeżeli przepisy obowiązują innych, kolega Administrator nad nimi nie stoi.

Uważam, że niesłusznie zostałam potraktowana jak jakaś kompletna noobka oraz próbuje mi się coś tu wmawiać. To że tu mam kilka postów (w sumie na innych forach mam ich tysiące), nie znaczy, że nie potrafię dyskutować na forum, zadawać pytań, szukać odpowiedzi na własną rękę i współżyć z innymi użytkownikami. Znam również ogólnie regulamin. Zasady panujące na tym forum uważam za niepoważne - nie przemyślane i ogólnie karygodne.

I nie usłyszałam ani jednego przepraszam za zwracanie uwagi o zły temat, skoro był dobry i jak najbardziej adekwatny do problemu, a potem za zamknięcie wątku, bo przez uwagi jednego moderatora i nie przeczytanie treści przez Administratora tytuł stał się w ogóle nie na miejscu w dziale w którym się znajdował.

Jeżeli administratorzy i moderatorzy wymagają ode mnie znajomości regulaminu ja oczekuje od nich tego samego plus szacunek jaki należy się każdemu użytkownikowi, a przez Sylwestra poczułam się jak jakiś gorszy gatunek człowieka.
This world is just illusion, always trying to change you
Awatar użytkownika
castor_troy
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 365
Rejestracja: 07 sty 2008, 20:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: ok. Bielska-Białej

Odp: Uwagi odnośnie nazywania tematów oraz zamykania niewygodnych.

Post autor: castor_troy »

Jeżeli publicznie chcesz się skarżyć (nie ty pierwsza i z pewnością nie ostatnia) na postępowanie administracji/moderacji to uwiarygodnij swoje zarzuty jakimś linkiem do usuniętego (niesłusznie) tematu.
W chwili obecnej ten temat nadaje się tylko do kosza, ale zaczekam na jakiś dowód naszej winy.
Awatar użytkownika
karmelek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 883
Rejestracja: 10 lut 2007, 17:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Uwagi odnośnie nazywania tematów oraz zamykania niewygodnych.

Post autor: karmelek »

viewtopic.php?t=132411

O to chodzi AFAIK
Wszystkich moderatorów Bóg po śmierci zabiera do nieba, żeby ci dwadzieścia cztery godziny na dobę moderowali modlitwy do niego.
http://karmelek.wordpress.com
inny OS=debian lenny
Awatar użytkownika
Nem
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 284
Rejestracja: 29 lis 2009, 13:23
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Uwagi odnośnie nazywania tematów oraz zamykania niewygodnych.

Post autor: Nem »

A tutaj link do ujawniania PW - viewtopic.php?t=132449&page=2
This world is just illusion, always trying to change you
Awatar użytkownika
sylwester
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1455
Rejestracja: 18 lut 2005, 19:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Uwagi odnośnie nazywania tematów oraz zamykania niewygodnych.

Post autor: sylwester »

Nem pisze: Jeżeli administratorzy i moderatorzy wymagają ode mnie znajomości regulaminu ja oczekuje od nich tego samego plus szacunek jaki należy się każdemu użytkownikowi, a przez Sylwestra poczułam się jak jakiś gorszy gatunek człowieka.
Jesteś na najlepszej drodze do zostania "męczennikiem" tego forum.
Naprawdę wydaje Ci się, że wszyscy wkoło się sprzysięgli akurat przeciwko Tobie? Zaśmiecasz forum bezsensowną awanturą.
Na pytania o usunięte/zablokowane/skasowane/przeniesione posty bez linków do nich nie odpowiadam :P
http://ubuntu.pl
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8613
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Uwagi odnośnie nazywania tematów oraz zamykania niewygodnych.

Post autor: mario_7 »

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że edytowanie posta (w zasadzie napisanie go od nowa) po ponad godzinie od jego wysłania nie jest przejawem właściwego zachowania na forum. Zwłaszcza, że jego wydźwięk zmienił się diametralnie.
Przejrzałam sobie forum i widzę, że sporo jest takich tematów na które nikt nie potrafi odpowiedzieć. Mnie tutaj zdarzył się już trzeci, który muszę rozwiązywać sama. Pomoc w jednym przypadku otrzymałam na #ubuntu-pl. Tak więc zaczynam mieć wątpliwości, czy korzystanie z tego forum ma sens, skoro w imię porządku wprowadza się użytkownika w błąd sugerując mu zmianę dobrego tematu na inny i powodowanie niepotrzebnego stresu u osób, które i tak są w stanie napięcia. Administratorzy powinni poważnie przemyśleć czy istnienie forum w obecnej aż tak rygorystycznej formie ma sens.
No tak, bo przecież jeśli na forum nie ma rozwiązania mojego problemu, to po co ono istnieje?

Na to jak dużo piszą użytkownicy wpływu nie mamy. Wiele problemów jest rozwiązywanych i z pewnością wielu osobom to pomaga. Możesz sobie wątpić w sens istnienia tego forum, ale statystyki mówią swoje i tysiącom innych ludzi najwyraźniej właśnie to forum jest potrzebne.

A temat wcale dobry nie był.
Poza tym na wszystkich forach ujawnianie prywatnych wiadomości użytkowników jest uważane za naruszanie regulaminu, poza tym niezgodne jest z przepisami polskiego prawa o prywatności i ochronie korespondencji. Czy szanowny pan Administrator wielce ważnego forum zdaje sobie z tego sprawę? Jeżeli przepisy obowiązują innych, kolega Administrator nad nimi nie stoi.
A to bardzo ciekawe jest. Jakaś podstawa prawna?
Specjaliści na prawniczych forach mają inne zdanie, np.: http://prawnikow.pl/forum/thread/24846, ... omosci.htm
Zasady panujące na tym forum uważam za niepoważne - nieprzemyślane i ogólnie karygodne.
Zasady były kształtowane przez 5 lat istnienia forum, a o pozwolenie na ich kopiowanie pytali się różni ludzie prowadzący własne fora. Śmiem twierdzić, że aż tak złe nie są.
Jeżeli administratorzy i moderatorzy wymagają ode mnie znajomości regulaminu ja oczekuje od nich tego samego plus szacunek jaki należy się każdemu użytkownikowi, a przez Sylwestra poczułam się jak jakiś gorszy gatunek człowieka.
Skoro z tematu zrobił się bajzel, to dobrze, że został usunięty - trzeba było go po prostu założyć jeszcze raz w prawidłowy sposób.
Nie wiem dlaczego niektórzy ludzie najwyraźniej lubią występować w roli ofiar, ale to na nas nie działa. Usunięcie posta to nie koniec świata, nie stała Ci się żadna krzywda, co więcej masz okazję z nami podyskutować i nie unikamy odpowiedzi na Twoje pytania. Nie wiem na co liczysz, ale błagać Cię o cokolwiek nie będziemy. Było źle, powinnaś to poprawić i tyle.

Chciałbym też dodać, że Twoje posty podpadają pod, od czasu do czasu pojawiający się na forum, bełkot o niedobrych administratorach/moderatorach oraz beznadziejnym regulaminie. Zero konstruktywnej krytyki, za to sporo odwoływania się do "innych", bez obiektywnego spojrzenia, że ci inni wcale zielonymi wyspami (to teraz modne określenie :P) nie są.

My na prawdę mamy co robić i marnowanie czasu na jałowe dyskusje nie jest naszą ulubioną rozrywką. Jeśli masz zamiar jeszcze bardziej ponarzekać jacy to źli i niedobrzy jesteśmy, to najlepiej sobie odpuść. Nie lubimy blokować użytkowników, którzy mają potencjał.

Na koniec wspomnę jeszcze tylko, że dzięki takim zasadom na forum wychowaliśmy już nie jednego porządnego użytkownika. Historia forum zna przypadek osoby, która dostała bana za łamanie regulaminu a później została świetnym moderatorem.

Jak w obliczu tego, co napisałem oraz dużej popularności forum wyglądają Twoje, no właśnie.. to nawet argumenty nie są, tylko historie użalającej się osoby? Przemyśl sprawę na spokojnie.
Zablokowany

Wróć do „Ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości