Sygnał nie jest wysyłany do monitora

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
Takomachinana
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2020, 20:14

Sygnał nie jest wysyłany do monitora

Post autor: Takomachinana »

Dzisiaj zainstalowałem ubuntu i postanowiłem postawić na nim postawić wirtualna maszynę Windowsa na podstawie tego tutoriala https://youtu.be/tDMoEvf8Q18. Po edytowaniu i zaktualizowaniu gruba zrestartowałem komputer i utchnalem na ekranie z biosu (nie bios, tylko logo msi arsenal gaming). Po dłuższym czasie wyłączyłem komputer. I teraz mam ten problem. Komputer normalnie się włącza, działają wiatraki i świeci się płyta główna ale monitor nie dostaje sygnału. Da się to jakoś naprawić?
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8613
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Sygnał nie jest wysyłany do monitora

Post autor: mario_7 »

Nie sprawdzałem co ten tutorial tam radzi (niestety nie mam czasu oglądać i analizować tego filmu), ale ogólna porada jest taka - uruchom system z USB i odkręć to co zepsułeś ;)

Może gdybyś napisał jakie pliki i jak zmieniałeś, jakie polecenia wykonywałeś, to można by było jakoś konkretniej poradzić.
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2060
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Sygnał nie jest wysyłany do monitora

Post autor: kobrawerde »

Trochę to dziwne ...na twoim miejscu sprawdził bym połączenia tego monitora z PC i np. uruchomił jakieś distro linux-a w wersji Live / usb. Jeśli uruchomi się OK tzn że coś nie tak z systemem na dysku HDD/SSD. Można też spróbować resetu BIOS-u .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości