Gridwars2 - wersja pod Linuxa nie działa

Gry, które działają natywnie na Linuksie.
komiksowy potworek

Gridwars2 - wersja pod Linuxa nie działa

Post autor: komiksowy potworek »

Hej

http://gry.linux.pl/?id=katalog&kategoria=8&show=11

Próbowałem zainstalować grę GridWars2 pod Linux. Niestety działa tylko wersja Windowsowa uruchomiana w Wine. Czy mojemu systemowi brakuje czegoś, abym mógł zainstalować grę?
Wersja systemu, którą używam to Malinowa Mandarynka, czyli polski remiks.

Moje próby:
-Plik gridwars po prostu się nie włącza. Próbowałem ściągać tą grę z innych stron, ale również nie działąją.
-Polecenie sudo apt-get install gridwars wyświetla:
...
E: Nie udało się odnaleźć pakietu gridwars
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Gridwars2 - wersja pod Linuxa nie działa

Post autor: wupra »

Gdybyś uruchomił spod konsoli wtedy byś dowiedział się, że gra wymaga biblioteki libstdc++.so.5.
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
komiksowy potworek

Odp: Gridwars2 - wersja pod Linuxa nie działa

Post autor: komiksowy potworek »

Uruchomiłem spod konsoli. Faktycznie gra wymaga biblioteki libstdc++.so.5. W menadżerze pakietów synaptic zainstalowałem libstdc++5. Ale gra chodzi i po 5 minutach się wyłącza. Czasem wogóle nie wyświetli się poprawnie na całym oknie, a dźwięku też nie ma...
No cóż chyba wersja na linux jest po prostu trefna. : (

Jeśli to jest ten pakiet, o który chodziło to myślę, że nie ma sensu dalej ciągnąć tematu. Wystarczy Wine. Przynajmniej wiem teraz, że warto czasem coś uruchomić z terminalu. Dziękuje
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Gridwars2 - wersja pod Linuxa nie działa

Post autor: wupra »

Dlaczego od razu trefna, od 2006 roku trochę się pozmieniało.
Pokaż co pokazuje się w konsoli po wywaleniu gry.

Nie masz dźwięku ponieważ korzystasz z pusleaudio, którego gra nie obsługuje. Jedak można to obejść.

W katalogu z grą wykonaj polecenie

Kod: Zaznacz cały

padsp ./gridwars
Masz włączone efekty pulpitu?
Wupra.com - polski sklep z grami na Linuksa
TuxPlay.pl - Nowości ze świata gier Linuksowych
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: Gridwars2 - wersja pod Linuxa nie działa

Post autor: Jusko »

komiksowy potworek pisze:Uruchomiłem spod konsoli. Faktycznie gra wymaga biblioteki libstdc++.so.5. W menadżerze pakietów synaptic zainstalowałem libstdc++5. Ale gra chodzi i po 5 minutach się wyłącza. Czasem wogóle nie wyświetli się poprawnie na całym oknie, a dźwięku też nie ma...
No cóż chyba wersja na linux jest po prostu trefna. : (

Jeśli to jest ten pakiet, o który chodziło to myślę, że nie ma sensu dalej ciągnąć tematu. Wystarczy Wine. Przynajmniej wiem teraz, że warto czasem coś uruchomić z terminalu. Dziękuje

Nie zgodzę się z tym, że wersja dla Linuksa jest trefna. Konflikt jest gdzieś u Ciebie. Nie znam tej gry i nie rozumiem nawet jej zasad, jednak dla testu ściągnąłem ją oraz uruchomiłem. Działa bardzo dobrze mimo tego iż posiadam wiekową kartę ATi (7500 Mobile) oraz sterowniki otwarte (które bądź co bądź wcale aż tak liche już nie są). Także przyczyny szukałbym gdzieś u Ciebie - u mnie gra ta działa bardzo dobrze - dźwięk jest, nic się nie zawiesza.
Registered Linux User - Number 482487

http://juskoit.cba.pl
komiksowy potworek

Odp: Gridwars2 - wersja pod Linuxa nie działa

Post autor: komiksowy potworek »

Aha. Zatem wybaczcie mój brak doświadczenia.
wupra. Odpowiedź na pytanie o włączone efekty pulpitu: Mam ustawione efekty wizualne na dodatkowe. Są to efekty najwyższe.

Po uruchomieniu gry z terminalu komendą padsp ./gridwars nie udało mi się już zawiesić gry :) (30min) Dźwięk działa.

Jeśli chodzi o uruchamianie komendą ./grindwars. Gra wysypuje się na komunikacie:
appstub.linux signal handler 11appstub.linux signal handler 11
Czy jest to komunikat o błędzie związany z dźwiękiem?


Hmmm. W trakcie pisania tego posta zaczął działać również tryb pełnoekranowy. Więc wygląda na to, że problem znikł całkowiecie.
Jakby wrócił po prostu się odezwę.

Jesteście bardzo pomocni. Także dzięki : )
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: Gridwars2 - wersja pod Linuxa nie działa

Post autor: Jusko »

Więc:

- problem który opisujesz jest generalnie znany i nie wiadomo do końca dlaczego się tak dzieje. Odkryto że crashowanie z tym komunikatem może powodować np. program muzyczny uruchomiony gdzieś w tle. Możesz poczytać: klik, klik.
Odpowiedź na pytanie o włączone efekty pulpitu: Mam ustawione efekty wizualne na dodatkowe. Są to efekty najwyższe
Efekty pulpitu albo ogólnie Compiz może czasem powodować, iż gry będą się z nim gryzły. Standardowo w przypadkach problemów poleca się go wpierw wyłączyć i sprawdzić czy wtedy gra działa dobrze. Najczęściej to pomaga. Nie zawsze Compiz musi się gryźć z aplikacją, lecz czasem się tak zdarza.
Registered Linux User - Number 482487

http://juskoit.cba.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Linuksowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości