Czasowe ograniczenie trwania procesów

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
bumper
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2007, 16:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Czasowe ograniczenie trwania procesów

Post autor: bumper »

Witam,
ostatnio zastanawiałem się nad pewną kwestią.. niestety nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi, więc piszę tutaj licząc na pomoc ;)
Mianowicie, poszukuję jakiegoś programu dzięki któremu mógłbym ustawić listę jakichś procesów/aplikacji i maksymalny czas ich trwania danego dnia.. Taki ogranicznik czasowy ;)
Pewnie dałoby się coś takiego uzyskać jakimś skryptem startującym z systemem, jednak idea przerasta moje skromne umiejętności :sad:

Tak więc proszę o jakąś pomoc w tej sprawie :)
Awatar użytkownika
firstborn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 17 cze 2008, 15:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Kontakt:

Odp: Czasowe ograniczenie trwania procesów

Post autor: firstborn »

Można przy pomocy Crona o zadanym czasie uruchamiać np. polecenie "killall nazwa_programu". Są wizualne nakładki na Cron. Osobiście ich nie używam tylko konfiguruję ręcznie, więc nie znam ich nazw. Dla KDE jest to chyba KCron.
==================================
Grupa Turystów Pieszych - STEELSHOES.ORG
==================================
bumper
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2007, 16:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Czasowe ograniczenie trwania procesów

Post autor: bumper »

firstborn pisze:Można przy pomocy Crona o zadanym czasie uruchamiać np. polecenie "killall nazwa_programu". Są wizualne nakładki na Cron. Osobiście ich nie używam tylko konfiguruję ręcznie, więc nie znam ich nazw. Dla KDE jest to chyba KCron.
Nie wiem czy się dobrze wyraziłem.. chodzi mi o coś takiego, gdzie mogę ustawić np. "firefox-3 -> 2h" i jak user będzie korzystał z firefoksa <2h to wyświetli się komunikat, że np. "Przekroczyłeś dzienny limit korzystania z internetu, aplikacja została zablokowana do jutra".
Coś w tym stylu ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości