Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
dacula
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2007, 01:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: dacula »

dziekuje za pomoc
Awatar użytkownika
QNEO
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2007, 19:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: QNEO »

Chcę odinstalować xubuntu:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get remove abiword abiword-common abiword-plugins anthy gnumeric-common gnumeric-gtk gqview gtk2-engines-xfce gxine libaiksaurus-1.2-0c2a libaiksaurus-1.2-data libaiksaurusgtk-1.2-0c2a libanthy0 libchewing3 libchewing3-data libexo-0.3-0 libgdome2-0 libgdome2-cpp-smart0c2a libglib2.0-data libgoffice-0-common libgoffice-gtk-0-3 libgsf-gnome-1-114 libgtkmathview0c2a libjpeg-progs libmodplug0c2 libots0 libpcre3 libt1-5 libtagc0 libthunar-vfs-1-2 libwpd-stream8c2a libxcomposite1 libxfce4mcs-client3 libxfce4mcs-manager3 libxfce4util4 libxfcegui4-4 libxine1 libxvmc1 mousepad mozilla-thunderbird orage python-cups python-exo scim-anthy scim-chewing scim-hangul scim-pinyin system-config-printer thunar thunar-archive-plugin thunar-media-tags-plugin vim-runtime xarchiver xfburn xfce4-appfinder xfce4-battery-plugin xfce4-clipman-plugin xfce4-cpugraph-plugin xfce4-dict-plugin xfce4-fsguard-plugin xfce4-icon-theme xfce4-mailwatch-plugin xfce4-mcs-manager xfce4-mcs-plugins xfce4-mixer xfce4-mixer-alsa xfce4-mount-plugin xfce4-netload-plugin xfce4-notes-plugin xfce4-panel xfce4-quicklauncher-plugin xfce4-screenshooter-plugin xfce4-session xfce4-smartbookmark-plugin xfce4-systemload-plugin xfce4-taskmanager xfce4-terminal xfce4-utils xfce4-verve-plugin xfce4-weather-plugin xfce4-xkb-plugin xfdesktop4 xfprint4 xfwm4 xfwm4-themes xscreensaver xubuntu-artwork-usplash xubuntu-default-settings xubuntu-desktop xubuntu-docs
i oto wynik:

Kod: Zaznacz cały

Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności       
Reading state information... Gotowe
Pakiet libgsf-gnome-1-114 nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Pakiet xubuntu-artwork-usplash nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Pakiet xubuntu-desktop nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Następujące pakiety zostały zainstalowane automatycznie i nie są już potrzebne:
  libopenexr2c2a libmtp5 libavahi-compat-libdnssd1 libpythonize0 liblockdev1
  mplayer-skins libflac++5c2 libexiv2-0.12 libfame-0.9 fftw3
  language-pack-kde-pl kdelibs-data kdebase-data libpoppler1-qt libtdb1
  libpvm3 libmimelib1c2a liblualib50 libpostproc0d koffice-data python2.5-dev
  language-pack-kde-pl-base pykdeextensions ruby1.8 ruby libjasper-runtime
  libgmp3c2 libggi2 perl-suid libavahi-qt3-1 libgii1 poster transcode
  libtunepimp5 libifp4 debtags libdbus-qt-1-1c2 libgii1-target-x rdiff-backup
  ksysguardd psutils qobex libmeanwhile1 libgpgme11 libpulse0
  libemeraldengine0 beryl-plugins-data liblua50 libruby1.8 libimlib2
  libberyldecoration0 librsync1 libnjb5 libofa0 libopenobex1
Użyj 'apt-get autoremove' aby je usunąć.
Następujące pakiety zostaną USUNIĘTE:
  abiword abiword-common abiword-plugins adept adept-batch adept-common
  adept-installer adept-manager adept-notifier adept-updater akregator amarok
  amarok-xine anthy aquamarine ark beryl beryl-core beryl-plugins
  beryl-settings beryl-settings-bindings compiz compiz-core compiz-gnome
  compiz-gtk compiz-plugins desktop-effects digikam dolphin emerald
  emerald-themes gnome-mag gnumeric-common gnumeric-gtk gqview
  gtk2-engines-xfce gwenview gxine hal-cups-utils k3b kaddressbook kadu-amarok
  kaffeine kaffeine-xine kamera karm katapult kate kbstate kcontrol kcron
  kde-guidance kde-guidance-powermanager kde-i18n-pl kde-style-polyester
  kde-style-serenity kde-systemsettings kdeadmin-kfile-plugins kdebase-bin
  kdebase-kio-plugins kdebluetooth kdegraphics-kfile-plugins kdelibs4c2a
  kdemultimedia-kfile-plugins kdemultimedia-kio-plugins kdenetwork-filesharing
  kdenetwork-kfile-plugins kdepasswd kdepim-kio-plugins kdepim-kresources
  kdepim-wizards kdeprint kdesktop kdm kdnssd keep kexi kfind kghostview
  khelpcenter kicker kio-apt kio-locate kipi-plugins klipper kmag kmail
  kmailcvt kmenuedit kmilo kmix kmousetool kmplayer-base kmplayer-konq-plugins
  knetworkconf knetworkmanager knotes koffice-libs konq-plugins konqueror
  konqueror-nsplugins konsole kontact konversation kooka kopete korganizer
  kpdf kpf kppp krdc krfb kscreensaver ksmserver ksnapshot ksplash
  ksplash-engine-moodin ksvg ksysguard ksystemlog ktorrent
  kubuntu-default-settings kubuntu-docs kubuntu-konqueror-shortcuts
  kwalletmanager kwin kwin-baghira kwin-style-alphacube kwin-style-blended
  kwin-style-crystal kwin-style-dekorator kwin-style-knifty kwin-style-powder
  kwin-style-serenity kwin-style-suse2 kxdocker kxdocker-data
  language-selector-qt libaiksaurus-1.2-0c2a libaiksaurus-1.2-data
  libaiksaurusgtk-1.2-0c2a libanthy0 libberylsettings0 libchewing3
  libchewing3-data libexo-0.3-0 libgdome2-0 libgdome2-cpp-smart0c2a
  libglib2.0-data libgoffice-0-common libgoffice-gtk-0-3 libgtkmathview0c2a
  libjpeg-progs libk3b2 libkcal2b libkcddb1 libkdepim1a libkexiv2-0 libkipi0
  libkleopatra1 libkmime2 libkonq4 libkpimexchange1 libkpimidentities1
  libkscan1 libksieve0 libktnef1 libmodplug0c2 libots0 libpcre3 libskim0
  libt1-5 libtagc0 libthunar-vfs-1-2 libwpd-stream8c2a libxcomposite1
  libxfce4mcs-client3 libxfce4mcs-manager3 libxfce4util4 libxfcegui4-4
  libxine-extracodecs libxine1 libxine1-ffmpeg libxvmc1 mousepad
  mozilla-thunderbird mozilla-thunderbird-inspector mplayer networkstatus
  openoffice.org-kde orage python-cups python-exo python-kde3 scim-anthy
  scim-chewing scim-hangul scim-pinyin skim superkaramba system-config-printer
  thunar thunar-archive-plugin thunar-media-tags-plugin thunar-volman-plugin
  ubuntu-desktop vim-runtime xarchiver xcompmgr xfburn xfce4-appfinder
  xfce4-battery-plugin xfce4-clipman-plugin xfce4-cpugraph-plugin
  xfce4-dict-plugin xfce4-fsguard-plugin xfce4-icon-theme
  xfce4-mailwatch-plugin xfce4-mcs-manager xfce4-mcs-plugins xfce4-mixer
  xfce4-mixer-alsa xfce4-mount-plugin xfce4-netload-plugin xfce4-notes-plugin
  xfce4-panel xfce4-quicklauncher-plugin xfce4-screenshooter-plugin
  xfce4-session xfce4-smartbookmark-plugin xfce4-systemload-plugin
  xfce4-taskmanager xfce4-terminal xfce4-utils xfce4-verve-plugin
  xfce4-weather-plugin xfce4-xkb-plugin xfdesktop4 xfprint4 xfwm4 xfwm4-themes
  xscreensaver xubuntu-default-settings xubuntu-docs
0 aktualizowanych, 0 nowo instalowanych, 244 usuwanych i 0 nieaktualizowanych.
Konieczne pobranie 0B archiwów.
Po rozpakowaniu zostanie zwolnione 718MB miejsca na dysku.
Czy chcesz kontynuować [T/n]? 
Po kliknięciu T wywali mi gnoma czyż nie? Więc jak to jest z tym wywaleniem xubuntu? :bag:

[ Dodano: 30 Kwiecień 07, 17:09 ]
No jak nie gnome to kde...
Awatar użytkownika
kwalo
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 75
Rejestracja: 15 lis 2005, 23:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: kwalo »

Zawsze będziesz mógł potem zainstalować odpowiedni pakiet desktop, a czyszczenie systemu i tak Ci się opłaci. Zrób tak: Usuń pakiet [kx]ubuntu-desktop, a potem od razu zainstaluj ubuntu-desktop.
Awatar użytkownika
QNEO
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2007, 19:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: QNEO »

Wczoraj odinstalowałem xubuntu odszukując zależne pakiety w Synapticu. Być może coś jeszcze zostało, ale nie chciałem ponownie instalować desktopów i m.in. thunderbirda.
Grunt, że wszystko śmiga jak należy... :grin:

[ Dodano: 2 Maj 07, 21:39 ]
kwalo: Za poźno przeczytałem Twój post.... :roll:
bleiddwn
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 01 wrz 2006, 15:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: bleiddwn »

mam dwie powłoki gnome i kde, dziś chciałem usunac kde wpisując do konsoli to co na pisał sylwester
wyskakuje coś takiego:

Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności
Reading state information... Gotowe
Pakiet apt-index-watcher nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Pakiet gtk2-engines-gtk-qt nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Pakiet kaudiocreator nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Pakiet krita nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Pakiet krita-data nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Pakiet kscd nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Pakiet kubuntu-desktop nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Pakiet libexif-dev nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Pakiet libgphoto2-2-dev nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Pakiet libkexif1 nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Pakiet libmagick++9c2a nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Pakiet libpq4 nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
E: Nie udało się odnaleźć pakietu libtunepimp3
Folken
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 66
Rejestracja: 17 kwie 2005, 15:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: Fluxbox
Kontakt:

Post autor: Folken »

Spróbuj libtunepimp5.
devo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2007, 14:35

Post autor: devo »

Miałem na początku GNOME i doinstalowałem xubuntu-deskopt, chce teraz usunąc xubuntu.
Wykonałem te polecenia w konsoli ale nadal coś tam siedzi z xubuntu bo jak się wyloguje to pokazuje mi, że nie może znaleźć jakiegoś motywu, chociaż ustawiłem ekran logowania na GNOME.
Jak się tego pozbyć nie tracą obecnych ustawień i programów?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
daris
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 26 lut 2007, 17:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 15.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Post autor: daris »

Jeśli chcesz się pozbyć xfce to:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get remove xfce
(nie jestem pewnien ale możliwe że pakiet nazywa się xfce4)
devo pisze:hociaż ustawiłem ekran logowania na GNOME.
robisz to za pomocą:

Kod: Zaznacz cały

sudo dpkg-reconfigure gdm
OK i gdm ;)
:craz:
Awatar użytkownika
mikrobart
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 41
Rejestracja: 31 sty 2007, 08:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Unity
Kontakt:

Post autor: mikrobart »

daris pisze:(nie jestem pewnien ale możliwe że pakiet nazywa się xfce4)
Tak, polecenie powinno wyglądać:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get remove xfce4
What are you doing?
tatar111
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 46
Rejestracja: 05 sty 2007, 14:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Post autor: tatar111 »

Wszystko ładnie ale i tak mnie denerwują niektóre zależności co do środowisk graficznych. Chodzi mi o to, że np. instaluje compiz-fusion to trzeba do tego compiz-core i od razu bierze compiz-gnome pomimo, że mam kde. Więc muszę mieć i compiz-gnome i compiz-kde co prawda nie przeszkadza mi to, ale to taka mała uwaga ;)
Podpisz petycję by "położyć kres erze min". http://www.stop-minom.pck.org.pl/petycja,podpisz.php
Mociu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 12 lis 2007, 21:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: Mociu »

Zainstalowałem KDE poprzez komende sudo apt-get install kde :/ i teraz nie wiem jak mam to usunąć...
radd

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: radd »

Zainstalowałem KDE poprzez komende sudo apt-get install kde :/ i teraz nie wiem jak mam to usunąć...
sudo apt-get remove kde
Kriss_08
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 02 gru 2007, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: Kriss_08 »

Witam
Mam zainstalowany ubuntu 7.10 ze srodowiskiem GNOME chcialbym tez miec srodowisko KDE a udsunac srodowisko GNOME. Mozna tak zrobic? jesli tak to w jaki sposob? prosilbym o dokladny opis
Z gory dziekuje
Awatar użytkownika
Ruri
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: Ruri »

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get remove alacarte app-install-data-commercial apport-gtk apturl at-spi bittorrent bluez-gnome brltty-x11 bug-buddy capplets-data cli-common compiz compiz-core compiz-fusion-plugins-extra compiz-fusion-plugins-main compiz-gnome compiz-plugins consolekit contact-lookup-applet cupsys-driver-gutenprint dcraw deskbar-applet displayconfig-gtk diveintopython doc-base docbook-xml ekiga eog espeak espeak-data evince evolution evolution-common evolution-data-server evolution-data-server-common evolution-exchange evolution-plugins evolution-webcal example-content f-spot fast-user-switch-applet feisty-gdm-themes file-roller firefox firefox-gnome-support gamin gcalctool gconf-editor gconf2 gconf2-common gdebi gdm gedit gedit-common gimp gimp-data gimp-print gimp-python gksu gnome-about gnome-accessibility-themes gnome-app-install gnome-applets gnome-applets-data gnome-btdownload gnome-cards-data gnome-control-center gnome-desktop-data gnome-doc-utils gnome-games gnome-games-data gnome-icon-theme gnome-keyring gnome-keyring-manager gnome-mag gnome-media gnome-media-common gnome-menus gnome-mime-data gnome-mount gnome-netstatus-applet gnome-nettool gnome-orca gnome-panel gnome-panel-data gnome-pilot gnome-pilot-conduits gnome-power-manager gnome-screensaver gnome-session gnome-spell gnome-system-monitor gnome-system-tools gnome-terminal gnome-terminal-data gnome-themes gnome-user-guide gnome-utils gnome-volume-manager gstreamer0.10-alsa gstreamer0.10-esd gstreamer0.10-gnomevfs gstreamer0.10-plugins-base gstreamer0.10-plugins-base-apps gstreamer0.10-plugins-good gstreamer0.10-tools gstreamer0.10-x gthumb gtk2-engines gtk2-engines-pixbuf gtk2-engines-ubuntulooks gtkhtml3.14 gucharmap guile-1.6-libs gutsy-wallpapers hal-cups-utils hal-device-manager human-icon-theme human-theme hwdb-client-gnome language-selector libaa1 libalut0 libart2.0-cil libatspi1.0-0 libavahi-glib1 libavc1394-0 libbeagle0 libbonobo2-0 libbonobo2-common libbonoboui2-0 libbonoboui2-common libcaca0 libcairo-perl libcairomm-1.0-1 libcamel1.2-10 libcdio6 libcompizconfig-backend-gconf libcompizconfig0 libcroco3 libcucul0 libdecoration0 libdeskbar-tracker libdjvulibre15 libdv4 libebook1.2-9 libecal1.2-7 libedata-book1.2-2 libedata-cal1.2-6 libedataserver1.2-9 libedataserverui1.2-8 libeel2-2 libeel2-data libegroupwise1.2-13 libenchant1c2a libespeak1 libexchange-storage1.2-3 libgail-common libgail-gnome-module libgail18 libgamin0 libgconf2-4 libgconf2.0-cil libgda3-3 libgda3-common libgdl-1-0 libgdl-1-common libgdl-gnome-1-0 libgimp2.0 libgksu1.2-1 libgksu2-0 libgksuui1.0-1 libglade2-0 libglade2.0-cil libglew1.4 libglib-perl libglib2.0-cil libglibmm-2.4-1c2a libgmime-2.0-2 libgmime2.2-cil libgnome-desktop-2 libgnome-keyring0 libgnome-mag2 libgnome-media0 libgnome-menu2 libgnome-pilot2 libgnome-speech7 libgnome-vfs2.0-cil libgnome-window-settings1 libgnome2-0 libgnome2-canvas-perl libgnome2-common libgnome2-perl libgnome2-vfs-perl libgnome2.0-cil libgnomecanvas2-0 libgnomecanvas2-common libgnomecups1.0-1 libgnomekbd-common libgnomekbd1 libgnomekbdui1 libgnomeprint2.2-0 libgnomeprint2.2-data libgnomeprintui2.2-0 libgnomeprintui2.2-common libgnomeui-0 libgnomeui-common libgnomevfs2-0 libgnomevfs2-bin libgnomevfs2-common libgnomevfs2-extra libgsf-1-114 libgsf-1-common libgtk2-perl libgtk2.0-bin libgtk2.0-cil libgtkhtml2-0 libgtkhtml2.0-cil libgtkhtml3.14-19 libgtkhtml3.8-15 libgtkmm-2.4-1c2a libgtksourceview-common libgtksourceview1.0-0 libgtksourceview2.0-0 libgtksourceview2.0-common libgtkspell0 libgtop2-7 libgtop2-common libgucharmap6 libguile-ltdl-1 libgutenprintui2-1 libhesiod0 libhsqldb-java libidl0 libiec61883-0 libkpathsea4 liblaunchpad-integration0 liblircclient0 liblpint-bonobo0 libmetacity0 libmono-cairo1.0-cil libmono-corlib1.0-cil libmono-corlib2.0-cil libmono-data-tds2.0-cil libmono-security2.0-cil libmono-sharpzip2.84-cil libmono-sqlite2.0-cil libmono-system-data2.0-cil libmono-system-web2.0-cil libmono-system1.0-cil libmono-system2.0-cil libmono0 libmono2.0-cil libnautilus-burn4 libnautilus-extension1 libndesk-dbus-glib1.0-cil libndesk-dbus1.0-cil libnet-dbus-perl libnm-glib0 libnotify1 liboil0.3 liboobs-1-3 libopal-2.2 libopenal0a liborbit2 libpam-gnome-keyring libpanel-applet2-0 libpcrecpp0 libpisock9 libpisync0 libpoppler-glib2 libpt-1.10.0 libpt-plugins-alsa libpt-plugins-v4l libpt-plugins-v4l2 libpurple0 libqthreads-12 librarian0 librsvg2-2 librsvg2-common librsvg2.0-cil libscrollkeeper0 libservlet2.4-java libsexy2 libshout3 libsoup2.2-8 libtotem-plparser7 libtracker-gtk0 libtrackerclient0 libvte-common libvte9 libwavpack1 libwmf0.2-7 libwnck-common libwnck22 libxevie1 libxklavier11 libxml-twig-perl libxml2-utils libxres1 libzephyr3 metacity metacity-common mono-common mono-gac mono-jit mono-runtime nautilus nautilus-cd-burner nautilus-data nautilus-sendto network-manager-gnome notification-daemon o3read onboard openoffice.org openoffice.org-base openoffice.org-evolution openoffice.org-gnome openoffice.org-gtk pidgin pidgin-data pkg-config python-at-spi python-bittorrent python-cairo python-cups python-gconf python-gdbm python-glade2 python-gmenu python-gnome2 python-gnome2-desktop python-gnome2-extras python-gnomecanvas python-gobject python-gst0.10 python-gtk2 python-gtkhtml2 python-launchpad-integration python-notify python-numeric python-orca-brlapi python-pygtksourceview python-pyorbit python-sexy python-virtkey python-vte python-xml restricted-manager rhythmbox rss-glx scim scim-gtk2-immodule scim-modules-socket scim-modules-table scim-tables-additional screensaver-default-images scrollkeeper serpentine sgml-data shared-mime-info software-properties-gtk sound-juicer ssh-askpass-gnome synaptic system-config-printer system-tools-backends tangerine-icon-theme tomboy totem totem-gstreamer totem-mozilla tracker tracker-search-tool tsclient ubufox ubuntu-artwork ubuntu-desktop ubuntu-docs ubuntu-sounds update-manager update-notifier usplash-theme-ubuntu vino whois xbitmaps xdg-user-dirs xdg-user-dirs-gtk xsane xsane-common xscreensaver-data xscreensaver-gl xsltproc xterm xvnc4viewer yelp zenity && sudo apt-get install kubuntu-desktop
Ale dobrze wyłączyć Xy wczesniej.
Kriss_08
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 02 gru 2007, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: Kriss_08 »

Jak mam wylaczyc server x i potem go wlaczyc

Mam ta komende cala wpisac w konsoli?? Jesli tak to jak mage skopiowac i wkleic jesli medzie wylaczony interfejs graficzny czy jedynym wyjsciem trzeba przepisac wydrukowac ta komende i wklepac ja w trybie tekstowym.
Awatar użytkownika
Ruri
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: Ruri »

Tak na szybko:

Jak wyłączyć Xy poczytasz tutaj: viewtopic.php?t=48850

Co do polecenia to mozesz sobie utworzyć prosty skrypt o np. nazwa.sh o zawartości:

Kod: Zaznacz cały

#!/bin/sh
sudo apt-get remove alacarte app-install-data-commercial apport-gtk apturl at-spi bittorrent bluez-gnome brltty-x11 bug-buddy capplets-data cli-common compiz compiz-core compiz-fusion-plugins-extra compiz-fusion-plugins-main compiz-gnome compiz-plugins consolekit contact-lookup-applet cupsys-driver-gutenprint dcraw deskbar-applet displayconfig-gtk diveintopython doc-base docbook-xml ekiga eog espeak espeak-data evince evolution evolution-common evolution-data-server evolution-data-server-common evolution-exchange evolution-plugins evolution-webcal example-content f-spot fast-user-switch-applet feisty-gdm-themes file-roller firefox firefox-gnome-support gamin gcalctool gconf-editor gconf2 gconf2-common gdebi gdm gedit gedit-common gimp gimp-data gimp-print gimp-python gksu gnome-about gnome-accessibility-themes gnome-app-install gnome-applets gnome-applets-data gnome-btdownload gnome-cards-data gnome-control-center gnome-desktop-data gnome-doc-utils gnome-games gnome-games-data gnome-icon-theme gnome-keyring gnome-keyring-manager gnome-mag gnome-media gnome-media-common gnome-menus gnome-mime-data gnome-mount gnome-netstatus-applet gnome-nettool gnome-orca gnome-panel gnome-panel-data gnome-pilot gnome-pilot-conduits gnome-power-manager gnome-screensaver gnome-session gnome-spell gnome-system-monitor gnome-system-tools gnome-terminal gnome-terminal-data gnome-themes gnome-user-guide gnome-utils gnome-volume-manager gstreamer0.10-alsa gstreamer0.10-esd gstreamer0.10-gnomevfs gstreamer0.10-plugins-base gstreamer0.10-plugins-base-apps gstreamer0.10-plugins-good gstreamer0.10-tools gstreamer0.10-x gthumb gtk2-engines gtk2-engines-pixbuf gtk2-engines-ubuntulooks gtkhtml3.14 gucharmap guile-1.6-libs gutsy-wallpapers hal-cups-utils hal-device-manager human-icon-theme human-theme hwdb-client-gnome language-selector libaa1 libalut0 libart2.0-cil libatspi1.0-0 libavahi-glib1 libavc1394-0 libbeagle0 libbonobo2-0 libbonobo2-common libbonoboui2-0 libbonoboui2-common libcaca0 libcairo-perl libcairomm-1.0-1 libcamel1.2-10 libcdio6 libcompizconfig-backend-gconf libcompizconfig0 libcroco3 libcucul0 libdecoration0 libdeskbar-tracker libdjvulibre15 libdv4 libebook1.2-9 libecal1.2-7 libedata-book1.2-2 libedata-cal1.2-6 libedataserver1.2-9 libedataserverui1.2-8 libeel2-2 libeel2-data libegroupwise1.2-13 libenchant1c2a libespeak1 libexchange-storage1.2-3 libgail-common libgail-gnome-module libgail18 libgamin0 libgconf2-4 libgconf2.0-cil libgda3-3 libgda3-common libgdl-1-0 libgdl-1-common libgdl-gnome-1-0 libgimp2.0 libgksu1.2-1 libgksu2-0 libgksuui1.0-1 libglade2-0 libglade2.0-cil libglew1.4 libglib-perl libglib2.0-cil libglibmm-2.4-1c2a libgmime-2.0-2 libgmime2.2-cil libgnome-desktop-2 libgnome-keyring0 libgnome-mag2 libgnome-media0 libgnome-menu2 libgnome-pilot2 libgnome-speech7 libgnome-vfs2.0-cil libgnome-window-settings1 libgnome2-0 libgnome2-canvas-perl libgnome2-common libgnome2-perl libgnome2-vfs-perl libgnome2.0-cil libgnomecanvas2-0 libgnomecanvas2-common libgnomecups1.0-1 libgnomekbd-common libgnomekbd1 libgnomekbdui1 libgnomeprint2.2-0 libgnomeprint2.2-data libgnomeprintui2.2-0 libgnomeprintui2.2-common libgnomeui-0 libgnomeui-common libgnomevfs2-0 libgnomevfs2-bin libgnomevfs2-common libgnomevfs2-extra libgsf-1-114 libgsf-1-common libgtk2-perl libgtk2.0-bin libgtk2.0-cil libgtkhtml2-0 libgtkhtml2.0-cil libgtkhtml3.14-19 libgtkhtml3.8-15 libgtkmm-2.4-1c2a libgtksourceview-common libgtksourceview1.0-0 libgtksourceview2.0-0 libgtksourceview2.0-common libgtkspell0 libgtop2-7 libgtop2-common libgucharmap6 libguile-ltdl-1 libgutenprintui2-1 libhesiod0 libhsqldb-java libidl0 libiec61883-0 libkpathsea4 liblaunchpad-integration0 liblircclient0 liblpint-bonobo0 libmetacity0 libmono-cairo1.0-cil libmono-corlib1.0-cil libmono-corlib2.0-cil libmono-data-tds2.0-cil libmono-security2.0-cil libmono-sharpzip2.84-cil libmono-sqlite2.0-cil libmono-system-data2.0-cil libmono-system-web2.0-cil libmono-system1.0-cil libmono-system2.0-cil libmono0 libmono2.0-cil libnautilus-burn4 libnautilus-extension1 libndesk-dbus-glib1.0-cil libndesk-dbus1.0-cil libnet-dbus-perl libnm-glib0 libnotify1 liboil0.3 liboobs-1-3 libopal-2.2 libopenal0a liborbit2 libpam-gnome-keyring libpanel-applet2-0 libpcrecpp0 libpisock9 libpisync0 libpoppler-glib2 libpt-1.10.0 libpt-plugins-alsa libpt-plugins-v4l libpt-plugins-v4l2 libpurple0 libqthreads-12 librarian0 librsvg2-2 librsvg2-common librsvg2.0-cil libscrollkeeper0 libservlet2.4-java libsexy2 libshout3 libsoup2.2-8 libtotem-plparser7 libtracker-gtk0 libtrackerclient0 libvte-common libvte9 libwavpack1 libwmf0.2-7 libwnck-common libwnck22 libxevie1 libxklavier11 libxml-twig-perl libxml2-utils libxres1 libzephyr3 metacity metacity-common mono-common mono-gac mono-jit mono-runtime nautilus nautilus-cd-burner nautilus-data nautilus-sendto network-manager-gnome notification-daemon o3read onboard openoffice.org openoffice.org-base openoffice.org-evolution openoffice.org-gnome openoffice.org-gtk pidgin pidgin-data pkg-config python-at-spi python-bittorrent python-cairo python-cups python-gconf python-gdbm python-glade2 python-gmenu python-gnome2 python-gnome2-desktop python-gnome2-extras python-gnomecanvas python-gobject python-gst0.10 python-gtk2 python-gtkhtml2 python-launchpad-integration python-notify python-numeric python-orca-brlapi python-pygtksourceview python-pyorbit python-sexy python-virtkey python-vte python-xml restricted-manager rhythmbox rss-glx scim scim-gtk2-immodule scim-modules-socket scim-modules-table scim-tables-additional screensaver-default-images scrollkeeper serpentine sgml-data shared-mime-info software-properties-gtk sound-juicer ssh-askpass-gnome synaptic system-config-printer system-tools-backends tangerine-icon-theme tomboy totem totem-gstreamer totem-mozilla tracker tracker-search-tool tsclient ubufox ubuntu-artwork ubuntu-desktop ubuntu-docs ubuntu-sounds update-manager update-notifier usplash-theme-ubuntu vino whois xbitmaps xdg-user-dirs xdg-user-dirs-gtk xsane xsane-common xscreensaver-data xscreensaver-gl xsltproc xterm xvnc4viewer yelp zenity && sudo apt-get install kubuntu-desktop
Nadać mu prawo wykonywania:

Kod: Zaznacz cały

sudo chmod +x /scieżka/do/pliku/nazwa.sh
I jak już będziesz w czystej konsoli uruchomić go:

Kod: Zaznacz cały

sh /ścieżka/do/pliku/nazwa.sh
Kriss_08
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 02 gru 2007, 20:50
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: Kriss_08 »

Zrobilem tak jak napisales ale nie wylaczylem serwera x bo sam nie wiem jak uruchomilem ten skrypt z powloki vi ale usunelo mi wszystko teraz mam sam system w trybie tekstowym nie zainstalowalo mi srodowiska KDE krzyczy ze nie moze odczydac kubuntu KDE desktop czy cos takiego. O co w tym chodzi musze zamontowac CD-ROM i wskazac mu plyte kubuntu? jak tak to jak to zrobic?
Moze latwiej bedzie jak bym tylko zainstalowal srodowisko KDE bez usuwania GNOME w ostatecznosci moge miec dwa srodowiska czyli bede tylko z KDE korzystac.
Jak mozna zainstalowac KDE juz bez deinstalacji GNOME. I tak bede musial odpoczatku pewnie zainstalowac ubuntu. Prosze o pomoc jeszcze raz przypomne moze juz byc GNOME i KDE - tylko jak to zainstalowac?.
xprox
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 31 gru 2007, 10:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: xprox »

Mam xubuntu a chciałbym przejść na ubuntu jak najłatwiej to zrobić?

Na początku tego tematu jest jak usunąć xubuntu a jak zainstalować ubuntu??

Z góry dziękuje i życzę udanego sylwestra wszystkim :)
Awatar użytkownika
uel
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006, 01:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: uel »

Usunięcie XFCE:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get remove abiword abiword-common abiword-plugins brasero dbus-x11 gnumeric-common gnumeric-gtk gqview gtk2-engines-murrine gtk2-engines-xfce libaiksaurus-1.2-0c2a libaiksaurus-1.2-data libaiksaurusgtk-1.2-0c2a libexo-0.3-0 libgdome2-0 libgdome2-cpp-smart0c2a libglib2.0-data libgoffice-0-common libgoffice-gtk-0-4 libgsf-gnome-1-114 libgtkmathview0c2a libjpeg-progs liblink-grammar4 libmodplug0c2 libmpcdec3 libots0 libpulse0 libt1-5 libtagc0 libthunar-vfs-1-2 libwpd-stream8c2a libxcb-shape0 libxcb-shm0 libxcb-xv0 libxcb1 libxfce4mcs-client3 libxfce4mcs-manager3 libxfce4util4 libxfcegui4-4 libxine1 libxvmc1 link-grammar-dictionaries-en mousepad mozilla-thunderbird orage python-exo tango-icon-theme tango-icon-theme-common thunar thunar-archive-plugin thunar-data thunar-media-tags-plugin thunar-volman thunderbird totem-xine vim-runtime xfce4-appfinder xfce4-battery-plugin xfce4-clipman-plugin xfce4-cpugraph-plugin xfce4-dict-plugin xfce4-fsguard-plugin xfce4-icon-theme xfce4-mailwatch-plugin xfce4-mcs-manager xfce4-mcs-plugins xfce4-mixer xfce4-mixer-alsa xfce4-mount-plugin xfce4-netload-plugin xfce4-notes-plugin xfce4-panel xfce4-places-plugin xfce4-quicklauncher-plugin xfce4-screenshooter-plugin xfce4-session xfce4-smartbookmark-plugin xfce4-systemload-plugin xfce4-terminal xfce4-utils xfce4-verve-plugin xfce4-weather-plugin xfce4-xkb-plugin xfdesktop4 xfdesktop4-data xfprint4 xfwm4 xfwm4-themes xubuntu-artwork-usplash xubuntu-default-settings xubuntu-desktop xubuntu-docs
Instalacja GNOME:

Kod: Zaznacz cały

sudo aptitude install ubuntu-desktop
Wielkie czyny powstają z wielkich marzeń.
Przed założeniem tematu zapoznaj się z regulaminem
bądź skonsultuj z moderatorem lub administratorem.

Obrazek
medium7
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2007, 01:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: medium7 »

ja chce odinstalowac kde i po wpisaniu tego co powyzej w tym poscie wywala mi

Kod: Zaznacz cały

Czytanie list pakietów... Gotowe
Budowanie drzewa zależności       
Reading state information... Gotowe
Pakiet apt-index-watcher nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Pakiet gtk2-engines-gtk-qt nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Pakiet kaudiocreator nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Pakiet koffice-data nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Pakiet koffice-libs nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Pakiet krita nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Pakiet krita-data nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Pakiet kscd nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
Pakiet libexif-dev nie jest zainstalowany, więc nie zostanie usunięty.
E: Nie udało się odnaleźć pakietu libflac++5c2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości