NetworkManager - Udostępnienie internetu (rozłącza i załącza sieć)

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
massive
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 02 cze 2007, 13:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Jędrzejów
Kontakt:

NetworkManager - Udostępnienie internetu (rozłącza i załącza sieć)

Post autor: massive »

Witam,

Chciałem udostępnić internet dzięki wifi, następnie próbowałem przez lan z wykorzystaniem funkcji udostępnienie internetu w network manager i tutaj pojawia się problem.
Tworzę sieć ADHOC, ustawiam dostępne dla wszystkich użytkowników, następnie w zakładce Ustawienia IPv4 metodę ustawiam na Współdzielenie z innymi komputerami i...
Sieć się tworzy, łączy się do niej, po chwili rozłącza i taka pętelka się tworzy. Łączy i rozłącza, identyczna sytuacja dzieje się przy podobnej próbie przy LAN, co może być przyczyną ?

Moja karta WIFI: 08:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4312 802.11b/g LP-PHY (rev 01) (sterownik własnościowy)
Karta LAN: 20:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 03)

Dodam, że podłączenie do LAN sieci normalnej bez tej opcji działa idealnie, podłączenie przez Wifi też działa poprawnie, jedynie ta opcja włącza i wyłącza sieć - nie mam pojęcia co może być przyczyną. System świeżo zainstalowany, nic więcej nie kombinowane, czy można coś na to poradzić ?

Ps. Dodam, że internet chce udostępnić z modemu, jednak opisany problem występuje również bez niego - wystarczy ustawić i jest dostępne, niedostępne... i tak w kółko.

EDIT:
Wynik polecenia ip link show

Kod: Zaznacz cały

1: lo: <LOOPBACK,UP,LOWER_UP> mtu 16436 qdisc noqueue state UNKNOWN 
    link/loopback 00:00:00:00:00:00 brd 00:00:00:00:00:00
2: eth0: <BROADCAST,MULTICAST,UP,LOWER_UP> mtu 1500 qdisc pfifo_fast state UP qlen 1000
    link/ether 00:26:b9:d1:04:95 brd ff:ff:ff:ff:ff:ff
3: eth2: <BROADCAST,MULTICAST,UP,LOWER_UP> mtu 1500 qdisc pfifo_fast state UP qlen 1000
    link/ether 78:e4:00:29:ed:3f brd ff:ff:ff:ff:ff:ff
EDIT:
Znalazłem chyba rozwiązanie, błąd został już zgłoszony: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour ... bug/865001

Rozwiązanie:
Wyłączyć wszędzie w network manager IPv6 ustawić na ignoruj (każde połączenie), następnie sudo killall dnsmasq
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości