Jaki laptop dobrze chodzi pod Ubuntu?

Porady sprzętowo-handlowe
amstrong
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2007, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Post autor: amstrong »

A udało ci się jakoś włączyć akceleracje na karcie ATI Radeon 340M ?? Ja probowalem roznymi sposobami, zostal mi tylko jeszcze przez aiglx, tego nie probowalem, w innych przypadkach system odpala sie tylko w konsoli lub wogole sie nie wlancza i wypluwa bledy.
Awatar użytkownika
figa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 549
Rejestracja: 05 lip 2006, 19:42
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

notebook - laptop system - beryl

Post autor: figa »

Nie wiem już sama czy tam jest włączona akceleracja 3D ale skoro na berylu działa kostka a sterownik 3D został zainstalowany - bo zainstalowałam przez easyubuntu z ostatniej zakładki stery do ATI / 3D / to chyba to działa - nie wiem - a jak to sprawdzić ?? na kostce ?? jak jest włączone w Berylu Efekty wizualne 3D efect to jak kostka jest w 3D to znaczy że akceleracja jest właczona ?? - czy tak ?? to sprawdzę to i napiszę bo już nie mam tego notebooka pod ręką .

Jak chodzi o xorg.conf to widziałam że driver tam był "ati" a nie aiglx.
Może jeszcze nie do końca zrobiłam wszystko dobrze ale nie miałam czasu dalej nad nim siedzieć i byłam cała :clap: że ożywiłam beryla i działały efekty - kostka z tłem pod spodem.

I jeszcze jedno jak chodzi o tło pod kostką.
Pomimo, że rozdzielczość w systemie była 1024x768 / maxymalna możliwa / to jak obrazek który chciałam ustawić pod kostką przeformatowałam na taka samą rozdzielczość to nijak się nie chciał pod kostke podłożyć.
Zadziałała dopiero rozdzielczość 1024x1024 i obrazek pod kostka jest.
A Czemu tak ?? to nie wiem - przecież matryca nie jest kwadratowa :?: :?: / to jest 15 cali /
Temat rozwiązany - dodaj do tematu [solved] za pomocą zaawansowanej edycji pierwszego wpisu wątku.
amstrong
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2007, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Post autor: amstrong »

u mnie kostka tez działała, ale akcelereacji nie było, sprobuje z aiglx. Ostatnia nadzieja.
jacekgruchelski
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2007, 18:50
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: jacekgruchelski »

u mnie fs amilo pro 2010 lepiej śmiga na ubuntu niż na windzie z softem ze sterami fs.
zacząłem od 5.10 do obecnego 7.04 i nigdy nie było problemów z klawiszami dodatkowymi, hibernacją wi-fi etc.
na początku jedynie wiatrak chodził jak w starym młynie, ale na 7.04 jest ok. :roll:
podziękowania dla społeczności za opensource
sinat-ra
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 109
Rejestracja: 19 kwie 2007, 22:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Asus F5M AP013A

Post autor: sinat-ra »

Działa dużo lepiej niż na preinstalowanej viście. Sterowniki do karty sieciowej Planet WL-U356A załadowały się automatycznie. Dźwiek i grafika też. Czytnik kart pamięci pracuje prawidłowo. Jednym słowem duży plus...dla linuxa
Awatar użytkownika
faktor4u
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 58
Rejestracja: 29 mar 2007, 00:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Liverpool / UK
Kontakt:

Post autor: faktor4u »

HP nx6310. Działa większość. Tj. nie mogę hibernacji odpalić. Nie testowałem też FireWire i modemu. Reszta działa od razu. Łącznie z akceleracją i skalowaniem częstotliwości proca.
Qoobass
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2006, 16:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: Qoobass »

witam,
po przeczytaniu waszych wypowiedzi można wywnioskować, że nie ma możliwości korzystania z kamery wbudowanej w notebooka. Czy na jakichś modelach można? Jak tak, na których?
Awatar użytkownika
figa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 549
Rejestracja: 05 lip 2006, 19:42
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Post autor: figa »

fidel napisał
należy, do wi-fi wystarczy zapodac jedna paczke i net chula
a możesz napisać jaka to paczka dla wifi ?? :?:
Temat rozwiązany - dodaj do tematu [solved] za pomocą zaawansowanej edycji pierwszego wpisu wątku.
Awatar użytkownika
mody
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 20 lis 2005, 16:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Post autor: mody »

Qoobass pisze:witam,
po przeczytaniu waszych wypowiedzi można wywnioskować, że nie ma możliwości korzystania z kamery wbudowanej w notebooka. Czy na jakichś modelach można? Jak tak, na których?
Trudno Ci będzie uzyskać odpowiedź na tak ogólnie zadane pytanie. Podaję Ci linka do twórcy modułu gspca, który obsługuje kamerki internetowe. Sprawdź jaką masz kamerkę i zobaczy czy jest do niej sterownik, albo sprawdź jakie są sterowniki i takiego kup laptopa ]Artykuł 1[/url] Artykuł 2
i fajno...
cerberus8
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:19
Kontakt:

Post autor: cerberus8 »

Wszystkie nowe laptoby bez problemu chodzą w Ubuntu. Koniec, kropka.
Awatar użytkownika
me, I'm not
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 27 cze 2007, 11:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: me, I'm not »

cerberus8 pisze:Wszystkie nowe laptoby bez problemu chodzą w Ubuntu. Koniec, kropka.
Mam wrażenie, że lepiej pod Linuksem radzą sobie laptopy z procesorami Intela. Sprzęt na AMD jest jakby bardziej Windowsowy.
przemk
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 332
Rejestracja: 13 paź 2005, 12:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Post autor: przemk »

cerberus8 pisze:Wszystkie nowe laptoby bez problemu chodzą w Ubuntu. Koniec, kropka.
Proszę, bez żartów! To jest uogólnienie zbyt daleko idące.
[url=http://kalicki.it]http://kalicki.it[/url]
zjadljad
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2007, 16:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: zjadljad »

HP Compaq nx9420
wszystko smiga ale z uzyciem sterow wlasnosciowych, wiec jesli komus to przeszkadza to niestety:
1. gfx ati radeon X1600 i dziala najlepiej na niewolnych sterach od ati
2. Intel PRO/wireless 3945
a i gdzies na forach natknalem sie na informacje o problemaz z compizem przy tej grafice, ale nie sprawdzalem, pierwze co po instalce compiz trafil do usuniecia razem z fontami egzotycznych jezykow i sterwonikam od gfx ktorej nie mam (niestety brak wyboru pakietow podczas instalacji - wolwlabym wybrac odrazu czego nie chce)
fyahbandit
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2006, 10:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: fyahbandit »

Mam wrażenie, że lepiej pod Linuksem radzą sobie laptopy z procesorami Intela. Sprzęt na AMD jest jakby bardziej Windowsowy.
Proszę, bez żartów! To jest uogólnienie zbyt daleko idące.
:mrgreen:
karolr83
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 28 lut 2007, 10:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: karolr83 »

Qoobass pisze:witam,
po przeczytaniu waszych wypowiedzi można wywnioskować, że nie ma możliwości korzystania z kamery wbudowanej w notebooka. Czy na jakichś modelach można? Jak tak, na których?
Udało mi się odpalić kamerę wbudowaną w ASUS'a A6JC, według poradnika zamieszczonego na tym forum.
RykoS
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 27 paź 2006, 20:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Post autor: RykoS »

Dell Inspiron 510m + Ubuntu 7.04 = idealne rozwiazanie :P. Probowalem naprawde wielu linukow jednak na kazdym cos bylo nie tak (problem z grafika, filmy, klawisze funkcyjne ...). Teraz wszystko dziala jak na windowsie ;].
Awatar użytkownika
goomior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 44
Rejestracja: 04 sie 2005, 12:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Post autor: goomior »

Tecra A8-183. Nie działa Bluetooth i prawdopodobnie nigdy działać nie będzie :( Co do czytnika kart SD to działa w SuSE, a w Ubuntu 7.04 lipa.
Pozdrawiam.
Krzysztof Wyszyński
kamel607
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 12 kwie 2006, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Post autor: kamel607 »

Ponoć na platformie Santa Rosa są problemy z WIFI , kartą dzwiękową/graficzną (tyle , że z grafiką można sobie poradzić) i lanem - brak odpowiednich sterowników ... ma ktoś takiego lapka ?

[ Dodano: 30 Wrzesień 07, 20:39 ]
dokładnie mowa o modelu ThinkPad R61 ...

[ Dodano: 30 Wrzesień 07, 20:40 ]
(wyczytałem na forum z lapkami)
Numer jeden roku dla mnie Kate Moss
zabrał bym ją na melanż i poszedł w sztos
"wtedy życie pędzi jak poemat
trzeba tylko znaleźć dobry temat".
baczek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2006, 08:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10

Post autor: baczek »

Mi na santa rosowej Toshibie z grafa Intela X3100 nie dzialay x'y przy probie instalacji live cd, rozwiazanie to instalacja z plyty Alternate (opisane na forum). WiFi nei mialem okazji sprawdzic jeszcze
Awatar użytkownika
Bzyk
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 53
Rejestracja: 26 lis 2006, 19:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Post autor: Bzyk »

Acer Extensa 5220

Kod: Zaznacz cały

$ lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Mobile PM965/GM965/GL960 Memory Controller Hub (rev 03)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile GM965/GL960 Integrated Graphics Controller (rev 03)
00:02.1 Display controller: Intel Corporation Mobile GM965/GL960 Integrated Graphics Controller (rev 03)
00:1a.0 USB Controller: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) USB UHCI Contoller #4 (rev 03)
00:1a.1 USB Controller: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) USB UHCI Controller #5 (rev 03)
00:1a.7 USB Controller: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) USB2 EHCI Controller #2 (rev 03)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) HD Audio Controller (rev 03)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) PCI Express Port 1 (rev 03)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) PCI Express Port 2 (rev 03)
00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) PCI Express Port 3 (rev 03)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) USB UHCI Controller #1 (rev 03)
00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) USB UHCI Controller #2 (rev 03)
00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) USB UHCI Controller #3 (rev 03)
00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) USB2 EHCI Controller #1 (rev 03)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev f3)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801HEM (ICH8M) LPC Interface Controller (rev 03)
00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation 82801HBM/HEM (ICH8M/ICH8M-E) IDE Controller (rev 03)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 82801HBM/HEM (ICH8M/ICH8M-E) SATA AHCI Controller (rev 03)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 82801H (ICH8 Family) SMBus Controller (rev 03)
02:00.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation NetLink BCM5787M Gigabit Ethernet PCI Express (rev 02)
04:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM94311MCG wlan mini-PCI (rev 01)
0f:06.0 CardBus bridge: Texas Instruments PCIxx12 Cardbus Controller
0f:06.1 FireWire (IEEE 1394): Texas Instruments PCIxx12 OHCI Compliant IEEE 1394 Host Controller
0f:06.2 Mass storage controller: Texas Instruments 5-in-1 Multimedia Card Reader (SD/MMC/MS/MS PRO/xD)
0f:06.3 Generic system peripheral [0805]: Texas Instruments PCIxx12 SDA Standard Compliant SD Host Controller
Działa wszystko czego na codzień używam (obydwie sieci, czytnik SD, dźwięk, grafa (wliczając 3D support), nagrywarka). Działają też klawisze z Fn (regulacja głośności, jasność ekranu, wyłączenie touchpada itp) a także ten 4ro kierunkowy klawisz pod touchpadem. Jeszcze nie zrobiłem przycisków szybkiego uruchamiania (oprócz 'mail' który działa od razu).
Ano właśnie to 'od razu' to nie tak do końca, bo trzeba zainstalować moduł 'acer_acpi', który trzeba sobie wpierw skompilować. Dopiero od tej pory działa WIFI i parę rzeczy. Poza tym chwalę sobie. No i trick z bcm43xx_fwcutter... Ale jest OK. :)
Smith & Wesson: The Original Point & Click Interface.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości