Żywotność baterii Laptopa

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
Awatar użytkownika
Willow
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 328
Rejestracja: 07 gru 2016, 00:43

Żywotność baterii Laptopa

Post autor: Willow »

Witam, tak jak w temacie chciałbym przedłużyć żywotność baterii mojego laptopa HP pavilion 15‑cs1855nd, Pracuje pod Ubuntu 18.04 i moje pytanie jest takie czy jest jakaś możliwość programowa w tym systemie, która wspiera dłuższą pracę na baterii? W przeglądarce opera jest możliwość trybu oszczędności ale mi chodzi o jakiś program dla całego systemu
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Żywotność baterii Laptopa

Post autor: Tomfoc »

Może tutaj coś dla siebie znajdziesz: https://www.google.com/search?client=ub ... 8&oe=utf-8
-fixfan-
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 39
Rejestracja: 13 cze 2016, 23:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Żywotność baterii Laptopa

Post autor: -fixfan- »

Do Twojego laptopa bateria z największą pojemnością 4400mAh kosztuje 150zł najtańsza 2200mAh to koszt nie całe 100zł firma bardzo dobra Green Cell, zastanów się czy jest sens zajmowania się tym, nikt Ci nigdy nie da gwarancji że coś Ci w tym pomoże. Patrząc na Twoją konfigurację to przy zwykłym korzystaniu na baterii laptop powinien wytrzymać 4h . Warto wspomnieć że mam laptopa ponad 4letniego i kondycję baterii na poziomie 86%. Teraz robią dobre baterie to nie to co kiedyś , gdzie po 2 latach bateria często wytrzymywała 20min.
Awatar użytkownika
Willow
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 328
Rejestracja: 07 gru 2016, 00:43

Re: Żywotność baterii Laptopa

Post autor: Willow »

-fixfan- pisze: 18 cze 2020, 12:47 Do Twojego laptopa bateria z największą pojemnością 4400mAh kosztuje 150zł najtańsza 2200mAh to koszt nie całe 100zł firma bardzo dobra Green Cell, zastanów się czy jest sens zajmowania się tym, nikt Ci nigdy nie da gwarancji że coś Ci w tym pomoże. Patrząc na Twoją konfigurację to przy zwykłym korzystaniu na baterii laptop powinien wytrzymać 4h . Warto wspomnieć że mam laptopa ponad 4letniego i kondycję baterii na poziomie 86%. Teraz robią dobre baterie to nie to co kiedyś , gdzie po 2 latach bateria często wytrzymywała 20min.
Trochę się z tym nie mogę zgodzić że teraz robią dobre baterię. Kiedyś miałem prawdziwego IBM Think Pad'a i bateria 4 lata trzymała od 8 -10 h teraz nowy laptop HP z wyższej półki miesiąc po gwarancji trzyma ledwo 4h. Myślałem o tych Green Cell jednak w moim laptopie trzeba rozkręcić spód żeby się dostać do baterii. Kiedyś wystarczyło baterię wypiąć...
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Żywotność baterii Laptopa

Post autor: linuxozaurus »

Jeśli chodzi o Markę GreenCell jest dobrą marką.
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości