Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: igotit4free »

veronx pisze:dzięki dzisiaj spróbuje zainstalować k3b bez 90% zbędnego mi kde ;-)
No to się raczej nie powiedzie.:tes: Mam świeżutkiego i pachnącego nowością 10.04 LTS na dysku, który jeszcze nic z KDE nigdy na oczy nie widział. Przymierzam się do K3b ale ...

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install k3b
Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności
Odczyt informacji o stanie... Gotowe
Zostaną zainstalowane następujące dodatkowe pakiety:
cdrdao exiv2 gdebi-kde icoutils install-package k3b-data kdebase-runtime kdebase-runtime-data kdelibs-bin kdelibs5 kdelibs5-data kdepimlibs-data kdepimlibs5 kdesudo kpackagekit kubuntu-debug-installer
libakonadiprivate1 libao2 libattica0 libboost-program-options1.40.0 libclucene0ldbl libdbusmenu-qt2 libexiv2-6 libflac++6 libiodbc2 libk3b6 libkcddb4 libmysqlclient16 libpackagekit-glib2-12
libpackagekit-qt-12 libphonon4 libplasma3 libpolkit-qt-1-0 libqca2 libqt4-assistant libqt4-dbus libqt4-designer libqt4-help libqt4-network libqt4-opengl libqt4-qt3support libqt4-script libqt4-scripttools
libqt4-sql libqt4-sql-mysql libqt4-svg libqt4-test libqt4-webkit libqt4-xml libqt4-xmlpatterns libsoprano4 libssh-4 libstreamanalyzer0 libstreams0 libxcb-shape0 libxcb-shm0 libxcb-xv0 libxine1
libxine1-bin libxine1-console libxine1-misc-plugins libxine1-x mysql-common oxygen-icon-theme packagekit packagekit-backend-apt phonon phonon-backend-xine plasma-scriptengine-javascript polkit-kde-1
python-kde4 python-packagekit python-qt4 python-sip shared-desktop-ontologies software-properties-kde soprano-daemon ttf-dejavu ttf-dejavu-extra update-manager-kde virtuoso-nepomuk
Sugerowane pakiety:
libterm-readline-gnu-perl libterm-readline-perl-perl k3b-extrathemes k3b-i18n normalize-audio sox movixmaker-2 libk3b6-extracodecs vcdimager djvulibre-bin hspell akonadi-server libqca2-plugin-cyrus-sasl
libqca2-plugin-gnupg libqca2-plugin-ossl libqca2-plugin-pkcs11 libqt4-dev gxine xine-ui libxine1-doc libxine-doc libxine1-ffmpeg phonon-backend-gstreamer phonon-backend-vlc phonon-backend-mplayer
kcm-phonon-xine python-qt4-dbg
Zostaną zainstalowane następujące NOWE pakiety:
cdrdao exiv2 gdebi-kde icoutils install-package k3b k3b-data kdebase-runtime kdebase-runtime-data kdelibs-bin kdelibs5 kdelibs5-data kdepimlibs-data kdepimlibs5 kdesudo kpackagekit
kubuntu-debug-installer libakonadiprivate1 libao2 libattica0 libboost-program-options1.40.0 libclucene0ldbl libdbusmenu-qt2 libexiv2-6 libflac++6 libiodbc2 libk3b6 libkcddb4 libmysqlclient16
libpackagekit-glib2-12 libpackagekit-qt-12 libphonon4 libplasma3 libpolkit-qt-1-0 libqca2 libqt4-assistant libqt4-dbus libqt4-designer libqt4-help libqt4-network libqt4-opengl libqt4-qt3support
libqt4-script libqt4-scripttools libqt4-sql libqt4-sql-mysql libqt4-svg libqt4-test libqt4-webkit libqt4-xml libqt4-xmlpatterns libsoprano4 libssh-4 libstreamanalyzer0 libstreams0 libxcb-shape0
libxcb-shm0 libxcb-xv0 libxine1 libxine1-bin libxine1-console libxine1-misc-plugins libxine1-x mysql-common oxygen-icon-theme packagekit packagekit-backend-apt phonon phonon-backend-xine
plasma-scriptengine-javascript polkit-kde-1 python-kde4 python-packagekit python-qt4 python-sip shared-desktop-ontologies software-properties-kde soprano-daemon ttf-dejavu ttf-dejavu-extra
update-manager-kde virtuoso-nepomuk
0 aktualizowanych, 82 nowo instalowanych, 0 usuwanych i 0 nieaktualizowanych.
Konieczne pobranie 77,3MB archiwów.
Po tej operacji zostanie dodatkowo użyte 277MB miejsca na dysku.

nie wydaje mi się, żeby coś z tego dało się pominąć.:whis:
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
kklimonda
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 20 kwie 2008, 04:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: kklimonda »

Spróbuj

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get --no-install-recommends install k3b
Przynajmniej kpackagekit i jego zależności nie mają większego sensu (i w 11.04 się nie instalują - ale to inna sprawa).
Awatar użytkownika
kondziu jah
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 621
Rejestracja: 27 wrz 2010, 19:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: kondziu jah »

rr9 pisze:Mnie, podobnie jak kogoś na początku wątku, irytuje nazwa. Podobnie jak np Puppy Linux ;) Jakoś to mało poważne, takie mam niestety skojarzenia. Wbrew pozorom nazwa produktu jest istotna. Taki przykład: do tej pory wiele osób nie traktuje poważnie programu FL Studio. Może dlatego, że przed zmianą nazwy był to Fruity Loops. Owocowe Pętle i poważny soft? Rozumiecie?;) No ale dobra, to wszystko kwestia gustów, nie da się każdemu dogodzić.
Nie zapominajmy o oknach, jabłkach, czarnychpożeczkach czy o Neronie palącym Rzym - to też niezbyt poważne nazwy, a mają jakąś większą czy mniejszą pozycję na rynku.
Awatar użytkownika
veronx
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 26 lip 2005, 14:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: veronx »

Igotit4free

odpuszczam w takim razie k3b ;-)

tak btw. czy w Debianie sprawa z zależnościami wygląda tak samo? coraz bardziej czaję się na protoplastę naszego Ubu.
be free join to Linux comunity.
Linux registred user : 386959
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: igotit4free »

Nie twierdzę, że to dyskwalifikuje K3b ... od "zawsze" korzystam z GNOME i za każdym razem instalowałem K3b, bo on po prostu nie ma godnego konkurenta.
Dotąd używałem Kadu i od czasu do czasu coś wypalałem, więc godziłem się na obecność tych "paru" obcych bibliotek. Zajętość miejsca na HDD nie jest problemem, pomimo obecności na dysku trzech systemów mam 160GB nieprzydzielonej przestrzeni ... tak się po prostu nad tym K3b zastanawiam.;P
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
k4misiek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 37
Rejestracja: 12 kwie 2006, 16:51
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: k4misiek »

veronx pisze:Igotit4free

odpuszczam w takim razie k3b ;-)

tak btw. czy w Debianie sprawa z zależnościami wygląda tak samo? coraz bardziej czaję się na protoplastę naszego Ubu.
k3b bezpośrednio zależy od kdebase-runtine, kdelibs
to nie są pakiety sugerowane ani rekomendowane aby mógł je pominąć

W Debiana wygląda to identycznie, i w innych dystrybucjach również..
You are registered as user #464141 with the Linux Counter
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: Jusko »

W Debianie pakiety nie są tak pozbijane momentami w meta-pakiety jak w Ubuntu.
Registered Linux User - Number 482487

http://juskoit.cba.pl
Awatar użytkownika
k4misiek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 37
Rejestracja: 12 kwie 2006, 16:51
Płeć: Mężczyzna
Kontakt:

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: k4misiek »

Rzadkość, wystarczy porównać debian/control obu systemów aby się o tym przekonać.
Jak występują różnice to zazwyczaj w zależnościach do zbudowania pakietu. Jako przykład można podać znany i (nie)lubiany Indicator.

Oczywiście meta-pakiety to inna sprawa, i to ma swoje wady jak i zalety.
Dlatego to co wyżej napisałem tyczy się praktycznie tylko zależności między pakietami.
You are registered as user #464141 with the Linux Counter
przemek_2007
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 60
Rejestracja: 07 sty 2006, 23:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: przemek_2007 »

mnie irytuje to, że kolejne wersje zamiast rozwiązywać stare problemy generują nowe:-x

np. obecnie czasami system wita mnie czarnym ekranem i tylko restart pomaga:-x we wcześniejszej wersji to działało

pierwszy raz odkąd korzystam z Kubuntu (kilka lat) nie zainstalowałem nowej wersji bo normalnie boję się, że może niespodziewanie coś się skopać, a nie mam obecnie czasu na rozwiązywanie nowych problemów.

imo wydawanie co 6 miesięcy niegotowego produktu jest totalnie bez sensu
Toshio1988
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 26 paź 2009, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: Toshio1988 »

Emm... wersje z końcowką x.10 . Dziesiątki to wersje TESTOWE by przetestować rozwiązania przed wprowadzeniem do wersji X.04 . Nikt Ci nie każe co 6 miesięcy instalować nowe Ubuntu. Ja osobiście posiadam na lapku 10.04 a siostra używa 9.04 :).

Także polecam instalować wersje z końcówką .04 bo to są pewne wersje.



@ TOPIC

Mnie w ubuntu jedynie wkurza sprawa z grami na linux i grami przez WINE. Niektore gry swietnie sie wlaczaja i mozna grac. Natomiast niektore lubią wywalać komunikat monitora OPTIMUM MODE RESOLUTION 1280x1024 60hz.... co jest wkurzajace probowalem wszelkich sztuczek i do dziś lipa.

Gdyby nie ta sprawa to spokojnie wszystko gra.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: linuxozaurus »

akże polecam instalować wersje z końcówką .04 bo to są pewne wersje.
nie byłabym taka pewna bo np w 10.04 skopali wyjście karty dźwiękowej w sterowniku
Toshio1988
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 26 paź 2009, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: Toshio1988 »

Aha . Mi nie sprawia problemów bo mam właśnie na lapku Ubuntu 10.04 LTS. Siostrze instalowalem 9.04 i tez swietnie chodzi .

Problem sprawił mi 9.10 i 10.10 .

Dlatego wole wersje oznaczone .04.


@ KOLEGA UP

Hm no tak :D tylko szkoda ,ze gry na konsole są duzo drozsze niz odpowiedniki tychże gier na PC.
Awatar użytkownika
Potulniaczek
Wygnańcy
Posty: 143
Rejestracja: 08 gru 2010, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: Potulniaczek »

W Ubuntu 10.O4 można przeciągać pliki wideo do Avidemuksa i jest to wygodne,a w 10.10 już się nie da.Denerwuje mnie także dłuższy start 10.10 niż poprzednika.Wkurzające jest pogorszenie rozdzielczości Plymoutha po instalacji własnościowych Driverów.Da się naprawić,ale...
przemek_2007
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 60
Rejestracja: 07 sty 2006, 23:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: przemek_2007 »

Toshio1988 pisze:Emm... wersje z końcowką x.10 . Dziesiątki to wersje TESTOWE by przetestować rozwiązania przed wprowadzeniem do wersji X.04 . Nikt Ci nie każe co 6 miesięcy instalować nowe Ubuntu. Ja osobiście posiadam na lapku 10.04 a siostra używa 9.04 :).

Także polecam instalować wersje z końcówką .04 bo to są pewne wersje.
no co Ty opowiadasz:) od pewnego momentu czuję się jak królik doświadczalny i nie ma znaczenia numerek na końcu:) masz jakieś źródło tych rewelacji, że dziesiątki są testowe a wersje x.04 nie?:)

ekspertem nie jestem ale nawet 10.04 doczekało się wersji 10.04.1 co by ludzie nie musieli od razu po instalacji ściągać masy poprawek:)

a tekst pt. nikt Ci nie każe co 6 miesięcy instalować nowe Ubuntu jest poniżej pasa bo na tej zasadzie można zbijać każdy problem z nowym wydaniem:) instalowałem nowe wydania bo zawsze liczyłem, że może tym razem poprawią ten błąd etc.:)
Awatar użytkownika
hufca
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 63
Rejestracja: 17 sie 2010, 20:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: hufca »

irytujące jest to, że (w polach edycji tekstu, notatniku itp.) nie można zaznaczać tekstu za pomocą shifta i strzałek, tak jak pod win,
taka możliwość bardzo ułatwia pisanie i programowanie, zwłaszcza na laptopie
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: Admc »

hufca pisze:irytujące jest to, że (w polach edycji tekstu, notatniku itp.) nie można zaznaczać tekstu za pomocą shifta i strzałek, tak jak pod win,
taka możliwość bardzo ułatwia pisanie i programowanie, zwłaszcza na laptopie
Jak to nie można? U mnie zaznaczanie shiftem działa. Coś masz skopane w ustawieniach układu klawiatury.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: majsza »

Ludzie. Zainstalujecie 9.10, czy tam 10.04, dociągniecie 200MB poprawek bezpieczeństwa i innych, jakieś nowe jąderko na daną dystrybucję i system działa w miarę stabilnie i dobrze. Numerki nie mają znaczenia.

10.04.1 powstało i 10.04.2 powstanie- bo taki jest cykl wydawniczy. Zainstalujesz 10.04- włączysz menedżera aktualizacji- i już masz 10.04.2 (np.).
Asus X551CA (Intel Pentium 2117U, 4GB RAM, Intel HD Graphics)
Ubuntu 20.04 LTS
alcek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 140
Rejestracja: 11 paź 2009, 14:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: alcek »

10.04.1 czy 10.04.2 to nie są żadne nowe wydania tylko zaaktualizowany obraz systemu udostępniany na stronie Canonicala.
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: Hwiparam »

majsza pisze:Ludzie. Zainstalujecie 9.10, czy tam 10.04, dociągniecie 200MB poprawek bezpieczeństwa i innych, jakieś nowe jąderko na daną dystrybucję i system działa w miarę stabilnie i dobrze. Numerki nie mają znaczenia.

10.04.1 powstało i 10.04.2 powstanie- bo taki jest cykl wydawniczy. Zainstalujesz 10.04- włączysz menedżera aktualizacji- i już masz 10.04.2 (np.).
Na 9.10 niedługo skończy się wsparcie, jeśli jeszcze się nie skończyło. 10.04 to wersja LTS, więc będą tylko łatki bezpieczeństwa. Ogólnie jak chce się mieć w systemie nowe wersje aplikacji (FF, OOo, GIMP itp.) to trzeba się bawić w dodawanie dodatkowych repo, bo Ubuntu nie nadąża za nowościami. Numerki może i nie mają znaczenia, jeśli nie zależy Ci na nowym sofcie, wtedy możesz sobie spokojnie jechać na samych LTS.
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: majsza »

Kończące się wsparcie nie oznacza, że dystrybucja nie będzie działać. I nie zawsze trzeba gonić za nowością. Niektórym wystarczą, do dobrego używania, te wersje oprogramowania, które są w systemie (np. 9.10). OpenOffice 3.2.0, Pidgin 2.6.6, Adobe Reader 9.4.1, Google Chrome 8 to naprawdę już funkcjonalne wersje,na których można pracować.
Asus X551CA (Intel Pentium 2117U, 4GB RAM, Intel HD Graphics)
Ubuntu 20.04 LTS
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość