Ubuntu nie odtwarza płyt dvd

Grafika, film, dźwięk.
r0ger
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2010, 21:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Ubuntu nie odtwarza płyt dvd

Post autor: r0ger »

Witam mam problem jak w temacie, nie mam bladego pojęcia co się stało. W poprzednim wydaniu Ubuntu wszystko było ok, po aktualizacji wyskakuje mi na zmianę info o braku uprawnień do odtworzenia pliku, lokalizacji problem z montowaniem. Proszę was bardzo o pomoc
Awatar użytkownika
Krissfa
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 144
Rejestracja: 20 sty 2010, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Ubuntu nie odtwarza płyt dvd

Post autor: Krissfa »

Zainstaluj Ubuntu 10.10 na nowo, nie przez aktualizację. Aktualizując do wersji wyżej coś widocznie nie dobrało i masz jak masz. Dlatego jestem przeciwnikiem aktualizacji do wersji wyżej. Wolę ściągnąć wersję którą chcę i ją zainstalować na nowo.
Zarejestrowany użytkownik Linux'a - 506957
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8613
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu nie odtwarza płyt dvd

Post autor: mario_7 »

Reinstalacja wcale nie jest najprostszym rozwiązaniem.

Jakim programem próbujesz odtwarzać DVD?
Zacytuj dokładnie jakie komunikaty widzisz.
Sprawdź, czy posiadasz odpowiednie biblioteki (libdvdcss2).
r0ger
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2010, 21:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Ubuntu nie odtwarza płyt dvd

Post autor: r0ger »

Witam, dzięki za odpowiedzi.
@Krissfa: Jak mnie już szlag trafił to przeinstalowałem na czysto.
@mario_7: Programy mam 3 - Totem, Vlc, Media Player. Gdzieś czytałem że zainstalowanie paczek z medibuntu pomoże - nie pomogło.
Zauważyłem że tylko nie które filmy nie dają się ruszyć. System z jakichś przyczyn nie chce otworzyć płyty dvd dual layer - zwraca komunikat "Nie można otworzyć położenia. Użytkownik może nie mieć uprawnień do otwarcia pliku"
Bibliotekę libdvdcss2 mam - sprawdzałem w synapticu. Nie mam libdvdcss-dev. Nie mam pojęcia czy mi to pomoże - poczekam aż mi ktoś mądrzejszy doradzi :)

Do dziwnych spraw dołaczyło dziś brasero które nagrywając pliki twierdzi że jest ok, ale już na sam koniec wypalania wypluwa błędy że nie może tacki wysunąć, że wypalone pliki są uszkodzone (rzeczywiście są - pliki exe wyglądają tak jakby zostały pozbawione nagłówków, a zip zgłasza błędy archiwum).
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu nie odtwarza płyt dvd

Post autor: linuxozaurus »

Źle ci nabrało płytę lub masz uszkodzone plik przed nagraniem. Ale bardzej prawdopodobne że pliki były uszkodzone więc sprawdź te pliki. A błąd wysuwania tacki może się zdarzyć nawet jak prawidłowo płytka jest nagrana.
r0ger
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2010, 21:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Ubuntu nie odtwarza płyt dvd

Post autor: r0ger »

linuxozaurus pisze:Źle ci nabrało płytę lub masz uszkodzone plik przed nagraniem. Ale bardzej prawdopodobne że pliki były uszkodzone więc sprawdź te pliki. A błąd wysuwania tacki może się zdarzyć nawet jak prawidłowo płytka jest nagrana.
Pliki są dobre - przesuwam na pendrive, wrzucam na Windowsa żony i nie ma problemu. U córki na ubuntu jest ten sam problem z brasero. Wszystkie backupy które robiła od jakiegoś czasu to faile. Nagrywarki mamy różnych firm więc problem sprzętowy wykluczony.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8613
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu nie odtwarza płyt dvd

Post autor: mario_7 »

Co do nagrywania - k3b jest niezawodne.
Zaś co do odtwarzania... Może to wina płyty. Może została utworzona z jakimiś chorymi prawami do odczytu i trzeba wymusić niestandardowe montowanie.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu nie odtwarza płyt dvd

Post autor: linuxozaurus »

Pliki są dobre - przesuwam na pendrive, wrzucam na Windowsa żony i nie ma problemu. U córki na ubuntu jest ten sam problem z brasero. Wszystkie backupy które robiła od jakiegoś czasu to faile. Nagrywarki mamy różnych firm więc problem sprzętowy wykluczony.
dziwne i mnie działa nagrywanie brasero i bez błędów mi nagrywa. Jedyny błąd to nie wysuwanie tacki
po za tym czasami bywa tak ze źle nagra bo nagrywarka nie toleruje danej marki płyt np jak miałam stary komp miał nagrywarkę lg ,która nie tolerowała płyt esperanza
moja rada sprawdź czy to samo się dzieje jak użyjesz płytek innego producenta
r0ger
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2010, 21:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Ubuntu nie odtwarza płyt dvd

Post autor: r0ger »

A jednak... Okazało się że Brasero miało jakieś problemy. Ostatnio zostały opublikowane poprawki do wyżej wymienionych które zniwelowały problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości