Ubuntu 10.04, a hybrydowa grafika (Asus K52JC)

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
Awatar użytkownika
dk75
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1142
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu 10.04, a hybrydowa grafika (Asus K52JC)

Post autor: dk75 »

No raczej nie.
Na liście hybrid graphics co i raz są posty z danymi laptopów a jak coś innego to są raporty z prób na acpi_call bądź opisy "jak wyłączyłem nvidię i mi bateria trzyma, ze hoho".
Linux Mint Debian Edition x86_64/2.6.39, Conky 1.8.0, Xorg 7.6/1.10.4 - GNOME 2.30.2, nVidia 285.03
Lenovo T61p, HITACHI HTS722010K9SA00 100GB, ST9250827AS 250GB
http://linuxcounter.net/user/483055.html
outslider
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 68
Rejestracja: 03 lis 2007, 23:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Ubuntu 10.04, a hybrydowa grafika (Asus K52JC)

Post autor: outslider »

Jakiś progres jest z tym K52jc? Męczyłem się z instalacją sterów do nVidii a dopiero tu znalazłem informację, że problem leży w układzie hybrydowym. Instaluję właśnie Ubuntu 10.10 na pendrajwie i poeksperymentuję.

Chyba, że ktoś do czegoś już doszedł? Ech... szkoda, że się taka fajna karta kurzy:/
Wielki powrót do Ubuntu - jestem mile zaskoczony!
Moryc
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu 10.04, a hybrydowa grafika (Asus K52JC)

Post autor: Moryc »

Nic ciekawego.

Doszedlem tylko do tego ze najnowszy BIOS 216 usuwa calkowicie mozliwosc zmiany karty graficznej.

Nie polecam wgrywac BIOSu 212 po pozytywnej weryfikacji i nieprzerwanym wgraniu uceglil mi laptopa.
Po miesiacu(sic!) wrocil ;f
Awatar użytkownika
shani
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 49
Rejestracja: 29 lip 2010, 08:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu 10.04, a hybrydowa grafika (Asus K52JC)

Post autor: shani »

Hmmm, to ja w takim razie chcialbym sie zapytac czy mozna wgrac jakas "starsza" wersje biosa gdzie bedzie mozna wlaczyc/wylaczyc intela/geforca? Moj lapek zostal zakupiony ze stosunkowo nowa wersja biosa gdzie nie moge takowych zmian stosowac.
Moryc
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Ubuntu 10.04, a hybrydowa grafika (Asus K52JC)

Post autor: Moryc »

Nie mozesz wylaczyc intela on zawsze jest aktywny przez sama specyfikacje Optimusa (brak bezposredniego wyjscia dla GeForce do monitora).

W 206 mogles przelaczyc karte miedzy Reserved a Hybrid.
Opcja znajduje sie jako druga w kolejnosci w drugiej zakladce od lewej (Zaraz pod Start Easy Flash)
Awatar użytkownika
infomaniak
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 86
Rejestracja: 27 wrz 2007, 14:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Ubuntu 10.04, a hybrydowa grafika (Asus K52JC)

Post autor: infomaniak »

szczerze mówiąc nie wiem o czym piszecie. mam asusa N73J z grafiką hybrydową (optimus) NVidia + Intel. System zainstalował się poprawnie, domyślnie zainstalował się grafika NVidia (GT415M) i dział bez pudła. Żadnych kłopotów. Pisałem już o tym w innych postach o podobnych wątpliwościach
przemek_2007
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 60
Rejestracja: 07 sty 2006, 23:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 10.04, a hybrydowa grafika (Asus K52JC)

Post autor: przemek_2007 »

ale możesz przełączyć grafiki? i jaką dystrybucję/ w jakiej wersji zainstalowałeś?
Awatar użytkownika
infomaniak
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 86
Rejestracja: 27 wrz 2007, 14:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Ubuntu 10.04, a hybrydowa grafika (Asus K52JC)

Post autor: infomaniak »

maszyna stoi na standardowym 32bitowym Ubuntu 10.04. Oczywiście przełączać kart nie mogę. Jak pisałem wcześniej pracuje karta NVidia. Żadnych kłopotów. Jedyne jakie miałem to z dźwiękiem - i tak na prawdę do dziś nie wiem dlaczego od czasu do czasu go "wcina" i z kamerką która pokazywała obraz do góry nogami. No ale nie to było przedmiotem tego postu... tyle mogę powiedzieć - napisać. W każdym razie maszyna działa. Nie zauważyłem też żeby maszyna jakoś zasadniczo dłużej pracowała z kartą intela (pod windą) - jak by nie patrzeć czy na intelu czy na nvidii - podczas normalnej pracy na pełnej baterii działa ok 1,5 godz. Tak więc nie widzę różnicy. To w ramach testu - na co dzień windy używam tylko do zabawy (czytaj: gry) - cała pozostała praca zabawa nie będąca grami - tylko i wyłącznie na ubuntu. Choć równolegle zaczynam bawić się mintem - niby to samo a jednak inaczej :)
outslider
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 68
Rejestracja: 03 lis 2007, 23:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu 10.04, a hybrydowa grafika (Asus K52JC)

Post autor: outslider »

Optymistyczne... W sumie ja mam 64 bit Ubuntu 10.10. Jak wyjdzie 11.04 to może pobawię się też 32 bit. O ile mi na i3 pójdzie. Intrygująca sprawa z tą NVidią. Masz jakiś xorg.conf? Bo u mnie, jak na początku się bawiłem w instalację NVidii po instalacji dostawałem czarny ekran, ale po skasowaniu xorg.conf wszystko wracało do normy (aczkolwiek nie wiem, czy system leciał na Intelu, czy nie używał NVidii).

BTW, pod Mintem miałem to samo, ale wersja LMDE nie była w stanie porządnie obsłużyć nawet Intela (a mi nie chciało się bawić w konfigurację) i w sumie dlatego z ciekawości sięgnąłem po 2 latach do Ubuntu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości