Przesiadka na Ubuntu - zamienniki aplikacji

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
Awatar użytkownika
rryk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 206
Rejestracja: 04 mar 2008, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Przesiadka na Ubuntu - zamienniki aplikacji

Post autor: rryk »

Amarok i Exaile to bardziej odpowiedniki WindowsMediaPlayera niz Winampa - widzieliście aby ktoś w Winampie korzystał z takich funkcji jak Kolekcja, czy Najczęściej odtwarzane?? chyba raczej nie. Audacious jest najbardziej zbliżony do Winampa nie tylko wyglądem ale też całym interface'm przy odrobinie wysiłku można go do prowadzić do identycznego nawet wyglądu jak Winamp nie ważne czy chcecie najnowszą wersje czy najstarszą do każdej wersji można go doprowadzić ^^.

Co do nagrywania do K3B jest bardziej przyjazny użytkownikowi i wg mnie jest o niebo lepszy od Brascero.

Zaś co do:
1) Macromedia Flash
2) Dreamweather (program do robienia stron WWW z edytorem WYSWIG)
to raczej nie znajdziesz odpowiedników
dawkie
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 05 lut 2009, 14:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Przesiadka na Ubuntu - zamienniki aplikacji

Post autor: dawkie »

czy jest jakis zamienik Virtal CD ?
z_kepka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2009, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Przesiadka na Ubuntu - zamienniki aplikacji

Post autor: z_kepka »

Witam. Mam dwa pytania do was, bardziej doświadczonych użytkowników Linuksa.
1. Czy istnieje coś takiego jak Bear Share na Linuksa.
2. Jak zmaksymalizować stronę w Audacious, tak jak w Winampie - masz całą play listę wyświetloną na całą stronę.
Javel
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Przesiadka na Ubuntu - zamienniki aplikacji

Post autor: Javel »

Czy jest odpowiednik jail na ubuntu? Taki ze wszystkimi jego właściwościami?
Awatar użytkownika
ryniek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 188
Rejestracja: 21 lis 2007, 16:48
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Przesiadka na Ubuntu - zamienniki aplikacji

Post autor: ryniek »

z_kepka pisze:Witam. Mam dwa pytania do was, bardziej doświadczonych użytkowników Linuksa.
1. Czy istnieje coś takiego jak Bear Share na Linuksa.
2. Jak zmaksymalizować stronę w Audacious, tak jak w Winampie - masz całą play listę wyświetloną na całą stronę.
Nie, nie ma BearShare, na Linuksa, ale jest kilka dobrych alternatyw. Zresztą BearShare zaśmieca Windowsa spyware'em.
Dropbox invite: http://tinyurl.com/dropbox-invite
Stop złym praktykom sprzedaży oprogramowania wraz z sprzętem - http://uwolnijlaptopa.pl/
Awatar użytkownika
Thobold
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 87
Rejestracja: 12 sty 2009, 16:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Przesiadka na Ubuntu - zamienniki aplikacji

Post autor: Thobold »

A zamiennik ramboostera?
Lenovo g500s
Intel Pentium 2020M 2.4 GHz
Intel HD Graphics (Ivy Bridge), rdzeń: 350-1100 MHz, 9.17.10.2963 + NVIDIA® GeForce GT720 M
4096 MB , DDR3, Single-Channel
Matryca 15.6 cali 16:9, 1366x768 pikseli, Samsung L ATLTN156AT30L01, TN,
Awatar użytkownika
Jarzyna
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 177
Rejestracja: 12 lut 2009, 09:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Przesiadka na Ubuntu - zamienniki aplikacji

Post autor: Jarzyna »

dawkie pisze:czy jest jakis zamienik Virtal CD ?
Virtual* CD, jak mniemam?

Jest VirtualBox na linuxa. ;-]

Kod: Zaznacz cały

http://www.virtualbox.org/wiki/Linux_Downloads
Kubuntu Linux user no. #26234 ;)
Awatar użytkownika
rafaloo
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 349
Rejestracja: 05 kwie 2008, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Przesiadka na Ubuntu - zamienniki aplikacji

Post autor: rafaloo »

Jarzyna pisze:Virtual* CD, jak mniemam?

Jest VirtualBox na linuxa. ;-]

Kod: Zaznacz cały

http://www.virtualbox.org/wiki/Linux_Downloads
chyba raczej chodzi o program typu Alcohol.

Kod: Zaznacz cały

mount -o loop -t iso 9660 /sciezka/do/iso /katalog/montowania
albo gmount-iso
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW. Niech inni na tym skorzystają.
Inny OS Gentoo/Debian/*BSD
Awatar użytkownika
ryniek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 188
Rejestracja: 21 lis 2007, 16:48
Płeć: Mężczyzna
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Przesiadka na Ubuntu - zamienniki aplikacji

Post autor: ryniek »

Thobold pisze:A zamiennik ramboostera?
Przeczytaj ten artykuł, tamten, oraz ten dotyczący partycji SWAP.
Dropbox invite: http://tinyurl.com/dropbox-invite
Stop złym praktykom sprzedaży oprogramowania wraz z sprzętem - http://uwolnijlaptopa.pl/
Allplantrix
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2009, 13:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Przesiadka na Ubuntu - zamienniki aplikacji

Post autor: Allplantrix »

Sory że tak wtrącam.
Mam poważne pytanie co do oprogramowania i nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi.
Chodzi mi mianowicie o to, czy mogę legalnie korzystać z oprogramowania Ubuntu i zawartego w nim pakietu biurowego "OpenOffice" oraz Programu Gimp; prowadząc własną firmę. Konkretnie czy muszę wykupić licencję lub coś do niej podobnego ( chodzi mi tutaj o jakiekolwiek opłaty związane z użytkowaniem tego oprogramowania w firmie ) na te programy i gdzie się taką licencję wykupuje?


Nie chciał bym łamać prawa wgrywając oprogramowanie na firmowe komputery i nie płacąc za to. Proszę o udzielenie mi odpowiedzi przez osobę, która zna dokładnie kwestię uiszczania opłat za korzystanie z wyżej wymienionych programów w firmach.
Awatar użytkownika
Jarzyna
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 177
Rejestracja: 12 lut 2009, 09:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Przesiadka na Ubuntu - zamienniki aplikacji

Post autor: Jarzyna »

Spokojnie z tego co mi wiadomo możesz go używać... to jest licencja OpenSource, więc program i nie tylko (bo źródło też) jest jak najbardziej darmowe. ;)

Jak nie chcesz ściągać, a mieć ładną płytkę wytłoczoną możesz zamówić płyty u Canonical z Shipit na ubuntu.org i kubuntu.org. ;)
Kubuntu Linux user no. #26234 ;)
jawojx

Odp: Przesiadka na Ubuntu - zamienniki aplikacji

Post autor: jawojx »

Allplantrix ; Chodzi mi mianowicie o to, czy mogę legalnie korzystać z oprogramowania Ubuntu i zawartego w nim pakietu biurowego "OpenOffice" oraz Programu Gimp; prowadząc własną firmę. Konkretnie czy muszę wykupić licencję lub coś do niej podobnego ( chodzi mi tutaj o jakiekolwiek opłaty związane z użytkowaniem tego oprogramowania w firmie ) na te programy i gdzie się taką licencję wykupuje?
Oczywiście że możesz używać do działalności komercyjnej oprogramowanie udostępniane na Licencji GPL , i nie musisz za nie płacić .
Jarzyna ; Spokojnie z tego co mi wiadomo możesz go używać ...
Jarzyna oczywiście że masz racje , przepraszam ale w kwestii formalnej nie możesz pisać " ...z tego co mi wiadomo ... " bo to nie jest jednoznaczne i dla kogoś kto nic nie wie o oprogramowaniu Open source , wygląda to na twoje subiektywne odczucie , a tak nie jest bo jest licencja która to reguluje .
Allplantrix
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2009, 13:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Przesiadka na Ubuntu - zamienniki aplikacji

Post autor: Allplantrix »

Dzięki.
Oto mi właśnie chodziło :)
Uważam że taka informacja o wykorzystywaniu programów do działalności komercyjnej jak również do użytku domowego powinna być zamieszczana zawsze na początku. Wielu ludzi ma wątpliwości czytając regułki wyrażeń "Open source" lub "General Public License" znalezione w wikipedii lub w innych serwisach internetowych gdyż wiele programów wypuszczanych dzisiaj na rynek można używać z ograniczeniami za dormo do użytku domowego i odpłatnie przy prowadzeniu różnego rodzaju działalności komercyjnych.

I to jest bardzo ważne bo człowiek przyzwyczaił się, że w życiu a tym bardziej w biznesie nie ma nic za darmo i za wszystko trzeba płacić. Sam miałem takie wątpliwości i nie zaryzykował bym prowadzenia firmy ze świadomością, że mogę łamać prawo.
Kupił bym pewnie dla świętego spokoju Windowsa i kilka programów do tego płacąc za nie bezsensownie gdy mam to wszystko za darmo instalując Ubuntu

Powiem wam, że dla mnie przeciętnego użytkownika wychowanego na Windowsie nie ma żadnych uprzedzeń przed używaniem Ubuntu. W wersji 8.10 na 32bitowym systemie mogę tworzyć zaawansowaną grafikę, dokumenty, prezentacje oglądać filmy w najróżniejszych formatach i serfować po internecie bez żadnych problemów i bez specjalnych znajomości oprogramowania. Wszystko stało się intuicyjne i nie trzeba wzywać informatyka. Ubuntu jest dużo lepsze od Windows i nigdy już nie włącze u siebie windowsa a płyte z Mirosoftem odeśle pocztą do sklepu albo tam gdzie ją wyprodukowali razem z orginalnym opakowaniem i odpisze że nie chce tego nawet za darmo i żeby zamienili sobie na Linux :)
Awatar użytkownika
Jarzyna
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 177
Rejestracja: 12 lut 2009, 09:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Przesiadka na Ubuntu - zamienniki aplikacji

Post autor: Jarzyna »

jawojx pisze: Jarzyna oczywiście że masz racje , przepraszam ale w kwestii formalnej nie możesz pisać " ...z tego co mi wiadomo ... " bo to nie jest jednoznaczne i dla kogoś kto nic nie wie o oprogramowaniu Open source , wygląda to na twoje subiektywne odczucie , a tak nie jest bo jest licencja która to reguluje .
Też prawda, ale sens jest ten sam, open source jest darmowe, zarówno samym programem, jak i źródłem do własnych modyfikacji. ;)
Źle sie wyraziłem. ;P
Kubuntu Linux user no. #26234 ;)
Mynikal
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2008, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Przesiadka na Ubuntu - zamienniki aplikacji

Post autor: Mynikal »

Szukam zamienników programów takich jak:
Webserv, Notepad++(musi kolorować składnię, mieć zakładki), WinMerge(2 pliki, które są porównywane), Total Commander.
Awatar użytkownika
Jarzyna
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 177
Rejestracja: 12 lut 2009, 09:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Przesiadka na Ubuntu - zamienniki aplikacji

Post autor: Jarzyna »

Notepad++ możesz uruchomić pod Wine i podobno chodzi porządnie; o czym świadczy, że na stronie domowej piszą o sposobie jego instalacji. There.

Total Commnadera/WinMerge'a możesz zamienić na Gnome Commandera pod Gnome, Krusader'a pod KDE albo Tux Commandera (osobny program na różne dystrybucje, jest w repozytoriach). ;)
Kubuntu Linux user no. #26234 ;)
Awatar użytkownika
glabek94
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2008, 19:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Przesiadka na Ubuntu - zamienniki aplikacji

Post autor: glabek94 »

A no i gedit koloruje też składnie tylko nie wiem czy też w takim języku, w którym piszesz. I zakładki też ma :) .
Awatar użytkownika
mths
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 101
Rejestracja: 18 maja 2008, 01:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE 3/Trinity
Architektura: x86_64

Odp: Przesiadka na Ubuntu - zamienniki aplikacji

Post autor: mths »

Mynikal pisze:Szukam zamienników programów takich jak:
Webserv, Notepad++(musi kolorować składnię, mieć zakładki), WinMerge(2 pliki, które są porównywane), Total Commander.
co to jest ten 'webserv'?

notepad++ - masz na przykład bluefisha, scite, gedita, vi, emacsa i pewnie setki innych lepszych /gorszych edytorów.

winmerge - wrzuć do konsoli np. apropos compare i wybierz coś dla siebie.

total commander - mc.

btw, śmieszą mnie ludzie, którzy w kółko pytają o zamienniki dla dreamweavera, autocada czy macromedia flash. to są specjalistyczne i przeważnie (bardzo) drogie aplikacje, które zwykłemu użytkownikowi nie są potrzebne. a tu się nagle okazuje, że wszyscy tego używają... czas skończyć z tym kradzeniem windowsów i innych aplikacji. jeśli potrzebujesz akurat tego konkretnego programu do pracy to go sobie KUP albo niech ci pracodawca da razem z firmowym laptopem ;]
FreeBSD - live free or die.
Keep it simple, stupid.
Awatar użytkownika
Rafskix
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2007, 20:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: Przesiadka na Ubuntu - zamienniki aplikacji

Post autor: Rafskix »

Szukam zamienników programów takich jak:...Total Commander
Total Commander działa przez Wine.
Awatar użytkownika
Jarzyna
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 177
Rejestracja: 12 lut 2009, 09:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Przesiadka na Ubuntu - zamienniki aplikacji

Post autor: Jarzyna »

mths pisze:co to jest ten 'webserv'?
[...]
btw, śmieszą mnie ludzie, którzy w kółko pytają o zamienniki dla dreamweavera, autocada czy macromedia flash. to są specjalistyczne i przeważnie (bardzo) drogie aplikacje, które zwykłemu użytkownikowi nie są potrzebne. a tu się nagle okazuje, że wszyscy tego używają...
Ewentualnie jak chcą używać linuksa, to virtualbox nie jest wcale taki zły i doskonale sie sprawdza, gdy chcemy używać XP'ka. Mając 3-4 GB ramu możemy kombinować ile wlezie, a i przy mniejszych wartościach nie będzie dużych problemów. ;-)

A Webserv:
WebServ jest paczką zawierającą najpopopularniejsze programy do postawienia w pełni profesjonalnego serwera www. Doskonały serwer WWW z obsługą PHP i MySQL. Łatwa instalacja dzięki kreatorom instalacji oraz konfiguracji.
A to alternatywą może być np. Apache HTTP Server?
glabek94 pisze:A no i gedit koloruje też składnie tylko nie wiem czy też w takim języku, w którym piszesz. I zakładki też ma :) .
Ma; pod KDE w takim razie jest Kasia :-) (Kate). I Kasia doskonale się spisuje z kolorowania składki parudziesiąt języków i kodowań.
Kubuntu Linux user no. #26234 ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości