Huawei E220 (iPlus) w Ubuntu 7.04 z niewyjaśnionych przyczyn nagle przestał działać.

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
krzaczor93
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 10 lip 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Huawei E220 (iPlus) w Ubuntu 7.04 z niewyjaśnionych przyczyn nagle przestał działać.

Post autor: krzaczor93 »

A więc tak:
Mam Ubuntu 7.04 oraz iPlusa z modemem Huawei E220. Dotychczas do łączenia się z internetem używałem programu Global 3G. Po pewnym czasie zaczęły się problemy. Modem przerywał połączenie ,choć program wskazywał co innego. Ostatnio w ogóle nie mogę się połączyć. Program wyświetla w logach:
Starting connect script....
(po około 60 sekundach)
Additional settings.....
(po około 30 sekundach)
Connect script failed....

Próbowałem zmiany portu oraz wszystkich skryptów do tego modemu (nawet uniwersalnego). Bez skutku. Net wciąż nie działa :(

Pobranie na nowo programu nie pomaga. Reinstal systemu pomaga ale potem jest znowu to samo. Kiedyś (na systemie z tej samej płyty) wszystko było ok.

Modem (i kabel od niego) na drugim kompie działa bez problemu. Porty USB w kompie z ubunciakiem są sprawne (sprawdzałem MP4).


HELP!!! :wall: :wall: :wall:
Dariusz2000
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 51
Rejestracja: 11 gru 2007, 04:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10

Odp: Huawei E220 (iPlus) w Ubuntu 7.04 z niewyjaśnionych przyczyn nagle przestał dzia

Post autor: Dariusz2000 »

Wita autor programu. Ustawień w Global 3G nie zmieniaj. Te od E220 są najlepsze. W razie problemów zastosuj prostą metodę: odłącz modem od portu USB i podłącz ponownie. Ściągnij najnowszą wersję programu (r.14) W razie problemów napisz do mnie na mój email - jest na stronie programu http://www.global3g.strony.pl oraz w samym programie w oknie Informacje
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości