Certyfikaty Linux - w jaki sposób się przygotowujecie?

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
ReVerse
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2013, 22:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Toruń

Certyfikaty Linux - w jaki sposób się przygotowujecie?

Post autor: ReVerse »

Cześć,
Jako, że powoli szykuję się do egzaminu Linux Foundation Certified System Administrator (LFCS) jestem ciekaw w jaki sposób przygotowujecie się do egzaminów?
Mam za sobą kurs Essentials of Linux System Administration (LFS201), do tego skonfigurowanych ok 200 serwerów, ale głównie LAMP/LEMP. Obecnie administruję kilkoma serwerami dedykowanymi na których jest +- 500 wordpressów. Na serwerach instalowałem oraz konfigurowałem Apache, PHP-FPM, Nginx, MariaDB/MySQL, PostgreSQL, Postfix, Dovecot, Bind/DNS, Elasticsearch, Redis, phpMyAdmin, proste reguły iptables, konfiguracja RAID oraz LVM, SSH, proste skrypty bash.

Wszystkie wymienione usługi konfigurowałem w podstawowym stopniu, tzn takim aby działały zgodnie z przeznaczeniem. Zastanawiam się, co jeszcze muszę umieć, aby zdać taki egzamin? Może ktoś podchodził go egzaminu LFCS? Na stronie LFCS: https://training.linuxfoundation.org/ce ... s/#domains podane są rzeczy które mogą być na egzaminie, ale samo "Search for files" to może być wiele różnych poleceń.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość