LFire, czyli XFire dla Linuxa

Miejsce, w którym użytkownicy forum mogą zaprezentować swoje własne projekty programistyczne.
psc1997
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Architektura: x86_64

LFire, czyli XFire dla Linuxa

Post autor: psc1997 »

Witam! :)
Jakiś czas temu zacząłem uczyć się języka programowania Java (oczywiście z poradników i kursów znalezionych w sieci).
Po pewnym czasie, postanowiłem zacząć uczyć się poprzez praktyke, i tak właśnie powstał pomysł stworzenia programu o wdzięcznej nazwie LFire.
Od kilku lat używam XFire na Windzie, ale nie mogłem znaleźć alternatywy dla Linuxa. A jako że kocham statystyki, pierwszy program jest właśnie z nimi związany. Oto właśnie początek pomysłu na stworzenie LFire.

Do czego służy LFire?
*Jest to program, który liczy ile czasu w co gramy, podobnie jak XFire pod Windows'em ;)

Skąd można go ściągnąć?
*Z oficjalnej strony projektu: http://www.lfire.cba.pl

Wiem, że program jest niekompletny, brakuje jeszcze kilku rzeczy, ale jest to OpenBeta ;)

Aktualnie szukam osób, które zainteresuje program, i które lubią sobie czasem pograć na Linuxie, ponieważ jestem na etapie dodawania wsparcia/obsługi nowych gier. A jako że sam nie jestem w stanie ściągnąć na komp wszystkich gier darmowych, nie mówiąc już o płatnych, to liczę na pomoc ze strony użytkowników programu.

Jeśli ktoś z Was gra na Linuxie, jeśli miałby troszeczkę czasu, to proszę o wysyłanie Nazwy gry, która ma być wspierana przez LFire, wraz z nazwą procesu gry
( aby go poznać, wystarczy wpisać w konsole "ps -aux" i znaleźć coś, co może się tyczyć konkretnej gry - np. Gra: OpenTTD | Proces: openttd ).

Z góry dziękuje za wszelkie komentarze, opinie i wskazówki dotyczące rozwoju programu. Pozdrawiam ;-)
Awatar użytkownika
Yuri20
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 49
Rejestracja: 31 maja 2009, 13:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: LFire, czyli XFire dla Linuxa

Post autor: Yuri20 »

No weź podziel się kodem źródłowym. Warto by obudować wszystkie zdarzenia w klasie SwingWorker bo program zdaje się mieć wstrzymaną akcję serca po kliknięciu w niektóre guziczki. Chętnie pomógłbym.
psc1997
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Architektura: x86_64

Re: LFire, czyli XFire dla Linuxa

Post autor: psc1997 »

Obudować zdarzenia w SwingWorker? Hmmm... nie za bardzo ogarniam o co chodzi :<
Jeśli chodzi o wstrzymaną akcję serca, to chodzi tobie o to, co dzieje się kiedy użytkownik wciśnie przycisk 'Czuwaj'?
Jest tak dla tego, ponieważ używam tam Thread.sleep, bo nie znałem nic innego, co wykonywałoby pewną akcję co 1min (a właściwie zatrzymałoby wykonywanie akcji na 1 min) :/
Ale teraz, kiedy będe miał czas chętnie spróbuje zastosować tam coś innego. Pomożesz? :>
Przy okazji podszkole sie troche w Javie, bo podejrzewam że znasz się bardziej niż ja ;P
Jeśli chcesz pomóc zgadamy się jakoś na PW ;)
pinokio01
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2012, 10:23

Re: LFire, czyli XFire dla Linuxa

Post autor: pinokio01 »

Ja chyba tez potrzebuję trochę podszkolenia.
Tripix
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 218
Rejestracja: 12 wrz 2008, 06:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: LFire, czyli XFire dla Linuxa

Post autor: Tripix »

X Fire to też wyszukiwarka serwerów - gownie dla gier rentail

Można by by dorobić szukarkę gier na duysku, i wyszukiwarkę serwerów ^.^
psc1997
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 18 kwie 2010, 13:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Architektura: x86_64

Re: LFire, czyli XFire dla Linuxa

Post autor: psc1997 »

@Tripix hmm... ok nad wyszukiwarką gier pomyśle ;)
Fakt, jest to przydatne bo sam chętnie na Windzie uruchamiam gry przez XFire a nie ikonki gier...
A jeśli chodzi o wyszukiwarkę serwerów, to niestety na razie chyba będę sobie musiał to odpuścić, bo po prostu nie umiem tego zrobić ... Ale pokombinuje, może uda mi się coś sensownego wymyślić ;)
Przez ostatni czas doprowadzałem linuxa do ładu, abym mógł dalej pisać LFire, więc rozwój programu stał w miejscu...
Ale mam nadzieję że teraz będę mógł dalej rozbudowywać program ;)
Dzięki za info, pozdrawiam ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza twórczość”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość