Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
pendejo
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 297
Rejestracja: 09 cze 2007, 12:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: pendejo »

no dobra wywaliło mi gnoma, ale nie zainstalowało kde, gdyż net też zniknął(neostrada) czy jest jakiś sposób by zainstalować kde z płyty bo mam kubuntu na płycie ale nie chce od nowa całego systemu instalować. Płytę dodałem przez

Kod: Zaznacz cały

apt-cdrom add
ale gdy chcę zainstalować kubuntu-desktop to dalej apt próbuje to zrobić z internetu i tylko wyskakuje mi komunikat, że nie mogło się połączyć itd
Awatar użytkownika
uel
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006, 01:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: uel »

no to zahashuj wszystkie linię, które zaczynają się na deb w pliku /etc/apt/sources.list pozostaw tylko cd-rom i zrób sudo apt-get update.
Wielkie czyny powstają z wielkich marzeń.
Przed założeniem tematu zapoznaj się z regulaminem
bądź skonsultuj z moderatorem lub administratorem.

Obrazek
Mataj
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2008, 07:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: Mataj »

W jaki sposob mozna wrocic do stanu wyjsciowego (instalacyjnego) ze srodowiskami graficznymi na Ubuntu? Mam na mysli to, zeby usunac wszystkie srodowiska i powrocic do instalowanego wraz z systemem GNOME, a i w nim powrocic do standardowego menadzera okien, usuwajac wszelkie zaleznosci? Taki "hard reset" na srodowiska graficzne. Mozna to w jakis sposob osiagnac?
Awatar użytkownika
pendejo
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 297
Rejestracja: 09 cze 2007, 12:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: pendejo »

usuń wszystkie środowiska wg. tego co było wyżej, a na końcu zainstaluj paczkę

Kod: Zaznacz cały

ubuntu-desktop
Mataj
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2008, 07:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: Mataj »

Hmm ok, tak zrobilem, ale nie wiem dlaczego metacity nie uruchamia mi sie razem z gnome przy logowaniu systemu (ramki okien pokazuja sie dopiero po uruchomieniu metacity recznie lub przez uruchamianie z menadzera sesji).... Wczesniej mialem beryla, a jeszcze wczesniej compiz-fusion, oba odinstalowalem. Metacity wlacza mi sie dopiero jak wpisuje "metacity --replace". Dodalem do uruchamiania z sesja, ale wtedy wlacza sie dosyc dluuugo. Byc moze cos sknocilem usuwajac compiz i beryla (nawet napewno sadzac po efektach), ale nie wiem co.
Awatar użytkownika
uel
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006, 01:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: uel »

uruchom metacity (po jakiego Ci to --replace, co chcesz zastąpić? przecież nie używasz już efektów pulpitu), i zapisz czystą sesję, bez programów.
Wtedy też automatycznie zapiszę Ci się domyślny start metacity przy uruchamianiu środowiska graficznego.
Wielkie czyny powstają z wielkich marzeń.
Przed założeniem tematu zapoznaj się z regulaminem
bądź skonsultuj z moderatorem lub administratorem.

Obrazek
loki_p
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2008, 10:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: loki_p »

Mam problem z usunięciem KDE. Wpisując komendę z postu nr 3 dostaję dokładnie taki efekt jak bleiddwn w poście nr 25. Spróbowałem libtunepimp5 jak radził Folken. W efekcie wywala komunikat jak u medium7 w poście nr 40:

Kod: Zaznacz cały

E: Nie udało się odnaleźć pakietu libflac++5c2
LinkPL
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2006, 16:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86_64

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: LinkPL »

loki_p pisze:Mam problem z usunięciem KDE. Wpisując komendę z postu nr 3 dostaję dokładnie taki efekt jak bleiddwn w poście nr 25. Spróbowałem libtunepimp5 jak radził Folken. W efekcie wywala komunikat jak u medium7 w poście nr 40:

Kod: Zaznacz cały

E: Nie udało się odnaleźć pakietu libflac++5c2
Jeśli Ci wywala że nie może odnaleść tego pakietu, po prostu usuń go z linijki którą wklepujesz i będzie po sprawie. ;)


Jeszcze jedna sprawa, tam jest coś takiego jak usuwanie knetworkconf, wywaliło mi sieć jak to usunołem. Musiałem grzebać i doinstalowywać ten pakiet z płyty żeby potem ruszyła mi sieciówka. Średnio sympatyczne ;)

EDIT:
Ja mam taki mały problem z tym wszystkim, że instaluje sobie kubuntu 8.04, po czym zainstalowałem kde4 oczywiście z paczek i jak mam teraz usunąć kde3 ?? Bo jeśli wklepuje mu linijkę do usunięcia kde to on chce domyślnie wyrzucić wszystko. A najbardziej przeszkadzają mi programy z kde3 w menu pod kde4 ;)

Poradźcie co z tym można zrobić ??
shaiboos
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2008, 22:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: shaiboos »

Czy ma znaczenie kolejność przy "zmianie" środowiska? Tzn

Czy ma być najpierw usuwanie gnome, potem instalacja kde, czy instalacja kde a potem usuniecie gnome?
Awatar użytkownika
kapron
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 127
Rejestracja: 20 maja 2008, 16:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: kapron »

jeśli usuniesz sobie środowisko graficzne, w którym pracujesz, to pozostanie Ci konsola. chyba, że zostawisz sobie coś jeszcze. ja bym najpierw zainstalował KDE a potem usnunął GNOME.
Awatar użytkownika
konikov
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 30 sie 2007, 14:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: konikov »

kapron pisze:ja bym najpierw zainstalował KDE a potem usnunął GNOME.
I tak pakiety współdzielone przez te środowiska zostaną usunięte. Jednak trzeba się oswoić z konsolą.
Awatar użytkownika
kapron
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 127
Rejestracja: 20 maja 2008, 16:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: kapron »

konikov pisze:I tak pakiety współdzielone przez te środowiska zostaną usunięte. Jednak trzeba się oswoić z konsolą.
wg mnie nie powinno się stać nic złego.

wskazówki jak zmienić środowisko: viewtopic.php?t=42781

co do konsoli, to masz oczywiście rację, warto się z nią oswoić, bardzo to usprawnia pracę :)
Gulczkwas1
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 09 paź 2008, 20:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: Gulczkwas1 »

No jak już jesteśmy przy konsoli, to napisałby kto jak zdziałać aby z niej zalogować się na gnome, bo tutaj taki właśnie problem mam:craz:
Awatar użytkownika
Ruri
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: Ruri »

Kod: Zaznacz cały

startx
albo inaczej:

Kod: Zaznacz cały

sudo /etc/init.d/gdm start
Awatar użytkownika
ImerejMikasa
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 22 lip 2008, 11:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: ImerejMikasa »

Ja dopisuje się do tematu ze sposobem ,którym usunąłem KDE. Przeszedlem na sesje GNOME wszedłem do Menadżera Pakietów Synaptic. Zakładka "Środowisko KDE" Zaznaczyłem po koleji wszystkie pakiety do usunięcia i zastosuj. Potem restart i zostało samo GNOME ;) U mnie zadziałało
grymek3
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 49
Rejestracja: 04 kwie 2007, 22:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: grymek3 »

ja mam całkiem inny problem. Chcę usunąć cały kde3.x i pozostawić kde4.2. Po wpisaniu startx pojawia mi się kde3.5 stąd cały problem
Awatar użytkownika
ORMO_PL
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 31
Rejestracja: 27 gru 2008, 13:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: ORMO_PL »

grymek3
Odpal KDM (czy czego tam używasz) i zmień w "Sesji" KDE 3,5 na KDE 4.2 ;) Nie wiem, czy można to zrobić z poziomu konsoli.

Pozdrawiam
grymek3
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 49
Rejestracja: 04 kwie 2007, 22:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: grymek3 »

ale jak usunąć kde3.5 bez usuwania kde4.1
Kapi66

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: Kapi66 »

Natomiast ja mam nas?epujący problem, nie potrafię zmienić tego, żeby od razu włączał mi się Ubuntu zamiast KDE, przy czym gdy próbuję wpisać komendę na usunięcie KDE (podaną w pierwszym poście) co chwile wywal mi błąd, że E: Nie udało się odnaleźć pakietu np. "kde-systemsettings"... Co mam z tym zrobić, niestety nie mam pojęcia jak mogę w końcu usunąć KDE i cieszyć sią nadal moim wspaniałym Ubuntu ;( !
Raptori
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2009, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: Raptori »

[quote="sylwester"]Z podanej wyżej strony przenoszę, żeby było szybciej:

Usuwanie Kubuntu:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get remove adept adept-batch adept-common adept-installer adept-manager adept-notifier adept-updater akregator amarok amarok-xine apt-index-watcher ark arts bogofilter bogofilter-bdb bogofilter-common dcraw debtags digikam enscript gtk2-engines-gtk-qt gwenview hwdb-client-kde k3b kaddressbook kaffeine kaffeine-xine kamera karm katapult kate kaudiocreator kbstate kcontrol kcron kde-guidance kde-guidance-powermanager kde-icons-mono kde-systemsettings kdeadmin-kfile-plugins kdebase-bin kdebase-data kdebase-kio-plugins kdebluetooth kdegraphics-kfile-plugins kdelibs-data kdelibs4c2a kdemultimedia-kfile-plugins kdemultimedia-kio-plugins kdenetwork-filesharing kdenetwork-kfile-plugins kdepasswd kdepim-kio-plugins kdepim-kresources kdepim-wizards kdeprint kdesktop kdm kdnssd keep kfind kghostview khelpcenter kicker kio-apt kio-locate kipi-plugins klipper kmag kmail kmailcvt kmenuedit kmilo kmix kmousetool kmplayer-base kmplayer-konq-plugins knetworkconf knotes koffice-data koffice-libs konq-plugins konqueror konqueror-nsplugins konsole kontact konversation kooka kopete korganizer kpdf kpf kppp krdc krfb krita krita-data kscd kscreensaver ksmserver ksnapshot ksplash ksplash-engine-moodin ksvg ksysguard ksysguardd ksystemlog ktorrent kubuntu-artwork-usplash kubuntu-default-settings kubuntu-desktop kubuntu-docs kubuntu-konqueror-shortcuts kwalletmanager kwin kwin-style-crystal language-selector-qt libakode2 libarts1-akode libarts1c2a libartsc0 libavahi-compat-libdnssd1 libavahi-qt3-1 libc6-dev libcurl3-gnutls libdbus-qt-1-1c2 libexif-dev libflac++5c2 libgmp3c2 libgpgme11 libgphoto2-2-dev libgsl0 libifp4 libimlib2 libjasper-runtime libjpeg-progs libk3b2 libkcal2b libkcddb1 libkdepim1a libkexif1 libkipi0 libkleopatra1 libkmime2 libkonq4 libkpimexchange1 libkpimidentities1 libkscan1 libksieve0 libktnef1 liblockdev1 liblua50 liblualib50 libmagick++9c2a libmimelib1c2a libmodplug0c2 libmpcdec3 libmysqlclient15off libnjb5 libnss-mdns liboggflac3 libopenexr2c2a libpcre3 libpoppler1-qt libpq4 libpythonize0 libqt3-mt libqt4-core libqt4-gui libqt4-qt3support libqt4-sql librsync1 libruby1.8 libsamplerate0 libskim0 libsqlite0 libtdb1 libtunepimp3 libungif4g libvorbisfile3 libxcomposite1 libxine1 libxvmc1 linux-libc-dev mysql-common openoffice.org-kde openoffice.org-style-crystal perl-suid poster psutils pykdeextensions python-elementtree python-kde3 python-qt3 python-qt4 python-sip4 python2.4-dev qca-tls qobex rdiff-backup ruby ruby1.8 scim-qtimm skim speedcrunch vorbis-tools wlassistant
Już się nie dziwię że większość ludzi na świecie używa Windowsa. Straciłem wszystko co miałem na Ubuntu z powodu powyższej komendy!!

a tutaj co dokładnie się stało :
1- Miałem zainstalowane Gnome i KDE , mogłem używać na zmianę dowolnego środowiska
2- W środowisku Gnome miałem włączone efekty CompizFuzion
3- Jako że jestem posiadaczem małego laptopa (Asus EEE) postanowiłem podłączyć go do normalnego monitora (nie będę już narzekał że z rozdzielczościami szalał)
4- Zniknęły wszelkie efekty graficzne (rotacja pulpitem, rotacja zakładkami itd..) nie było ich nawet gdy odłączyłem monitor
5- Po włączeniu w logowaniu KDE pojawiał się czarny ekran a dokładnie było widać czarny ekran a na nim ledwo widoczne szare obwódki okien (coś jakby OpenGL się zaciął)
6- Postanowiłem zatem usunąć KDE
7- Wrzuciłem w konsolę to co poradziliście... po wykonaniu zaczęły się dziać dziwne rzeczy
8- System poinformował że dyski zostały odmontowane i zasugerował skasowanie jakiejś aplikacji do ich montowania
9- Poinformował o zerwaniu połączenia sieciowego
10- Zniknęły wszelkie ikony w "Programy" "System" - w tym odpowiedniku paska start z windows
11- Postanowiłem zrestartować Ubuntu
12- I wszystko *** strzelił bo Gnome zostało skasowane a KDE w dalszym ciągu zostało i jak je włączam to mam jak opisałem wyżej czarny ekran

i jak ktoś mi teraz powie że dodaj-usuń programy z windows jest gorszy od synapsis to padnę (ale raczej nie jest mi do śmiechu) bo teraz nawet nie mam jak odzyskać danych bo przy windows wymontował bym dysk podłączył do komputera stacjonarnego z innym windows i tylko przekopiował dane; mógłbym nawet zainstalować windows na drugiej partycji i widział bym pierwszą a tutaj :/

1. Próbowałem recovery mode i taaaak - **** dało (znaczy się nic)
2. Próbowałem włączyć kernel 2.6.27-7 (bo działałem na *-11) - **** dało (j.w.)
3. Próbowałem Failsafe - i taaak oczywiście j.w. - **** dało

Niech żyje LINUX :wall:

rozumiem punkt w regulaminie "zniechęcanie newbie swoją postawą - nie są tu mile widziane" ale boże święty co to za system który pozwala sam siebie usunąć

ps. odpaliłem Ubuntu z pendrive i oczywiście nie mam jak wejść do instalacji na dysku bo jedyne co widzę to 13gb plik o nazwie root.disk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości