Instalacja WoW

Gry, do uruchomienia których potrzebne są programy typu Wine/Cedega/CrossOver albo jakieś emulatory.
Awatar użytkownika
gindek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 79
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Instalacja WoW

Post autor: gindek »

istnieje, nawet na tym forum a znajdziesz go w HOW TO,

search.php?searchid=1026750
z reszta od kolegii wyzej masz wklejony fragment tego how to

istnieje tez opcja "szukaj" i rowniez jest na tym forum
search.php
:P
.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"
.
LaKi11
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 25 cze 2006, 20:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Instalacja WoW

Post autor: LaKi11 »

Mam taki mały problem z wowem instalacja przebiega pomyslnie jest wszystko ok ale gdy chce zainstalować patcha to zawsze idzie 1 % i sie wyłancza wie ktoś co może to powodować albo może co ja robie nie tak??

EDIT:
Zrobiłem inaczej skopiowałem zainstalowanego wowa z partycji windowsa dodałem wpisy w config.wtf i wpis w rejestrze gra sie uruchamia ale wszystko sie zawiesza i nie moge nic zrobić.
POMOCY!!!
Awatar użytkownika
sykko
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Instalacja WoW

Post autor: sykko »

LaKi11 pisze:(...) ale gdy chce zainstalować patcha to zawsze idzie 1 % i sie wyłancza (...)
Sprecyzuj
1. Czy po odpaleniu gry wow pobiera Downloadera, ktory uruchamia sie automatycznie po wyjsciu z wowa ?
2. Czy Downloader wywala jakies bledy z polaczeniem ? Np. cos w stylu "jestes na NATem, sprawdz porty". Byc moze problem jest po stronie lacza. Jak sam zauwazyles, Downloader sie odpala i rozpoczyna pobieranie.

Wg. mnie najszybszy sposob patchowania to poprostu sciaganie patchy z mirrorow. Na tej stronie znajdziesz linki do mirrorow, zapusc na D4X a bedzie smigac pelnym łączem. Zwracaj uwage na wersje patchy (patch dla wersji xyz do wersji zyx). Zachowaj kolejnosc a bedzie wszytko ok. TIP: Blizzard wypuszcza tzw. Major patche, czyli pliki ktore zawieraja kilka patchy, dzieki temu zamiast pobierac 10 plikow po 3 mb kazdy pobierasz jeden wiekszy. Zasada zachowania wesji pozostaje bez zmian

EDIT:
Skoro przeniosles wowa z windy na wine to zakaldam, ze masz w folderze wowa wszyskie pliki z patchami. Zrob z patchy backup i przeisntaluj wowa pod wine. Zaaplikuj patche i voila.
:goog:
Mikishiwa
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 15 mar 2008, 10:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Instalacja WoW

Post autor: Mikishiwa »

a ja mam inną radę, wejdź na windowsa jeśli nie masz dostępu do dysków windy z Linuxa i zgraj patche na pendrivea lub przenieś na dysk linuxa do miejsca w kórym masz wowa(wcześniej zainstaluj go na linuxie :)), potem włącz tak jakby menu start linuxa (lewy górny róg) i poszukaj tam zakładki Wine. Jak już ją znadziesz daj "browse C drive" i odszukaj tam WoWa otwórz katalog z nim, znadź patche i kliknij prawym przyciskiem myszy na patchu który cie interesuje, wybierz "uruchom za pomocą Wine windows emulator" czy jakoś tak i masz patche :) aja mam z kolei pytanie jak zwiększyć FPS w wowie bo na widzie jak grałem miałem coś około 40 - 50 fps a na linuxie mam ledwo 3 -5 ;( prosiłbym o pomoc
LaKi11
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 25 cze 2006, 20:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Instalacja WoW

Post autor: LaKi11 »

Male sprostowanie czy ja pisalem ze nie moge sciagnac patcha wydaje mi sie ze nie pisalem wczesniej ze nie moge zainstalowac patch ale poradzilem sobie i skopiowalem gre do katalogy wine tam gdzie chcialem zainstalowac wowa i napodkalem nastepny problem gra sie uruchamia wszystko ladnie smiga loguje sie wchodze do gry i po 5-10 sekundach wszystko sie zawiesza i to doslownie wszystko jedyne co pomaga to reset.
gizmus2006
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2007, 23:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Instalacja WoW

Post autor: gizmus2006 »

Ja poszedłem swego czasu po najmniejszej linii oporu i po prostu miałem skopiowanego WoW od kumpla z windy w tej wersji która mi pasowała i normalnie sie odpalała przez Wine. problem miałem z FPS bo były bardzo małe ale na to jest wiele rad opisanych na forum wiec pewnie działają. Nie miałem niestety okazji sprawdzić bo musiałem wrócić na winde. Ale jak mówię u mnie działało. WoW był na dysku Windowsa(bo na nim tez grałem). Wg mnie najprościej - Żadnych instalacji, klikasz wow.exe i grasz. podobnie miałem z CS. Jeśli ktoś widzi wady tego sposobu to jestem ciekaw :)
DK
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2007, 20:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 6.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Instalacja WoW

Post autor: DK »

Witam,

Mam ubuntu 8.04, zainstalowane sterowniki od karty graficznej. WoW sie uruchamia, wszystko pieknie ale sie zacina, 5fps. Uruchamiam WoW przez Wine z dysku windowsa (ntfs). Czy przyczyna moze byc to ze uruchamiam go z dysku windowsa? Nic nie ustawialem, zadnych shaderow, bibliotek itd.
matti224
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 03 lut 2009, 19:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Instalacja WoW

Post autor: matti224 »

sykko pisze:Wejdz tutaj. Zaobaczysz tam fragment :

Note that on some WoW DVD's the installer executable is hidden and you need to mount the disc with the 'unhide' option. To do this type in a terminal:

Kod: Zaznacz cały

sudo mount -t iso9660 -o ro,unhide /dev/cdrom /media/cdrom0/
Gdy tak zrobiłem zobaczyłem komunikat...
root@Snaf-desktop:/media/cdrom0# sudo mount -t iso9660 -o ro,unhide /dev/cdrom /media/cdrom0/
mount: /dev/scd0 already mounted or /media/cdrom0/ busy
mount: according to mtab, /dev/scd0 is mounted on /media/cdrom0
Po tej operacji nadal się nie da włączyć installer.exe
Niby napęd jest "zajęty". Co mam z tym zrobić?

#EDIT
Problem rozwiązany
wystarczy zamiast

Kod: Zaznacz cały

 sudo mount -t iso9660 -o ro,unhide /dev/cdrom /media/cdrom0/ 
wpisać

Kod: Zaznacz cały

 sudo mount -o remount,unhide /dev/cdrom
amphiprion
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 12 kwie 2009, 19:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Instalacja WoW

Post autor: amphiprion »

Witam! Mam mały problem. Skopiowałem pliki instalacyjne na dysk, jeden Installer.exe jest potrzebny i jeden jest (wersja WotLK samodzielna). Kiedy odpalam instalator ot tak dwuklikiem, normalnie się odpala, klikam install pojawiają się warunki licencji. Przycisk "agree" jest nieaktywny i aktywuje się dopiero kiedy przeczytam całą licencję - w rzeczywistości po prostu kiedy suwak dotknie dołu. Ale przycisk za nic w świecie się nie chce aktywować, nawet po 15 minutach działania okna. Kiedy natomiast chcę zainstalować tak spod konsoli jak jest w wielu poradnikach, w tym na wowwiki to się wszystko odpala tak jak przy dwukliku ale też ten przycisk nie chce się za cholerę aktywować. So what now?

EDIT:

Już nieważne, pospieszyłem się przed przeszukaniem forum, problem załatwiony ;)
Awatar użytkownika
orsonik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 110
Rejestracja: 09 sty 2007, 14:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Instalacja WoW

Post autor: orsonik »

Witam
Zainstalowałem triala i nie moge go uruchomic. Usiłuje wyedytować plik config.wtf tak jak radzicie wchodze do Katalogu WTF i tam nie ma zadnego pliku config.wtf nawet po zaznaczeniu opcji pokaz ukryte pliki nie pokazuje sie zaden config.wtf Jest to wersja WOW Triail
Dragonfly11
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 08 wrz 2009, 18:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Instalacja WoW

Post autor: Dragonfly11 »

Witam
Proszę o poradę.....mam WOW'a wszystkie części, ale jako obrazy płyt ....czyli rozszerzenia .mdf i .mds..... jest jakis sposób na odpalenie ich pod wine ?? czy musze je zamontować i wypakować zawartość do postaci gdzie są pliki .exe ??

EDIT:
WIne mam już zainstalowane i skonfigurowane ...... próbowałem iść że tak powiem po linii oporu i spróbować odpalić to jakby to nie były pliki .iso ale nic to nie dało... zainstalowałem programik do montowania obrazów AcetoneISO2 i z jego pomocą próbowałem z zamonotwanego obrazu skopiować pliki według instrukcji z początku tego tematu ale wyskakuje mi błąd

"No installer data could be found. If this problem persists, please contact Blizzard Technical Support."

w oknie instalatora Blizzardowskiego.........wyczerpały mi się pomysły.... Czy jedynym wyjściem jest zaopatrzenie się w wersje WoW'a na 4 czy pięciu płytach ?? bo to jedyne rozwiazanie jakie mi się obecnie nasuwa na myśl... Dla pewności -> mam na jednej płytce DVD nagrane obrazy 5 płyt, czyli razem 10 plików o nazwach WoW CD 1.mdf, WoW CD 1.mds i tak dalej tylko zmieniają się numerki płyt od 1-5....... Proszę o pomoc i rade....Ubuntu używam pierwszy raz i mam z nim do czynienia od 4 dni :p więc proszę o wyrozumiałość.... przeszukałem to forum i inne związane z ubuntu, Wine i WoW'em ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania dotyczącego obrazów ?lyt......będe wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Instalacja WoW

Post autor: mario_7 »

Ale który instalator zwraca taki błąd?
Dragonfly11
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 08 wrz 2009, 18:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Instalacja WoW

Post autor: Dragonfly11 »

http://img38.imageshack.us/img38/5171/bladg.png

ten.....

I tutaj dołanczam dla pewności screena z tym co jest w obrazie płyty numer 1......:

http://img251.imageshack.us/img251/5461/obrazplyt.png

wirtualny dysk to ten na pulpicie o nazwie "1" i poprostu tą zawartośc przekopiowałem "na chama" do folderu widocznego na pulpicie: "wow_install" , następnie odpaliłem Installer.exe przed klik prawym na niego i wybór opcji "Otwórz (Wine Windows Program Loader)". I w tym momencie właśnie utknąłem :P
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Instalacja WoW

Post autor: mario_7 »

Pewnie to jedna z tych płyt, na której pliki są ukryte. Trzeba ją zamontować z odpowiednimi parametrami, aby ukryte pliki były widoczne. Jak to zrobić z "normalnym" CD opisane jest na forum. Jak to zrobić z obrazem płyty - musisz poszukać.

Możliwe, że wystarczy wykonać:

Kod: Zaznacz cały

sudo mount -o remount,unhide /ścieżka/do/zamontowanego/dysku/wirtualnego
lolko7
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Odp: Instalacja WoW

Post autor: lolko7 »

Witam
Patche najlepiej (teraz) instalować po wcześniejszym pobraniu jakimkolwiek downloaderem.
Wine przez ostatnich kilka rewizji miało właśnie ten problem że wyłączało aktualizację. Niby to poprawili w 1.1.30 ale dzieje się nadal tak samo.
Najnowsze patche oraz client znajdują się
http://www.wowwiki.com/Patch_mirrors
i potem normalnie w konsoli $ wine patch....
OmgWoot
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:50
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Instalacja WoW

Post autor: OmgWoot »

Witam, przepraszam ze odkopuje stary temat ale mam problem który wczeniej poruszany nie byl (chyba ;c), ubuntu mam jakies 3 dni i nie jestem jeszcze zbytnio obeznany.. Mianowicie robie wszystko jak uzytkownicy wyzej pisali ale za kazdym razem kiedy chce zainstalowac wowa mam error czy to z płyt (orginalnych oraz piratow) czy z dysku. kiedy instaluje z orginalnych plyt za kazdym razem mam error na 2 cd mówiący ze nie można odczytac jakiegos pliku z cd lub ze plyta moze byc zniszczona(plyty sa jak nowe moze jedna malenka ryska). Kiedy chce zainstalowac z dysku na cd numer 2 wyskakuje error [The file "Files\Documentation\Manual.pdf" in archive "<unknown>" could not be opened, because an error 2 occurred. If this problem persists, please contact Blizzard Technical Support. (MPQFile::OpenFromArchive)]. Kiedy chce dokonac instalacji z nagrywanych plyt to wszystko jest ladnie, wkladam plyte nr2 i kiedy klikam przycisk "ok" to jest efekt wcisniecia ale na ekranie jest caly czas tzn tak jakbym klikal "ok" bez wlozonej plyty(ten problem byl wymieniony wczesniej)... czy ktos wie jak rozwiazac ten problem?
Brazlo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2010, 17:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Instalacja WoW

Post autor: Brazlo »

Witam, mam problem z zainstalowaniem wowa. Próbowałem już kilka razy i zawsze mam ten sam błąd ,,This application has encoutered a criticall eror
ERROR #131(0x85100083) File Corupt
Program: C:\Program Files\World of Warcraft\Wow.exe
File: .\Client.cpp
Line: 3989
Siggnature string(1) in signature file does not match game's signature
version(1).''
Używam Ubuntu 10.04 i wine 1.1.42
Instalowałem według instrukcji z https://help.ubuntu.com/community/WorldofWarcraft
i http://www.wowwiki.com/World_of_Warcraf ... ty_on_Wine
Mógłby mi ktoś krok po kroku wytłumaczyć jak mam to zainstalować
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Instalacja WoW

Post autor: mario_7 »

Kiedyś czytałem, że są jakieś regresje w Wine, które uniemożliwiają instalację "na czysto". Być może nie zostały jeszcze naprawione. Spróbuj zainstalować Wine w stabilnej wersji 1.0.1, zainstaluj grę i ponownie zaktualizuj Wine do najnowszej dostępnej wersji.
Brazlo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2010, 17:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Instalacja WoW

Post autor: Brazlo »

Jak zainstalowałem w wine 1.0.1 to intro się odpaliło ale później znów wow eror wyskoczył.
Zaktualizowałem do 1.1.42 to nawet intro nie idzie tylko odrazu błąd wywala.
W katalogo WTF nie mam config.cfg jakby miało to w czymś pomóc.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Instalacja WoW

Post autor: mario_7 »

To dodaj taki plik, np. stąd: viewtopic.php?t=107893 (pozmieniaj tylko informacje o serwerze, rozdzielczości itp.).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Z innych systemów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości