Skype Mikrofon ... :/

Jak się dogadać?
Awatar użytkownika
Qarturs
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2006, 16:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Skype Mikrofon ... :/

Post autor: Qarturs »

Mój problem polega na tym ze nie chodzi mi mikrofon na skype... W KMix mam wszystko dobrze Capture IEC95... I MIC mam włączony ...
Szukam już od 2 tygodni na forum i nic mi nie pomogło (jak nie chodził tak dalej nie chodzi)
Używam ALSA. Próbowałem już ustawień ALSA i OSS program do testowania słychać a mnie nie :cry:
Proszę o jakąś poradę bo mi ręce opadają.
Morpheus

Post autor: Morpheus »

nie łam się. ja już próbowałem praktycznie wszystkiego.

Były i starsze skype - 1.2, i najnowsze z obsługą alsy, wyłączanie sterowników, serwerów dźwięku, kombinacje na wszystkie strony, setki wypowiedzi, testów, konsultacji na IRC.

jak do tej pory nic nie pomogło... ale nie łamię się. czekam na nowszą wersję skype. może ona coś wniesie.
Gonthar
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2007, 08:01

Post autor: Gonthar »

Miałem podobny problem. Za nic w swiecie mikrofon nie chciał działać. Kupiłem słuchawkę podłączaną na USB za bodaj 40 zł, Ubuntu pięknie ją wykrył wystarczyło w skypie zmienić wejscie/wyjscie na nią i wszystko śmiga pięknie. :)
torba
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2006, 13:09

Post autor: torba »

Zainstalowałem najnowsze alsa-driver-1.0.14rc1 i te pluginy, toolsy itd.. i dalej nie mam mikrofonu, chociaż głośniki pięknie odtwarzają. Chyba jest jakiś problem z przechwytywaniem dźwięku. Mam płytę M2N-MX asusa. Jeżeli ktoś poradził sobie z tym problemem, na tym sprzęcie, to proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Qarturs
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2006, 16:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: Qarturs »

Mi nawet system nie chce nagrywać dźwięku ... Nie wiem dla czego bo głos w głośnikach słychać ...
Faktycznie poczekam z tym mikrofonem .
Tylko że przez te próby go uruchomienia popsółem sobie porty USB (tz. nie chodzi mi skaner bo nawet go nie wykrywa ) Urządzenia oprócz drukarki i modemu nie chodzą! MP3 pendive.
Chyba stworze nowego użytkownika bo ten aktualny mi sie popsuł (przez skype :evil: )
Ale to nic jak nie ma rady na razie to tródno.
Awatar użytkownika
3miel
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 311
Rejestracja: 19 kwie 2006, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Post autor: 3miel »

u mnie jest inny problem, bo jak robie test to niby nagra mi sie na ta sekretarke i jest ok, ale jak juz do kogos dzwonie to ten ktos wogole mnie nie slyszy i musze pisac :(. jeszcze spacjalnie dla mamsuki na wina 98 musze sie przelaczac zeby se pogadala :] , a ja moge se pisac :]
compal: fl92 gf8600gt m 512mb 1680x1050 - t9300@2500 - 200gb 7200rpm - 2gb+1gb 667 - 4965abg - bt - a4tech xl 750f
butsh
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 62
Rejestracja: 02 gru 2006, 19:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Post autor: butsh »

@Quartus zaktualizuj skype do najnowszej wersji przez apta. Aktualna wersja to: 1.3.0.53. Powinno działać. U mnie mikrofon działa bez zarzutu. Problemy były zdaje się z poprzednią.
Quartus pisze:Chyba stworze nowego użytkownika bo ten aktualny mi sie popsuł (przez skype )
To byłby dopiero przypadek hyhy! :)
Pozdrawiam!
john_clock
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 214
Rejestracja: 16 lut 2007, 20:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Post autor: john_clock »

Wygląda mi to na problem ze sterownikiem do karty dźwiękowej. Miałem kiedyś taki problem na windzie: w różnego typu rejestratorach dźwięku mikrofon działał, w skypie - nie. U mnie działa teraz bez żadnych dodatkowych sterowników, ale najpewniej masz inny sprzęt. Dlatego jeżeli sam nie znajdziesz sterowników, to nowe pytanie powinno brzmieć: skąd je wziąć, a więc trzeba podać model.
Jarkko
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:36

Post autor: Jarkko »

Cały dzisiejszy wieczór spędziłem nad tym $#%$$^% Skype. W końcu mogę przez niego nawijać - oto jak mi się udało.

System 6.10, Skype wersja 1.3.0.53, karta SB Live 24

Poprzez Synaptic'a dodałem (trochę w ciemno) odpowiednio:

alsa-firmware-loaders
alsa-oss
alsa-tools
alsamixergui

W preferencjach odpowiednio:

Zakładka "Odtwarzanie" - wszystkie źródła WŁĄCZONE (obrazek głośnika jest "on") łącznie z "CAPTURE feedback" który jest jednak ŚCISZONY na maxa - jeśli go podgołśnimy będziemy słyszeć sami siebie.

Zakładka "Nagrywanie" - wszystkie "głośniki" włączone, "mikrofony" wyłączone z wyjątkiem tego przy mikrofonie. Potencjometry "Line in" i "Mikrofon" na max., "Phone" i "Aux" na min.

Zakładka "Opcje" Share Mic/Line In ostawione na: Mic in

Jeśli zastosuję inne ustawienia nie mogę nadawać głosu...do momentu restartu Skype... Po ponownym uruchomieniu wszystko wraca do w/w ustawień i działa... Niewiele z tego rozumiem ale u mnie działa :craz:
grzegox
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 08 lis 2006, 10:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: grzegox »

Jarkko... prawdopodobnie źle to o mnie świadczy, jednakowoż nie mogę skumać, o jakich preferencjach mówisz... mógłbyś mi to przybliżyć?? :)
Salsa!!
Jarkko
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:36

Post autor: Jarkko »

grzegox pisze:Jarkko... prawdopodobnie źle to o mnie świadczy, jednakowoż nie mogę skumać, o jakich preferencjach mówisz... mógłbyś mi to przybliżyć?? :)
Najłatwiej w nie wejść klikając dwa razy prawym klawiszem ikonkę głośnka na pasku. Powinien pojawić się panel ustawień dźwięku. Jeśli masz więcej niż jedno urządzenie audio, pamiętaj że musisz wybrać to którego używasz. :smile:
Trudne problemy pozostawione same sobie, staną się jeszcze trudniejsze.
grzegox
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 08 lis 2006, 10:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: grzegox »

...no tak... Ty masz Gnome a ja KDE :)
Salsa!!
Jarkko
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:36

Post autor: Jarkko »

grzegox pisze:...no tak... Ty masz Gnome a ja KDE :)
Konsola a w niej: kmix
Trudne problemy pozostawione same sobie, staną się jeszcze trudniejsze.
Piekarz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 17 kwie 2007, 23:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: Piekarz »

Jarkko pisze:Cały dzisiejszy wieczór spędziłem nad tym $#%$$^% Skype. W końcu mogę przez niego nawijać - oto jak mi się udało.

System 6.10, Skype wersja 1.3.0.53, karta SB Live 24

Poprzez Synaptic'a dodałem (trochę w ciemno) odpowiednio:

alsa-firmware-loaders
alsa-oss
alsa-tools
alsamixergui

W preferencjach odpowiednio:

Zakładka "Odtwarzanie" - wszystkie źródła WŁĄCZONE (obrazek głośnika jest "on") łącznie z "CAPTURE feedback" który jest jednak ŚCISZONY na maxa - jeśli go podgołśnimy będziemy słyszeć sami siebie.

Zakładka "Nagrywanie" - wszystkie "głośniki" włączone, "mikrofony" wyłączone z wyjątkiem tego przy mikrofonie. Potencjometry "Line in" i "Mikrofon" na max., "Phone" i "Aux" na min.

Zakładka "Opcje" Share Mic/Line In ostawione na: Mic in

Jeśli zastosuję inne ustawienia nie mogę nadawać głosu...do momentu restartu Skype... Po ponownym uruchomieniu wszystko wraca do w/w ustawień i działa... Niewiele z tego rozumiem ale u mnie działa :craz:
Wszystko ładnie i piknie, a da sie zrobić tak, żebym nie musiał słyszeć dźwięków ze swojego pokoju w głośnikach?
grzegox
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 08 lis 2006, 10:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: grzegox »

Da się. Spróbuj wyciszyć mikrofon. Tzn nagrywanie zostawić włączone, a wyciszyć odtwarzanie
Salsa!!
Awatar użytkownika
markos23
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 20 kwie 2007, 12:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: markos23 »

Jarkko zabieram sie za sprawdzenie Twojego sposobu bo powoli wariuje :( ;/

[ Dodano: 29 Kwiecień 07, 09:02 ]
Nie dziala mi :(

co dales Jarkko (albo ktokolwiek) w zakladce SWITCHES ? mam tam do wyboru :

IEC958,
Caller ID,
Off-Hook,

Siedze oczywiscie na ALSA mixer, mam jeszcze OSS mixer ale tamten tez nie dziala ;/

to normalne ze jak chce zrobic rejestracje glosu to Capture 2 mi sie ciagle wlacza a inne wylaczaja ? co to oznacza ?

umie ktos pomoc ?;/
Registered Linux User #448244
Registered Ubuntu User #14101
... wiedza to klucz do istnienia i pojmowania ...
Jarkko
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2007, 20:36

Post autor: Jarkko »

markos23 pisze:co dales Jarkko (albo ktokolwiek) w zakladce SWITCHES
W przełącznikach niczego nie ustawiałem - mam tam tylko IEC958

Spróbuj ustawić mixer tak jak pisalem PRZEŁADOWAĆ system
grzegox pisze:...no tak... Ty masz Gnome a ja KDE
U mnie działa również pod Gnome - a opis był robiony jak jeszcze miałem KDE :)
Trudne problemy pozostawione same sobie, staną się jeszcze trudniejsze.
grzegox
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 08 lis 2006, 10:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: grzegox »

Wiesz Jarkko... bo ja laik jestem
Oczywiście u mnie działa również
Nie mogłem tylko skumać o jakie zakładki Ci chodzi, bo w KMixie inaczej wygląda, choć działa podobnie :)
Salsa!!
czort
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2007, 12:25
Kontakt:

Post autor: czort »

:craz:
Awatar użytkownika
dev
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 03 wrz 2006, 21:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Post autor: dev »

Jarkko pisze:
[...]
W preferencjach odpowiednio:

Zakładka "Odtwarzanie" - wszystkie źródła WŁĄCZONE (obrazek głośnika jest "on") łącznie z "CAPTURE feedback" który jest jednak ŚCISZONY na maxa - jeśli go podgołśnimy będziemy słyszeć sami siebie.

Zakładka "Nagrywanie" - wszystkie "głośniki" włączone, "mikrofony" wyłączone z wyjątkiem tego przy mikrofonie. Potencjometry "Line in" i "Mikrofon" na max., "Phone" i "Aux" na min.

Zakładka "Opcje" Share Mic/Line In ostawione na: Mic in

Jeśli zastosuję inne ustawienia nie mogę nadawać głosu...do momentu restartu Skype... Po ponownym uruchomieniu wszystko wraca do w/w ustawień i działa... Niewiele z tego rozumiem ale u mnie działa :craz:
A cała tajemnica w tym, żeby było włączone Capture feedback, czyli w polskiej wersji systemu Przechwytywanie w gnome-volume-control (odpalamy z konsoli, albo klikamy dwa razy w gnome na głośniku w pasku obok zegara). W zakładce nagrywanie ustawiamy dla tej (Przechwytywanie) właściwości głośność na np. pół paska i klikamy ikonkę głośnika i mikrofonu (mają być nieprzekreślone, czyli włączone).
Wszelkie inne line in (wejście liniowe), aux (wyjście) nie wpływają na przechwytywanie dźwięku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości