Jaki laptop dobrze chodzi pod Ubuntu?

Porady sprzętowo-handlowe
adamczyk05
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2007, 09:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: adamczyk05 »

Toshiba Satelite A100-036
Intel CoreDuo 2300 - 1,63 Ghz (667Mhz magistrala).
2 x 1 Gb (667) Kingston
Dysk 100 Gb S-ATA 5400.
Grafika - Intel 945 GMA
Dźwięk Intel HD.
Bluetooth, WiFi B/G, Sieć Intel 100Mb
USB, FireWire, Czytnik kart

Kupiłem tego laptopa razem z Windows Vista, która po uruchomieniu działała i wyglądała ok,
ale zajmowała 600 Mb pamięci...
Pobawiłem się nią tydzień i zainstalowałem Ubuntu Feisty Fawn official :roll:

Ubuntu wykrył sprzęt bez problemu.
Nie sprawdzałem jeszcze tylko S-Video i FireWire.
Poza tym śmiga.

Polecam tego laptopa jak i Ubuntu.

Pozdrawiam
Adam
Czesio
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2007, 03:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.04
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: Czesio »

Kombinacja 7.04 i Toshiba satelite L20-101. Zainstalował się bez zarzutu nietestowałem jeszcze wifi ale okoliczne sieci wykrywa tylko pokazuje że są zabezpieczone :p
mik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 04 gru 2006, 20:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: mik »

Witam z T60 nie ma żadnych problemów, jeszcze nie udało mi sie uaktywnić "poduszki" na dysku.
Pozdrawiam
ThinkPad T60: T2400, 1GB RAM, 60GB, 80GB, 160GB, 14.XGA, Intel 950, CDRW/DVD, Intel
802.11abg, 1Gb Ethernet, 6c batt, WinXP Pro/Ubuntu 9.04
mbro
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2007, 10:29

Post autor: mbro »

Ja w tym momencie mam zainstalowane Kubuntu 7.04 na Acerze 3004LMi. Oprocz Wifi to wszystko dziala jak nalezy z "automatu". Do uruchomienia wifi (bcm4318) wykorzystalem ndiswrappera.
willhelm
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 17 lut 2007, 11:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Post autor: willhelm »

Lenovo 3000 N100 działa pięknie pod 7.04, oprócz wifi... jeszcze nie udało mi się rozwiązać tego problemu, ale wiem, że się da:)

13.5: Da się, tylko ze bez ndiswrappera dziala tylko 11Mb/s, a nie 54Mb/s. Mają to naprawić w 7.10.
Linux is the power!
fidel
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2006, 16:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: Blackbox
Kontakt:

Post autor: fidel »

Amilo V8010d PRO :roll:

7.04 -> wszystko działa jak należy, do wi-fi wystarczy zapodac jedna paczke i net chula :D
adnix
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 37
Rejestracja: 10 paź 2006, 16:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Post autor: adnix »

Dell Latitude D610 - 100% kompatybilność
salar
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: salar »

Acer Aspire 5100. Ubuntu w wersji 7.04 32bit chodzi bez zarzutu ale w wersji 86_64 - porażka. Nie udało mi się odpalić Javy. No i w obu wersjach kamera nie działa ale kombinuje bo system ja widzi
Pozdro SALAR
aghar

Post autor: aghar »

Noszę się z zamiarem kupienia nowego laptopa, no i oczywiście postawienia na nim Linuksa :smile: Myślę o Aristo Prestige 1600 (Core 2 Duo 7200, Radeon X1600) lub Toshiba Satellite A100-002 (Nvidia Go 7600). Czy ktoś miał z nimi do czynienia z okazji Kubuntu 7.04? Jak się one sprawują? Z góry dziękuję za jakiekolwiek info...
milsonku
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 16 maja 2007, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: milsonku »

Witam. Zamierzam kupic w nablizszym czasie lapsa do 3000zl. Zastanawialem sie dlugi czas nad BenQ A52 tylko ze on ma zintegrowana graficzna ATI Xpress X200. Na stacjonarnym kompie mam Radeona 9250 i ujarzmienie tej karty graficznej udalo mi sie tylko na openSUSE 10.0 i Ubuntu 7.04 (No i oczywiscie na MEPISie, ale nie chce tego uzywac ze wzgledu na KDE) po siedzieniu prawie tydzien po forach itp :pt36: . Kazdy wie jakie przeboje sprawiaja Radki :craz: . Pytanko brzmi czy ktos ma Ubuntu 7.04 na lapsie z taka grafa (X200) i poradzil sobie z akceleracja 3D. Wiem ze XGL nie chodzi za to AIGLX radzi sobie swietnie. A moze poradzilibysie mi innego notebooka?? Co sodzicie o tym BENQ?? Za ta cene (2670zl) ma swietne parametry...
Awatar użytkownika
bucik-sb
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 07 sty 2006, 18:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Post autor: bucik-sb »

Toshiba Satellite A110-293 - podczas instalacji Ubuntu 7.04 (a wcześniej i 6.10 oraz 6.06) wykrywa cały sprzęt (karta graficzna, k. dźwiękowa, wifi, czytnik kart itp.).
Dysk dział bez zarzutu obok Win XP. WiFi wykrywa pobliskie sieci, ale nie sprawdziłem jeszcze czy udaje mu się z nimi połączyć - sprawdziłem, udaje się połączyć. Czytnik kart działa bez zarzutu, choć wcześniej był mały problem spowodowany upgradem z 6.06 do 6.10.

Ogólnie jestem zadowolony z jego możliwości i polecam go. ;-)
I do what I like, I like what I do
| Ubuntu User: 11201 | Dell Studio 1555 |
paluch-bonk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2007, 13:38
Kontakt:

Post autor: paluch-bonk »

Witam!
W najblizszym czasie mam zamiar kupic laptopa, a dokladniej HP Pavilion DV6331 ( link ) jednak mam pare watpliwosci. Czy instalowal juz ktos na nim ubuntu 7.04 i czy sa jakies problemy z procesorami AMD Turion 64 x2 pod ubuntu? no i czy moge zainstalowac ubuntu 7.04 i386 pod architektura 64bit. Jesli nie ma zadnych problemow z tymi procesorami to zdecyduje sie wlasnie na tego lapka. z gory dzieki za odpowiedz.
Pozdro
bogaczew
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 211
Rejestracja: 13 gru 2006, 21:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Post autor: bogaczew »

dell lattitude d620 + ubuntu 7.04 - działa wszystko bez kombinowania.
Awatar użytkownika
goomior
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 44
Rejestracja: 04 sie 2005, 12:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Post autor: goomior »

Toshiba Tecra A8-183

Kod: Zaznacz cały

Core 2 Duo T5500
512 MB RAM DDR2 533 MHz
Grafika Intel GMA950
WiFi Intel 3945ABG
Ethernet Intel 82573L
Dźwięk Intel 82801G
HDD 80 GB SATA
DVD-RAM Matshita SATA
Pod Ubuntu 7.04. Prawie wszystko działa out of the box. Jeżeli chcemy włączyć głośniki, konieczna edycja jednego pliku. Domyślne skalowanie częstotliwości procesora działa, ale lepsze jest przez cpufreqd. Upgrade BIOSu nie niezbędny ale bardzo polecany. Czytnik kart SD oraz złącze kart PC są wykrywane (Texas Instruments) ale nie wiem czy działają.
Pozdrawiam.
Krzysztof Wyszyński
exe
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2007, 14:22

Post autor: exe »

Benq Joybook A52

Cały sprzęt od razu po instalacji chodził, zero problemu, grafika, muzyka i inne gadżety działają bez problemów. Przy windowsie miałem więcej roboty niż przy ubuntu :clap:
Graba
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 72
Rejestracja: 08 maja 2005, 06:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: UK

Post autor: Graba »

salar pisze:Acer Aspire 5100. Ubuntu w wersji 7.04 32bit chodzi bez zarzutu ale w wersji 86_64 - porażka. Nie udało mi się odpalić Javy. No i w obu wersjach kamera nie działa ale kombinuje bo system ja widzi
na jakim masz chipsecie ta kamerke? jesli na ALI Corp. to narazie zapomnij o odpaleniu brak sterownikow.

sam mam amd64 , mam jave, flash opere .. ogolnie wystarczy troszke poswiecic czasu a da sie dojsc do pewnego ladu z tym systemem.

u mnie w acer aspire 9300 nie chodzi tylko kamerka i czytnik kart xd,sd.. no i czasem system sam chce odmontowac glowny dysk co powoduje zawis systemu.
[sleepless]... Torcida Górnik Zabrze
Awatar użytkownika
Klusek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 64
Rejestracja: 03 lip 2007, 19:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Post autor: Klusek »

Acer Aspire 5101ANWLMi

AMD Turion 64 2 GHz, 512KB L2 cache
ATI Radeon Xpress 1100
120 GB HDD
1024 MB DDR2
802.11 b/g wireless LAN

Całość na Ubuntu 7.04 wersja 64 bitowa

Wszytko pięknie i ślicznie śmiga, mam jak na razie tylko dwa małe "ale"
Po pierwsze primo wbudowana kamera nie jest od razu obsługiwana. Nie testowałem, żadnych sterowniĸów i nie korzystałem z żadnych poradników więc nie wiem czy da się ją uruchomić.
Po drugie primo wbudowany czytnik kart nie widzi kart RS-MMC (innych kart nie testowałem). Tak jak w przypadku kamery nie wiem czy na chwilę obecną da się go zmusić do działania.

Oprócz tego żadnych większych problemów nie zaobserwowałem i na pewno do Windy nie wrócę :)
PakaBassPlaya
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 10 lis 2006, 21:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Post autor: PakaBassPlaya »

dell inspiron 6400

core duo t2350 (1.86ghz, 2mb L2)
2x512mb ram
80gb
bateria 9cell (fajna, trzyma ponad 5h)
wifi 802.11 b/g, bluetooth

karta garfiki zintegrowana. na ubu 7.05 przy wlaczonych efektach pulpitu wystepuja problemy z odtwarzaniem video w totemie, odtwarzacz zwyaczajnie sie wylacza.

poza tym wifi z ndiswrappera (polecam to howto). dziwne, przeciez dell sprzedaje inspirony z ubuntu na pokladzie.. modul jest dellowski, kumpel na dellu latitude ma wifi z modulem intela, nie mial problemow. edit: no tak, do inspironow z ubuntu dell rowniez wsadza kraty intela..

czytnika kart i s-video nie mialem okazji sprawdzic. ogolnie polecam ten komputer, bardzo przyjemny:)
milsonku
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 16 maja 2007, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: milsonku »

hp 530 T2020 + feisty fawn

wszystko gra: hibernacja, dzwiek na wyjsciu sluchawkowym, touchpad, automatyczne wykrywanie wifi, urzadzen usb no po prostu wszystko goraco polecam.
Awatar użytkownika
figa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 549
Rejestracja: 05 lip 2006, 19:42
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Post autor: figa »

Witam
Podziele sie swoimi doswiadczeniami.
Instalowałam ostatnio Ubuntu na laptopie Compaq. Jest to starszy laptop ale jeszcze z możliwymi parametrami.
Hawlett-Packard 002A
ATI Radeon IGP 340M
Pamięć 512 mb 266 częstotliwość
DVD Toshiba
Procesor Intel Celeron 4A 2400 MHz 6 x 400

Na tym komputerze praktycznie bezproblemowo /prawie / udało się zainstalować Ubuntu z berylem.

Co do grafiki to nie działa na tej akurat karcie ATI sterownik fglrx więc nie należy go instalować.

Zainstalowałam na czysty system tylko z easyubuntu z ostatniej zakładki to co było dla ATI oraz z synaptica Beryla z przyległościami i Emerald ze skórkami / themes /.
Również kamerke Creative live cam od razu została wykryta i nic nie trzeba było instalować - ekiga widzi obraz.

Tak więc reasumując na takim laptopie Ubuntu chodzi bardzo dobrze z berylem i pomimo załadowanego beryla komputer chodzi szybko.

Może komuś ta wiedza się przyda - pozdrawiam. :roll:
Temat rozwiązany - dodaj do tematu [solved] za pomocą zaawansowanej edycji pierwszego wpisu wątku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości