Tlen komunikator jak odinstalować

Jak się dogadać?
korekorek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 04 lip 2013, 15:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Polska

Tlen komunikator jak odinstalować

Post autor: korekorek »

Zainstalowałem Tlen poleceniem : sudo sh tlenlinux-7.0.1.17.bin. Zainstalowałem ale ani nie chce działać ani się aktualizować więc chcialbym to usunąć skoro nie działa ale nie umiem bo gdy daję sudo apt-get remove tlenlinux-7.0.1.17.bin to otrzymuję w terminalu odpowiedź że nie udało znaleźc się pakietu. Ma ktoś może pomysł jak to usunąć z komputera ?
jirajamgo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 241
Rejestracja: 22 mar 2012, 14:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Tlen komunikator jak odinstalować

Post autor: jirajamgo »

Zobacz w synaptic a jak nie to ręcznie usuń dziadostwo, prawdopodobnie będzie w usr/local ;)
Linux Mint 17 Mate 32bit jądro 3.15.0 RC8 + włączony Zram
Sprzęt; C2D e6750 2x2.66GHz 4Mb Cache, ram DDR2 2Gb 667mhz, Geforce 8600gt 256mb ddr3, dyski; 120Gb WD + 80Gb WD + 120Gb Hitachi 2,5cala Karta dźwiękowa Creatice Sound Blaster Live + przedni panel
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Tlen komunikator jak odinstalować

Post autor: Jusko »

W Synapticu tego nie szukaj - nie znajdziesz, bo to program z instalatora a nie instalacja z deb, więc logicznie - pakiet nie figuruje w systemie (to coś jak a'la wersja Portable - jej też pod Windows system nie widzi).

Odinstalować program jest łatwo - uruchom jeszcze raz instalator i będziesz miał deinstalację. Skrypt uruchom oczywiście z sudo, bo domyślnie tak instalowałeś i usadził się on w /opt/tlen, a tam trzeba praw administratora do grzebania. Zamiennie wywal ręcznie jako root z /opt.

Program zadziała, jednak od dawna nie jest uaktualniany i bez symlinków (zrobienia skrótów) paru bibliotek do niższej wersji się nie obejdzie. Program szuka paru bibliotek systemowych w starszej wersji niż są obecnie w systemie. Nie znajduje ich, więc się nie uruchamia. Zresztą - ten komunikator od zawsze sypał błędami, ich bugzilla tonęła od zgłaszanych bugów. Przerazili się chyba i ubili projekt (pewnie decyzje biznesowe też tu miały miejsce) :)

PS: Swoją drogą, gdzieś Ty się jeszcze instalatora Tlenu dopatrzył - autorzy olali rozwój przynajmniej 2 lata temu ;-)
korekorek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 04 lip 2013, 15:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Polska

Re: Tlen komunikator jak odinstalować

Post autor: korekorek »

w internecie widnieje cały czas sposób na instalację tlenu ... ale już na dezinstalację nie znalazłem opisu. Dziękuję Jusko za pomoc :) tak jak mi powiedziałeś to właśnie zrobiłem że poleceniem sudo rm -rf /opt/tlen/ usunałem tlena z katalogu opt :) Przy okazji pozwólcie że dopytam czy jest jakiś niezawodnie działający komunikator, który bez problemów mógłby łączyć się z komunikatorami urzytkowników windowsowych ?
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Tlen komunikator jak odinstalować

Post autor: Jusko »

- Kadu: od lat moim zdaniem faworyt. Jakiś czas temu przenieśli go i na Windows. Posiada wiele wtyczek.
- Pidgin: używałem go parę lat. Prosty, ale funkcjonalny i robił co miał. Też jest na Windows (lub był).

W zasadzie oba robią co mają, jednak Kadu to dzieło naszych programistów i jeśli lubisz bawić się wtyczkami, to komunikator dla Ciebie.
korekorek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 04 lip 2013, 15:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Polska

Re: Tlen komunikator jak odinstalować

Post autor: korekorek »

to może to kadu bo ja nie znam się na wtyczkach, ogólnie to staram się postepować zgodnie z instrukcjami innych userów ;) Dziekuję za wiadomość i pomoc :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości