Co sądzicie o Linux Mint?

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
tupotek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2008, 17:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: tupotek »

Mint to jedyna dystrybucja, która wysypywała się u mnie zarówno na stacjonarnym jak i na laptopie. Instalowałem Minta kilka razy, były to różne wersje. Pamiętam, że do szewskiej pasji doprowadzały mnie mintowe narzędzia: Mint Update, Mint Assistant i jeszcze jedno jakieś. Powiedziałem sobie, że do Minta już nie wrócę. Wolę Ubuntu.
Awatar użytkownika
opekone
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 30 kwie 2009, 16:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Odp: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: opekone »

Na pierwszego Linuksa jest idealny tak jak ktoś napisał to dopieszczone Ubuntu. Mint to nie tylko ładniejsze okienka tu można przeczytać więcej:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Linux_Mint polecam oczywiście 7 Glorie. Z mojego doświadczenia wiem że "kostka" 512 może być za mała przy instalacji ze względu na to że system startuje z LiveCD.
Awatar użytkownika
zeppy24
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 25 kwie 2009, 00:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: zeppy24 »

tupotek pisze:Mint to jedyna dystrybucja, która wysypywała się u mnie zarówno na stacjonarnym jak i na laptopie. Instalowałem Minta kilka razy, były to różne wersje. Pamiętam, że do szewskiej pasji doprowadzały mnie mintowe narzędzia: Mint Update, Mint Assistant i jeszcze jedno jakieś. Powiedziałem sobie, że do Minta już nie wrócę. Wolę Ubuntu.
Nie jestem informatykiem, moje mozliwosci konfiguracji oprogramowania koncza sie na poziomie dociagania brakujacych pakietow i prostej edycji plikow na podstawie informacji zdobytych na forach.
Bawie sie min: SuSE od 9.03, Mandriva od 2006.0, Ubuntu od 6.06. Jakies 3 lata temu zaczalem korzystac z modemu HSDPA wiec moglem sobie na poczatku pomarzyc o polaczeniu z netem, zatem testowanie kolejnych dystrybucji traktowalem jako rozrywke. Tak samo bylo z karta graficzna, pierwsze uruchomienie praktycznie kazdej edycji bylo w trybie awaryjnym. Czasy sie zmienily, dystrybucje zaakceptowaly HSDPA, dyski zewnetrzne, dziwne karty graficzne i inne gryzace wynalazki. Przerobilem trzy laptopy, miewalem rozne problemy ale jeden stale sie powtarzajacy - grafa. W tym roku sprawdzilem sobie Mandrive 2009, Debiana 5.01, Fedore 11, Ubuntu 9.04 Mephisa 8 i oczywiscie suselka 11.1 a na koniec Minta 7 Gloria Main Edition.
W miejscu mojego pobytu popularny jest Mint, pomyslalem ze sprawdze, i co?
JEZUS i MARIA compiz DZIALA !!! zaraz po pierwszym uruchomienu, HSDPA dziala !!! polaczyl sie z automatu, dossal polska lokalizacje, reboot, sprawdzam, dyski montuje, RANY BOSKIE, zaczynam panikowac, co ja bede robil teraz przy kompie jak wszystko dziala? :)
Prawda jest taka ze mint to w pelni kompletny system operacujny dla laika takiego jak ja, ktory zna tylko podstawy, czyli system na poczatek. Panowie specjalisci od linuxa teraz sie nie denerwuja tylko niech pomysla ze dla zwyklego uzytkownika windy nawet Mint jest trudny, chocby w kwestii struktury katalogow. Nie mowiac juz o oprogramowaniu, menu i calym tym tajemniczym terminalu :)

A teraz dwie wtopy roku:
1.Debian 5.01
juz sama instalacja to tor przeszkod, posiadam tylko HSDPA, zadnej innej mozliwosci podpiecia sie do netu, zainstalowalem a tam networkmanager w wersji 0.6.6-3 ktory nie lubi mojego modemu, no to sa jaja, zeby dociagnac nowego musialem przejsc na winde (Minta jeszcze nie zalem) i znalazlem paczke, swietnie, ale z dwoma milionami powiazan, odpuscilem sobie, a moze to nawet nie wina networkmanagera ale mam to gdzies, fakt ze nie dziala
2.Fedora 11
pierwszy system od poltora roku ktory po zainstalowaniu i uruchomieniu nie odpalil grafiki,

Powiedzcie mi po co mi tego typu problemy jak mozna zainstalowac cos prostego i gotowego do uzytku?

Mint Rulez :)
Linux Mint 8 Helena ME
sroka22
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 24
Rejestracja: 18 sty 2009, 16:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: sroka22 »

Sam używam Linux Mint teraz - ogólnie to taki "odpimpowany" Ubuntu. Świetny system (MintMenu to chyba najlepsze menu jakie na linuxie widziałem!).
mintInstall pozwala wygodnie znaleźć jakieś oprogramowanie od razu z opisem/recenzją/screenem :)
Linux Mint - etap testowania nowej wersji..
Awatar użytkownika
ignacy
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 157
Rejestracja: 05 lut 2007, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: ignacy »

A ja właśnie zrezygnowałem z Mint Menu bo było dla mnie mimo wszystko zbyt mało ergonomiczne ;] Niby wzorowane na tym Windowsowym Starcie, ale często nie dodawało np. automatycznie aktywatorów, gdy doinstalowało się jakiś program.
Gigabyte GA-MA78G-DS3H,Athlon II x2 245@3.5 (Scythe Ninja 2+Tacens Ventus),Geil DDR2 Dual Ultra 800MHz 2GB,Samsung HD642JJ i HD500HI, ModeCom MC350
Awatar użytkownika
jusbie
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 11 sie 2007, 01:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: jusbie »

Używałem Doryny i Felicji i nic złego o Mincie nie powiem ale zawsze wracam na Ubuntu bardziej mi odpowiada, ale uważam że Mint jest jak ktoś wcześniej wspomniał bardziej wygładzonym systemem i bezproblemowo rozpoznaje urządzenia nigdy nie miałem z nim problemów
Awatar użytkownika
mati75
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 266
Rejestracja: 30 maja 2008, 16:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Odp: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: mati75 »

sroka22 pisze:Sam używam Linux Mint teraz - ogólnie to taki "odpimpowany" Ubuntu. Świetny system (MintMenu to chyba najlepsze menu jakie na linuxie widziałem!).
mintInstall pozwala wygodnie znaleźć jakieś oprogramowanie od razu z opisem/recenzją/screenem :)
Mi też się spodobało parę lat temu, do tego stopnia, że doszedłem do międzynarodowego supportu tej dystrybucji :-).
Debian Developer
Awatar użytkownika
DadaD
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 350
Rejestracja: 21 paź 2008, 12:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: DadaD »

Choćby nie wiem jak przyjazny byłby OS to i tak trzeba z nim się zapoznać, aby poznać jego sekrety! Zawsze potrzebna jest nauka.

Na dzień dzisiejszy Linux Mint jest dystrybucją z tych które używałem a są spolonizowane, najbardziej przyjazną użytkownikowi.
I to zarówno początkującemu - praktycznie wszystko działa od ręki jak i zaawansowanemu - zawsze pliki konfiguracyjne można poprawiać i zmieniać, tak aby system doprowadzić do "padu", co tygrysy lubią najbardziej i następnie bez końca naprawiać i cyzelować.

Używam ponad rok i tylko raz mnie zawiódł.

pozdrowienia
Inny OS - Linux Mint - GNOME
"Rzeczą ludzką jest błądzić, rzeczą głupców jest trwać w błędzie"
Seneka
Voodek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 28 kwie 2008, 07:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: Voodek »

A ja się dopierdo niedawnona minta przesiadlem, bodajze 3 dni temu. Powiem szczerze,jak brąz w ubuntu mi się po prostu przejadł, to ta zieleń w mincie daje wreszcie odetchnąć ;) Ogólnie bardzo mi się w nim podoba to, że praktycznie wszystko chodzi out-of-box ;P Co do wyglądu to podoba mi się gfxmenu. Niby niewielka rzecz a cieszy ;) Oczywiscie mozna to rownież zainstalować na ubuntu, ale jakoś nigdy nie chciało mi się tego szukać ;)

Swoją drogą zastanawiam się, czemu kernel sie nie zaaktualizowal po update? Min ma jakieś inne jądro?

Ale ogólnie i tak polecam wszystkim ;)
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Odp: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: igotit4free »

Bardzo przyjemne distro, i w wersji Felicja szybsze od Ubuntu 8.10, chociaż na nim przecież bazuje ... słyszałem że w wypadku Glorii jest odwrotnie, czyli Jaunty jest szybszy.

W sumie po instalacji tyle czasu co oszczędzałem na instalacji kodeków i odtwarzaczy, traciłem na usunięcie różnych "zielonych" updaterów, przypominaczy, pomagaczy i innych mintowych, denerwujących gadżetów.;-)

Po chyba 4 miesiącach rozstaliśmy się bez żalu, teraz mam 8.04 i sobie chwalę.:-)

.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
umcs
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 108
Rejestracja: 02 lis 2008, 20:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: umcs »

Ja miałem go chyba przez tydzień i wróciłem do Ubuntu. Nic ciekawego. A jeszcze te jakie Mintowe menu i inne takie - po co to komu? A instalacja rzeczy potrzebnych czyli kodeki itp. wcale nie wydaje się taka trudna na Ubuntu.
"Gdyby Hans nie zabił żony i nie dostał wyroku to coś by było z tego Reiser4"
Awatar użytkownika
zadarmo3
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 94
Rejestracja: 24 lis 2008, 13:12
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: zadarmo3 »

A mi się spodobało, kupiłam Linux magazine i był Mint 7 na płytce, Universal.

Ma ładny wygląd, ale u mnie ładuje się wolniej niż Ubuntu 9.04 (mam na dysku twardym z ext4, tak jak miałam ubuntu): w czym rację ma igotit4free
Lubię placki.
zovalik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 212
Rejestracja: 16 gru 2006, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: zovalik »

Nowy, stabilny Mint 8 już serwerach!

http://ftp.heanet.ie/pub/linuxmint.com/stable/8/

Polecam, bardzo dobra dystrybucja.
www.phudako.eu
Noclegi w centrum Wisły!
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: Hwiparam »

Zachęciłem się i ściągnąłem wczoraj tego Minta, zainstalowałem pod VB, pobawiłem się trochę , specjalnie się nie zagłebiałem, tyle na pierwszy rzut oka mogę powiedzieć porównując do Ubuntu:
- KIlka dodatkowych narzędzi umilających pracę , nawet fajne, ale można bez nich żyć.
- Flash i kodeki zainstalowane na dzień dobry, OK, ale dogranie tego pod Ubuntu czy innym distro to kwestia kilku minut.
- Nowy wygląd i motyw okienek, może ładny, może nie, kwestia gustu, ale mnie nie przekonuje, cała masa takich skinów jest na różnych stronach.
- Jakieś fikuśne menu a'la KDE4, pewnie można takie coś zrobić pod Ubuntu, tylko po co to komu?

Ogólnie Mint oprócz ''okodekowania'' i paru drobnych bajerów IMO nic nowego nie wnosi. Takie ''stuningowane Ubuntu'' i tyle. Jak ktoś używa Ubuntu, to moim zdaniem szkoda czasu na pobieranie kolejnego ISO. To raczej distro dla zupełnych nowicjuszy, tutaj ma przewagę, bo wszystko działa na dzień dobry i do tego fajnie wygląda.Ja jednak nie widzę u siebie potrzeby zmiany systemu.
:idea:
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Odp: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: igotit4free »

Masz świadomość, że użytkownik Debiana ma identyczne zdanie o Ubuntu ?Obrazek

.
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: Hwiparam »

igotit4free pisze:Masz świadomość, że użytkownik Debiana ma identyczne zdanie o Ubuntu ?Obrazek

.
Mają święte prawo tak sądzić, absolutnie nie mam im tego za złe. Każdy używa tego, co mu pasuje.
:idea:
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
Karolina86

Odp: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: Karolina86 »

A czym się tak naprawdę różni oryginalny Mint od tego polskiego? Jak na razie próbowałam wgrać oryginalny, ale nie wiem czy polska wersja ma coś innego?
jurgen86
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 26 mar 2008, 18:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: jurgen86 »

Karolina, na polskiej stronie Minta jest jasno napisane w naszym ojczystym języku...

http://forum.linuxmint.pl/index.php/top ... g6195.html
Awatar użytkownika
Fenek2
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 12 lip 2009, 20:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: Fenek2 »

Przepraszam, ale czy u kogoś z Was po instalacji Minta 8 Main lub Remix system na starcie zjada 600 mega a po niecałej godzinie 1,2 giga ramu czy tylko ja mam dziwnego kompa?;)
Awatar użytkownika
ignacy
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 157
Rejestracja: 05 lut 2007, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Co sądzicie o Linux Mint?

Post autor: ignacy »

Fenek2 - ja zauważyłem kiedyś u siebie coś takiego w związku z zamkniętymi sterownikami do ATI -> x.org po 2-3 dniach pracy komputera dochodził prawie do 1GB zużycia ramu oO' Zobacz co pożera go najwięcej, a potem szukaj dalej :)
Gigabyte GA-MA78G-DS3H,Athlon II x2 245@3.5 (Scythe Ninja 2+Tacens Ventus),Geil DDR2 Dual Ultra 800MHz 2GB,Samsung HD642JJ i HD500HI, ModeCom MC350
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości