Konfiguracja Wine

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
Awatar użytkownika
pendejo
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 297
Rejestracja: 09 cze 2007, 12:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Konfiguracja Wine

Post autor: pendejo »

wikingus czekaj niech wyciągnę kryształową kulę i dopiję kawe, a już widzę twój problem polega na tym, że nie podajesz nam tego co pokazuje konsola przy uruchamianiu danego programu.... wizja się skończyła...
Linux user number 485555
Ubuntu user number 26314
marcinsud
wikingus
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2008, 22:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Konfiguracja Wine

Post autor: wikingus »

jezeli uruchamiam przez konsole to pokazuje mi tak

root@Wiki:/media/MULTIMEDIA/GRY/starcraft# wine StarCraft.exe
err:module:import_dll Library MSVBVM60.DLL (which is needed by L"G:\\GRY\\starcraft\\StarCraft.exe") not found
err:module:LdrInitializeThunk Main exe initialization for L"G:\\GRY\\starcraft\\StarCraft.exe" failed, status c0000135


tak jak by brakowalo jakiejs biblioteki ale nic nie kasowalem :( a wczeniej hulalo
wczesniej uruchamialem normalnie poprzez podwojne klikniecie

przy uruchamianiu edytora mapek wypluwa to i edytor sie odpala

root@Wiki:/media/MULTIMEDIA/GRY/starcraft# wine StarEdit.exe
fixme:ntdll:server_ioctl_file Unsupported ioctl 24000 (device=2 access=1 func=0 method=0)
fixme:ntdll:server_ioctl_file Unsupported ioctl 24000 (device=2 access=1 func=0 method=0)
fixme:ntdll:server_ioctl_file Unsupported ioctl 24000 (device=2 access=1 func=0 method=0)
fixme:win:LockWindowUpdate (0x10036), partial stub!
fixme:win:LockWindowUpdate ((nil)), partial stub!
fixme:win:LockWindowUpdate (0x10036), partial stub!
fixme:win:LockWindowUpdate ((nil)), partial stub!


ponowne rozpakowanie Starcrafta pomoglo :) jednak brakowalo biblioteki mam jeszcze pytanie jak dodac plik rejestru do wine ?? poprostu mam go uruchomic pod konsola? bo starcraft chodzi ale netcrafta nie odpale bez tego musze wgrac plik rejestru chyba ze jest inny sposob ???
Awatar użytkownika
pendejo
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 297
Rejestracja: 09 cze 2007, 12:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Konfiguracja Wine

Post autor: pendejo »

wikingus

alt+F2 i wpisz regedit klikasz rejestr i importuj rejestr chyba o to chodzi
Linux user number 485555
Ubuntu user number 26314
marcinsud
wikingus
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 27 lip 2008, 22:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Konfiguracja Wine

Post autor: wikingus »

Podziałało dzięki za szybką porade :)
Awatar użytkownika
SvenGips
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 19 kwie 2007, 23:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 15.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Konfiguracja Wine

Post autor: SvenGips »

a jak zresetować wine zupełnie, żeby było jak po instalacji ubuntu??
Samsung R60 Plus = Intel Core2Duo 2Ghz|2Gb DDR2|Wifi Atheros |Ati Radeon X2300 128MB|hdd:Fujitsu200GB + exthdd:WD My Book 500GB|
Ubuntu 8.04 PL
Awatar użytkownika
pendejo
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 297
Rejestracja: 09 cze 2007, 12:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Konfiguracja Wine

Post autor: pendejo »

usunąć katalog .wine z home tyle, że zainstalowane programy też znikną. Po usunięciu tego katalogu odpal winecfg i zrobi on się na nowo
Linux user number 485555
Ubuntu user number 26314
marcinsud
darklon
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 27 paź 2008, 15:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Konfiguracja Wine

Post autor: darklon »

Witam wszystkich!
Podczas instalacji gry o rozmiarze 3GB instalator wyświetlił mi błąd że mam za mało miejsca w podanej lokalizacji. Na partycji w której chcaiłem instalować grę jest jakieś 20 GB wolnego miejsca. Wine musiało gdzieś nawalić. Czy wie ktoś jak to naprawić?
Awatar użytkownika
pendejo
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 297
Rejestracja: 09 cze 2007, 12:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Konfiguracja Wine

Post autor: pendejo »

Ile masz wolnego miejsca na home? Twój problem najprawdopodobniej polega na tym, że wine zbyt dobrze udaje windowsa tj. pliki instalatora rozpakowuje to c:\windows\temp, które masz na partycji home w folderze ".wine". U mnie to wygląda tak
/home/marcin/.wine/drive_c/windows/temp

Więc musisz zrobić miejsce na home, albo to nie ten problem.
Linux user number 485555
Ubuntu user number 26314
marcinsud
michal777
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2009, 21:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Konfiguracja Wine

Post autor: michal777 »

Co do konfiguracji wine to mam takie pytanie czy da się coś zrobić żeby działał normalnie port LPT.
darklon
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 27 paź 2008, 15:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Konfiguracja Wine

Post autor: darklon »

Chodziło o miejsce na dysku na którym miałem /home dzięki za pomoc:)
Awatar użytkownika
Nettmanek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 167
Rejestracja: 26 lis 2008, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wolverhampton
Kontakt:

Odp: Konfiguracja Wine

Post autor: Nettmanek »

Usul7
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2009, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Konfiguracja Wine

Post autor: Usul7 »

Żeby nie zaśmiecać dołączę się do tematu. Mam ubuntu od 3 dni dopiero.Jak na razie idzie mi całkiem nieźle,ale mam problem z wine. Mam wersję najnowszą, czyli 1.1.17, ubuntu 8.10, postępowałem zgodnie z instrukcją

Kod: Zaznacz cały

http://www.ubuntu-pomoc.org/konfiguracja-wine-do-pracy-z-bibliotekami-directx/#more-62
. Czytałem także

Kod: Zaznacz cały

http://appdb.winehq.org/help/?sTopic=generic
- to tak tytułem wstępu, żeby nie było że nie szukałem :-P.
Problem polega na tym że, gdy odpalam pliki exe za pomocą wine windows program loader nic się nie dzieje. Próbowałem z kilkoma grami i zero reakcji. Próbowałem także z konsolą wpisując polecenie wine a potem przeciągając plik exe. Pojawiły się błędy - sporo od braku plików dll po brak konkretych plików z gry,co jest dziwne. Zauważyłem że trzeba w konsoli wejść najpierw do folderu z grą a potem dopiero wpisywać wine - co by wyjaśniało błędy dotyczące plików gry - jednak tu pojawia się problem. Nie mogę za nic wejść do katalogów z grą. Na dysku ntfs ścieżka jest następująca : D:\Gry\ [ i tu nazwa gry ] - dajmy na to Fallout 3 bo nazwa jest krótka. Więc w ubuntu w konsoli wpisuję cd /media/disk/gry i do tej pory wchodzi normalnie, jeżeli jednak wpisuje dalej cd [ nazwa gry ] to nie wchodzi do żadnego ! katalogu - bez konsoli wchodzę normalnie...
Moje pytanie jest nas?epujące - co robię nie tak?Czy jest jakiś sposób żeby mi to zaczęło działać.Czy grę mogę zainstalować z obrazu iso,mds? i czy jest konieczna instalacja gry w ubuntu żeby zadziałał wine?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: Konfiguracja Wine

Post autor: Jusko »

Usul7 - trochę ciężko nadążyć za Twoim postem :-) Oczywiście, że czasem do uruchomienia jakiegoś programu będzie brakować jakieś dll-ki. Zdobywasz ją wtedy albo z sieci, albo z Windows - jeśli masz na któreś partycji. Wrzuć taką brakującą dll-kę do /Windows/system32 na "dysku" Wine. Nie wszystko też uruchomisz, więc nie dziw się, jeśli coś nie zaskoczy. Wiesz - działasz pod górkę :-) Zamiast przeciągać pliki do konsoli, wpisywać komendy cd, z którą widzę nie do końca sobie radzisz, to zwyczajnie wejdź do folderu z grą (tam, gdzie już będziesz miał uruchamiający aplikację .exe) i kliknij prawym klawisz myszy, wybierając opcję, by właśnie w tym folderze uruchomiło konsolę. Teraz wpisz wine nazwa_pliku.exe.
Jeśli cd nie wchodzi do podanego katalogu, to znaczy, że albo nie jesteś we właściwym katalogu, albo mylisz nazwę katalogu - lub kto wie, w którym katalogu tak naprawdę jesteś (sprawdzisz to komendą pwd). Cd działa, a jeśli występują jakieś komplikacje - to niestety, ale użytkownik je powoduje :-P
Moje pytanie jest nas?epujące - co robię nie tak?Czy jest jakiś sposób żeby mi to zaczęło działać.Czy grę mogę zainstalować z obrazu iso,mds? i czy jest konieczna instalacja gry w ubuntu żeby zadziałał wine?
Zastosuj się do moich wskazówek, a powinno być ok. Pamiętaj, że nie wszystko na Wine uruchomisz. Odwiedzaj też jego AppDb - jest tam multum podpowiedzi jak uruchamiać daną grę. Instalacja w Ubuntu nie jest wymagana - wejdź konsolą zwyczajnie do folderu na partycji ntfs i uruchom grę. Może brakować plików dll, ale tę kwestię już omówiliśmy. Mds i iso możesz instalować, ale nie radzę Ci robić jakichkolwiek aluzji, że instalujesz piraty, ponieważ może się to dla Ciebie niemiło skończyć. Te forum ma raczej anty-piracką mentalność, także na przyszłość - informacje o wątpliwej legalności kopii pozostaw dla siebie. Montować obrazy możesz takimi programami jak gmountiso lub AcetoleISO.
Registered Linux User - Number 482487

http://juskoit.cba.pl
zielu85
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 07 lip 2009, 15:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Konfiguracja Wine

Post autor: zielu85 »

Podpowiedzcie mi co zrobić kiedy konfigurator Wine nie włącza się,
próbowałem instalować expressivo, instalacja przechodzi, wszystko jest ok ale prgogram nie włącza się.

Chciałem zmienić coś w konfiguratorze wine - nie działa, przeinstalowałem wine - nie działa dalej.

Jest jakaś opcja żeby zupełnie wyczyścić system z wine i zainstalować je "na świeżo" tak żeby wszystko działało poprawnie?
bushi11
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 02 wrz 2008, 20:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Konfiguracja Wine

Post autor: bushi11 »

Może spróbuj w Synapticu zaznaczyć do całkowitego usunięcia. Spróbuj też winecfg.
Awatar użytkownika
Marvell
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 202
Rejestracja: 29 kwie 2008, 13:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Konfiguracja Wine

Post autor: Marvell »

Usuń folder ~/.wine, aby wyczyścić ustawienia wine. Oczywiście będziesz musial zainstalować ponownie wszystkie programy pod wine.
Ludzie dzielą się na 10 grup - na tych, którzy rozumieją zapis binarny i resztę.
[ Gentoo ]
Linux user #479548
michael23
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2009, 16:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Konfiguracja Wine

Post autor: michael23 »

To i ja dodam swój problem.
Chciałem zainstalować grę, i wszedłem do katalogu płytki, odpaliłem plik instal.exe, wszystko ładnie poszło, zresetowałem komputer, odpalam grę i komunikat mam taki: "Tekst zakończył się bezpośrednio po znaku "\" (wartością tekstu było "env WINEPREFIX="/home/michael/.wine" wine "C:\SIERRA\Faraon\Pharaoh.exe" /cd=E:\").".
Dróga sprawa jest taka, że zainstalowałem PhotoShop'a (też wszystko ładnie poszło), odpaliłem program PS zaczął się ładować i po skończeniu ładowania wyskakuje błąd: "Unable to continue because of a hardware or system error. Sorry, but this error is unrecoverable"
I trzecia sprawa: jak usówać te wszystkie gry/programy
Pozdrawiam!
tydell
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 186
Rejestracja: 12 paź 2007, 21:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Konfiguracja Wine

Post autor: tydell »

usuwać to w konsoli wpisujesz 'wine uninstaller' albo w menu gnome znajdujesz pod kategorią wine
a z tamtego skrótu wywal ostatnią część czyli '/cd=E:\' i wtedy zobacz, a tak wogóle spróbuj wpierw uruchomić grę poleceniem z konsoli i podaj jakie błędy wypisuje
michael23
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 16 lip 2009, 16:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Konfiguracja Wine

Post autor: michael23 »

Usunąłem -> '/cd=E:\" ze skrótu, gra się odpaliła, i wywaliło mnie do ekranu logowania, próbowałem 3 razy.
Jak odpalić przez terminal?
Awatar użytkownika
Lunatik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: KDE 3/Trinity
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Konfiguracja Wine

Post autor: Lunatik »

Czy jest możliwość by pewne typy plików domyślnie otwierały sie w programach windows działających pod wine?
trinity soul
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości