Długi czas oczekiwania na reklamy z adkontekst.pl

Uwagi, propozycje tematów, pomysły na serwis Ubuntu.pl
kklimonda
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 20 kwie 2008, 04:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Długi czas oczekiwania na reklamy z adkontekst.pl

Post autor: kklimonda »

Od wczoraj adsearch.adkontekst.pl ma u mnie strasznie długi czas odpowiedzi - nie byłoby z tym problemu gdyby nie to, że blokuje to ładowanie się wszystkich postów poza pierwszym na 10 sekund. Skończyło się na tym, że obok reklamy zrobionej we flash (która w 10.10 strasznie katowała Xy) musiałem także zablokować tę.

Możecie coś z tym fantem zrobić? Najlepiej poprawić kod by ładowanie reklamy nie zatrzymywało ładowania forum.
anton
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 85
Rejestracja: 21 mar 2010, 20:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Długi czas oczekiwania na reklamy z adkontekst.pl

Post autor: anton »

Przyłączam się do prośby. Forum jest przez to prawie nie do używania.
Awatar użytkownika
rom
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1309
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Odp: Długi czas oczekiwania na reklamy z adkontekst.pl

Post autor: rom »

Już miałem napisać, że u mnie wszystko w porządku, ale jednak mam to samo. Denerwujące.

Nie mogę też zablokować tej jednej reklamy, bo mam wyłączony Adblock dla forum.ubuntu.pl a w takim przypadku nie da się zablokować nic.
także = też
tak że = więc
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Długi czas oczekiwania na reklamy z adkontekst.pl

Post autor: Admc »

Skrypt proszący o wyłączenie adblocka już jakiś czas temu został wyłączony. Możecie śmiało włączyć swoje adblocki na forum.ubuntu.pl

//karmel: była już kiedyś dyskusja o takiej postawie.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
Awatar użytkownika
rom
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1309
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Odp: Długi czas oczekiwania na reklamy z adkontekst.pl

Post autor: rom »

Ale ja nie chcę włączać Adblocka :P Popatrz do mojej stopki.

Być może to były jakieś chwilowe zawirowania, bo teraz forum działa dobrze, bez długiego wczytywania stron.
także = też
tak że = więc
Awatar użytkownika
sylwester
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1455
Rejestracja: 18 lut 2005, 19:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Długi czas oczekiwania na reklamy z adkontekst.pl

Post autor: sylwester »

Admc pisze:Skrypt proszący o wyłączenie adblocka już jakiś czas temu został wyłączony. Możecie śmiało włączyć swoje adblocki na forum.ubuntu.pl
Zastanawiam się czasem jak można być takim burkiem.

Adkontekst już jakiś czas temu przestał pokrywać koszty funkcjonowania forum, a problem z jego ładowaniem nie pojawia sie po raz pierwszy (więc pewnie zostanie zmieniony ASAP).
Jednak tak "proste" rozwiązanie "problemu" świadczy wyłącznie o kołtuństwie i egoizmie.
W ostatnich kilku dniach mogliście Państwo być świadkami problemów wydajnościowych z emisją reklam Adkontekst. Dotyczyło to zarówno produktów Intextowych, boksów emitowanych w stronie oraz form graficznych typu Exclusive oraz Image. Usterka sprawiała, że dochodziło do wydłużenia się czasu ładowania form reklamowych na stronach wydawców.

Jak się okazało, źródło problemu tkwiło w zbyt dużym obciążeniu kilku naszych maszyn. W ramach prac nad usunięciem tej usterki dokonaliśmy wczoraj kilku kluczowych modyfikacji oraz zwiększyliśmy liczbę serwerów, co pozwoliło na wznowienie emisji reklam. Aktualnie prowadzimy jeszcze prace optymalizacyjne nad zwiększeniem efektywności działania systemu. Tak więc mogą się jeszcze zdarzać chwilowe przerwy w serwowaniu reklam na Państwa serwisie.

Za zaistniałe problemy bardzo przepraszamy. Prosimy o jeszcze odrobinę cierpliwości, zanim zakończymy ten blok działań optymalizacyjnych. Wierzymy głęboko, że modyfikacje, które czynimy w systemie, przełożą się nie tylko na zminimalizowanie wystąpienie podobnych awarii, ale również pozwolą nam wydajniej emitować reklamy na udostępnionej przez Państwa powierzchni.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt ........

Pozdrawiam serdecznie,
Na pytania o usunięte/zablokowane/skasowane/przeniesione posty bez linków do nich nie odpowiadam :P
http://ubuntu.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości