FLASH - filmy płynne i z akceleracją :D

Grafika, film, dźwięk.
arturo1980
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 51
Rejestracja: 22 gru 2009, 16:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: FLASH - filmy płynne i z akceleracją :D

Post autor: arturo1980 »

Witam.
Rozwiązanie naprawdę fajne, w szczególności dla osób ze słabszymi komputerami. Trochę poszukałem i okazało się, że jest jeszcze łatwiej to zrobić. Wystarczy mieć mplayera i kodeki zainstalowane, nic więcej. Odtwarza bez problemu strumienie flasha z youtube i innych, nawet da radę odtworzyć materiał z ipla.tv. Osoby mające karty Nvidia serii 8 mogą cieszyć się jeszcze ze sprzętowego dekodowania vdpau, dzięki czemu obciązenie procka jest bardzo małe przy materiałach w jakosci hd. Co do łącza to nie musi być takie szybkie, 1Mbit powinno wystarczyć. A teraz jak:
Włączamy materiał, który chcemy oglądnąć, pauzujemy go-ma się cały czas buforować. W konsoli wpisujemy

Kod: Zaznacz cały

mplayer /tmp/Flash*
i cieszymy się obrazem bez zacięć. Można wypróbować również inne odtwarzacze (nakładka na mplayera gnome-mplayer również działa). Co się dotyczy ipli, to ją instalujemy, jeżeli jej nie mieliśmy i postępujemy w analogiczny sposób. Uruchamiamy interesujący materiał w ipli, pauzujemy ją i uruchamiamy w konsoli mplayera. Rozwiązanie znalezione zostało na forum ubucentrum, gdze pierwotnie do odtwarzania służył ffplay z pakietu ffmpeg. Dla zainteresowanych ten link http://forum.ubucentrum.net/thread-2921.html .

Witam ponownie.
Mając chwilę czasu postanowiłem sprawdzić rozwiązanie na innej konfiguracji komputera:
Pentium 3 667 MHz, karta graficzna zintegrowana i810e-dc133 512MB RAM PC-133@100MHz, system Debian testing
Komputer doskonale radzi sobie z przeglądaniem internetu, odtwarzaniem wmv na pełnym ekranie w roździelczości 1024x768 przy 24-bitowej głębi kolorów, jednak zbyt duża ilość animacji flash na stronach internetowych skutecznie spowalnia pracę. Oglądanie filmów we flashu oczywiście nie było możliwe. Zastosowałem opisaną metodę i wszystko działa, iple można oglądać w wersji eco bez żadnych problemów, filmy ze stron internetowych również, ale tylko te SD, nie HQ, ani HD. Niestety konieczne było wcześiejsze zbuforowanie całego materiału, gdyż Iceweasel (klon Firefoxa) generował duże obciążenie ok. 40%. Zatem wniosek jest tylko jeden. Ten co skarży się, że w Ubuntu 9.10 tną mu filmy we flashu, ma zbyt wolne łącze, a nie brak wsparcia dla sprzętu, czy błędy w oprogramowaniu. Dla tych jednak, którym zależy tylko na youtube polecam inne rozwiązanie, zainstalować minitube, które nie robi fochów w porównaniu do totema. Filmy Hd we flashu bezpośredio na stronach internetowych można oglądać na dosyć słabym komputerze jak na dzisiejsze czasy: AMD 3800x2 soc.939. (obciązenie ok 60-70% 2 rdzeni@2GHz), GF 8600GT 256MB, włączony Compiz+Emerald.
Wynik glxgears dla Pentium 3 667MHz i karty i810e to

Kod: Zaznacz cały

artur@CompaqiPAQ:~$ glxgears
153 frames in 5.0 seconds = 30.521 FPS
156 frames in 5.0 seconds = 31.066 FPS
157 frames in 5.0 seconds = 31.345 FPS
154 frames in 5.0 seconds = 30.748 FPS
157 frames in 5.0 seconds = 31.129 FPS
XIO:  fatal IO error 11 (Resource temporarily unavailable) on X server ":0.0"
      after 1771 requests (36 known processed) with 0 events remaining.
i internet+odtwarzanie wmv działają bez problemów.
pyzas
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 88
Rejestracja: 07 maja 2008, 10:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: FLASH - filmy płynne i z akceleracją :D

Post autor: pyzas »

Sprytne i działa!!! :)

dzięki bardzo!!!
Awatar użytkownika
piotr_go
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:24
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: FLASH - filmy płynne i z akceleracją :D

Post autor: piotr_go »

@arturo1980
Spotkałeś się może z czymś takim że podczas dłuższej pauzy zużycie procka przez flasha skacze na max i tak zostaje dopóki się go nie zabije?
U mnie coś takiego się działo od czasu do czasu na ubuntu 64bit.
Awatar użytkownika
swarogu
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 105
Rejestracja: 20 lip 2009, 20:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: FLASH - filmy płynne i z akceleracją :D

Post autor: swarogu »

@arturo1980
genialne w swojej prostocie ale u mnie na słabym łączu wyłącza się po kilku min. i nie działa opcja cache w Mplayerze .
Ja korzystam z tegoHow-to wystarczy wpisąć mplayer i adres ,zużycie procesora spada o 30% wporównaniu do twojej metody ,moge wyłączyć przeglądarke.
Awatar użytkownika
bartp
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 111
Rejestracja: 13 sie 2008, 11:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: FLASH - filmy płynne i z akceleracją :D

Post autor: bartp »

arturo1980 pisze:Witam.
Rozwiązanie naprawdę fajne, w szczególności dla osób ze słabszymi komputerami. Trochę poszukałem i okazało się, że jest jeszcze łatwiej to zrobić. Wystarczy mieć mplayera i kodeki zainstalowane(...). A teraz jak:
Włączamy materiał, który chcemy oglądnąć, pauzujemy go-ma się cały czas buforować. W konsoli wpisujemy

Kod: Zaznacz cały

mplayer /tmp/Flash*
i cieszymy się obrazem bez zacięć. Można wypróbować również inne odtwarzacze (nakładka na mplayera gnome-mplayer również działa)(...).
Dla tych z was, którym jak mnie, w mplayer brakuje kodeków, tak samo działa vlc, więc:
vlc /tmp/Flash*
digi3
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 10 lis 2009, 09:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: FLASH - filmy płynne i z akceleracją :D

Post autor: digi3 »

mplayer /tmp/Flash*

super sprawa ten sposób upraszcza też pobieranie

cp /tmp/Flash* /folder_docelowy_przez nas wybrany

i mamy zapisany filmik prościej chyba nie można zrobić skrypcik i wszystko można jednym klawiszem uruchomić
pyzas
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 88
Rejestracja: 07 maja 2008, 10:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: FLASH - filmy płynne i z akceleracją :D

Post autor: pyzas »

Witam ponownie

Wszystko było dobrze do czasu załamania sie systemu:

viewtopic.php?p=684219#post684219

Po tym skandalicznym przypadku wróciłem do 8.04 i już motyw z vlc /tmp/flash* niestety nie działa.
Format jest nie obsługiwany
Nie wiem o co chodzi, wszystkie kodeki (chyba) mam dograne i powiem krótko:

POMOCY!
Awatar użytkownika
piotr_go
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:24
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: FLASH - filmy płynne i z akceleracją :D

Post autor: piotr_go »

Ja tam zostaje przy swojej metodzie, wszystko ładnie działa automatycznie i nie muszę czekać aż się całe zbuforuje na dysku (przy 40 min. "filmiku" to bym się dopiero naczekał, aż by mi się odechciało oglądać :P). Youtube prawie wcale nie oglądam więc plugin tylko do tego odpada.

Musze tylko dopracować parę rzeczy bo filmy w niektórych serwisach(np. tudou.com) nie działają, zapewne z powodu jakiejś autoryzacji.
Awatar użytkownika
swarogu
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 105
Rejestracja: 20 lip 2009, 20:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: FLASH - filmy płynne i z akceleracją :D

Post autor: swarogu »

automatyczne oglądanie youtube twoim ulubionym odtwarzaczem .Szkoda że nie działa na zalukaj.pl.
Goro3
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 13 lut 2008, 23:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Odp: FLASH - filmy płynne i z akceleracją :D

Post autor: Goro3 »

Witam
Staram się zrobić tak jak napisałeś, ale z racji tego że jestem raczkującym użytkownikiem tego systemu, to mam problem którego niewiem jak rozwiązać. Mianowicie należy skopiować pliki "squid.conf, flv i non-flv" tyle że nie mogę ich namierzyć. Niewiem skąd je mam wziąść. Co prawda łopatologicznie znalazłem plik "sqiud.conf" w podanym folderze, ale niewiem czy to jest ten.
Uprzedzam pytanie, urzyłem wyszukiwarki systemowej i tej z konsoli( wydrukowałęm sobie listę podstawowych komend). Mam nadzieję że uda się mi skonfigurować, to w taki sposób żeby wszystko płynnie działało bo naprawde na youtube można szału dostać :).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
piotr_go
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:24
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: FLASH - filmy płynne i z akceleracją :D

Post autor: piotr_go »

Niewiem skąd je mam wziąść.
Z załączonego w poscie archiwum? :)
Goro3
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 13 lut 2008, 23:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Odp: FLASH - filmy płynne i z akceleracją :D

Post autor: Goro3 »

Witam
Tak tak...noobie zemnie...udało się wszystko zrobić, ale znowu gdzieś popełniłem błąd ponieważ po konfiguracji odpalam youtube.pl i zero reakcji tzn. przeklądarka pokazuje że wczytuje strone ale niestety nic się nie dzieje, po jakiś 5 minutach pojawia się komunikat Limit czasu bramy http upłynoł. Niewiem o co chodzi?!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
piotr_go
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:24
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: FLASH - filmy płynne i z akceleracją :D

Post autor: piotr_go »

Na youtube zamiast filmu powinien pojawić się taki error:
"An error occurred, please try again later."
Poza tym strona powinna się wczytywać normalnie.
Jeżeli tego nie masz to źle ustawiłeś proxy.
stawosz
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 39
Rejestracja: 15 lut 2008, 21:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: FLASH - filmy płynne i z akceleracją :D

Post autor: stawosz »

świetna sprawa z tym poleceniem ( vlc /tmp/Flash* )
działa super dzięki
digi3
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 10 lis 2009, 09:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: FLASH - filmy płynne i z akceleracją :D

Post autor: digi3 »

A tutaj moim zdaniem najwygodniejsze rozwiązanie super dodatek do firefoxa działa np z gecko-mediaplayerem polecam oczywiście pomija flasha wszystko wyświetla normalnie na stronie www. Jak macie dobre łącza zawsze wybiera film w najlepszej jakości(ustawienia w preferencjach dodatku) naprawdę polecam

sam dodatek
https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/161869/
pyzas
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 88
Rejestracja: 07 maja 2008, 10:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: FLASH - filmy płynne i z akceleracją :D

Post autor: pyzas »

Wszystko spoko, tylko jak zrobić żeby odtwarzało od razu, a nie czekało aż zbuforuje się 20% filmu, co?
Odkąd nie mam problemów, pomagam innym:)
digi3
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 10 lis 2009, 09:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: FLASH - filmy płynne i z akceleracją :D

Post autor: digi3 »

Popatrz na lewy przycisk myszy preferencje na filmie w gecko-mediaplayer można zmienić bufor.
Ale i tak by się przydał jakiś sprytny sposób na szybkie buforowanie w youtobie z vimeo nie ma problemu tam się ściąga cała parą a jutjub limituje bufor.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość