Niedziałający iplus i błędne rozpoznanie modemu USB pod kubuntu 9.04

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
bondo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 19 gru 2007, 09:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Niedziałający iplus i błędne rozpoznanie modemu USB pod kubuntu 9.04

Post autor: bondo »

Witajcie.
Wczoraj postanowiłem przesiąść się na kde4 więc czekałem na wydanie 9.04.
Instalacja bez problemów ale "all in english" zostało prawie, spolszczyć nie mogłem bo netu brak.
Wchodzę więc w knetworka i ustawiam numer, apn i pin.
Nic...(jak miałem ubu8.10 to sam mi wykrył iplusa wpisałem apn i pin i pacało aż miło)..no to przełączam się między win/kubu fora google i pupa...na dodatek knetwork pokazuje mi zamiast huawei e169 -> e620!!
sprawdzam

Kod: Zaznacz cały

sudo lshgw
nie znalazłem wpisu huawei tehnologies.
poradźcie coś proszębo mnie to irytować zaczyna mocno...nie rozumiem czemu nie chce ten iplus ruszyć spod knetworka skoro w network menager było ok.
Próbowałem instalować wvidial ale są zależności, które oczywiście nie mają jak się zassać..
Chciałbym jeśli to możliwe odpalić net z użyciem knetwork zanim zrezygnuję i przeproszę GNOME'a.
p.s.
informatyk w pracy polecił mi debiana 5.0, coś ktoś napisze na jego temat?
dzięki za wszelkie sugestie i porady poparte komendami.
pozdrawiam


EDIT:

Odpaliłem ubuntu live cd i przy starcie systemu wykrył modem, wybrałem kraj i operatora i net śmiga!!
Podejrzałem ustawienia i na dodatek skopiowałem

Kod: Zaznacz cały

/etc/resolv.conf
bo wcześniej nie miałem tego pliku w kubuntu.
postawiłem od nowa system bo już miałem jakieś wysypki plazmy, ustawienia w knetworku zrobiłem takie same jak w networku spod livecd i nic....skopiowałem plik z dnsami do odpowiedniego katalogu i też nic. W knetwork nie ma opcji ipv4. Co ciekawe

Kod: Zaznacz cały

lsusb
wykazał, że ubuntu z płyty również rozpoznaje mojego e169 jako e620 ale w przeciwieństwie do kubuntu net działa już z live sesion.
Pozdrawiam
dudeek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 03 lis 2009, 22:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Nie działający iplus i błędne rozpoznanie modemu USB pod kubuntu 9.04

Post autor: dudeek »

Witam.

Jestem w podobnej sytuacji, zaprzyjaźniłem się z Kubuntu, wszystko chodzi ładnie, pięknie tylko.....ten modem GSM (posiadam e620). Za Chiny ludowe nie byłem w stanie odpalić iPlusa, aż nie ściągnąłem Global 3G. Tylko na tym programu jestem w stanie uruchomić internet (na ustawieniach portu jako USB), bolączką jest fakt że darmowa wersja rozłącza się co 30 min, a logowanie do sieci trwa 5 min (trzeba odczekać aż licznik dojdzie do zera)
durszlak
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2007, 11:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Architektura: x86

Odp: Niedziałający iplus i błędne rozpoznanie modemu USB pod kubuntu 9.04

Post autor: durszlak »

Wiecie Panowie, co. Ja jestem chorobliwie wręcz przekonany do KDE a Gnome mi konpletnie nie leży. Mam dwa rózne modemy GSM: ZTE MF 626 i Huawei E630. Nigdy nie udało się Knetworkowi zrobić niczego poprawnie z moimi modemami GSM. Ba nawet jak mu podłączyłem telefon na kabelku to też sie nigdy nie połączył z siecią. Nie wiem co jest grane, bo nigdy nie próbowałem jak to sie ma do gnomowego network managera. Dlatego ja używam od lat skryptów, które kiedyś ściągnąłem dawno, dawno z jakiegoś forum przez lata je trochę poprawiłem, ulepszyłem i sporo się dzięki nim tez nauczyłem i łączę się za pomocą PPPd za każdym razem z sukcesem. Jeżeli to by Was Panowie urządzało to moje skrypty są już na tym forum tutaj.

viewtopic.php?t=105069

Nie wiem, czy dobrze wkleiłem link. Jak nie to proszę o reprymendę.

A dokładniej, żeby się łatwiej szukało to opis skryptów znajduje się tu:

viewtopic.php?p=646223#p646223

Ale oczywiście, żeby to wykorzystać trzeba się polubić z konsolą a nie każdy jest w stanie przełknąć tę żabę.

Jednak gdybyście chcieli z tego skorzystać, to pamiętajcie, że skrypty są napisane dla rozPINowanej karty SIMM.

PPPd powinien być bez łaski w każdym zainstalowanym poprawnie systemie spod znaku Debiana, podobnie jak polecenia pon i poff. Więc nie będzie problemów z instalacjami pakietów oraz horroru ich zależności.

Powodzenia i pozdrawiam walcznych.
Celuj w niemożliwe a osiągniesz nieprawdopodobne
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości