Brak płynnego otwarzanie filmów

Grafika, film, dźwięk.
maro_a
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 30 mar 2009, 10:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma

Brak płynnego otwarzanie filmów

Post autor: maro_a »

Mój problem polega na tym, że gdy chcę otworzyć film w pełnym ekranie to nie idzie on płynni i jest gorszej jakości niż ten sam na windows.
Komp to laptop Asus, turion 2x2,2; 4gb ram grafa hd4570 sterowniki zainstalowane Hardware Drivers
Będę wdzięczny za pomoc bo już rozstroju nerwowego przez to dostaje.

Jakiś czas nie używałem linuxa, ale wcześniej działo mi wszystko bez dodatkowych kodeków, jednakże w32codecs mam zainstalowane,
próbowałem to odtwarzać za pomocą SMPlayer, VLC, i samego mplayera. Za każdym razem jest to samo gdy dam full screen to albo odtwarzacz się zawiesza albo film leci klatkami co do gstreamer-ów to mam takie:

Kod: Zaznacz cały

ii  bluez-gstreamer                            4.32-0ubuntu4.1                           Bluetooth gstreamer support
ii  gstreamer0.10-ffmpeg                       0.10.6.2-1ubuntu2                         FFmpeg plugin for GStreamer
ii  gstreamer0.10-packagekit                   0.3.14-0ubuntu5                           GStreamer plugin to install codecs using Pac
ii  gstreamer0.10-pitfdll                      0.9.1.1+cvs20080215-1ubuntu1              GStreamer plugin for using MS Windows binary
ii  gstreamer0.10-plugins-bad                  0.10.11-2ubuntu1                          GStreamer plugins from the "bad" set
ii  gstreamer0.10-plugins-bad-multiverse       0.10.11-0ubuntu1                          GStreamer plugins from the "bad" set (Multiv
ii  gstreamer0.10-plugins-base                 0.10.22-5                                 GStreamer plugins from the "base" set
rc  gstreamer0.10-plugins-good                 0.10.14-1ubuntu0.1                        GStreamer plugins from the "good" set
ii  gstreamer0.10-plugins-ugly                 0.10.10.2-1build1                         GStreamer plugins from the "ugly" set
ii  gstreamer0.10-plugins-ugly-multiverse      0.10.7-2                                  GStreamer plugins from the "ugly" set (Multi
ii  gstreamer0.10-pulseaudio                   0.10.14-1ubuntu0.1                        GStreamer plugin for PulseAudio
ii  libgstreamer-plugins-base0.10-0            0.10.22-5                                 GStreamer libraries from the "base" set
ii  libgstreamer0.10-0                         0.10.22-1                                 Core GStreamer libraries and elements

Awatar użytkownika
amistad89
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 54
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86
Lokalizacja: Skarżysko Kamienna
Kontakt:

Odp: Problem z odtwarzaniem filmów

Post autor: amistad89 »

Zainteresuj się w32codecs lub w64codecs w zależności od architektury systemu.Upewnij się,że posiadasz dociągnięte GStreamer'y.Swoją drogą o kodekach było sporo -wystarczy poszukać.

EDIT:
maro_a pisze:Mój problem polega na tym, że gdy chcę otworzyć film w pełnym ekranie to nie idzie on płynni i jest gorszej jakości niż ten sam na windows.
Komp to laptop Asus, turion 2x2,2; 4gb ram grafa hd4570 sterowniki zainstalowane Hardware Drivers
Będę wdzięczny za pomoc bo już rozstroju nerwowego przez to dostaje.

Jakiś czas nie używałem linuxa, ale wcześniej działo mi wszystko bez dodatkowych kodeków, jednakże w32codecs mam zainstalowane,
próbowałem to odtwarzać za pomocą SMPlayer, VLC, i samego mplayera. Za każdym razem jest to samo gdy dam full screen to albo odtwarzacz się zawiesza albo film leci klatkami co do gstreamer-ów to mam takie:

Kod: Zaznacz cały

ii  bluez-gstreamer                            4.32-0ubuntu4.1                           Bluetooth gstreamer support
ii  gstreamer0.10-ffmpeg                       0.10.6.2-1ubuntu2                         FFmpeg plugin for GStreamer
ii  gstreamer0.10-packagekit                   0.3.14-0ubuntu5                           GStreamer plugin to install codecs using Pac
ii  gstreamer0.10-pitfdll                      0.9.1.1+cvs20080215-1ubuntu1              GStreamer plugin for using MS Windows binary
ii  gstreamer0.10-plugins-bad                  0.10.11-2ubuntu1                          GStreamer plugins from the "bad" set
ii  gstreamer0.10-plugins-bad-multiverse       0.10.11-0ubuntu1                          GStreamer plugins from the "bad" set (Multiv
ii  gstreamer0.10-plugins-base                 0.10.22-5                                 GStreamer plugins from the "base" set
rc  gstreamer0.10-plugins-good                 0.10.14-1ubuntu0.1                        GStreamer plugins from the "good" set
ii  gstreamer0.10-plugins-ugly                 0.10.10.2-1build1                         GStreamer plugins from the "ugly" set
ii  gstreamer0.10-plugins-ugly-multiverse      0.10.7-2                                  GStreamer plugins from the "ugly" set (Multi
ii  gstreamer0.10-pulseaudio                   0.10.14-1ubuntu0.1                        GStreamer plugin for PulseAudio
ii  libgstreamer-plugins-base0.10-0            0.10.22-5                                 GStreamer libraries from the "base" set
ii  libgstreamer0.10-0                         0.10.22-1                                 Core GStreamer libraries and elements

Jedyne co przychodzi mi na myśl:Czy posiadasz akcelerację 3D?.Dla pewności podaj wynik:

Kod: Zaznacz cały

glxinfo | grep direct
.Pozdrawiam.
maro_a
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 30 mar 2009, 10:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma

Odp: Problem z odtwarzaniem filmów

Post autor: maro_a »

amistad89 pisze:Zainteresuj się w32codecs lub w64codecs w zależności od architektury systemu.Upewnij się,że posiadasz dociągnięte GStreamer'y.Swoją drogą o kodekach było sporo -wystarczy poszukać.

EDIT:

Jedyne co przychodzi mi na myśl:Czy posiadasz akcelerację 3D?.Dla pewności podaj wynik:

Kod: Zaznacz cały

glxinfo | grep direct
.Pozdrawiam.
maro@laptop:~$ glxinfo |grep direct
direct rendering: Yes
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8613
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Brak płynnego otwarzanie filmów

Post autor: mario_7 »

To może być powiązane ze sterownikami AMD, które jak powszechnie wiadomo do najlepszych się nie zaliczają (delikatnie to ujmując).

Spróbuj zmienić ustawienia odtwarzacza, aby używał innej wtyczki wyjściowej dla obrazu - domyślnie jest zapewne XVideo (xv), a między innymi z tym sterowniki AMD nie radzą sobie za dobrze. Przetestuj inne ustawienia - np. OpenGL, albo X11.
maro_a
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 30 mar 2009, 10:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma

Odp: Brak płynnego otwarzanie filmów

Post autor: maro_a »

Pomogła aktualizacja do wersji beta 9.10 kubuntu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość