kadu i logout

Jak się dogadać?
Awatar użytkownika
White Eagle
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 62
Rejestracja: 17 lut 2006, 19:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: kadu i logout

Post autor: White Eagle »

prema pisze:tak, od tego momętu niemiałem wylogowania.
To jest bardzo ważna informacja. Dzięki. Podejrzewam co może być przyczyną. W najbliższym czasie podrzucę pakiet do testów,

@Ari: masz również tę opcję aktywną?
Wszelkie pytania dotyczące programu Kadu proszę zadawać na www.kadu.net/forum
---
Registered Linux User #410579 Ubuntu User #3196
Awatar użytkownika
Ari
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 92
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: kadu i logout

Post autor: Ari »

Załadowane moduły:
  • x11_docking
  • window_notify
  • voice
  • tabs
  • sound
  • sms
  • profiles
  • notify
  • migration
  • miastoplusa_sms
  • last_seen
  • history
  • hints
  • docking
  • default_sms
  • dcc
  • config_wizard
  • autoaway
  • anonymous_check
  • alsa_sound
  • agent
  • advanced_userlist
  • account_management
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
White Eagle
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 62
Rejestracja: 17 lut 2006, 19:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: kadu i logout

Post autor: White Eagle »

widzę, że masz.

Spróbujcie z tymi pakietami przy włączonej opcji "automatyczne otwieranie okna w momencie otrzymania wiadomości" http://www.kadu.net/~weagle/ubuntu-packages/ . Jeśli będzie wszystko ok łatka trafi do kadu 0.6.0.2, które w najbliższym czasie będzie wydane. Jeśli nie to trzeba będzie myśleć nad inną przyczyną problemów
Wszelkie pytania dotyczące programu Kadu proszę zadawać na www.kadu.net/forum
---
Registered Linux User #410579 Ubuntu User #3196
Awatar użytkownika
Ari
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 92
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: kadu i logout

Post autor: Ari »

Ok pakiety zastąpione, teraz pytanie:
Czy instalować pakiet kadu-gtk-modules? Do tej pory nie miałem tego zainstalowanego.

A co z tym modułem docking? Ma być włączony czy nie?
Awatar użytkownika
White Eagle
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 62
Rejestracja: 17 lut 2006, 19:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: kadu i logout

Post autor: White Eagle »

Ustawienia powinny być dokładnie takie same, jak wtedy kiedy następował logout

EDIT:
Jakieś testy, opinie? Ten błąd blokuje wydanie kadu 0.6.0.2 i zależy nam aby jak najszybciej został poprawiony.
Wszelkie pytania dotyczące programu Kadu proszę zadawać na www.kadu.net/forum
---
Registered Linux User #410579 Ubuntu User #3196
Awatar użytkownika
Ari
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 92
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: kadu i logout

Post autor: Ari »

Mało czasu ostatnio spędzałem przy Ubuntu, byłem zajęty konfiguracją serwera gier na XP. Póki co żadnego logoutu nie było, ale jest jeden nowy bug (we wcześniejszych paczkach tego nie było). Czasami w trayu pod ikonką kadu pojawia się podkreślenie.
Obrazek
Awatar użytkownika
White Eagle
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 62
Rejestracja: 17 lut 2006, 19:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: kadu i logout

Post autor: White Eagle »

Miło słyszeć, że się nie wysypuje, ale jeszcze prosiłbym o testy, aby to potwierdzić.

Co do ikonki, to dziwna sprawa, gdyż kod za nią odpowiedzialny nie był modyfikowany, a pakiety to wersja 0.6.0.1 z repozytorium + 1 patch na logout . Może to wina moich pakietów, gdyż w kodzie nie było nic zmieniane.

Jeśli logout się nie powtórzy łatka wejdzie do svna i w ten sam dzień zostanie wydane kadu 0.6.0.2~rc1 i wkrótce wersja stabilna
Wszelkie pytania dotyczące programu Kadu proszę zadawać na www.kadu.net/forum
---
Registered Linux User #410579 Ubuntu User #3196
Awatar użytkownika
Ari
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 92
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: kadu i logout

Post autor: Ari »

No więc potestowałem trochę i nie było żadnego logouta. Dostawałem różne wiadomości, bzdurne wypisane litery, link http, emotikonka i było w porządku. Nie wiem jak inni testerzy, ale imo można wprowadzić oficjalnie tego patcha.

//Update
Ten bug z podkreśleniem ikonki być może nie jest od Kadu. Dzisiaj miałem już 2 ikony podkreślone (Kadu + AmaroK). Więc może problem dotyczy Gnome.
maziak17
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2008, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04

Odp: kadu i logout

Post autor: maziak17 »

mam ten sam problem i zauważyłem że wylogowuje się tylko jak mam włączony moduł tabs i advenced_userlist nie wiem przy którym dokładnie bo zainstalowałem te 2 i jak się zaczęło wylogowywać to oba usunąłem i wszystko działa

mam kadu 0.6.0.1 (na poprzednich też był ten problem) i załadowane moduły: agent, encryption i spellchecker
u mnie się wiesza na opensuse 10.3 x86_64 (wiem że nie to forum ubuntu ale tylko tu znalazłem ten problem)

edycja: na którejś z poprzednich wersji kadu pamiętam że zaczęło się wylogowywać przy module tabs i o ile dobrze pamiętam to wtedy bardzo rzadko zdarzało się że wylogowywał się nie tylko przy otwieraniu okna rozmowy ale np jak włączałem playlistę w amaroku itp (nie wiem czy to ma związek z tym czy po prostu przypadek)
Awatar użytkownika
White Eagle
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 62
Rejestracja: 17 lut 2006, 19:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: kadu i logout

Post autor: White Eagle »

@maziak17:
Skoro nie używasz Ubuntu to jedyną radą do czasu wydania kadu 0.6.0.2 jest skompilowanie kadu z tą łatką (najlepiej z identycznymi ustawieniami i modułami kiedy następował wysyp)

Jeśli do jutra nie pojawi się potwierdzenie błędu podczas używania paczek, które podałem, uznajemy problem za rozwiązany i łatka wejdzie do przygotowywanego kadu 0.6.0.2

BTW. Jeśli ktoś ma jakieś problemy z kadu to proszę je zgłaszać najlepiej na forum kadu. Postaramy się jak najszybciej je poprawić, ale to o czym nie wiemy nie zostanie z poprawione. Więc prosiłbym na przyszłość, że jak ktoś znajdzie jakieś błędy, to aby je nam zgłosił.
Wszelkie pytania dotyczące programu Kadu proszę zadawać na www.kadu.net/forum
---
Registered Linux User #410579 Ubuntu User #3196
Awatar użytkownika
prema
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 16 mar 2008, 20:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: kadu i logout

Post autor: prema »

A więc próbowałem użyć tych paczek, lecz chyba jestem za słaby by móc je zainstalować. Nawet po całkowitym usunięciu Kadu, podczas instalacji wywalało błąd.

maziak17- te dwa moduły; ja nie mam wypakowane a logout występuje.
Awatar użytkownika
White Eagle
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 62
Rejestracja: 17 lut 2006, 19:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: kadu i logout

Post autor: White Eagle »

Bez treści błędu trudno cokolwiek jest powiedzieć.

Pakiety są dla Hardy Heron. Ręczna instalacja powinna następować w kolejności: kadu-common, kadu, pakiety z modułami i themami
Wszelkie pytania dotyczące programu Kadu proszę zadawać na www.kadu.net/forum
---
Registered Linux User #410579 Ubuntu User #3196
Awatar użytkownika
Ari
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 92
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: kadu i logout

Post autor: Ari »

@White Eagle
Tymi podkreśleniami się nie przejmuj. Podejrzewam, że jest to błąd pomiędzy bibliotekami qt a Gnome. Dzisiaj podkreślenia miałem na AmaroKu, kiedy nawet włączonego nie miałem. Chociaż teraz ta błędna twórczość zaczyna mieć ręce i nogi :)
Obrazek

@prema
Teraz trochę namieszałeś pewnie z tymi pakietami, a więc najlepiej jeszcze raz usunać wszystko i zainstalować spatchowane paczki. Wklej poniższego gotowca do terminala:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get remove --purge kadu kadu-common kadu-dev kadu-external-modules kadu-themes && mkdir ~/kadu && cd ~/kadu && wget http://www.kadu.net/~weagle/ubuntu-packages/kadu_0.6.0.1-1ubuntu1_i386.deb http://www.kadu.net/~weagle/ubuntu-packages/kadu-common_0.6.0.1-1ubuntu1_all.deb http://www.kadu.net/~weagle/ubuntu-packages/kadu-dev_0.6.0.1-1ubuntu1_all.deb http://www.kadu.net/~weagle/ubuntu-packages/kadu-external-modules_0.6.0.1-1ubuntu1_i386.deb http://www.kadu.net/~weagle/ubuntu-packages/kadu-themes_0.6.0.1-1ubuntu1_all.deb && sudo dpkg -i kadu-common_0.6.0.1-1ubuntu1_all.deb kadu_0.6.0.1-1ubuntu1_i386.deb kadu-dev_0.6.0.1-1ubuntu1_all.deb kadu-external-modules_0.6.0.1-1ubuntu1_i386.deb kadu-themes_0.6.0.1-1ubuntu1_all.deb
maziak17
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2008, 21:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04

Odp: kadu i logout

Post autor: maziak17 »

White Eagle pisze:@maziak17:
Skoro nie używasz Ubuntu to jedyną radą do czasu wydania kadu 0.6.0.2 jest skompilowanie kadu z tą łatką (najlepiej z identycznymi ustawieniami i modułami kiedy następował wysyp)
link który podałeś nie działa
Not Found

The requested URL /~pgal/06-x-logout.patch was not found on this server.
Apache Server at 83.13.105.54 Port 80
skoro z tym modułem się u innych nie wysypuje to poczekam na kadu 0.6.0.2 i wtedy zobaczymy
Awatar użytkownika
White Eagle
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 62
Rejestracja: 17 lut 2006, 19:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: kadu i logout

Post autor: White Eagle »

Łatkę już wrzuciłem do svna. Najnowszą rewizję można pobrać tak (jest to wersja 0.6.0.2~svn. Proszę się nie sugerować nazwą brancha):

Kod: Zaznacz cały

svn co http://kadu.net/svn/kadu/branches/0.6.0.1 kadu
A łatka już jest ponownie dostępna. Przez przypadek przeniosłem ją w inne miejsce
Wszelkie pytania dotyczące programu Kadu proszę zadawać na www.kadu.net/forum
---
Registered Linux User #410579 Ubuntu User #3196
Awatar użytkownika
prema
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 16 mar 2008, 20:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: kadu i logout

Post autor: prema »

Dzięki za gotowca, zainstalowało się bardzo ładnie, ale niestety logout się powtórzył. Działało wszystko poprawnie do moment gdy jednocześnie miałem otwartego firefoxa. Po logout kadu wrócił bez kontaktów, czyli wystąpił jeszcze jeden błąd.
Awatar użytkownika
Ari
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 92
Rejestracja: 12 lut 2007, 16:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: kadu i logout

Post autor: Ari »

No to weź może zrób coś, sprawdź logi, porównaj czasy... System -> Administracja -> Dziennik systemowy -> daemon.log i otwórz sobie archiwum z gg, sprawdź czy dostałeś jakąś wiadomość, która synchronizuje się wraz z logiem z daemon.log. Kod błędu u mnie to:

Kod: Zaznacz cały

Jun  9 16:34:58 localhost gdm[8070]: DEBUG: slave_waitpid: done_waiting 
Jun  9 16:34:58 localhost gdm[8070]: DEBUG: Session: start_time: 1213018539 end_time: 1213022098 
Jun  9 16:34:58 localhost gdm[8070]: WARNING: gdm_slave_xioerror_handler: Poważny błąd X - restartowanie :0 
Jun  9 16:34:58 localhost gdm[8070]: DEBUG: Sending SESSPID == 0 for slave 8070
Pisze to aby była pewność, czy patch White Eagle podziałał, bo logouty też mogły się robić od Firefoxa. U mnie właśnie logouty były m.in. przy FF... ale już pisałem o tym ;]
Awatar użytkownika
prema
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 16 mar 2008, 20:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: kadu i logout

Post autor: prema »

Kod: Zaznacz cały

Jun 20 06:49:52 prema-desktop NetworkManager: <info>  Updating allowed wireless network lists. 
Jun 20 06:49:52 prema-desktop NetworkManager: <WARN>  nm_dbus_get_networks_cb(): error received: org.freedesktop.NetworkManagerInfo.NoNetworks - There are no wireless networks stored.. 
Jun 20 09:06:54 prema-desktop gdm[5617]: WARNING: gdm_slave_xioerror_handler: Poważny błąd X - restartowanie :0
a to z dziśiaj

Kod: Zaznacz cały

Jun 21 08:04:05 prema-desktop hcid[5542]: Default authorization agent (:1.21, /org/bluez/auth) registered
Jun 21 08:04:09 prema-desktop NetworkManager: <info>  Updating allowed wireless network lists. 
Jun 21 08:04:09 prema-desktop NetworkManager: <WARN>  nm_dbus_get_networks_cb(): error received: org.freedesktop.NetworkManagerInfo.NoNetworks - There are no wireless networks stored.. 
Jun 21 08:57:42 prema-desktop gdm[5608]: WARNING: gdm_slave_xioerror_handler: Poważny błąd X - restartowanie :0 
Jun 21 08:58:08 prema-desktop hcid[5542]: Default passkey agent (:1.51, /org/bluez/passkey) registered
Jun 21 08:58:08 prema-desktop hcid[5542]: Default authorization agent (:1.51, /org/bluez/auth) registered
Jun 21 08:58:09 prema-desktop NetworkManager: <info>  Updating allowed wireless network lists. 
Jun 21 08:58:09 prema-desktop NetworkManager: <WARN>  nm_dbus_get_networks_cb(): error received: org.freedesktop.NetworkManagerInfo.NoNetworks - There are no wireless networks stored..

aga28-znaczniki
Awatar użytkownika
White Eagle
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 62
Rejestracja: 17 lut 2006, 19:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: kadu i logout

Post autor: White Eagle »

Jeśli możesz załącz fragmenty dotyczące wylogowania loga xorga
Wszelkie pytania dotyczące programu Kadu proszę zadawać na www.kadu.net/forum
---
Registered Linux User #410579 Ubuntu User #3196
Awatar użytkownika
prema
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 16 mar 2008, 20:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: kadu i logout

Post autor: prema »

Zgodnie z oznaczeniami zawartymi w Xorg0.log:
Markers: (--) probed, (**) from config file, (==) default setting,

(++) from command line, (!!) notice, (II) informational,

(WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown.
Nie znalazłem elementów związanych z błędami, chyba że czegoś nie wiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości