Ubuntu i Easy Peasy

Najmniejsze, najsłabsze, ale coraz bardziej popularne...
Kaleen
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2007, 15:34
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Ubuntu i Easy Peasy

Post autor: Kaleen »

Jako, ze jestem kobieta, prosiłabym wszystkich o wyrozumialośc. Nie dane mi było urodzic się z talentem do wszelkiego softu ;-)

Na swoim pececie kiedyś pracowałam na Ubuntu. Potem była dłuuuuuuuga przerwa. Obecnie przyszło mi pracować na Easy Peasy na Asusie eee 900.
I mam dwa pytania. Otóż, w Synapticu nie znalazłam żadnego inego komunikatora prócz Pidgina (który doprowadza mnie do białej gorączki). Czy istnieje mozliwość korzystania z innego pod Easy?

I teraz właczam tryb blondynki:
Coś nacisnełam i padły mi polskie litery na klawiaturze. Jak przywrocić domyślne ustawienia EP?

Z góry dziekuję panom i paniom za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
MrRobby
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 398
Rejestracja: 21 lip 2006, 20:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Ubuntu i Easy Peasy

Post autor: MrRobby »

1. Do czego chcesz używać tego komunikatora? tzn. jakie protokoły?
2. Nie używam gnoma więc nie wiem :(

Zmień tytuł tematu tak, aby w sposób możliwie precyzyjny przedstawiał sedno sprawy, w której piszesz. Miej na uwadze również zgodność z REGULAMINEM
Tytuł tematu zmienisz edytując pierwszy postW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Pozdrawiam MrRobby

BTC: 1AVuTQRLNC2Ut2cd2pekWXZhhc1rzBbXNr
LTC: Lei3u3qCTaHrBnabG6VugeUeTVn8TsLTXe
frytek
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 330
Rejestracja: 06 sty 2006, 00:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Ubuntu i Easy Peasy

Post autor: frytek »

ja mam eee pc od wczoraj, i mam szczery zamiar doinstalowania np. kadu, bo pidgina też nie lubię. na razie zmieniłem ten domyślny panel startowy na "normalny" interfejs gnome. ale nawet w tym "śmiesznym" interfejsie można wejść w preferencje / klawiatura i tam ustawić sobie język polski.
jakby co, to pisz na priv, powalczymy razem.


Dopisane nieco później: co do przykładowego kadu, to wystarczyło udać się na stronę kadu i dopisać do sources.list podany tam adres repozytorium dla 8.10 (konkretnie, to należy podać repo dla tej wersji ubuntu, na której oparte jest nasze easy peasy). potem update i install.

jeśli powyższe to dla koleżanki czarna magia, to ponownie zapraszam na priv, albo na gg.
Awatar użytkownika
jerzy23
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 02 cze 2008, 14:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Ubuntu i Easy Peasy

Post autor: jerzy23 »

frytek wspomniał, że: "zmienił ten domyślny panel startowy na "normalny" interfejs gnome" - jak to się robi i jaka aplikacja?, pakiet? jest odpowiedzialna za wyświetlanie tego panelu Easy Peasy?
frytek
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 330
Rejestracja: 06 sty 2006, 00:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Ubuntu i Easy Peasy

Post autor: frytek »

doinstalowuje się desktop-switcher i wywala maximusa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Netbooki i ultrabooki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość