Co sądzicie o Linux Mint?

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
jacek8s
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 120
Rejestracja: 12 lut 2010, 02:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: jacek8s »

U mnie totalna mieszanka:
Windows XP Home + Ubuntu Studio 10.04 + Mint 9 Isadora.
Windozę trzymam dla obróbki video bo tam właśnie jest dużo programów po polsku.
Ubuntu i Mint śmigają w całej reszcie pracy na komputerze.

Mam pytanie odnośnie programu do obróbki video : czy na Ubuntu lub Minta zdobędę polską wersję programu podobnego do windosowego Ulead Video Studio?
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Odp: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: bear7 »

jacek8s pisze: Mam pytanie odnośnie programu do obróbki video : czy na Ubuntu lub Minta zdobędę polską wersję programu podobnego do windosowego Ulead Video Studio?
Na Forum panuje zasada:jeden temat = jeden problemZastosuj się do tej zasady i opisz w osobnych tematach niezwiązane ze sobą wątki z Twojej wiadomościW razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
Piotr1999
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 88
Rejestracja: 03 mar 2011, 13:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: Piotr1999 »

Jak dla mnie linux mint jest o wiele lepszy od ubuntu, odkąd canonical wprowadziło unity.
Awatar użytkownika
kabanek
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 592
Rejestracja: 23 cze 2009, 20:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: kabanek »

@up mulić żadne raczej nie powinien
ściągnij i zasitaluj sobie ubuntu, jak nie podpasuje to minta a jak nie to minta mlde i sam się przekonasz, który lepiej Ci pasuje. W środku w bebechach chyba nie ma dużych różnic tak naprawdę.
Awatar użytkownika
Jarni
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 380
Rejestracja: 06 maja 2008, 17:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 3 City
Kontakt:

Re: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: Jarni »

Od jakiegoś czasu użytkuję EeePc 1000h. Unity na Atomie N270 i 1 GB Ram chodzi z oporami a z procesora próbuje zrobić grillowany ser.
W poszukiwaniu dystrybucji dla siebie sięgnąłem obecnie po LMDE. To taki Debian - nieDebian. Domyślnie uruchomione sudo, wpakowane kodeki, nowy firefox. Nie dawno Mint włączył własne repozytoria dla LMDE, w konsekwencji to teraz bardziej opiera się o stable niż testing, pomieszanie z poplątaniem, stare wersje większości programów, ale kernel z serii 3.0.x.
Ale żeby nie było, że narzekam, bo nie narzekam. Przyznaję, że jest to jeden z najszybciej działających Linuxów na eeePc. Serio. Z Gnome 2.30, włączonym compizem, conky itp na starcie zjada mi 103 MB Ramu! Bateria wytrzymuje dobrze ponad 5 godzin z WiFi, doświetloną matrycą, normalną ciągłą pracą. Responsywność mam lepszą niż w XUbuntu 11.10 i w dodatku nie wkurza mnie złe działanie gładzika. Dzięki LMDE nie musiałem rezygnować z bajerów compiza (aaa lubię jak jest przeźroczysto :razz: ). Aczkolwiek przyznaję, że w temacie szybkości bardzo dużo robi kernel 3.1.1 od ext73 z tego forum.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości