Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
cajmer
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2007, 20:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: cajmer »

Skąd jesteś? Jeśli z Poznania, to pomogę Ci osobiście, tak chyba będzie najszybciej.

Co chcesz teraz osiągnąć? Masz jeszcze dostęp do trybu tekstowego, może zainstaluj z niego to, co wyrzuciłeś? Albo za jego pomocą skopiuj potrzebne Ci pliki na jakiś zewnętrzny nośnik i zainstaluj system na nowo.

ps. Osobiście uważam, że Windowsowy dodaj/usuń programy jest do bani. Ale ciągnąć tego tematu nie ma sensu ;)
Raptori
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2009, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: Raptori »

Po pierwsze dziękuje za odpowiedz cajmer - bo dostaje już tutaj szału. Niestety jestem z Trójmiasta.

Wracając do tematu to chyba raczej jest już mi potrzebna pomoc psychologa bo próbowałem zrobić jak mówisz a dokładnie w trybie recovery mode wcisnąłem ten Root Mode uzyskując dostęp do terminala "root@ubuntu:~#" wpisałem tam sudo apt-get install kubuntu-desktop oraz sudo apt-get install ubuntu-desktop i pomimo podłączenia laptopa do sieci przez kabel uzyskałem listę pakietów z napisami :

Kod: Zaznacz cały

*.deb  could not resolve pl.archive.ubuntu.com
i na koniec
E: Unable to fetch some archives, maybe run apt-get update or try with --fix-missing
oczywiście zastosowanie się do porad samego ubuntu nic nie dało - najwidoczniej zarządzanie siecią również zostało usunięte :/

a jakaś metoda uzyskania dostępu do ubuntu z zewnątrz? dobra nie mieszam zabieram się do dalszej lektury działu "Instalacja i konfiguracja Ubuntu"


** jeszcze raz dziękuje za odpowiedz udało mi się skopiować przynajmniej moją pracę licencjacką poprzez komendę :
cp -R /home /host/Dokumenty - i przynajmniej teraz są widoczne z poziomu windows **
cajmer
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2007, 20:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: cajmer »

Czyli próbowałeś już

Kod: Zaznacz cały

apt-get --fix-missing
oraz

Kod: Zaznacz cały

apt-get update
?

Do dysku możesz dostać się albo z np. live cd (podłączasz wtedy np. dysk zewnątrzny i kopiujesz co potrzeba) albo właśnie za pomocą trybu tekstowego, kopiujesz wszystkie potrzebne Ci dokumenty w sposób, jaki sam opisałeś.

Możesz też doinstalować do Windowsa dostęp do partycji ext3 - np. http://ashedel.chat.ru/ext2fsnt

A jeszcze co do samego systemu. Trochę dziwi mnie, że odinstalowałeś kde a nie masz gnoma. Usuń katalogi ~\.kde i ~\.gnome (są tam ustawienia tych środowisk, ich usunięcie zresetuje je do stanu początkowego) i spróbuj zalogować się na sesję gnome'a (wybór sesji z tego miejsca, gdzie się logujesz).
Raptori
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2009, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: Raptori »

Próbowałem zastosować się do powyższych komend
"oczywiście zastosowanie się do porad samego ubuntu nic nie dało"

Nawet sobie nie wyobrażasz jak bardzo sam się zdziwiłem że odinstalowało mi Gnome a KDE zostało :pt36:

Patrząc teraz na to z perspektywy czasu dochodzę do wniosku że padłem ofiarą jakiegoś dziwnego sprzężenia KDE z Gnome bo jak wcześniej opisywałem Compiz-Fuzion przestało mi się ładować w Gnome a samo KDE rysowało się w czarnych barwach. Czyli coś się już działo niedobrego przed usunięciem KDE ;-)

Zresztą często mi się "resetował system" (wywalał do Gruba) gdy podłączałem lapka przez RGB do TV LCD Samsunga albo gdy umieszczałem na pasku np. monitor zużycia procesora albo gdy włączyłem efekt "Brightness and Saturation"
cajmer
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2007, 20:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: cajmer »

A próbowałeś tymczasowo zainstalować jakieś inne środowisko graficzne, np. LXDE? Co się dzieje po usunięciu katalogów, o których pisałem?
Awatar użytkownika
Maciek T
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 22 cze 2007, 13:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: Maciek T »

Mam problem. Do Ubuntu doinstalowałem KDE i chce wywalić całkowicie GNOME. Ale po wpisaniu odpowiedniej komendy wywala mi coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

zytanie list pakietów... Gotowe                                                
Budowanie drzewa zależności                                                     
Odczyt informacji o stanie... Gotowe                                            
Pakiet bittorrent nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.           
Pakiet bug-buddy nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.            
Uwaga, wybieranie dbus zamiast dbus-1-utils                                     
Pakiet edgy-community-wallpapers nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.                                                                            
Pakiet edgy-gdm-themes nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.      
Pakiet edgy-session-splashes nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Pakiet edgy-wallpapers nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.      
Pakiet esound nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.               
Pakiet festival nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.             
Pakiet festlex-cmu nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.          
Pakiet festlex-poslex nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.       
Pakiet festvox-kallpc16k nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.    
Pakiet gaim nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.                 
E: Nie udało się odnaleźć pakietu gaim-data                  
Proszę o pomoc
Awatar użytkownika
pads1
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 26 lip 2006, 12:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: pads1 »

mam to samo. Czyli że co ręcznie musimy sobie wywalić z tej komendy pakietów które nie mamy? :P
najlepiej chyba ściągnąć sobie kubuntu na płytce i nową instalkę walnąć, ale z drugiej strony od nowa to wszystko zaczynać? tyle się namęczyłem żeby mi wszystko działało... cholera kde się zachciało! :P
ale warto warto... kde 4 kusi :)
Awatar użytkownika
konikov
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 30 sie 2007, 14:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: konikov »

Ech, po prostu w tamtych komendach są niektóre przestarzałe pakiety.

Zobacz w synapticu jakie zależności ma gnome, jakie ma kde i wywal wszystkie pakiety jakie ma gnome a nie ma kde i po sprawie.

Hint: Metoda Copiego-Pasta rulez!
underface
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 02 maja 2009, 15:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: underface »

witam jestm nowym uzytkownikiem linuxa,

mam pytanie w jaki sposow usunąć środowisko gnome a zainstalowac kde

posiadam ubuntu w wersji 9.04
Awatar użytkownika
konikov
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 30 sie 2007, 14:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: konikov »

underface pisze:witam jestm nowym uzytkownikiem linuxa,

mam pytanie w jaki sposow usunąć środowisko gnome a zainstalowac kde

posiadam ubuntu w wersji 9.04
  1. "Linuksa" ;)
  2. Aby zainstalować KDE zainstaluj paczkę kubuntu-desktop, na przykład przez Synaptica.
  3. Aby zalogować się na KDE a nie na gnome w menu podczas logowania wybierz: [sesja]>[KDE].
  4. Jak odinstalować pozostałości po gnome? Napiszę Ci dokładnie później, jak będę miał chwilę czasu.
EDIT:
Oto kod, jaki wbij aby usunąć niepotrzebne Tobie rzeczy z Gnoma (NIE testowane, wszystko wskazuje że powinno działać, jednakże jeśli będzie Ci chciał odinstalować także pakiet kubuntu-desktop - nie rób tego, tylko napisz co Ci wyskoczyło, to coś poradzimy). Jeśli coś się zchrzani, zainstaluj ubuntu-desktop z konsoli ponownie.

Kod: Zaznacz cały

sudo aptitude remove ubuntu-desktop, alacarte, checkbox-gtk, consolekit, dcraw, desktop-file-utils, doc-base, eog, evince, fast-user-switch-applet, file-roller, gcalctool, gconf-editor, gdebi, gdm, gedit, gnome-about, gnome-app-install, gnome-applets, gnome-control-center, gnome-icon-theme, gnome-media, gnome-menus, gnome-nettool, gnome-panel, gnome-power-manager, gnome-session, gnome-session-canberra, gnome-system-monitor, gnome-system-tools, gnome-terminal, gnome-themes-selected, gnome-themes-ubuntu, gnome-utils, gstreamer0.10-alsa, gstreamer0.10-plugins-base-apps, gstreamer0.10-pulseaudio, gstreamer0.10-schroedinger, gtk2-engines, gtk2-engines-pixbuf, gucharmap, language-selector, launchpad-integration, libgnome2-perl, libgnomevfs2-bin, libgnomevfs2-extra, metacity, nautilus, nautilus-sendto, notify-osd, pulseaudio, pulseaudio-esound-compat, rarian-compat, rss-glx, screensaver-default-images, seahorse, software-properties-gtk, ssh-askpass-gnome, synaptic, system-config-printer-gnome, tangerine-icon-theme, ubuntu-artwork, ubuntu-sounds, update-manager, update-notifier, usplash-theme-ubuntu, xdg-user-dirs-gtk, xscreensaver-data, xscreensaver-gl, xterm, yelp, zenity 
underface
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 02 maja 2009, 15:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: underface »

a pytanie dodatkowe mozna miec zainstalowane jednoczescnie oba srodowiska?
gnome i kde?
Awatar użytkownika
konikov
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 30 sie 2007, 14:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: konikov »

Jasne, na poprzedniej instalce miałem jednocześnie Gnome, KDE, Fluxbox i LXDE.

Tyle że wtedy masz mnóstwo zainstalowanych aplikacji specjalnych dla danych środowisk (mówię w szczególności o Gnome, KDE, XFCE). Aby tego uniknąć możesz zainstalować odchudzoną wersję danego środowiska, wtedy zainstaluje jedynie najważniejsze programy.
underface
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 02 maja 2009, 15:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: underface »

konikov pisze:
  1. "Linuksa" ;)
  2. Aby zainstalować KDE zainstaluj paczkę kubuntu-desktop, na przykład przez Synaptica.
  3. Aby zalogować się na KDE a nie na gnome w menu podczas logowania wybierz: [sesja]>[KDE].
  4. Jak odinstalować pozostałości po gnome? Napiszę Ci dokładnie później, jak będę miał chwilę czasu.
EDIT:
Oto kod, jaki wbij aby usunąć niepotrzebne Tobie rzeczy z Gnoma (NIE testowane, wszystko wskazuje że powinno działać, jednakże jeśli będzie Ci chciał odinstalować także pakiet kubuntu-desktop - nie rób tego, tylko napisz co Ci wyskoczyło, to coś poradzimy). Jeśli coś się zchrzani, zainstaluj ubuntu-desktop z konsoli ponownie.

Kod: Zaznacz cały

sudo aptitude remove ubuntu-desktop, alacarte, checkbox-gtk, consolekit, dcraw, desktop-file-utils, doc-base, eog, evince, fast-user-switch-applet, file-roller, gcalctool, gconf-editor, gdebi, gdm, gedit, gnome-about, gnome-app-install, gnome-applets, gnome-control-center, gnome-icon-theme, gnome-media, gnome-menus, gnome-nettool, gnome-panel, gnome-power-manager, gnome-session, gnome-session-canberra, gnome-system-monitor, gnome-system-tools, gnome-terminal, gnome-themes-selected, gnome-themes-ubuntu, gnome-utils, gstreamer0.10-alsa, gstreamer0.10-plugins-base-apps, gstreamer0.10-pulseaudio, gstreamer0.10-schroedinger, gtk2-engines, gtk2-engines-pixbuf, gucharmap, language-selector, launchpad-integration, libgnome2-perl, libgnomevfs2-bin, libgnomevfs2-extra, metacity, nautilus, nautilus-sendto, notify-osd, pulseaudio, pulseaudio-esound-compat, rarian-compat, rss-glx, screensaver-default-images, seahorse, software-properties-gtk, ssh-askpass-gnome, synaptic, system-config-printer-gnome, tangerine-icon-theme, ubuntu-artwork, ubuntu-sounds, update-manager, update-notifier, usplash-theme-ubuntu, xdg-user-dirs-gtk, xscreensaver-data, xscreensaver-gl, xterm, yelp, zenity 

wyskakuje caly czas nie znaleziono pakietu, którego nazwa....
Awatar użytkownika
konikov
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 30 sie 2007, 14:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: konikov »

Okay, powinno być w porządku (pewnie nie masz zainstalowanego jednego z pakietów które chcemy usunąć, nic się nie stanie). Ewentualnie wklej tu co się dokładnie pojawia w konsoli.
underface
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 02 maja 2009, 15:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: underface »

odinstalowalem wszystko co związane z gnome przez synaptica

polecicie jakies bajerki do kde?
Genezis7
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2008, 16:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: Genezis7 »

Witam, chciałem sobie wywalić wcześniej zainstalowane xubuntu - deskopt doinstalowany na podstawowy ubuntu (8.04).
Użyłem skryptu podanego przez Uel:


[quote="uel"]Usunięcie XFCE:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get remove abiword abiword-common abiword-plugins brasero dbus-x11 gnumeric-common gnumeric-gtk gqview gtk2-engines-murrine gtk2-engines-xfce libaiksaurus-1.2-0c2a libaiksaurus-1.2-data libaiksaurusgtk-1.2-0c2a libexo-0.3-0 libgdome2-0 libgdome2-cpp-smart0c2a libglib2.0-data libgoffice-0-common libgoffice-gtk-0-4 libgsf-gnome-1-114 libgtkmathview0c2a libjpeg-progs liblink-grammar4 libmodplug0c2 libmpcdec3 libots0 libpulse0 libt1-5 libtagc0 libthunar-vfs-1-2 libwpd-stream8c2a libxcb-shape0 libxcb-shm0 libxcb-xv0 libxcb1 libxfce4mcs-client3 libxfce4mcs-manager3 libxfce4util4 libxfcegui4-4 libxine1 libxvmc1 link-grammar-dictionaries-en mousepad mozilla-thunderbird orage python-exo tango-icon-theme tango-icon-theme-common thunar thunar-archive-plugin thunar-data thunar-media-tags-plugin thunar-volman thunderbird totem-xine vim-runtime xfce4-appfinder xfce4-battery-plugin xfce4-clipman-plugin xfce4-cpugraph-plugin xfce4-dict-plugin xfce4-fsguard-plugin xfce4-icon-theme xfce4-mailwatch-plugin xfce4-mcs-manager xfce4-mcs-plugins xfce4-mixer xfce4-mixer-alsa xfce4-mount-plugin xfce4-netload-plugin xfce4-notes-plugin xfce4-panel xfce4-places-plugin xfce4-quicklauncher-plugin xfce4-screenshooter-plugin xfce4-session xfce4-smartbookmark-plugin xfce4-systemload-plugin xfce4-terminal xfce4-utils xfce4-verve-plugin xfce4-weather-plugin xfce4-xkb-plugin xfdesktop4 xfdesktop4-data xfprint4 xfwm4 xfwm4-themes xubuntu-artwork-usplash xubuntu-default-settings xubuntu-desktop xubuntu-docs
po wklepaniu powyższego kodu niestety terminal rozwalił mi system - odinstalował xubuntu-deskopt a takze ubuntu-deskopt:cry:

nie miałem wyjścia, zrobiłem ponowną instalację systemu, nie wiem tylko jak przywrócic profile z partycji /home
Awatar użytkownika
konikov
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 30 sie 2007, 14:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: konikov »

Genezis7 pisze:po wklepaniu powyższego kodu niestety terminal rozwalił mi system - odinstalował xubuntu-deskopt a takze ubuntu-deskopt:cry:

nie miałem wyjścia, zrobiłem ponowną instalację systemu, nie wiem tylko jak przywrócic profile z partycji /home
Kod którego użyłeś był przestarzały. Rada dot. używania informatycznych for - zanim skorzystasz z porady albo przeczytaj temat do końca, albo (jak jest za długi) sprawdź ostatnie wpisy.

Następnym razem jak wykonasz coś takiego, co wywala Ci potrzebne pakiety zrób tak:

Jeśli w ogóle dochodzi do ekranu logowania naciśnij [ctrl]+[alt]+[F1] - przejdziesz do konsoli. Zaloguj się i zainstaluj co Ci trzeba (w tym przypadku ubuntu-desktop).

Podczas partycjonowania jeśli masz oddzielną partycję na /home, musisz wybrać partycjonowanie ręczne i zaznaczyć właściwą partycję na: "Użyj jako..." (wybierz ten system plików na którym już partycja jest), oraz punkt montowania "/home" - nie rób formatowania ofc. Profile będą automatycznie odzyskane, wystarczy utworzyć użytkowników o starych nazwach.

Jeśli już zainstalowałeś system, a chcesz użyć tamtej partycji jako /home, to wklej mi co Ci wyświetla konsola jak wpiszesz

Kod: Zaznacz cały

cat /etc/fstab
oraz:

Kod: Zaznacz cały

sudo fdisk -l /dev/sda && sudo fdisk -l /dev/hda
Genezis7
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2008, 16:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: Genezis7 »

poszperałem, przeszukałem, poczytałem tematy związane z montowaniem partycji /home i przyznam się że operacja powiodła się :-) zdumiało mnie że odzyskałem dostęp do profili a także danych które utworzyłem :-) wracając do środowisk graficznych, to mam obecnie jedynie gnome a na partycji /home okazało się że zachowały mi się ustawienia z xubuntu-deskopt. mam pytanie jak bezpiecznie ich się pozbyć? wklejając kod z postu Sylwestra na pierwszej stronie?
Awatar użytkownika
konikov
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 30 sie 2007, 14:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: konikov »

Genezis7 pisze:poszperałem, przeszukałem, poczytałem tematy(...)
Chwali się, usamodzielniasz się :D
Genezis7 pisze:okazało się że zachowały mi się ustawienia z xubuntu-deskopt. mam pytanie jak bezpiecznie ich się pozbyć? wklejając kod z postu Sylwestra na pierwszej stronie?
Ustawienia? Masz na myśli pliki konfiguracyjne? Bo paczki ciężko nazwać ustawieniami, a z kolei mówisz coś o xubuntu-desktop, który jest powiązany wyłącznie z paczkami ;-)
Genezis7
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2008, 16:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: Genezis7 »

tak, mam jakieś pozostałości po Xfce, np. przy logowaniu się do systemu mam "wybierz sesję", wsród nich jest Xfce, a przecież synapic pokazuje że niezainstalowany
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości