widzę sieć, połączenie działa przez chwilę później się rozłącza ale sieć ciąglę widzę

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
Awatar użytkownika
grzemach
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 97
Rejestracja: 05 wrz 2007, 21:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

widzę sieć, połączenie działa przez chwilę później się rozłącza ale sieć ciąglę widzę

Post autor: grzemach »

Witam,
Mam dziwny problem od wczoraj...
W laptopie działam na sieci bezprzewodowej, konfiguracja działała bez problemu przez ok 3 miesiące.
Wczoraj zainstalowałem dostępne aktualizacje i po ok godzinie czy iluś wyłączyłem komputer, później włączyłem i od tego momentu sieć bardzo dziwnie pracuje...

Komputer widzi sieć cały czas (pojawia się wskaźnik jakości połączenia, siły sieci czy jak to się tam nazywa - cały czas jest na 100% - laptop leży ok 20cm od nadajnika). Jednak po jakimś czasie zanika połączenie z nadajnikiem - pingi nie dochodzą, po prostu zapada cisza... Wskaźnik sieci cały czas widnieje jako pełny i taki stan rzeczy może trwać i trwać, wskaźnik pełny a internetu brak... Jedyne wyjście to zresetować połączenie (np przez kliknięcie na połączeniu i wybraniu połączenia jeszcze raz, łączy się bez problemu i internet działa przez chwilę....

Na windowsie nie mam takiego problemu... co jest dla mnie trochę dziwne, bo jak by był to można by podejrzewać że wifi padło...


Konfiguracja:
Ubuntu 8,04
Wifi: INTEL SANTA ROSA WIRELESS MINI PCI 4965AGNMM2WB
Komputer Compal FL90+
Awatar użytkownika
marcelo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 26
Rejestracja: 30 gru 2005, 14:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Kontakt:

Odp: widzę sieć, połączenie działa przez chwilę później się rozłącza ale sieć ciąglę

Post autor: marcelo »

sproboj popracowac w troche wiekszej odleglosci niz 20 cm od nadajnika, np. przestaw go do innego pokoju albo oddal sie na kilka metrów. Moze pomoze:)
NO SLEEP JUST DISCOVER IT...
Awatar użytkownika
grzemach
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 97
Rejestracja: 05 wrz 2007, 21:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: widzę sieć, połączenie działa przez chwilę później się rozłącza ale sieć ciąglę

Post autor: grzemach »

to nic nie zmienia, zaczynam podejrzewać że to może być uszkodzona karta ;/. tylko że ona ma ledwo 3-4 miesiące...
Corsair
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 09 wrz 2006, 19:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: widzę sieć, połączenie działa przez chwilę później się rozłącza ale sieć ciąglę

Post autor: Corsair »

Wątpię, żeby to była kwestia karty. Mam dwie (jedną na chipsecie Atheros za ponad 200 PLN, a drugą na Hermesie - Orinoco Gold). Na każdej mam takie same objawy, pomijając, ze na XP wszystko hula
Awatar użytkownika
blue_scv
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 29 kwie 2008, 19:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: widzę sieć, połączenie działa przez chwilę później się rozłącza ale sieć ciąglę

Post autor: blue_scv »

Dokładnie ten sam problem ma mój kumpel. Aktualnie nie jestem w stanie podać jego parametrów, bo ma problem z podłączeniem się spowrotem do sieci. A router ma w drugim pokoju, tak więc problem z bliskością nadajnika i odbiornika odpada.

Jak się podłączy, to zobacze jaką ma karte, może to wina karty?
Ps. też ma Ubuntu 8.04.
Awatar użytkownika
grzemach
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 97
Rejestracja: 05 wrz 2007, 21:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: widzę sieć, połączenie działa przez chwilę później się rozłącza ale sieć ciąglę

Post autor: grzemach »

Okazało się że winnym był router, zaktualizowałem oprogramowanie w nim i od tej pory działa poprawnie :)
francesco919
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 19 cze 2008, 19:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: widzę sieć, połączenie działa przez chwilę później się rozłącza ale sieć ciąglę

Post autor: francesco919 »

Dopisz w tytule [SOLVED]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości