vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Grafika, film, dźwięk.
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: luk1don »

W czym to w ogóle teraz jest.... we flashu:lol:
Dokładnie: xine dawał sobie z tym i np. teledyskami doskonale radę, a teraz nawet na Windowsie są problemy...
To wystąpienie pracownika Onetu było chyba takie bardziej reprezentacyjne albo po prostu pracownik ten ma nikły wpływ na to co się dzieje czy na tworzenie stron w Onecie.

Mówiąc, że pracują nad tym żeby vod działało na Linuksie to tylko puste obietnice.
Oni nie mają zamiaru przecież zmienić technologii z vod i Play Ready DRM, a to właśnie to połączenie tak działa, że np. za pomocą wtyczki Moonlight nie da się nic odtworzyć.
No i poszli w stronę Microsoftu:bag:, he he he... Oj Onet Onet:-x
gienekpa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 28 cze 2010, 11:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: gienekpa »

luk1don pisze:W czym to w ogóle teraz jest.... we flashu:lol:
W tym problem, że nie we flashu. We flashu jest tylko sam początek. Potem to już wmv

Miło byłoby, żeby ten Pan z Onetu odezwał się znów i powiedział jak skonfigurować system, żeby działały te zwiastuny. Winę za nie działanie VOD została zwalona na silverlighta. Co jest przyczyną nie działania zwiastunów na film.onet.pl? Tu już nie ma silverlighta, więc pozostaje nam chyba tylko celowe działanie onetu, żeby promować oprogramowanie MS tym bardziej, że kilka miesięcy temu można było jeszcze oglądać te zwiastuny. Jeśli Onetowi zależało na tym, żeby ich strona była dostępna dla wszystkich to powróciłby do starych rozwiązań.

molej pisze:Nie chcemy żeby tak było. Chcielibyśmy, żeby serwis działał również pod Linuksami.
Skoro tak to czemu ulubioną odpowiedzią waszej pomocy technicznej jest:

Kod: Zaznacz cały

Od: Grupa Onet.pl SA <onettv@portal.onet.pl> [Dodaj do białej/czarnej listy]
Data: Poniedziałek, 5 Stycznia 2009 09:29 [Zmień powiększenie treści listu]
Temat: Re: Uwaga <id:dzsa-7mzbyf> 

Witamy,
Dziękujemy za list.

Aby poprawić jakość korzystania z OnetTv, sugerujemy:
- system operacyjny: Windows 2000 lub XP, ( dowolnych typ komputera oraz
połączenia internetowego), przy wykorzystaniu przeglądarki internetowej
Internet Explorer 5.0 lub nowszej
- program Windows Media Player w wersji 9 lub wyższej.
ObrazekObrazekObrazek
kubdat
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 27 wrz 2008, 23:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: kubdat »

Jakis czas temu byl pomysl, by skierowac skarge na onet do UOKIK (Urzad Ochrony Konkurencji i Konsumentow) ale nie spotkal sie zbyt duzym zainteresowaniem. Moze powrocic do tego pomyslu, rozszerzajac go o Rzecznika Praw Konsumenta, Rzecznika Praw Obywatelskich, Urzad Komunikacji Elektornicznej i Ministra Pawlaka (ponoc fana Linuksa). Co Wy na to?
gienekpa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 28 cze 2010, 11:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: gienekpa »

kubdat pisze:Jakis czas temu byl pomysl, by skierowac skarge na onet do UOKIK (Urzad Ochrony Konkurencji i Konsumentow) ale nie spotkal sie zbyt duzym zainteresowaniem. Moze powrocic do tego pomyslu, rozszerzajac go o Rzecznika Praw Konsumenta, Rzecznika Praw Obywatelskich, Urzad Komunikacji Elektornicznej i Ministra Pawlaka (ponoc fana Linuksa). Co Wy na to?
Jak na razie wysłałem e-mail do naszego przedstawiciela onetu z prośbą o pojawienie się tutaj i jeszcze raz wzięcie udziału w dyskusji. Mam nadzieję, że się pojawi

Co do pomysłu z wysłaniem skargi na onet to uważam, że jest to genialny pomysł i podpisuję się pod tym obiema rękami. Tylko jak to zrobić. Może w internecie zrobić jakąś stronkę pod którą będzie mógł się każdy podpisać klikając na jakiś przycisk i adres tej stronki podesłać tam gdzie trzeba?

Listę instytucji poszerzyłbym o konkurencyjne portale internetowe które nie lubią konkurencji. Może któryś napisałby o działaniach onetu jakiś niezbyt pochwalny artykulik :wink:
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: luk1don »

Jeszcze co do Onetu i kolegi:
Jeśli chodzi o zwiastuny ten link: http://film.onet.pl/zwiastuny/11049,6759188,filmy.html
To można wyciągnąć z niego ten link: http://media.onet.pl/media/isnz/201005/ca195bea6b.wmv (niestety musiałem przełączyć się na Windowsa, może się da na linuchu)
A xine już poradzi sobie z reklamami i odtworzy ten materiał (zrobi jeszcze z niego ten link: mms://213.180.150.49/media.wsx?/isnz/201005/ca195bea6b.wmv)
gienekpa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 28 cze 2010, 11:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: gienekpa »

luk1don pisze:Jeszcze co do Onetu i kolegi:
Jeśli chodzi o zwiastuny ten link: http://film.onet.pl/zwiastuny/11049,6759188,filmy.html
To można wyciągnąć z niego ten link: http://media.onet.pl/media/isnz/201005/ca195bea6b.wmv (niestety musiałem przełączyć się na Windowsa, może się da na linuchu)
A xine już poradzi sobie z reklamami i odtworzy ten materiał (zrobi jeszcze z niego ten link: mms://213.180.150.49/media.wsx?/isnz/201005/ca195bea6b.wmv)
Faktycznie u mnie gxine poradziło sobie z http://media.onet.pl/media/isnz/201005/ca195bea6b.wmv bez najmniejszych oporów. Ciekawe czemu flashplayer nie przekazuje strumienia do wtyczki. Ma ktoś jakiś pomysł na na to jak zrobić żeby opera lub firefox automatycznie przekazywała link do gxine lub innego playera?
darqs
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 06 gru 2009, 11:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: darqs »

gienekpa pisze:Jak na razie wysłałem e-mail do naszego przedstawiciela onetu z prośbą o pojawienie się tutaj i jeszcze raz wzięcie udziału w dyskusji. Mam nadzieję, że się pojawi

Co do pomysłu z wysłaniem skargi na onet to uważam, że jest to genialny pomysł i podpisuję się pod tym obiema rękami. Tylko jak to zrobić. Może w internecie zrobić jakąś stronkę pod którą będzie mógł się każdy podpisać klikając na jakiś przycisk i adres tej stronki podesłać tam gdzie trzeba?

Listę instytucji poszerzyłbym o konkurencyjne portale internetowe które nie lubią konkurencji. Może któryś napisałby o działaniach onetu jakiś niezbyt pochwalny artykulik :wink:
Ja też jestem jak najbardziej za. Tylko przydałaby się osoba z doświadczeniem w sprawach dotyczących ww urzędów. Jeśli nie to może sami czegoś poszukajmy.
gienekpa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 28 cze 2010, 11:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: gienekpa »

darqs pisze:Ja też jestem jak najbardziej za. Tylko przydałaby się osoba z doświadczeniem w sprawach dotyczących ww urzędów. Jeśli nie to może sami czegoś poszukajmy.

Proponuję napisać w poniższe miejsca:

1. FAKT - to taki podły szmatławiec ale lubi on różne dziwne historie. Być może zainteresuje się blokowaniem przez onet linuxa
2. info@radiozet.pl - infolinia radia zet. Można dzwonić, można pisać o sprawach które nas oburzają. Być może oni też zainteresują się naszym problemem.
3. uokik@uokik.gov.pl Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - Jeśli zgodnie z nazwą chronią konkurencję to też być może zainteresują ich poczynania onetu.
4. Wirtualna Polska - onet to dla nich konkurencja. Może zechcą trochę oczernić konkurencję i napiszą coś o jej nikczemnym postępowaniu.
5. Interia Podobnie jak powyżej.

Pewnie znalazłoby się jeszcze kilka innych miejsc gdzie można byłoby napisać ale nie w tym rzecz. Może zaproponujesz jakąś fajną treść pisma którą można byłoby wysłać do powyższych "odbiorców"
Awatar użytkownika
margrit
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 09 maja 2010, 20:38
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: margrit »

Proponuje, zebysmy na poczatek zamiescili taka e-petycje w internecie,gdzie kazdy bedzie mogl sie podpisac. Niestety sama nie potrafie tego napisac, bo zupelnie sie na tym nie znam, ale moze ktos sprobuje to napisac i na razie wklei tutaj, zeby kazdy mogl wniesc jakies uwagi. Na pewno powinien byc tam opis sytuacji, info, ze na innych portalach media dzialaja na linuxie, moze tez ta odpowiedz od onetu, gdzie "proponuja" windowsa. Moze tez jakies statystyki, ze windows i tak ma w Polsce ponad 90proc. rynku, procentowo wiecej niz w innych krajach. I ze my wyrazamy sprzeciw przeciw takiej postawie Onetu, ktora jest w praktyce dyskryminacja i sluzy wspieraniu i tak poteznego monopolu Microsoft itp.itd.Moze tez jakies zalety linuxa, ze jest darmowy, bezpieczny, wbrew pozorom prosty dla osob, ktore korzystaja tylko z office'a itp.
kubdat
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 27 wrz 2008, 23:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: kubdat »

margrit pisze:Proponuje ... e-petycje w internecie...
W trakcie przygotowan. Za kilka dni info.
Awatar użytkownika
gesio
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 11 lis 2009, 13:50
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: gesio »

gienekpa pisze: 4. Wirtualna Polska - onet to dla nich konkurencja. Może zechcą trochę oczernić konkurencję i napiszą coś o jej nikczemnym postępowaniu.
5. Interia Podobnie jak powyżej.
Obawiam się, że akurat WP niewiele pomoże, wszak oni też korzystają z silverlighta na swojej stronie tvscreen.pl i też ich vod nie działa na linuksie.:-(
Awatar użytkownika
molej
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2010, 10:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: molej »

Witam,
gienekpa pisze:W tym problem, że nie we flashu. We flashu jest tylko sam początek. Potem to już wmv

Miło byłoby, żeby ten Pan z Onetu odezwał się znów i powiedział jak skonfigurować system, żeby działały te zwiastuny. Winę za nie działanie VOD została zwalona na silverlighta. Co jest przyczyną nie działania zwiastunów na film.onet.pl? Tu już nie ma silverlighta, więc pozostaje nam chyba tylko celowe działanie onetu, żeby promować oprogramowanie MS tym bardziej, że kilka miesięcy temu można było jeszcze oglądać te zwiastuny. Jeśli Onetowi zależało na tym, żeby ich strona była dostępna dla wszystkich to powróciłby do starych rozwiązań.
Co do zwiastunów na film.onet (czy jakichkolwiek innych problemów z usługami onetu) najlepszą drogą jest wysłanie maila na:

bok (at) onet.pl

I podanie kilku podstawowych informacji:
1) Dokładny link do filmu który nie działa (lub do kilku jeżeli taki problem występuje )
2) Aktualna dystrybucja linuxa na której pracuje użytkownik
3) Aktualna wersja przeglądarki
4) Adres IP usera

Spróbujemy przynajmniej zdiagnozować która zmiana w plejerze spowodowała, że przestało działać.

M

EDIT:
Witaj,
najmar11 pisze:Ok, przyjmuję w takim razie, że nie jesteś dowcipnisiem podszywającym się pod ONET
sorry w takim razie za tego portiera... ;)
Jesteśmy na forum gdzie jak wiadomo wszystko jest anonimowe i wszystko wolno. No problem. :-)
najmar11 pisze: ale i tak, jeśli pracujesz w ONET.pl to raczej w dziale Public Relations,
pewnie dostaliście trochę maili od wkurzonych użytkowników Linuksa i Twój szef wysłał Cię z misją "poprawienia wizerunku firmy"
Pudło.
najmar11 pisze:i to mnie tak wkurzyło, bo nie jesteś tu żeby rozwiązać konkretny problem, tylko żeby z troską opowiadać jak to bardzo wam żal, że to nie działa, i jak bardzo chcecie żeby to działało...

takie typowe marketingowe bla bla bla...
Wolałbyś, żebym się wogóle nie odezwał i żebyście sobie tu mogli pomstować na forum jaki to onet jest niedobry? W sumie to pisanie na takim forum i narzekanie niewiele da, bo wbrew waszym opiniom nie zostaliśmy wcale zasypani tysiącami listów od użytkowników Linuxa. Na palcach jednej ręki można policzyć takie listy. A z serwisu korzysta miesięcznie sporo powyżej 2mln użytkowników.
najmar11 pisze:a vod.onet.pl jak nie działa tak nie będzie działał pod Linuksem i ONET nawet palcem nie kiwnie żeby coś z tym zrobić - tak jest prawda

sam to zresztą stwierdziłeś że nie jesteśmy "grupą docelową" więc poco te gadki szmatki o ściąganiu źródeł moonlighta i pracy nad jego kodem przez pracowników ONET żeby to zadziałało?
Bo TAKA jest prawda.

najmar11 pisze:jakoś IPLA.TV nie ma z Adobe AIR problemu..
wg rankingów są największym w Polsce dostawcą mediów on-line:
http://di.com.pl/news/30655,1,0,Iplatv_ ... cznie.html
Nie dyskutuję wyborów technologicznych konkurencji.
najmar11 pisze:Swoją drogą nie rozumiem, dlaczego nie jesteśmy grupą docelową?
Jestem użytkownikiem Linuksa z zamiłowania, nie z braku pieniędzy na legalnego Windowsa i jakoś nie przeszkadza mi to w bardzo częstym oglądaniu IPLA.tv, ale wiadomo - to jest grupa POLSATU więc nie ma tego co ma TVN i dlatego jestem BARDZO zawiedziony, że zostałem olany "ciepłym moczem" przez decydentów z ONET.
Bardzo jest mi przykro, że z tak błahego powodu jak technologia tracimy zaangażowanego użytkownika treści multimedialnych. Dla mnie to jest właśnie podstawowy powód zainteresowania tematem VOD na linuxie.

najmar11 pisze:i tutaj dochodzimy do sedna:
Projekt Moonlight jest tylko po to żeby Microsoft mógł w swoich materiałach reklamowych pisać, że Silverlight jest "wieloplatformowy"... a w rzeczywistości wcale nie jest i nie będzie...

moonlight jest daleko w powijakach za Silverlightem i nie wierzę, że dobrze opłacani developerzy z ONETu o tym nie wiedzieli... po prostu "bzdura na resorach"...

i jakoś nie wierzę w prace nad osobnym playerem dla Linuksa...

zawsze był problem z oglądaniem terści mulitmedialnych na ONET.pl pod Linuksem i nikt z ONETu nigdy nie kiwną nawet palcem żeby coś z tym zrobić... więc skąd teraz takie obietnice?! (ano z sufitu...)
Po tych kilku(nastu) tygodniach od mojej poprzedniej wizyty już wiadomo, że Moonlight nie jest rozwiązaniem i że Playready DRM na linuxie nie zadziała. Kombinujemy jednak dalej i stąd pytanie:

A jak się zapatrują użytkownicy linuxa na HTML5? Czy to było by jakieś rozwiązanie? Czy pod linuxem są już przeglądarki wspierające HTML5 i znacznik <video>?

Maciek
tydell
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 186
Rejestracja: 12 paź 2007, 21:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: tydell »

A jak się zapatrują użytkownicy linuxa na HTML5? Czy to było by jakieś rozwiązanie? Czy pod linuxem są już przeglądarki wspierające HTML5 i znacznik <video>?
Jak najbardziej, przeglądarki sa i obsługują ten tag. Obsłuży go zarówno Opera, Firefox jak i Chrome/Chromium. Kwestia druga to kodek jaki zostanie użyty.
http://diveintohtml5.org/video.html
Poza tym np. Opera obsługuje już WebM VP8 czy jak się to tam nazywa do obsługi video w wysokiej rozdielczości na youtubie chociażby.
W każdym bądź razie takie rozwiązanie byłoby najbardziej rozsądnym, gdyż uniezależniłoby użytkownikół korzystających z vod.onet.pl od jakiejkolwiek platformy systemowej, działało by praktycznie pod każdym systemem, czy to windows, czy linuks.
najmar11
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 18 cze 2007, 10:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Kontakt:

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: najmar11 »

molej pisze:Witam,

Wolałbyś, żebym się wogóle nie odezwał i żebyście sobie tu mogli pomstować na forum jaki to onet jest niedobry? W sumie to pisanie na takim forum i narzekanie niewiele da, bo wbrew waszym opiniom nie zostaliśmy wcale zasypani tysiącami listów od użytkowników Linuxa. Na palcach jednej ręki można policzyć takie listy. A z serwisu korzysta miesięcznie sporo powyżej 2mln użytkowników.
Pewnie, że jestem zadowolony, że w ogóle, ktoś z Onetu tu zagląda..., tylko co to teraz zmieni? Decyzja zapadała i Twoja obecność tutaj to musztarda po obiedzie i płacz nad rozlanym mlekiem...
To, że Linuks jest niszą to każdy o tym wie i nikt nie mówi o tysiącach listów protestacyjnych
A jest niszą, między innymi dlatego, że takie firmy jak Twoja, stosują takie technologie, które nie działają na innych systemach, a to skutecznie zniechęca ludzi do zamiany na stałe Windowsa na Linuksa...
molej pisze: Po tych kilku(nastu) tygodniach od mojej poprzedniej wizyty już wiadomo, że Moonlight nie jest rozwiązaniem i że Playready DRM na linuxie nie zadziała. Kombinujemy jednak dalej i stąd pytanie:

A jak się zapatrują użytkownicy linuxa na HTML5? Czy to było by jakieś rozwiązanie? Czy pod linuxem są już przeglądarki wspierające HTML5 i znacznik <video>?

Maciek
O, widzisz i to jest jakiś realny konkret, jak udostępnić VOD na Linuksie.

Gdybyś od razu z taką propozycją wyskoczył, to bym traktował Twoje wypowiedzi poważnie.

Ja nie jestem programistą, jestem zwykłym księgowym z małej firmy, a mimo wszystko wiem, że mówienie o ściąganiu źródeł Moonlighta, żeby nad nimi popracować, to zwykła mrzonka, i takie rzeczy to może obiecywać tylko pracownik marketingu...
rdst
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 07 lip 2010, 19:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: rdst »

No szkoda z tym playdrm, pozostaje chyba tylko dołączyć się do listy A plea for DRM support in Linux/Moonlight http://forums.silverlight.net/forums/t/94992.aspx

bo np. filmy z http://www.universalsports.com/ ( o ile się plugin akurat nie zwiesi to działają ).
gienekpa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 28 cze 2010, 11:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: gienekpa »

molej pisze:Witam,



Co do zwiastunów na film.onet (czy jakichkolwiek innych problemów z usługami onetu) najlepszą drogą jest wysłanie maila na:

bok (at) onet.pl

I podanie kilku podstawowych informacji:
1) Dokładny link do filmu który nie działa (lub do kilku jeżeli taki problem występuje )
2) Aktualna dystrybucja linuxa na której pracuje użytkownik
3) Aktualna wersja przeglądarki
4) Adres IP usera

Przecież nie raz już pisałem.

Ileż razy można pisać. Na początku zawsze odsyłają na stronę onet.tv a potem jak ktoś dalej się upiera to odpowiadają coś w tym stylu

[quote=""Grupa Onet.pl SA" <pomoc@portal.onet.pl>"]Witamy,
Dziękujemy za list.

Obencie jedynie serwis Onet.tv jest dostosowany do wszystkich systemów
operacyjnych, natomiast w kwestii braku możliwości korzystania z materiałów
film.onet.pl przekażemy Pańską sugestię do działu OnetFilm.[/quote]

Może mi wytłumaczysz jak należy rozumieć taką odpowiedź ale ja rozumiem ją tak, że Onet doskonale sobie zdaje sprawę z tego, że strona film.onet.pl nie działa na linuxie i nic z tego sobie nie robi bo ciągle odpowiadają to samo.
molej pisze: Spróbujemy przynajmniej zdiagnozować która zmiana w plejerze spowodowała, że przestało działać.
To nie player się zmienił tylko strona Onetu. Po wprowadzeniu zmian przez onet polegających na wyświetlaniu klatki filmu przez flashplayer zaczęły się problemy.

Na koniec pytanie. Kiedy można spodziewać rozwiązania problemu z film.onet.pl?

EDIT:
kubdat pisze:W trakcie przygotowan. Za kilka dni info.
I jak tam przygotowanie E-petycji? Nie mogę się doczekać
kubdat
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 27 wrz 2008, 23:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: kubdat »

gienekpa pisze:
Na koniec pytanie. Kiedy można spodziewać rozwiązania problemu z film.onet.pl?

EDIT:


I jak tam przygotowanie E-petycji? Nie mogę się doczekać
Powiem otwarcie: domena jest, wpis jest. Pomysl/szkic listu jest. Jedak brak czasu i sytuacja rodzinna opoznia dzilania. Jesli ktos jest chetny to prosze o wiadomosc na PM. Dogadamy sie, dodam uprawnienia i omowimy dalsza strategie.
gienekpa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 28 cze 2010, 11:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: gienekpa »

kubdat pisze:Powiem otwarcie: domena jest, wpis jest. Pomysl/szkic listu jest. Jedak brak czasu i sytuacja rodzinna opoznia dzilania. Jesli ktos jest chetny to prosze o wiadomosc na PM. Dogadamy sie, dodam uprawnienia i omowimy dalsza strategie.
Może coś wiadomo już więcej na ten temat? W sumie upłynęło sporo czasu
Pacjonek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 30
Rejestracja: 18 maja 2009, 16:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: Pacjonek »

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź na mój list.
Od: Grupa Onet.pl SA onettv@portal.onet.pl
Data: Piątek, 13 Sierpnia 2010 14:29
Temat: Re: Odtwarzanie VOD na Linuksie

Witamy,
Dziękujemy za list.

Platforma Linux nie jest wspierana z powodu jej ociężałości,
dlatego zalecamy korzystanie z systemu opracyjnego: Windows XP, Windows Vista
bądź Windows Seven,
Łącze o dowolnej przepustowości (im wyższa tym lepiej),
przeglądarkę internetową Internet Explorer w wersji 6.0 lub wyższej
Wygląda mi to na faworyzowanie Microsoft, ech szkoda gadać:(
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: luk1don »

Platforma Linux nie jest wspierana z powodu jej ociężałości
Oooo... to coś nowego! Ale znaleźli sobie wytłumaczenie:grin:
Co oni mają za sprzęt w tym Onecie...:boat:
Może zadaj im jeszcze pytanie o jakim Linuksie twierdzą, że jest ociężały...
Niech się zgłoszą, może sam im postawię jakiegoś Linuksa:grin:
A Mac OS jest wspierany?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość