Neverwinter Nights Diamentowa Edycja

Gry, które działają natywnie na Linuksie.
Awatar użytkownika
herself
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2007, 22:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Odp: Neverwinter Nights Diamentowa Edycja

Post autor: herself »

A próbowałeś zainstalować windowsa i sprawdzić czy działa na nim? Bo może to jest jakiś dziki hardwarowy problem, jak patrzałem na google to błąd z brakiem postaci występuje tylko w NWN2 ;-o
Awatar użytkownika
skoruppa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Neverwinter Nights Diamentowa Edycja

Post autor: skoruppa »

herself: jak zobaczę to się wypowiem ;) wydaje mi się, że jednak coś zdziałam.
Awatar użytkownika
vit0
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 19 paź 2006, 14:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Neverwinter Nights Diamentowa Edycja

Post autor: vit0 »

herself pisze:A próbowałeś zainstalować windowsa i sprawdzić czy działa na nim? Bo może to jest jakiś dziki hardwarowy problem, jak patrzałem na google to błąd z brakiem postaci występuje tylko w NWN2 ;-o
Tak jest, zainstalowałem na desktopie pod ubuntu i też nie było postaci po czym specjalnie dla NWN przeinstalowałem system na WinXP i tam już wszystko okej chodzi :)

Normalnie siedzę na laptopie, swoim, Win jest na kompie domowym ;)

Edit:
wyszło wine 1.0 RC4 to spróbuję zainstalować znowu, może coś tam poprawili :P
Awatar użytkownika
herself
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2007, 22:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Odp: Neverwinter Nights Diamentowa Edycja

Post autor: herself »

@siuneq
Lepiej spróbuj na starym, napisałem wcześnej na jakiej wersji ja instalowałem i działa.

@skoruppa
Ależ nie twierdze, że nic nie zdziałasz tylko, że bedziesz znacznie zabawniej. Patcher lubi kasować calą zawartość katalogu override w którym znajdują się fonty przykładowo ;P
Awatar użytkownika
skoruppa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Neverwinter Nights Diamentowa Edycja

Post autor: skoruppa »

Jak by nie b←ło zabawnie to bym nie miał potrzeby tego robić ;) Instalator nwn, który ja mam też taki fajny jest a jednak się udało :P
Awatar użytkownika
vit0
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 19 paź 2006, 14:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Neverwinter Nights Diamentowa Edycja

Post autor: vit0 »

no niestety, jednak zainstalowałem na RC3 i to samo dalej, na najnowszym chyba lepiej instalować bo te błędy już dawno powinny być zlikwidowane niż na starszym + jeszcze jakieś inne poprawki... no chyba że sie mylę?

usuwam to i czekam na skoruppowy ;) instalator, może on coś pomoże :D
Awatar użytkownika
Paool
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 74
Rejestracja: 21 lut 2005, 18:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Neverwinter Nights Diamentowa Edycja

Post autor: Paool »

od siebie dodam tylko, że diamentową edycję można zainstalować ręcznie dokładnie tak samo jak edycję bez dodatków wg sposobu opisanego na wikigames.ubuntu.pl - jedyna różnica to ściągnięcie patcha dla wersji z dodatkami, a zamiast pliku patch.key kopiujemy 4 analogiczne pliki *.key z edycji diamentowej. 'fixinstall' powie że są nieprawidłowe, ale gra działa bez problemów :)
Linux Registered User: #375277 | Ubuntu Registered User: #3596
remember the classics return to the classics
Awatar użytkownika
vit0
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 19 paź 2006, 14:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Neverwinter Nights Diamentowa Edycja

Post autor: vit0 »

robiłem tak i nie dało to nic, fixinstall wywalał błąd a gra się w końcu nie uruchomiła, tylko szybkie mignięcie okienka i tyla...
także czekamy dalej na instalatora
Awatar użytkownika
Paool
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 74
Rejestracja: 21 lut 2005, 18:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Neverwinter Nights Diamentowa Edycja

Post autor: Paool »

moze to dziwna rada, ale otworz nwn.ini, zmien FullScreen=1 na FullScreen=0 i dopisz pod nim AllowWindowedMode=1

gra powinna uruchomic sie w oknie :) mnie kiedys dzialala tylko w oknie, a na fullsreen wlasnie tak jak mowisz mignelo okno i znikalo. sprobuj ;)
Linux Registered User: #375277 | Ubuntu Registered User: #3596
remember the classics return to the classics
Awatar użytkownika
skoruppa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Neverwinter Nights Diamentowa Edycja

Post autor: skoruppa »

Przepraszam za opóźnienie ^^"
Dopiero teraz dorwałem NWN Diamentową edycje. Więc tak, pliki cab były bardziej uparte niż zwykle xD (dzięki dla wszystkich co mnie ostrzegali) ale i tak poległy. Mam już gotowy "rozpakowywacz", który bez problemu sobie radzi (Niestety tak jak w poprzednim instalatorze będzie potrzebne wine :/ taki peszek ponieważ unshield nie jest już rozwijany więc z natywnych rozwiązań nici). Dla testów gra zainstalowałem i doprowadziłem do 1.68 po polsku - wszystko wyglądało na sprawne. ;)

Nie wiem tylko co z Kingmakerem zrobić. bo to 1 plik.exe Mogę go rozpakować 7zipem ale ... sam nie wiem ;p jeszcze po testuję. Tak czy siak bądźcie dobrej myśli i spodziewajcie się w najbliższym czasie instalator.
Awatar użytkownika
vit0
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 34
Rejestracja: 19 paź 2006, 14:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Neverwinter Nights Diamentowa Edycja

Post autor: vit0 »

no skoruppa ja myślałem że zapomniałeś o tym :) a tu widzę że całą parą praca wrze ;)
super, pozdrawiam i czekam dalej :D
muflonek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Neverwinter Nights Diamentowa Edycja

Post autor: muflonek »

Ja kupiłem niedawno Diamentową edycję. Nic nie musiałem aktualizować wersja od razu 1.68. Włożyłem płytę, odpaliłem instalator przez wine (aktualna wersja) i wszystko działa (zaskoczyło mnie bardzo, że nic nie musiałem kombinować :( )
Awatar użytkownika
skoruppa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Neverwinter Nights Diamentowa Edycja

Post autor: skoruppa »

muflonek: ale wiesz, że my rozmawiamy o natywnej wersji a nie uruchamianej przez wine?

EDIT:
No to coś wymodziłem

http://www.megaupload.com/pl/?d=7OQGLHQ9
http://www.sendspace.com/file/xs92gm
http://rapidshare.com/files/127053145/n ... 1.run.html

:] Na razie proszę o testy, spostrzeżenia, pomysły, uwagi i takie tam :] NwMovies nie dodałem ponieważ powodował (przynajmniej u mnie) zły wygląd kursora. Jeśli jest potrzeba to mogę osobny skrypt dla kingmakera zrobić.
Ach i ponieważ plikami z cd zajmuje się osobny program, nie widać postępu na pasku instalacji. Ale jeśli miga dioda napędu to wszystko idzie ok ;).

Jak pomyślnie przejdzie testy to dodam na wikigames :)
Arvenil
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2008, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Odp: Neverwinter Nights Diamentowa Edycja

Post autor: Arvenil »

./nwn_diamond_1.68-polish-1.run
Verifying archive integrity... All good.
Uncompressing NWN: Diamont PL.......................................
loki_setup: Script seems to have failed with error code 1.
loki_setup: Script seems to have failed with error code 1.
A okienko pisze, że się udało:D

Szkoda, że tak mało wylewne te komunikaty. Może czegoś mi brakuje?

A i instalator do kingmaker by się przydał:]

EDIT:
Dobra fałszywy alarm. Nie miałem 4GB wolnego na home więc zmieniłem na inną partycję która ma ustawione noexec. Tak więc narazie mieli dalej;)
...
I już nawet odpaliłem. Działa. Nawet lepiej niż myślałem. Rozdzielczość można spokojnie wybrać jaką się chce w konfiguracji (nawet 1920x1200). Generalnie sama gra wygląda super... myślałem, że po tylu latach jak w nią grałem będzie razić a wygląda super... dobrze, że ją zrobili w 3d.

Co do problemów to na tą chwilę jeden znalazłem. Tworząc postać nie mogę wybrać koloru skóry/włosów/czegoś tam jeszcze. Postać po kliknięciu któregoś koloru zaczyna wyglądać jak terminator z drugiej części w stanie płynnym;) Może coś jest nie dograne? Nie wiem... narazie nie mam siły sprawdzać o co chodzi.

p.s. Wyszedł patch 1.69:D (nie wiem co z polskim)
p.s.2. Wymagania (te których mi brakowało a nie było wprost o nich mowy, nazwy paczek mogą się różnić - używam Inny OS;)):
SDL
SDL_mixer
compat-libstdc++ (BlinkPlayer wymaga stare libstdc++.so.5, Jak rozumiem filmów nie widać w grze?:()
Awatar użytkownika
skoruppa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Neverwinter Nights Diamentowa Edycja

Post autor: skoruppa »

Filmów nie widać bo dodanie nwnmovies (taki dodatek do nwn na Linuksa pozwalający oglądać filmy) powodował to samo co opisujesz z kolorem skóry.
Co do kolory skóry to aż to jutro sprawdzę, sam jestem ciekaw.

No i przydałby się patch 1.69 ale musimy czekać aż cd projekt się obudzi :P
Arvenil
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2008, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Odp: Neverwinter Nights Diamentowa Edycja

Post autor: Arvenil »

Faktycznie miałem już zainstalowane nwmovies (szybko googluję:P)... ale to jednak nie było to.
Na drugi dzień postanowiłem wszystko przejść jeszcze raz aby mieć pewność co i jak;)
1. Instalacja nwn - problem z kolorem skóry
2. Instalacja nwn movies - problem z kolorem skóry, filmy chodzą miodzio:]
3. ... i tu pewien myk;) Pokusiłem się o próbę instalacji nowego patcha... miał on zawierać głównie nowy content więc stwierdziłem, że może się uda.... zresztą jakby miało braknąć kilku tekstów albo byłyby po angielsku (nie wiedziałem jeszcze jak to mają rozwiązane) to nie raziłoby mnie to aż tak bardzo. Pomijając wszelkie przygody doszedłem z różną pomocą do tego, że jedynie plik dialog.tlk przechowuje wersje językowe... więc tylko to zostawiłem a reszte nadpisałem plikami z patcha.... odpaliłem i problem ze skórą ala terminator zniknął!:]
Tak więc IMO czegoś ten instalator nie wgrywał co jednak było też w nowym patchu.

Do tego wczoraj znalazłem plik dialog.tlk przetłumaczony przez community (bez niego nie miałem np. opisów jeździectwa, nowej klasy, itp. - zero tekstu):
http://www.spirit.nazwa.pl/pbc/viewtopic.php?p=1503

Dzięki temu mam już (chyba) pełną wersję 1.69 i ogólnie działającego idealnie nwn.

Mam też moduły premium z diamentowej edycji. Niestety można je zainstalować tylko przy użyciu wine. W trakcie instalacji są tworzone pliki z jakimiś chyba kluczami weryfikującymi... chyba można by było je przegrać zwyczajnie z jednego kompa na drugi ale nie wiem na ile coś takiego wolno robić.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
skoruppa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Neverwinter Nights Diamentowa Edycja

Post autor: skoruppa »

Kurde. Jest możliwe, że jakiś plik przegapiłem... ale mało prawdopodobne. tym bardziej będzie mi trudno go teraz znaleźć (Możliwe iż jendak nowy plik binarny coś naprawił). Patch 1.69 bym już dograł ale czekałem na oficjalny od cdprojektu. Jeśli nowy nie usuwa żadnej polskiej wypowiedzi (bo jak wiadomo postacie gadają czasami :P ) to można pokombinować. NwMovies działa mi dobrze tylko jak mam włączony antyaliasing (bez niego robi się strasznie dziwny kursor).

Jak chcesz to zrobiłem pewien skrypt do wine, który oszukuje instalator, że to co masz np w /usr/local/games/nwn to jest zainstalowana kopiwa windowsowa i przez to instaluje ten moduł.
Arvenil
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2008, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Odp: Neverwinter Nights Diamentowa Edycja

Post autor: Arvenil »

skoruppa pisze:Jak chcesz to zrobiłem pewien skrypt do wine, który oszukuje instalator, że to co masz np w /usr/local/games/nwn to jest zainstalowana kopiwa windowsowa i przez to instaluje ten moduł.
Źle mnie zrozumiałeś. Miałem na myśli, że już zainstalowałem ale chciałem podkreślić, że bez wine się nie obejdzie. Ja znalazłem gdzieś na forum nwn wpis do rejestru kierujący na odpowiedni katalog u mnie na dysku i później już można było normalnie instalować.

Na http://www.pebece.rox.pl jest dostępny patch 1.69 spolszczony przez community.
Torrent: http://thepiratebay.org/tor/4308412/Nie ... o_gry_NWN1
adas.sz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2008, 17:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Neverwinter Nights Diamentowa Edycja

Post autor: adas.sz »

a moze ktos tak na chłopski rozum wytlumaczyc jak to zainstalowac krok po kroku?
prosze :)
nwn_diamond_1.68-polish-1.run mam sciagniety ten plik i co teraz??
lolko7
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Odp: Neverwinter Nights Diamentowa Edycja

Post autor: lolko7 »

Witam
Panowie jak zainstalować nwnmovies ? Jaka ścieżkę podaję przy wykonywaniu

./nwmovies_install.pl <path to the libSDL NWN uses>

w katalogu nwn mam katalog lib i tam są pliki SDL czy to o ten katalog chodzi ?
Jak by mógł ktoś podac komendy tylko po kolei nawet z własnymi ścieżkami to dojdzie się co i jak.
Korzystam z Diamentowej edycji i instalatora by skoruppa. Wszystko ładnie pięknie się instaluje gra hula tylko nie mam filmików.
Dzięki z góry za pomoc.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Linuksowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości