Po reinstalacji 11.04 bez formatu, nie działa myszka i internet.

manek775
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 21 wrz 2010, 19:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: 84-100 Puck, Polska
Kontakt:

Po reinstalacji 11.04 bez formatu, nie działa myszka i internet.

Post autor: manek775 »

Witam!!!
Po aktualizacji z 10.10 do 11.04 system raz się uruchamiał, innym razem pokazywał kernel panic error. Po jakimś czasie system padł już zupełnie, więc zrobiłem reinstalację bez formatu do wersji 11.04. Okazało się że tak na oko rozdzielczość zmieniła się na 1024x768, przez brak myszki nie mogę zmienić interfejsu/środowiska graficznego w GDM, a przez brak internetu nie mogę zainstalować sterów. Mało tego: żeby dostać się do ustawień myszki trzeba użyć myszki. Próbowałem wielu skrótów, ale za nic nie mogę się dostać do menu preferencji. Jedyny skutek to odkrycie skrótu do menu aplikacji. Może dużo tu pytań, ale nie wiem jak inaczej rozmieścić to w kilku postach. Ponieważ nie lubię skomplikowanych zagmatwanych instrukcji, proszę o w miarę możliwości jak najbardziej szczegółową instrukcję. Najcięższą uciążliwością jest brak neta, przez który mam znacznie utrudnioną instalację: Raz łindołs, raz Linux... Jeśli kogoś ciekawi jak napisałem ten oto post, to napisałem go na łindołsie[czyt. chińszczyźnie]. Dane kompa: Płyta główna:MSi G31TM-P21/25/31/35 (nie znalazłem bardziej szczegółowych danych) Procesor: Dość popularny wśród stacjonarnych kompów: Intel Pentium Dual Core, Grafika Ati Radeon HD 4550. to chyba tyle. Jeśli może się przydać to mój monitor: LG Flatron F700B. Dodam że chciałbym uniknąć formatowania ponieważ nie mam za bardzo jak zrobić backupu. No i czy format cokolwiek by dał, bo chciałbym kombinować jak najmniej, i jak najszybciej używać sprawnego Ubuntu. Najlepiej z Gnome 2.x zamiast Unity, ponieważ to w końcu ubuntu desktop a nie netbook. Zresztą wolę używać sprawdzonego, pożądnego, starego, ale wciąż odmładzanego Gnome, a nie jakiejś nowości na której(przynajmniej w livecd)bardzo ciężko uruchomić cokolwiek.
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4680
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Po reinstalacji 11.04 bez formatu, nie działa myszka i internet.

Post autor: jacekalex »

A czego się spodziewałeś po wersji testowej typu alfa lub beta?
Sprawny działający system, to wersją stabilna, a jeśli ma działać po każdej aktualizacji, to do takiego ideału najbardziej (z krewniaków Ubuntu), moim zdaniem zbliżył się Debian Squeeze.

Bo nawet w stabilnym Ubuntu, choć w kolejnych wydaniach jest coraz lepiej,
generalnie z aktualizacjami bywa różnie.

Także do użytkowania jest STABILNA wersja systemu, testowa jest do testowania.

To by było na tyle
:craz:
pioruns
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1172
Rejestracja: 19 lis 2006, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Po reinstalacji 11.04 bez formatu, nie działa myszka i internet.

Post autor: pioruns »

Jak nie możesz do ustawień myszki wejść, to odpal sobie odpowiedni aplet używając alt+f2. Tak samo z każdym programem. Hmm albo chrootnij się do systemu z LiveCD, zainstaluj openssh server czy vnc ustaw i w ten sposób zmienisz wszystko bez myszki a nawet klawiatury;)
Registered Linux user #454644 ---> https://linuxcounter.net/
Zablokowany

Wróć do „Natty Narwhal”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości