Pogodynka.sh nie dziala

Jeśli już na pewno nie da się umieścić posta wyżej.
Awatar użytkownika
Silvervenom
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 62
Rejestracja: 05 lis 2009, 23:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Pogodynka.sh nie dziala

Post autor: Silvervenom »

ConkyForecast działa! maile dostawałem ale szły jako spam, dopiero dzisiaj mnie olśniło :D. Jaki pliczek odpowiedzialny jest za ustawienie położenia i np. tła? Bo muszę parę rzeczy po modyfikować, żeby z conkym się nie żarło.
Awatar użytkownika
zet120
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 280
Rejestracja: 31 maja 2008, 07:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Pogodynka.sh nie dziala

Post autor: zet120 »

&quot pisze:Jak sądzisz, dlaczego nie działa u mnie pełne spolszczenie?
Tłumaczone są tylko zmienne, cała resztę wpisujesz samodzielnie w języku i formie jaka Ci odpowiada.
Jak zespolić stary conky z conkyForecast, co należy wpisać do pliku ~/.conky w takim przypadku?
Standardowe wywołanie umieszczone w pliku konfiguracyjnym conkiego to:

Kod: Zaznacz cały

${execpi 1800 conkyForecast --location=lokalizacja --datatype=opcja}
Ale znacznie wygodniej trzymać wszystko w osobnym pliku np.conkyForecast.template, w w conkym wywołać:

Kod: Zaznacz cały

${execpi 1800 conkyForecast --location=lokalizacja --template=/ścieżka do pliku konfiguracyjnego}
&quot pisze:Jaki pliczek odpowiedzialny jest za ustawienie położenia i np. tła? Bo muszę parę rzeczy po modyfikować, żeby z conkym się nie żarło.
Nie bardzo rozumiem, przecież za wyświetlanie pogody odpowiada stary poczciwy conky zatem obowiązują wszystkie zasady dla niego własnie.
Awatar użytkownika
Silvervenom
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 62
Rejestracja: 05 lis 2009, 23:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Pogodynka.sh nie dziala

Post autor: Silvervenom »

Chodzi mi o to, że conky uruchamia mi się osobno niż conkyforecast, a jak się uruchomią to jeden nachodzi na drugiego. Chciał bym umieścić jedno okienko przy drugim, żeby z sobą sąsiadowały, i zrobić aby conkyforecast nie było przezroczyste. Wydaje mi się, mają one inne pliki odpowiedzialne za konfiguracje, tyle że jeszcze nie rozgryzłem, które.
Awatar użytkownika
zet120
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 280
Rejestracja: 31 maja 2008, 07:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Pogodynka.sh nie dziala

Post autor: zet120 »

Jeżeli conkyForecast uruchamiasz z szablonu przygotowanego przez autora skrypu to plik configuracyjny conkiego znajduje się:
/usr/share/conkyforecast/example/conkyrc
Awatar użytkownika
Silvervenom
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 62
Rejestracja: 05 lis 2009, 23:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Pogodynka.sh nie dziala

Post autor: Silvervenom »

W końcu muszę powiedzieć, że mi sie udało! :D. Z dumą prezentuje owoc moich prac:
http://img44.imageshack.us/img44/3453/zrzutekranuja.png
Dziękuje Wszystkim za pomoc :*. Jak już chodziło mi conkyforecast to przypomniałem sobie, że w temacie, w którym każdy prezentuje swoje conky, ktoś miał conkyforecast wmontowane w zwykłe, skopiowałem kod od Rafaloo i pozmieniałem kody miast, musiałem troszkę powiększyć stare conky ale efekt jest taki jaki chciałem :D.Tutaj jest link: viewtopic.php?p=534665. Jeżeli komuś potrzeba mogę umieścić swojego conkyrca. Jeszcze raz wielkie dzięki :)
Awatar użytkownika
zet120
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 280
Rejestracja: 31 maja 2008, 07:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Pogodynka.sh nie dziala

Post autor: zet120 »

No to teraz już tylko krok aby ikony zamienić na grafiki:

Obrazek
Awatar użytkownika
simon532
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 316
Rejestracja: 18 paź 2007, 11:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Pogodynka.sh nie dziala

Post autor: simon532 »

1)
zet120 pisze: Ale znacznie wygodniej trzymać wszystko w osobnym pliku np.conkyForecast.template
Tak zrobiłem, oto mój wpis:

Kod: Zaznacz cały

${execpi 1800 conkyForecast --location=PLXX0019 --template=/usr/share/conkyforecast/example/conkyForecast.template}
Jest tylko jeden problem- wyświetla wyłącznie stan obecny. Co teraz dopisać, bo chciałbym rozszerzyć do 4 dni w przód?

2)
Odnośnie niepełnego tłumaczenia.
Tłumaczone są tylko zmienne, cała resztę wpisujesz samodzielnie w języku i formie jaka Ci odpowiada.
Dobrze lecz, w którym pliku dokonywać tych zmian? Próbowałem i przetłumaczyłem nazwy faz księżyca (na początek) w tej lokalizacji

Kod: Zaznacz cały

/usr/share/conkyforecast/conkyForecast.py
zapisałem zmiany i dalej jest "moon: Waxing Crescent". :wall:

3)
Aby uzyskać pełnię satysfakcji należało by jeszcze tylko zmienić ikony na grafiki, nie wiem jednak jak to zrobić?
Awatar użytkownika
zet120
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 280
Rejestracja: 31 maja 2008, 07:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Pogodynka.sh nie dziala

Post autor: zet120 »

Pamietam, że z tym tłumaczeniem faz księżyca rzeczywiście był problem, ale myślałem, że juz dawno rozwiązany.
Instalowałeś spolszczenie z mojego HowTo? - to dosyć stara wersja.
Musze zatem edytować to HowTo.
Jeżeli tak to spróbuj zainstalować to z załącznika do tego postu.
Po rozpakowaniu umieść ten folder w :/urs/share/conkyforecast/locale/
Teraz nie ma potrzeby instalowania spolszczenia gdyż ono zostało zintegrowane i instaluje sie automatycznie.
Plik conkyForecast.py zostaw w spokoju.
Jeżeli chodzi o grafikę to wstawia się ją prawie tak jak każdy obrazek, który ma wyświetlić conky czyli np.

Kod: Zaznacz cały

${image [--datatype=WI] -p x,y -s 120x120}
gdzie:
WI - opcja tu: bieżący stan pogody
-p położenie grafiki
x - prawo, lewo
y - góra, dół
-s rozmiar grafiki w tym przypadku 120x120 pixeli
Oczywiście to wszystko zadziała w conky v.1.7.2 lub nowszym.

Co teraz dopisać, bo chciałbym rozszerzyć do 4 dni w przód?
Plik template jest napisany na cztery dni do przodu.może masz za wąski conky i się nie mieści?
Załączniki
pl.zip
(5.11 KiB) Pobrany 126 razy
Awatar użytkownika
simon532
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 316
Rejestracja: 18 paź 2007, 11:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Pogodynka.sh nie dziala

Post autor: simon532 »

zet120 pisze: Instalowałeś spolszczenie z mojego HowTo?
Tak,, właśnie posłużyłem się Twoim bardzo fajnym zresztą, How To. Okazuje się, że tamto spolszczenie się zdezaktualizowało lub raczej jest niepełne. Wielu użytkownikom to zapewne nie będzie przeszkadzać, ale warto je edytować. Zainstalowałem obecnie te z załącznika i od razu widać różnicę. Zobacz na screenie:
Obrazek
Czy prawa własności do pliku "pl" musi posiadać root, czy zwykły użytkownik? Na wszelki wypadek od razu zmieniłem je dla roota.

Z drugą sprawą, braku w prognozie dalszych dni, też miałeś rację. Zwyczajnie zabrakło miejsca w conky na pulpicie, że też nie pomyślałem. :wall:
Ten brak miejsca determinuje po prostu obszerność prognozy bieżącej. Da się jakoś zmniejszyć czy tak być powinno?
Jeżeli chodzi o grafikę to wstawia się ją prawie tak jak każdy obrazek, który ma wyświetlić conky
Wstawia gdzie, do conkyForecast.template?
Ups, zauważyłem mam wersję conky 1.7.1.1-1. Po aktualizacji, w którym miejscu pliku template

Kod: Zaznacz cały

${voffset 5}${goto 10}${font ConkyWeather:style=Bold:size=40}[--datatype=WF]${font}
${voffset 5}${goto 20}[--datatype=HT --hideunits --centeredwidth=3]/[--datatype=LT --hideunits --centeredwidth=3]
${voffset 10}${goto 10}${font ConkyWindNESW:size=40}[--datatype=BS]${font}
${voffset 5}${goto 10}[--datatype=WS --imperial] - [--datatype=WD]
${voffset -145}${goto 100}${color1}${font Bitstream Vera Sans Mono:style=Bold:size=14}[--datatype=CT]${font}
${voffset 10}${goto 100}${color3}Miasto: ${color1}[--datatype=OB]
${goto 100}${color3}Deszcz: ${color1}[--datatype=PC]
${goto 100}${color3}UV: ${color1}[--datatype=UI] - [--datatype=UT]
${goto 100}${color3}Wilgotność: ${color1}[--datatype=HM]
${goto 100}${color3}Punkt rosy: ${color1}[--datatype=DP]
${goto 100}${color3}Wsch/Zach. słońca: ${color1}[--datatype=SR] / [--datatype=SS]
${goto 100}${color3}Ciśnienie: ${color1}[--datatype=BR] - [--datatype=BD]
${goto 100}${color3}Księżyc: ${color1}[--datatype=MP]
${voffset 25}${goto 25}[--datatype=DW --startday=1 --shortweekday]${goto 100}[--datatype=DW --startday=2 --shortweekday]${goto 175}[--datatype=DW --startday=3 --shortweekday]${goto 250}[--datatype=DW --startday=4 --shortweekday]
${voffset 10}${goto 10}${font ConkyWeather:size=32}[--datatype=WF --startday=1 --endday=4 --spaces=3]${font}
${voffset 15}${goto 15}[--datatype=HT --startday=1 --hideunits --centeredwidth=3]/[--datatype=LT --startday=1 --hideunits --centeredwidth=3]${goto 90}[--datatype=HT --startday=2 --hideunits --centeredwidth=3]/[--datatype=LT --startday=2 --hideunits --centeredwidth=3]${goto 170}[--datatype=HT --startday=3 --hideunits --centeredwidth=3]/[--datatype=LT --startday=3 --hideunits --centeredwidth=3]${goto 245}[--datatype=HT --startday=4 --hideunits --centeredwidth=3]/[--datatype=LT --startday=4 --hideunits --centeredwidth=3]
${color3}${font Bitstream Vera Sans Mono:size=7}${alignr 20}Last Update: [--datatype=LU]${font}
wstawić grafikę?
Awatar użytkownika
zet120
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 280
Rejestracja: 31 maja 2008, 07:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Pogodynka.sh nie dziala

Post autor: zet120 »

Format oraz ilość wyświetlanych informacji mozna dowolnie modyfikować posługując sie zbiorem wszystkich opcji zawartych w pierwszym poście:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=869328
Zachęcam do przejrzenia całego wątku tam jest sporo gotowych plików z szablonami.

Obrazek czyli grafikę wstawiasz bezpośrednio w plik template, który wcale nie musi być tam gdzie jest oryginalnie.
Kopiujesz go do folderu domowego i wygodniej i jakoś tak swojsko. :-)

EDIT:
Dodałem grafiki poszczególnych dni, dopasuj, dopracuj :-)

Kod: Zaznacz cały

${voffset 5}${goto 10}${font ConkyWeather:style=Bold:size=40}[--datatype=WF]${font}
${voffset 5}${goto 20}[--datatype=HT --hideunits --centeredwidth=3]/[--datatype=LT --hideunits --centeredwidth=3]
${voffset 10}${goto 10}${font ConkyWindNESW:size=40}[--datatype=BS]${font}
${voffset 5}${goto 10}[--datatype=WS --imperial] - [--datatype=WD]
${voffset -145}${goto 100}${color1}${font Bitstream Vera Sans Mono:style=Bold:size=14}[--datatype=CT]${font}
${voffset 10}${goto 100}${color3}Miasto: ${color1}[--datatype=OB]
${goto 100}${color3}Deszcz: ${color1}[--datatype=PC]
${goto 100}${color3}UV: ${color1}[--datatype=UI] - [--datatype=UT]
${goto 100}${color3}Wilgotność: ${color1}[--datatype=HM]
${goto 100}${color3}Punkt rosy: ${color1}[--datatype=DP]
${goto 100}${color3}Wsch/Zach. słońca: ${color1}[--datatype=SR] / [--datatype=SS]
${goto 100}${color3}Ciśnienie: ${color1}[--datatype=BR] - [--datatype=BD]
${goto 100}${color3}Księżyc: ${color1}[--datatype=MP]
${voffset 25}${goto 25}[--datatype=DW --startday=1 --shortweekday]${goto 100}[--datatype=DW --startday=2 --shortweekday]${goto 175}[--datatype=DW --startday=3 --shortweekday]${goto 250}[--datatype=DW --startday=4 --shortweekday]
${image [--datatype=WI --startday=1] -p 2,176 -s 50x50}${image [--datatype=WI --startday=2] -p 75,176 -s 50x50}${image [--datatype=WI --startday=3] -p 155,176 -s 50x50}${image [--datatype=WI --startday=4] -p 228,176 -s 50x50}
${voffset 15}${goto 15}[--datatype=HT --startday=1 --hideunits --centeredwidth=3]/[--datatype=LT --startday=1 --hideunits --centeredwidth=3]${goto 90}[--datatype=HT --startday=2 --hideunits --centeredwidth=3]/[--datatype=LT --startday=2 --hideunits --centeredwidth=3]${goto 170}[--datatype=HT --startday=3 --hideunits --centeredwidth=3]/[--datatype=LT --startday=3 --hideunits --centeredwidth=3]${goto 245}[--datatype=HT --startday=4 --hideunits --centeredwidth=3]/[--datatype=LT --startday=4 --hideunits --centeredwidth=3]
${color3}${font Bitstream Vera Sans Mono:size=7}${alignr 20}Last Update: [--datatype=LU]${font}
Efekt:

Obrazek

EDIT:
Został jeszcze kierunek wiatru, reprezentacja aktualnej pogody, i faza księżyca
Opcja MI - faza księżyca
Opcja WI - aktualna pogoda
Opcja BI - kierunek wiatru
Awatar użytkownika
simon532
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 316
Rejestracja: 18 paź 2007, 11:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Pogodynka.sh nie dziala

Post autor: simon532 »

zet120 pisze: Dodałem grafiki poszczególnych dni, dopasuj, dopracuj :-)
Dziękuję, ale mi nie działa. W conky jest tak:
Obrazek

natomiast sam conkyForecast wyświetla jeszcze dziwniej:
Obrazek
Zacznę może od tego, że grafiki nie instalowałem gdyż nawet nie wiem co należy pobrać. Przejrzałem cały ten wątek w poszukiwaniu jakiejś informacji właśnie na temat grafiki i nic nie znalazłem. Jedynie Ty wspominasz o zmianie szaty graficznej conkyForecast, ale nie napisałeś skąd wziąć te nowe obrazki? Poza tym warto wyedytować ten wątek: viewtopic.php?t=92056
ponieważ ostatni link, który podałeś http://www.kaivalagi.com/node/2
nie działa. :shock:
Awatar użytkownika
zet120
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 280
Rejestracja: 31 maja 2008, 07:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Pogodynka.sh nie dziala

Post autor: zet120 »

Zaktualizowałem poradnik, myślę, ze pomoże.:)
viewtopic.php?t=92056
luksasz
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 21 sty 2010, 19:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Odp: Pogodynka.sh nie dziala

Post autor: luksasz »

mam takie pytanie czy jak zainstaluję conkyForecast to będzie on wyświetlany pogodę w innym oknie niż moje dotychczasowe conky ??
Awatar użytkownika
zet120
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 280
Rejestracja: 31 maja 2008, 07:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Pogodynka.sh nie dziala

Post autor: zet120 »

To zależy.
Jeżeli przygotujesz dwa pliki conkyrc to pogoda będzie wyświetlana w dwóch oknach, jeżeli wszystko co potrzebne umieścisz w jednym pliku konfiguracyjnym to bedzie jedno okno.
luksasz
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 67
Rejestracja: 21 sty 2010, 19:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Odp: Pogodynka.sh nie dziala

Post autor: luksasz »

da mi ktoś jakąś podpowiedź skąd wziąć ten kod miasta ?? bo mi w żaden sposób nie chce to zadziałać :/ :(

już sobie poradziłem :)

ale mam jeszcze problem z grafikami :/ użyłem Twojego konfigu zet120 ale zamiast grafik nic się nie pojawiło :/
mam takie grafiki w
/usr/share/conkyforecast/images
tylko są tam trzy foldery bearingicons, moonicons, weathericons tylko nie wiem jak to powiązać żeby pojawiły się te grafiki :/ :/

a tutaj kod który wkleiłem do conky
${voffset 5}${goto 10}${font ConkyWeather:style=Bold:size=40}[--datatype=WF]${font}
${voffset 5}${goto 20}[--datatype=HT --hideunits --centeredwidth=3]/[--datatype=LT --hideunits --centeredwidth=3]
${voffset 10}${goto 10}${font ConkyWindNESW:size=40}[--datatype=BS]${font}
${voffset 5}${goto 10}[--datatype=WS --imperial] - [--datatype=WD]
${voffset -145}${goto 100}${color1}${font Bitstream Vera Sans Mono:style=Bold:size=14}[--datatype=CT]${font}
${voffset 10}${goto 100}${color3}Miasto: ${color1}[--datatype=OB]
${goto 100}${color3}Deszcz: ${color1}[--datatype=PC]
${goto 100}${color3}UV: ${color1}[--datatype=UI] - [--datatype=UT]
${goto 100}${color3}Wilgotność: ${color1}[--datatype=HM]
${goto 100}${color3}Punkt rosy: ${color1}[--datatype=DP]
${goto 100}${color3}Wsch/Zach. słońca: ${color1}[--datatype=SR] / [--datatype=SS]
${goto 100}${color3}Ciśnienie: ${color1}[--datatype=BR] - [--datatype=BD]
${goto 100}${color3}Księżyc: ${color1}[--datatype=MP]
${voffset 25}${goto 25}[--datatype=DW --startday=1 --shortweekday]${goto 100}[--datatype=DW --startday=2 --shortweekday]${goto 175}[--datatype=DW --startday=3 --shortweekday]${goto 250}[--datatype=DW --startday=4 --shortweekday]
${image [--datatype=WI --startday=1] -p 2,176 -s 50x50}${image [--datatype=WI --startday=2] -p 75,176 -s 50x50}${image [--datatype=WI --startday=3] -p 155,176 -s 50x50}${image [--datatype=WI --startday=4] -p 228,176 -s 50x50}
${voffset 15}${goto 15}[--datatype=HT --startday=1 --hideunits --centeredwidth=3]/[--datatype=LT --startday=1 --hideunits --centeredwidth=3]${goto 90}[--datatype=HT --startday=2 --hideunits --centeredwidth=3]/[--datatype=LT --startday=2 --hideunits --centeredwidth=3]${goto 170}[--datatype=HT --startday=3 --hideunits --centeredwidth=3]/[--datatype=LT --startday=3 --hideunits --centeredwidth=3]${goto 245}[--datatype=HT --startday=4 --hideunits --centeredwidth=3]/[--datatype=LT --startday=4 --hideunits --centeredwidth=3]
${color3}${font Bitstream Vera Sans Mono:size=7}${alignr 20}Last Update: [--datatype=LU]${font}
Drudan
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Pogodynka.sh nie dziala

Post autor: Drudan »

Witam. W tym temacie pojawi się moja pierwsza wiadomość na tym forum, więc proszę o tolerancję dla laika.

Generalnie rzecz biorąc to trochę się dziś bawiłem conky i praktycznie wszystko mi się udało jakoś ogarnąć. Jedynie z jedną rzeczą mam problem i nie bardzo jestem w stanie znaleźć rozwiązanie tego problemu. Mianowicie korzystając z pogodynki chciałem wyłącznie dołączyć informacje o temperaturze na zewnątrz. Aktualnie używam pogodynki 0.4. Skopiowałem do katalogu /bin skrypt, później utworzyłem w swoim katalogu pogodynka.rc, w której sobie ustawiłem tak:
CODE='PLXX0029'

BROWSER='w3m'

FORMAT="%STATEPL %TEMP %HMDT%"

SCALE='C'
%HMDT pokazuje wilgotność, a dodatkowy % na końcu dodałem, bo domyślnie wyświetlana jest liczba procentowa, ale bez znaczka, więc jest to kwestia kosmetyczna (jestem przyzwyczajony, że dane procentowe mają taki symbol... z resztą chyba słusznie).

To daje taki rezultat:

Obrazek

Czyli pomimo wymuszenia prezentacji w Celsjuszach dostaję Fahrenheity i... i HORTENSJA.

Jest ktoś w stanie mi pomóc z tym problemem? Fajnie by było jakbym temperatury miał w jednostkach miary, które mi coś mówią :D

Dla jasności prócz dołączenia "encoding=utf-8" przy czcionce (bez tego nie mam polskich znaków, a dla jasności temperatura tak samo jest ŹLE pokazywana) nie zmieniałem nic w zawartości pogodynka.sh 0.4, więc zawartość jej jeśli jest potrzebna jest na stronie autora. Jedna linijka kodu, która uruchamia ten skrypt też nie kryje żadnej tajemnicy:
${execi 600 pogodynka}
Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc. Szczególnie pomagającą rozwiązać problem :D

Pozdrawiam!

EDIT:

Teraz widzę, że jednak mi "urwało" polskie literki i tyle zostało z pogodowego tekstu:

Obrazek

EDIT2 (dołączam swój conkyrc):
encoding=utf-8
background yes
use_xft yes
xftfont Zekton:encoding=utf-8:size=9
xftalpha 0.5
update_interval 1.0
total_run_times 0
own_window yes
own_window_type normal
own_window_transparent yes
own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
double_buffer yes
minimum_size 220 5
maximum_width 220
draw_shades no
draw_outline no
draw_borders no
draw_graph_borders no
default_color white
default_shade_color red
default_outline_color green
alignment top_right
gap_x 12
gap_y 262
no_buffers yes
uppercase no
cpu_avg_samples 2
override_utf8_locale no

TEXT
${font Zekton:style=Bold:pixelsize=40}${alignc}${time %H:%M:%S}${font Zekton:size=7}

SYSTEM ${hr 1 }

Hostname: $alignr$nodename
Kernel: $alignr$kernel
Uptime: $alignr$uptime
Processes: ${alignr}$processes ($running_processes running)
Load: ${alignr}$loadavg
CPU ${alignc} ${freq}MHz / ${acpitemp}C ${alignr}(${cpu cpu1}%)
${cpubar 4 cpu1}
${cpugraph}
RAM ${alignr}$mem / $memmax ($memperc%)
${membar 4}
SWAP ${alignr}$swap / $swapmax ($swapperc%)
${swapbar 4}


DYSKI${hr 1}${color}

Root: ${alignr}${fs_free /} / ${fs_size /}
${fs_bar 4 /}
Home: ${alignr}${fs_free /home} / ${fs_size /home}
${fs_bar 4 /home}


INTERNET ${hr 1}${color}

Down ${downspeed wlan0} k/s ${alignr}Up ${upspeed wlan0} k/s
${downspeedgraph wlan0 25,107} ${alignr}${upspeedgraph wlan0 25,107}
Total ${totaldown wlan0} ${alignr}Total ${totalup wlan0}

POGODA ${hr 1}${color}

${execi 600 pogodynka}
Zaznaczam, że nie ja jestem autorem (teraz nie pamiętam skąd to mam, możliwe że spodobała mi się wersja, którejś z osób prezentujących swoje osiągi w osobnym temacie na tym forum).
murzynek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 20 lis 2009, 18:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Odp: Pogodynka.sh nie dziala

Post autor: murzynek »

dołaczę swoją konfigurację może sie komuś przyda pobrałem ją z ubuntuforums ale z innego wątku i nie pamiętam skąd w kazdym razie mam stary 17" monitor 3/4 a większosc gotowych konfiguracji jest raczej dostosowana do 16/9 i trzeba je modyfikować żeby wyswietlały sie prawidłowo.
Załączniki
conyforecast.tar.gz
(1.27 KiB) Pobrany 130 razy
fff.jpg
(20.1 KiB) Pobrany 26 razy
zrzut_ekranu.480.jpg
(23.75 KiB) Pobrany 30 razy
michael23
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2009, 16:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Pogodynka.sh nie dziala

Post autor: michael23 »

Też zwrócę się do Was z moim problemem.
Pogodynka w conky wyświetla mi cały czas

Kod: Zaznacz cały

Rain and Snow C/C
Tutaj mój pliczek pogodynka.sh

Kod: Zaznacz cały

# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
#                                                                                                                       #
# Pogodynka 0.2.2.1                                                                                                     #
#                                                                                                                       #
# azhag (azhag@bsd.miki.eu.org)                                                                                         #
#                                                                                                                       # 
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
#                                                                                                                       #
# Skrypt pobiera informacje o stanie pogody ze strony weather.yahoo.com dla danego miasta, następnie formatuje je i     #
# wyświetla na ekranie. Skrypt może być wykorzystany np. w conky'm, xosd, *message.                                     #
#                                                                                                                       #
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
#                                                                                                                       #
# Wymagane aplikacje:                                                                                                   #
# w3m - tekstowa przeglądarka www                                                                                       #
#                                                                                                                       #
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
#                                                                                                                       # 
# Przed użyciem skryptu należy ustalić zmienne "sciezka" oraz "kod".                                                    #
#                                                                                                                       #
# Aby ustalić kod swojego miasta wejdż na stronę http://weather.yahoo.com/ i wyszukaj tam swoje miasto. Kodem jest      #
# końcówka linka z pogodą naszego miasta.                                                                               #
#                                                                                                                       #
# Przykładowe kody:                                                                                                     #
# Warszawa - PLXX0028                                                                                                   #
# Kraków - PLXX0012                                                                                                     #
# Gdańsk - PLXX0005                                                                                                     #
# Szczecin - PLXX0025                                                                                                   #
#                                                                                                                       #
# Informację jaką wyświetla skrypt można zmienić haszując odpowiednie linijki w sekcji "formatowanie informacji         #
# wyjściowej". Można również w łatwy sposób sformatować własny wynik używając dostepnych zmiennych.                     #
#                                                                                                                       #
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
#!/bin/bash

# Katalog, w którym znajduje się skrypt
sciezka=/home/michael/Conky/

# Kod miasta
kod2=PLXX031

plik=/tmp/pogoda.txt
# sprawdzenie czy serwer jest dostępny
if [ `ping -c1 69.147.78.254 | grep from | wc -l` -eq 0 ]
  then
        echo "Serwis niedostępny"
  else
        # pobieranie informacji
        w3m -dump http://weather.yahoo.com/forecast/"$kod"_c.html | grep -A21 "Current" | sed 's/DEG/°/g' > $plik

        # ustalenie wartości zmiennych
        stan=`head -n3 $plik | tail -n1`
        temp=`tail -n1 $plik | awk '{print $1}'`
        tempo=`head -n6 $plik | tail -n1`
        cisn=`head -n8 $plik | tail -n1`
        wiatr=`head -n16 $plik | tail -n1`
        wilg=`head -n10 $plik | tail -n1`
        wsch=`head -n18 $plik | tail -n1`
        zach=`head -n20 $plik | tail -n1`
        if [ `cat "$sciezka"/pogodynka.sh | grep -x "# $stan" | wc -l` -eq 0 ]
          then
                stanpl=$stan
          else
                stanpl=`cat "$sciezka"/pogodynka.sh | grep -xA1 "# $stan" | tail -n1 | awk '{print $2,$3,$4,$5,$6,$7}'`
        fi

        # formatowanie informacji wyjściowej
        # dostępne zmienne:
        # $stan         opis stanu po angielsku
        # $stanpl       opis stanu po polsku
        # $temp         temperatura powietrza
        # $tempo        temperatura odczuwalna
        # $cisn         ciśnienie atmosferyczne
        # $wiatr        kierunek, siła wiatru
        # $wilg         wilgotność powietrza
        # $wsch         godzina wschodu słońca
        # $zach         godzina zachodu słońca

        echo $stanpl   $temp C / $tempo C
        #echo $temp C  /  $tempo C
        #echo Cisnienie $cisn hPa

fi

# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
#
# Tłumaczenia stanów pogody.
# Jeżeli zauważysz pogodę, której nie ma jeszcze na liscie daj mi znać na maila podanego na górze. Z góry dziękuję.
#
# Sunny
# Słonecznie
# Clear
# Przejrzyście
# Fair
# Pogodnie
# Sunny/Windy
# Słonecznie/Wiatr
# Clear/Windy
# Przejrzyście/Wiatr
# Fair/Windy
# Przejrzyście/Wiatr
# Windy
# Wiatr
#
# Partly Cloudy
# Częściowo pochmurnie
# Partly Cloudy and Windy
# Częściowo pochmurnie/Wiatr
# Partly Sunny
# Częściowo słonecznie
# Mostly Clear
# Przew. przejrzyście
# Partly Sunny/Windy
# Częściowo słonecznie/Wiatr
# Mostly Clear/Windy
# Przew. przejrzyście/Wiatr
# Mostly Sunny
# Przew. płonecznie
# Mostly Sunny/Windy
# Przew. słonecznie/Wiatr
# Scattered Clouds
# Rzadkie obłoki
#
# Cloudy
# Pochmurnie
# Overcast
# Całk. zachmurzenie
# Cloudy/Windy
# Pochmurnie/Wiatr
# Overcast/Windy
# Całk. zachmurzenie/Wiatr
# Mostly Cloudy/Windy
# Przew. pochmurnie/Wiatr
# Mostly Cloudy
# Przew. pochmurnie
# Am Clouds / Pm Sun
# Ranek pochmurny/Słoneczne popołudnie
#
# Light Drizzle
# Lekka mżawka
# Drizzle
# Mżawka
# Light Rain
# Lekki deszcz
# Rain
# Deszcz
# Heavy Rain
# Ulewa
# Light Rain/Fog
# Lekki deszcz/Mgła
# Rain/Fog
# Deszcz/Mgła
# Light Drizzle/Windy
# Lekka mżawka/Wiatr
# Drizzle/Windy
# Mżawka/Wiatr
# Light Rain/Windy
# Lekki deszcz/Wiatr
# Rain/Windy
# Deszcz/Wiatr
# Rain / Wind
# Deszcz/Wiatr
# Heavy Rain/Windy
# Ulewa/Wiatr
# AM Light Rain
# Ranny lekki deszcz
# PM Light Rain
# Popołudniowy lekki deszcz
# Pm Light Rain
# Popołudniowy lekki deszcz
# AM Light Rain/Windy
# Ranny lekki deszcz/Wiatr
# PM Light Rain/Windy
# Popołudniowy lekki deszcz/Wiatr
#
# Rain Shower
# Przelotny deszcz
# Shower
# Przelotna ulewa
# Showers
# Przelotna ulewa
# Heavy Rain Shower
# Mocna ulewa
# Heavy Rain Shower/Windy
# Mocna ulewa/Wiatr
# Light Rain Shower
# Lekka ulewa
# AM Shower
# Poranna ulewa
# AM Showers
# Poranna ulewa
# Am Showers
# Poranna ulewa
# AM Showers / Wind
# Poranna ulewa/Wiatr
# PM Shower
# Popołudniowa ulewa
# PM Showers / Wind
# Popołudniowe ulewy/Wiatr
# Few Showers / Wind
# Przelotne deszcze/Wiatr
# Showers / Wind
# Deszcze/Wiatr
# PM Showers
# Popołudniowe ulewy
# Pm Showers
# Popołudniowe ulewy
# Scattered Shower
# Rozległa ulewa
# Scattered Showers
# Rozległe ulewy
# Scatter Showers
# Rozległe ulewy
# Rain Shower/Windy
# Przelotny deszcz/Wiatr
# Shower/Windy
# Przelotna ulewa/Wiatr
# Light Rain Shower/Windy
# Lekka ulewa/Wiatr
# AM Shower/Windy
# Poranna ulewa/Wiatr
# PM Shower/Windy
# Popołudniowa ulewa/Wiatr
# Scattered Shower/Windy
# Rozległa ulewa/Wiatr
# Scatter Showers / Wind
# Rozległe ulewy/Wiatr
# Few Showers
# Możliwe ulewy
# Few Showers/Windy
# Możliwe ulewy/Wiatr
# Showers in the Vicinity
# Pobliskie ulewy
#
# Light Snow
# Lekki śnieg
# Snow
# Śnieg
# Snow / Wind
# Śnieg/Wiatr
# Heavy Snow
# Mocny śnieg
# Light Snow Pellets
# Lekki grad śnieżny
# Snow Pellets
# Grad śnieżny
# Light Ice Pellets
# Lekki grad lodowy
# Ice Pellets
# Grad lodowy
# Wintery Weather
# Zimowa pogoda
# Light Freezing Rain
# Lekki zamarzająy deszcz
# Freezing Rain
# Zamarzający deszcz
# Flurries/Windy
# Zamiecie/Wiatr
# Light Flurries/Windy
# Lekkie zamiecie/Wiatr
# Light Snow/Windy
# Lekki śnieg/Wiatr
# Light Snow / Wind
# Lekki śnieg/Wiatr
# Snow/Windy
# Śnieg/Wiatr
# Heavy Snow/Windy
# Mocny śnieg/Wiatr
# Light Snow Pellets/Windy
# Lekki grad śnieżny/Wiatr
# Snow Pellets/Windy
# Grad śnieżny/Wiatr
# Light Ice Pellets/Windy
# Lekki grad lodowy/Wiatr
# Ice Pellets/Windy
# Grad lodowy/Wiatr
# Light Freezing Rain/Windy
# Lekki zamarzający deszcz/Wiatr
# Freezing Rain/Windy
# Zamarzający deszcz/Wiatr
# Wintery Mix
# Miks zimowy
# Light Snow Grains
# Lekkie granulki śniegu
# Snow Grains
# Granulki śniegu
# Rain and Snow
# Śnieg z deszczem
# Rain / Snow Showers
# Deszcz ze śniegiem
# Rain / Snow
# Deszcz ze śniegiem
# Rain / Thunder
# Deszcz / Burza
# Rain/Show/Windy
# Śnieg z deszczem/Wiatr
# Rain / Snow / Wind
# Śnieg z deszczem/Wiatr
# Light Rain/Freezing Rain
# Lekki deszcz/Zamarzający deszcz
# Rain/Freezing Rain
# Deszcz/Zamarzający deszcz
# Light Rain/Freezing Rain/Windy
# Lekki deszcz/Zamarzający Deszcz/Wiatr
# Rain/Freezing Rain/Windy
# Deszcz/Zamarzający deszcz/Wiatr
# AM Snow
# Poranny śnieg
# PM Snow
# Popołudniowy śnieg
# AM Light Snow
# Poranny lekki śnieg
# PM Light Snow
# Popołudniowy lekki śnieg
# Ice Crystals
# Kryształki lodu
# Ice Crystals/Windy
# Kryształki lodu/Wiatr
# 
# Snow Showers
# Burze śnieżne
# Snow Shower
# Burza śnieżna
# Heavy Snow Shower
# Mocna burza śnieżna
# Heavy Snow Shower/Windy
# Mocna burza śnieżna/Wiatr
# PM Snow Showers
# Popołudniowe burze śnieżne
# AM Snow Showers
# Poranne burze śnieżne
# Rain/Snow Showers
# Deszcz/Burze śnieżne
# Snow Showers/Windy
# Burze śnieżne/Wiatr
# PM Snow Showers/Windy
# Popołudniowe burze śnieżne/Wiatr
# AM Snow Showers/Windy
# Poranne burze śnieżne/Wiatr
# Rain/Snow Showers/Windy
# Deszcz/Burze śnieżne/Wiatr
# Light Snow Showers
# Lekkie burze śnieżne
# Light Snow Shower
# Lekka burza śnieżna
# Light Snow Showers/Windy
# Lekkie burze śnieżne/Wiatr
# Flurries
# Zamiecie
# Light Flurries
# Lekkie zamiecie
# Scattered Flurries
# Rozległe zamiecie
# Few Flurries
# Możliwe zamiecie
# Few Flurries/Windy
# Możliwe zamiecie/Wiatr
# Scattered Snow Showers
# Rozległe burze śnieżne
# Scattered Snow Showers/Windy
# Rozległe burze śnieżne/Wiatr
# Few Snow Showers
# Możliwe burze śnieżne
# Few Snow Showers/Windy
# Możliwe burze śnieżne/Wiatr
# Freezing Drizzle
# Marznąca mżawka
# Light Freezing Drizzle
# Lekka marznąca mżawka
# Freezing Drizzle/Windy
# Marznąca mżawka/Wiatr
# Light Freezing Drizzle/Windy
# Lekka marznąca mżawka/Wiatr
# Drifting Snow
# Zawieja śnieżna
# 
# Thunderstorms
# Burze
# T-storms
# Burze
# T-Storms
# Burze
# T-Storm
# Burza
# Scattered Thunderstorms
# Rozległe burze
# Scattered T-Storms
# Rozległe burze
# Thunderstorms/Windy
# Burze/Wiatr
# Scattered Thunderstorms/Windy
# Rozległe burze/Wiatr
# Rain/Thunder
# Deszcz/Grzmoty
# Light Thunderstorms/Rain
# Lekkie burze/Deszcz
# Thunderstorms/Rain
# Burze/Deszcz
# Light Rain with Thunder
# Lekki deszcz z grzmotami
# Rain with Thunder
# Deszcz z grzmotami
# Thunder in the Vicinity
# Pobliskie burze
# 
# Fog
# Mgła
# Haze
# Lekka mgła
# Mist
# Lekkie zamglenie
# Fog/Windy
# Mgła/Wiatr
# Haze/Windy
# Lekka Mgła/Wiatr
# Mist/Windy
# Lekkie zamglenie/Wiatr
# Partial Fog
# Częściowa mgła
# Smoke
# Gęsta mgła
# Foggy
# Mglisto
# AM Fog/PM Sun
# Ranna mgła/Popołudniowe słońce
# Shallow Fog
# Płytka mgła
# 
# Blowing Dust
# Zawieja pyłowa
# Blowing Sand
# Zawieja piaskowa
# Duststorm
# Burza piaskowa
# Wind
# Wiatr
# Widespread Dust/Windy
# Rozległe zamiecie/Wiatr
# Widespread Dust
# Rozległe zamiecie
# Low Drifting Sand
# Zawieja piaskowa
# 
# Rain and Snow
# Deszcz ze śniegiem 
# Data Not Available
# Dane niedostępne
# N/A
# N/D
# N/a
# N/d
A to mój conky:

Kod: Zaznacz cały

background yes
    use_xft yes
    xftfont font Comic Sans MS:size=8
    xftalpha 0.5
    update_interval 1.0
    total_run_times 0
    double_buffer yes
    no_buffers no
    own_window yes
    own_window_transparent yes
    own_window_type override
    own_window_hints undecorate,sticky,skip_taskbar,skip_pager
    minimum_size 200
    maximum_width 1400
    default_color white
    alignment top_right
    gap_x 50
    gap_y 20
    uppercase no
    override_utf8_locale yes
    draw_shades yes
    TEXT
${color white}${font Comic Sans MS:size=12}SYSTEM${alignr 15}${color orange}${font OpenLogos:size=18}u 
${color black}${voffset -20}${hr 1}
${color white}${font PizzaDude Bullets:size=12}m${color white}${font Comic Sans MS:size=8}  ${color green}  Czas pracy: ${color white}${alignr}${uptime}

${color white}${font StyleBats:size=18}K${color green}${font Comic Sans MS:size=8}   Rdzeń I:     ${color white}${cpu cpu0}% ${color blue}${cpubar 8,50 cpu0} ${color white}${alignr}${execi 20 perl -e '$a=`sensors | grep "Core 0"`;$a=~/(\d*)\./;print "$1\n"'}${font rasheeq:size=8}?${font Comic Sans MS:size=8}C
${color white}${font StyleBats:size=18}K${color green}${font Comic Sans MS:size=8}   Rdzeń II:   ${color white}${cpu cpu1}% ${color blue}${cpubar 8,50 cpu1}${color white}${alignr}${execi 20 perl -e '$a=`sensors | grep "Core 1"`;$a=~/(\d*)\./;print "$1\n"'}${font rasheeq:size=8}?${font Comic Sans MS:size=8}C 

${color white}${font PizzaDude Bullets:size=14}~${color green}${font Comic Sans MS:size=8}   RAM:   ${color white}$memperc%${color blue}${alignr}${membar 8,80}
   
${color white}${font Comic Sans MS:size=12}PARTYCJE${alignr 25}${color orange}${font OpenLogos:size=18}T
${color black}${voffset -20}${hr 1}
${color white}${font PizzaDude Bullets:size=14}@${color green}${font Comic Sans MS:size=8}  Temperatura dysku:  ${color white}${hddtemp /dev/sda}${font rasheeq:size=8}?${font Comic Sans MS:size=8}C

${font PizzaDude Bullets:size=16}g${color green}${font Comic Sans MS:size=8}Ubuntu: ${color white}${fs_used_perc /}% ${color blue}${alignr}${fs_bar 8,80 /}
${color white}${fs_used /}/${fs_size /} 
${font PizzaDude Bullets:size=16}g${color green}${font Comic Sans MS:size=8}Home: ${color white}${fs_used_perc /home}%${color blue}${alignr}${fs_bar 8,80 /home}
${color white}${fs_used /home}/${fs_size /home}

${color white}${font Comic Sans MS:size=12}POCZTA ${alignr 25}${color orange}${font size=16}@
${color black}${voffset -10}${hr 1}
${color green}${font Comic Sans MS:size=8}${execi 60 ~/Conky/gmail}

${Color white}POGODA

${texeci 6 ~/Conky/pogodynka.sh}
Jestem nowym użytkownikiem tego systemu, więc proszę o wyrozumiałość ;)
dawid_wml
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Pogodynka.sh nie dziala

Post autor: dawid_wml »

Mam problem z wyświetlaniem conky z pogodą. Otóż cały czas jest na wierzchy, tzn. po otwarciu przeglądarki, folderu na całym ekranie, widać informacje o pogodzie. Posiadam jeszcze jeden plik conky, ale on wyświetla się normalnie.

conky z pogodą

Kod: Zaznacz cały

alignment top_left
background no
border_margin 5
border_width 1
cpu_avg_samples 2
default_color white
default_shade_color black
default_outline_color white
double_buffer yes
draw_borders no
draw_outline no
draw_shades yes
gap_x 35
gap_y 270
minimum_size 200 0
maximum_width 350
net_avg_samples 2
own_window_hints undecorate,sticky,skip_taskbar,skip_pager
own_window yes
own_window_transparent yes
own_window_type override
override_utf8_locale yes
no_buffers yes
stippled_borders 0
text_buffer_size 2048
total_run_times 0
update_interval 1
uppercase no
use_spacer none
use_xft yes
xftalpha 1
xftfont Bitstream Vera Sans Mono:size=9
autostart.sh

Kod: Zaznacz cały

## Openbox autostart.sh
## ====================
## When you login to your CrunchBang Openbox session, this autostart script 
## will be executed to set-up your environment and launch any applications
## you want to run at startup.
##
## More information about this can be found at:
## http://openbox.org/wiki/Help:Autostart
##
## If you do something cool with your autostart script and you think others
## could benefit from your hack, please consider sharing it at:
## http://crunchbanglinux.org/forums/
##
## Have fun! :)

## Start session manager
lxsession &

## Enable power management
xfce4-power-manager &

## Start Thunar Daemon
thunar --daemon &

## Set desktop wallpaper
nitrogen --restore &

## Launch panel
tint2 &
setxkbmap pl &
conky -c /usr/share/conkyforecast/example/conkyrc &

## Enable Eyecandy - off by default, uncomment one of the commands below.
## Note: cairo-compmgr prefers a sleep delay, else it tends to produce
## odd shadows/quirks around tint2 & Conky.
#(sleep 10s && cb-compmgr --cairo-compmgr) &
#cb-compmgr --xcompmgr & 

## Launch network manager applet
(sleep 4s && nm-applet) &

## Detect and configure touchpad. See 'man synclient' for more info.
if egrep -iq 'touchpad' /proc/bus/input/devices; then
    synclient VertEdgeScroll=1 &
    synclient TapButton1=1 &
fi

## Start xscreensaver
xscreensaver -no-splash &

## Start Conky after a slight delay
(sleep 3s && conky ) &

## Start volumeicon after a slight delay
(sleep 3s && volumeicon) &

## Nautilus gconf settings, minimises the impact of running Nautilus under
## a pure Openbox session. Safe to delete if you are never going to use Nautilus,
## or, uncomment if you plan on installing and using Nautilus.
#gconftool-2 -s -t bool /apps/nautilus/preferences/show_desktop false &
#gconftool-2 -s -t bool /desktop/gnome/background/draw_background false &
#gconftool-2 -s -t bool /apps/nautilus/preferences/show_advanced_permissions true &

## The following command will set-up a keyboard map selection tool when
## running in a live session.
cb-setxkbmap-live &

## cb-welcome - post-installation script, will not run in a live session and
## only runs once. Safe to remove.
(sleep 10s && cb-welcome --firstrun) &

## cb-fortune - uncomment the line below to have Statler say a little adage
#(sleep 120s && cb-fortune) &
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostatnia deska ratunku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości