DLNA na ubuntu 10.10 przez PS3 Media Server

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
waldorm
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 19 lut 2010, 23:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

DLNA na ubuntu 10.10 przez PS3 Media Server

Post autor: waldorm »

Witam, mam telewizor podłonczony do routera kablem rj-45 i router do komputer'a na kompie mam PS3 media server v1.20.412 (ubuntu 10.10) i tak jakby nie wykrywał w ogole urządzenia... Nie pokazuje ikonki telewizora (SONY KDL-32EX500). A w śledzeniiu pokazuje się non stop cos takiego:

Kod: Zaznacz cały

[New I/O server worker #1-1] TRACE 17:57:14.002 Media renderer was not recognized. HTTP User agent :UPnP/1.0
[New I/O server worker #1-2] TRACE 17:57:14.076 Media renderer was not recognized. HTTP User agent :UPnP/1.0 DLNADOC/1.50
[New I/O server worker #1-1] TRACE 17:57:14.105 Media renderer was not recognized. HTTP User agent :UPnP/1.0 DLNADOC/1.50
Co to może oznaczać? Dodam ze na windowsie 7 normalnie się wyswietla telewziro bravia i normalnie wszystko działa. A i jeszcze np jak montuje dyski od windows'a i np chce udostepnic z folderu Video z dysku C to nie pokazuje w ogole filmow tylko same foldery...
LukAs
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 284
Rejestracja: 30 paź 2005, 21:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: DLNA na ubuntu 10.10 przez PS3 Media Server

Post autor: LukAs »

Muszę Cię zmartwić, ale nie mam dobrych wspomnieć z PS3 MS działającym pod Linuksem. Mi się udało połączyć Serwer z konsolą, ale biegałem kilka godzin, żeby tylko głupi film obejrzeć.

I tak:
- filmu nie obejrzałem, ponieważ po kilku minutach zatrzymuje się i nic nie da się z tym zrobić. Wyglądało to tak jakby Serwer zrywał połączenie.
- filmy cięły po sieci.
- nie mogłem skopiować filmu z partycji FAT32 zamontowanej na Ubuntu 10.04, ponieważ konsola PS3 twierdziła, że plik ma 96GB, a ja nie mam tyle miejsca na dysku.
Więcej o mnie znajdziesz na: http://ospulse.pl
waldorm
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 19 lut 2010, 23:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: DLNA na ubuntu 10.10 przez PS3 Media Server

Post autor: waldorm »

Hmmm a jakies inne pomysły? Proboje z minidlna ale wogole nie widzi moich plikow... Niewiem czy to przeszkadza ale pliki sa na zamontowanym dysku?
LukAs
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 284
Rejestracja: 30 paź 2005, 21:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: DLNA na ubuntu 10.10 przez PS3 Media Server

Post autor: LukAs »

Witam, mam telewizor podłonczony do routera kablem rj-45 i router do komputer'a na kompie mam PS3 media server
Ja u siebie nie podłączałem TV do sieci, bo nie mam takie możliwości (myślę, że to nie może działać tak ja chcesz).

U mnie wygląda to tak:
- PS3 łączy się z routerem przez WiFI (może dlatego filmy cięły, ale wątpię).
- PS3 podłączony do TV przez kabelek HDMI.
- PC podłączony do routera z oprogramowaniem PS3 Media Serwer.

Uwagi:
- gdy uruchomie PS3 MS przez terminal, to wykrywa mi konsolę. Jeśli zrobię to w GUI, to o dziwo ma jakiś z tym problem.
Więcej o mnie znajdziesz na: http://ospulse.pl
waldorm
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 19 lut 2010, 23:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: DLNA na ubuntu 10.10 przez PS3 Media Server

Post autor: waldorm »

Dlaczego myślisz, że to nie może działać jeśli na winie normalnie śmiga i to jest tak samo właśnie jak przez wifi tylko przez kabel bo niemam wifi w telewizorze... Tylko chce zrobić sobie DLNA na ubuntu bo więcej tutaj pracuje. Jakieś pomysły? Testowałem PS3 (problem wyżej), minidlna (widzi server ale nie widzi żadnych plików), ushare(wogole nic nie widzi).

EDIT:
odświezam
kelokelo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 28 sty 2006, 08:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: DLNA na ubuntu 10.10 przez PS3 Media Server

Post autor: kelokelo »

Działać to jak najbardziej powinno. U mnie PS3MS pod linuksem bardzo fajnie działa.
A z logów wynika że PS3MS nie rozpoznał jakiegoś urządzenia, może to być twój TV. Wcześniejsze wersje PS3MS tak się może zachowywać, na pewno używasz tej samej wersji co na Win?
waldorm
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 19 lut 2010, 23:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: DLNA na ubuntu 10.10 przez PS3 Media Server

Post autor: waldorm »

Tak na 100% ta sama wersja co na win... Teoretycznie PS3MS nie wykrywa urzadzenia ale na TV pojawia się server, mimo to niema plików (pare folderow jest). Foldery mam wskazane ktore chce udostepnic.
kelokelo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 28 sty 2006, 08:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: DLNA na ubuntu 10.10 przez PS3 Media Server

Post autor: kelokelo »

Wklej cały log od startu aplikacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości