flash klatkuje na pelnym ekranie

Grafika, film, dźwięk.
Awatar użytkownika
flos
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2008, 01:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

flash klatkuje na pelnym ekranie

Post autor: flos »

flashe (np youtube etc) dzialaja normalnie w okienku natomiast gdy dam full screen klatkuje i tnie mam sterowniki nvidii i flashplayer adobe.

z gory dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
firstborn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 17 cze 2008, 15:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Kontakt:

Odp: flash klatkuje na pelnym ekranie

Post autor: firstborn »

Niestety mam dokładnie to samo, więc przyłączam się do wątku. Może wspólnie coś wymyślimy. Problem jest zdiagnozowany. Nie mam niestety rozwiązania. "operapluginwrapper" zajmował u mnie podczas odtwarzania animacji flashowych prawie 100% czasu procesora. Po zmianie flasha z wersji 9 na 10 poprawiło się nieco i teraz mam zajętość w okolicach 60%. Podczas oglądania youtube na fullscreen podskakuje znów do 100% i wyciąga nie więcej niż 1-3 klatek na sekundę. Ktos ma jakieś pomysły ??

EDIT: Zaznaczam, że wiem o istniejących wątkach na forum w tej sprawie. Niestety te, które znalazłem były już zamknięte, ponieważ jedna z kolejnych wersji Opery ponoć rozwiązywała już ten problem. Niestety zauważam na wielu Linuxowych forach, że z pełną stabilną wersją 9.50 problem powrócił.

EDIT2: OK. Kolejna wskazówka dla chcących pomóc. Moim zdaniem problem wynika z tego, iż 32bitowy flash nie chce współpracować z natywną 64bitową Operą. Podczas odtwarzania animacji flash konsola daje następujące komunikaty:

Kod: Zaznacz cały

(operapluginwrapper-ia32-linux:9869): Gtk-WARNING **: /usr/lib/gtk-2.0/2.10.0/engines/libqtengine.so: wrong ELF class: ELFCLASS64
opera: Plug-in 9869 is not responding. It will be closed.
opera: Define environment variable OPERA_KEEP_BLOCKED_PLUGIN to keep blocked plug-ins.
EDIT3: Zauważyłem również, że nowa Opera oferuje wrapper w dwóch wersjach: 32 i 64 bity (operapluginwrapper-ia32-linux i operapluginwrapper-native). Tylko dlaczego zawsze skrypt operapluginwrapper wybiera wersję 32bity ?? Zaznaczam, że mam zainstalowane biblioteki ia32-libs.
==================================
Grupa Turystów Pieszych - STEELSHOES.ORG
==================================
[r4]
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1048
Rejestracja: 08 maja 2007, 07:40
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Odp: flash klatkuje na pelnym ekranie

Post autor: [r4] »

Próbowaliście wtyki flasha w wersji 10 (beta)?
My bad... :)
I believe not drinking is actually the best way to not get a hangover in the first place.
Coincidentally, it's also the best way to not enjoy your life.
Awatar użytkownika
firstborn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 17 cze 2008, 15:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Kontakt:

Odp: flash klatkuje na pelnym ekranie

Post autor: firstborn »

Tak, o czym piszę w swoim poście :)

Kod: Zaznacz cały

Po zmianie flasha z wersji 9 na 10 poprawiło się nieco i teraz mam zajętość w okolicach 60%. Podczas oglądania youtube na fullscreen podskakuje znów do 100% i wyciąga nie więcej niż 1-3 klatek na sekundę. Ktos ma jakieś pomysły ??
==================================
Grupa Turystów Pieszych - STEELSHOES.ORG
==================================
Awatar użytkownika
youlleck
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 62
Rejestracja: 01 lut 2008, 00:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: flash klatkuje na pelnym ekranie

Post autor: youlleck »

na to sie raczej nic nie poradzi, bo to wina adobe. flash pod linuxa jest bardzo niedopracowany w porownaniu z tym co jest na winde i stad te problemy. poki programisci z adobe nie wezma sie w garsc i nie stworza wreszcie flasha 1.0 pod linuxa (bo te wszystkie co teraz wychodza, nawet nie nazwal bym RC, baaa, nawet nie beta, tylko alfa ;)) trzeba sie liczyc z tym ze odpalenie flasha zezre 80% procka :/
Problem rozwiazany? Dodaj [SOLVED] do tytulu watku!

Best4Linux.NET - sprawdz czy twoj sprzet zadziala pod Linuksem!
Awatar użytkownika
firstborn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 17 cze 2008, 15:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Kontakt:

Odp: flash klatkuje na pelnym ekranie

Post autor: firstborn »

Tutaj chodzi raczej o to, że nie ma pluginu flash dla architektury x86_64, ponieważ ten 32-bitowy nie jest już taki kiepski.
==================================
Grupa Turystów Pieszych - STEELSHOES.ORG
==================================
Awatar użytkownika
electric_kitten
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 03 kwie 2006, 21:23
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: flash klatkuje na pelnym ekranie

Post autor: electric_kitten »

Flash pełnoekranowy nie ma żadnej akceleracji i w przeciwieństwie do filmów oglądanych np. mplayerem jest skalowany software'owo. Nie dotyczy to bynajmniej wersji linuksowej, na Macu też potrafi zagotować procka. Flash 10 wprowadza akcelerację, stąd lepszy wynik. Z drugiej strony 3 klatki/s to już świadczy o jakimś problemie z grafiką raczej. Próbowałeś w innych przeglądarkach?
Awatar użytkownika
firstborn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 17 cze 2008, 15:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Kontakt:

Odp: flash klatkuje na pelnym ekranie

Post autor: firstborn »

Tak, na konquerorze. Efekt identyczny. Z grafiką wszystko ok. Mam wyciągnięte maksimum możliwości linuxowych sterowników. Gram, renderuję w Blenderze itd. bez żadnych problemów. Wydaje mi się, że problem leży we współpracy pluginu z biblioteką GTK. Wrapper odwołuje się do silnika GTK i tam wyświetla błędy, ale "UWAGA" tylko podczas odtwarzania filmów w playerach flashowych. Wyświetlanie np. zwykłego bannera nie powoduje wyrzucenia błędu na konsolę.
==================================
Grupa Turystów Pieszych - STEELSHOES.ORG
==================================
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość