Czy Open Office zadowala Cię?

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
menthosh
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 424
Rejestracja: 05 gru 2009, 12:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Czy Open Office zadowala Cię?

Post autor: menthosh »

majsza pisze:A gdy nie masz chwilowo internetu? :D
Nie zdarza się :D W razie awarii sieci zamieniam komórkę w modem. Ale dobra, uznajmy że nie każdy jest mną, tak więc GoogleDoc dobry tylko dla ludzi ze stałym internetem.
Windows służy tylko do ściągnięcia Linuksa i nagrania go na płytę, podobnie jak program Internet Explorer służy do ściągnięcia Firefoxa.
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Czy Open Office zadowala Cię?

Post autor: majsza »

MS Office to chyba jedyna rzecz, jaka się tej filmie udaje...

Niektórzy nie potrzebują w danej chwili sieci, gdy tworzą dokument, prawda?
Asus X551CA (Intel Pentium 2117U, 4GB RAM, Intel HD Graphics)
Ubuntu 20.04 LTS
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Czy Open Office zadowala Cię?

Post autor: Savpether »

Co fakt, to fakt, świat linuksa potrzebuje pożądnego pakietu biurowego, myślę, że na razie o te miejsce będą walczyć lo i koffice.
Open your mind for mental revolution. It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. This is your world. This is our world. The revolution is now.
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: Czy Open Office zadowala Cię?

Post autor: Jusko »

Moim zdaniem KOffice musi mieć dobry PR by był traktowany jako prawdziwy zamiennik. OOo i jego forki mają ugruntowaną pozycję. KOffice wydaje mi się rozwijaniem pakietu dla samego rozwijania. No i tempo rozwoju... Libre OpenOffice.org na razie nie zagrozi. Libre skierowany jest do tych osób, którzy Oracle traktują z podobnym rodzajem fanatyzmu jak Microsoft - Oracle ma Opena, to precz z nim i bierzemy Libre, bo tylko co Wolne to słuszne. Na pakiet MS nie ma co liczyć póki Linux nie stanie się realnym dochodem - wiadomo że dla MS liczą się DOLARY. Reszta to OpenOffice i jego forki, i i chyba tylko to mieć Linux na razie może (lub CrossOver kupić i do boju - mnie MS Office pod nim działał idealnie, gdyż jest to supportowana przez Cross'a aplikacja).
Registered Linux User - Number 482487

http://juskoit.cba.pl
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Czy Open Office zadowala Cię?

Post autor: Savpether »

Ostatnio rozwój KOffica przyspieszył, w każdym razie używam go i jestem zadowolony, jest bardzo szybki, znacznie szybszy od oo.org, np w otwieraniu plików tekstowych, które mają po pareset mega, odpalanie się, eksport do pdf, robi to znacznie szybciej, a krita zastępuje mi w pełni gimpa, nad karbonem popracują i zastąpi inkscape. Faktem jest, że tempo rozwoju koffice się zwiększa.
Open your mind for mental revolution. It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. This is your world. This is our world. The revolution is now.
przemek_2007
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 60
Rejestracja: 07 sty 2006, 23:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Czy Open Office zadowala Cię?

Post autor: przemek_2007 »

Jusko pisze:Moim zdaniem KOffice musi mieć dobry PR by był traktowany jako prawdziwy zamiennik. OOo i jego forki mają ugruntowaną pozycję. KOffice wydaje mi się rozwijaniem pakietu dla samego rozwijania. No i tempo rozwoju... Libre OpenOffice.org na razie nie zagrozi. Libre skierowany jest do tych osób, którzy Oracle traktują z podobnym rodzajem fanatyzmu jak Microsoft - Oracle ma Opena, to precz z nim i bierzemy Libre, bo tylko co Wolne to słuszne. Na pakiet MS nie ma co liczyć póki Linux nie stanie się realnym dochodem - wiadomo że dla MS liczą się DOLARY. Reszta to OpenOffice i jego forki, i i chyba tylko to mieć Linux na razie może (lub CrossOver kupić i do boju - mnie MS Office pod nim działał idealnie, gdyż jest to supportowana przez Cross'a aplikacja).
czcionki też były ok? bo mi pod PlayOnLinux działał idealnie, tylko czcionki były dość brzydkie:)

w ogóle niektórzy skupiają się głównie na edytorze tekstu, a zapominają że MSO to także potężny Excel:) i nie ma alternatywy bo Calc to jeszcze nie to:] chociaż i tak jest lepiej bo do niedawna jak włączałem plik z Excela to miałem głównie krzaczki:)

btw. co sądzicie o LaTeX-u? słyszałem pozytywne opinie ale nie miałem jeszcze czasu spróbować:wink:
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: Czy Open Office zadowala Cię?

Post autor: Jusko »

Tak, czcionki były OK. CodeWeavers zadbał o wszystko - po prostu instalujesz klikając dalej. Supportują oni oficjalnie parę wersji pakietu MS. Niestety CrossOver jest płatny - ja mam akurat szczęście że załapałem się na wersję z Lame Duck Day, gdy rozdawali przez dobę program za darmo z rocznym supportem technicznym bodajże.

Sam jestem ciekawy LaTeX - próbowałem raz i niestety odbiłem się, jednak spotkałem się z pochlebnymi opiniami.
Registered Linux User - Number 482487

http://juskoit.cba.pl
sir_herrbatka
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 587
Rejestracja: 10 maja 2009, 14:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Czy Open Office zadowala Cię?

Post autor: sir_herrbatka »

btw. co sądzicie o LaTeX-u? słyszałem pozytywne opinie ale nie miałem jeszcze czasu spróbować
Sam jestem ciekawy LaTeX - próbowałem raz i niestety odbiłem się, jednak spotkałem się z pochlebnymi opiniami.
Tradycyjna reklama LyX :D http://www.lyx.org Czyli LaTeX dla blondynek. Nie chce mi się rozwodzić więc powiem tyle: ten program jest genialny i łatwy w obsłudze. To mój ulubiony program do tworzenia dokumentów.

Koffice ma ten problem, że rozwija się nie jednorodnie. O ile Krita już teraz jest imponująca (ale gdzie jej tam do gimp!) o tyle kword ustępuje nawet dla abiword.

Ale nokia inwestuje, może jeszcze nas ten projekt zaskoczy.
Wolność wyboru to mit, bo zawsze znajdzie się argument, dlaczego źle wybrałeś nie wybierając Linuksa.
Awatar użytkownika
doiges
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 100
Rejestracja: 04 gru 2007, 19:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Lokalizacja: Ciechocinek, Polska
Kontakt:

Odp: Czy Open Office zadowala Cię?

Post autor: doiges »

Ja na swoim komputerze używam różnych programów biurowych, ale nie OpenOffice. Abiword, do standardowych dokumentów tekstowych, Scribus to DTP, Kabikaboo i RedNotebook do notatek i dziennika. Do pisania więcej mi nie potrzeba (chociaż piszę dużo)

Oczywiście, mógłbym zainstalować OO.org, ale to niejako kłóci się z lekkością LXDE. Ten pakiet biurowy mam zainstalowany na Windowsie.
Czy wiesz, że pingwiny potrafią skakać na wysokość dwóch metrów? Wejdź:
www.hrabia-niczego.blogspot.com
Awatar użytkownika
michal671
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 174
Rejestracja: 13 gru 2010, 15:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Odp: Czy Open Office zadowala Cię?

Post autor: michal671 »

Ja popieram jedną z pierwszych opinii: OpenOffice jest o niebo lepszy od Windows'owego (Mac'owego ;)) Office'a. Co prawda, gdy się pierwszy raz go widzi na oczy, trzeba przez kilka minut się oswoić. Ale jest super. U mnie nie występują takie problemy, jak opisane wyżej: tabele, akapity, itp... .
To by było na tyle :)

http://www.ubuntu-pomoc.org/ ← Porady dla Twojego systemu ;)
Zapraszam na moją stronę! → http://www.pcboard.net.pl/ oraz mój blog http://www.wilku.tk/
Inny OS: Sabayon Linux 7
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Czy Open Office zadowala Cię?

Post autor: Hwiparam »

doiges pisze:Ja na swoim komputerze używam różnych programów biurowych, ale nie OpenOffice. Abiword, do standardowych dokumentów tekstowych, Scribus to DTP, Kabikaboo i RedNotebook do notatek i dziennika. Do pisania więcej mi nie potrzeba (chociaż piszę dużo)

Oczywiście, mógłbym zainstalować OO.org, ale to niejako kłóci się z lekkością LXDE. Ten pakiet biurowy mam zainstalowany na Windowsie.
Kłóci się, nie kłóci - ja tam mam zainstalowany OOo pod Fluxboksem i nie narzekam specjalnie. No chyba, że masz słabiutki sprzęt - wtedy to zrozumiałe. Osobiście używam OOo od wersji 1.x i nie wyobrażam sobie teraz przesiadki na cokolwiek innego. Owszem, zadowala mnie, do moich zastosowań jest wystarczający. Jedyne, do czego można się czepić, to to, że czasem potrafi nieźle zamulić. Widać to szczególnie przy większych plikach z dużą ilością tabel, grafiki itp.
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości