vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Grafika, film, dźwięk.
Awatar użytkownika
molej
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2010, 10:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: vod.onet.pl

Post autor: molej »

luk1don pisze:Obawiam się, że trzeba pójść w drugą stronę. MS musi przeportować DRM na Linuxa. Wtedy będzie wsparcie Microsoft Silverlight DRM dla Novell Moonlight.
Problem jest chyba w tym, że Moonlight nie ma wsparcia dla PlayReady DRM.
Ciekawy trop. Na pewno przyglądniemy się w takim razie Moonlightowi bliżej. Jeśli to sprawa DRMu to może jednak da się coś zrobić....

EDIT:
Admc pisze:Witaj Maćku, to bardzo miło z twojej strony, że interesujesz się linuxem. Nie wiem czy robisz to w własnym czasie czy z polecenia przełożonego.
Dla dobra serwisu :-)
Naprawdę wierzyliśmy, że Moonlight działa i trzeba się uderzyć w piersi, że nie sprawdziliśmy tego dokładnie :-/
Admc pisze:U konkurencji, na przykład sport.tvp.pl filmy są udostępniane za pomocą Silverlightu i działają na Novell MoonLight 3 preview, ponieważ Novell odpowiednio zmodyfikował Moonlight tak aby można było oglądać transmisję z Igrzysk w Vancouver.
Microsoft olewa linuxa, ponieważ to konkurencja i wie, że im mniej rzeczy działa na linuxie tym lepiej (dla niego). Dlatego M$ nie udostępnił dokładnej specyfikacji SL a co dopiero źródeł. Dlatego rozwój Moonlighta jest utrudniony i jest w tyle.
Gdyby Onet wybrał flasha do odtwarzania to prawdopodobnie wszystko by działało, bo linuksowy flash ma, powiedzmy, pełną funkcjonalność (nie mówię o szybkości działania).
Zapewne wszystko prawda z tym, że nikt tego wprost nie przyzna.
Admc pisze:Moonlight jest projektem otwartym i jest na GNU GPL, dlatego Onet może ściągnąć źródła Moonlightu, zmodyfikować tak aby vod działało i wypuścić zmodyfikowaną wersję.

Inna sprawa jeżeli to wina DRM, obsługa DRM często nie działa pod linuksem. Ale można to łatwo obejść jeżeli strona używa Windows Media Player jako odtwarzacza (rozszerzenie MediaPlayerConnectivity).
I tą ścieżkę postaramy się szybko sprawdzić. Dzięki za podpowiedź!
najmar11
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 18 cze 2007, 10:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Kontakt:

Odp: vod.onet.pl

Post autor: najmar11 »

molej pisze:Ciekawy trop. Na pewno przyglądniemy się w takim razie Moonlightowi bliżej. Jeśli to sprawa DRMu to może jednak da się coś zrobić....

EDIT:

Dla dobra serwisu :-)
Naprawdę wierzyliśmy, że Moonlight działa i trzeba się uderzyć w piersi, że nie sprawdziliśmy tego dokładnie :-/


Zapewne wszystko prawda z tym, że nikt tego wprost nie przyzna.



I tą ścieżkę postaramy się szybko sprawdzić. Dzięki za podpowiedź!
Ludzie, spokojnie, to jakiś dowcipniś, a nie pracownik ONETu... - jesli pracuje w ONECIE to chyba tylko jako portier...

Wszystkie jego wypowiedzi wskazują, że jaja sobie robi, i nie ma bladego pojęcia o tym co pisze...

Jak można zainwestować ileś set tysięcy złotych w serwis i reklamę i nie sprawadzić jakie są możliwości technologii, którą zastosują?!
i teraz biją się w piersi i przepraszają - HA HA HA no dobre...

albo inny tekst:
dziękują za podpowiedź że można ściągnąć źródła Moonlighta i że sami mogą je poprawić żeby to zadziałało... HA HA HA no to jest jeszcze lepsze ...

już widzę jak ONET zatrudnia sztab programistów żeby popracować nad Moonlightem...

To chyba taniej byłoby przepisać serwis na Adobe AIR ...
Awatar użytkownika
molej
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2010, 10:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: vod.onet.pl

Post autor: molej »

najmar11 pisze:Ludzie, spokojnie, to jakiś dowcipniś, a nie pracownik ONETu... - jesli pracuje w ONECIE to chyba tylko jako portier...

Wszystkie jego wypowiedzi wskazują, że jaja sobie robi, i nie ma bladego pojęcia o tym co pisze...
Nie podejmę się przekonywania Cię żebyś uwierzył, że Onet monitoruje to co się o nim piszę w różnych kręgach i stara się reagować. Ja się przedstawiłem. Dociekliwi mogą to łatwo sprawdzić telefonem na recepcję. Aha. W Onecie nie ma tak dowcipnych portierów :-P
najmar11 pisze:Jak można zainwestować ileś set tysięcy złotych w serwis i reklamę i nie sprawadzić jakie są możliwości technologii, którą zastosują?!
i teraz biją się w piersi i przepraszają - HA HA HA no dobre...

albo inny tekst:
dziękują za podpowiedź że można ściągnąć źródła Moonlighta i że sami mogą je poprawić żeby to zadziałało... HA HA HA no to jest jeszcze lepsze ...

już widzę jak ONET zatrudnia sztab programistów żeby popracować nad Moonlightem...

To chyba taniej byłoby przepisać serwis na Adobe AIR ...
Brutalna prawda wygląda tak, że niestety użytkownicy Linuksa nie stanowią grupy docelowej usługi chociażby ze względu na kontent, który jest podawany. Jasne było, że wsparcie dla Linuksa jest co najmniej dyskusyjne, ale nie mógł to być powód do zawracania projektu. Adobe jest pewną (nieidalną ze względu na DRM i raczkujący adaptive streaming) alternatywą, ale tak jak pisałem w pierwszym poście nie ma sensu teraz dyskutować nad wyborem technologii.

Żeby skończyć przynajmniej trochę na temat to do M$ już poszły maile z pytaniami co dalej z Moonlightem, a i wewnętrznie się przyglądneliśmy temu i faktycznie wygląda na to, że to Playready DRM jest problemem. Dużym problemem, bo nikt nie wypuści zabezpieczania kontentu do Open Source. W tej chwili widzę dwie drogi: a) MS wypuści wersję SL na Linuksa (marne szanse albo raczej odległe terminy), b) przekonamy MS, że my zrobimy player i go udostępnimy (wbrew pozorom chyba większe szanse niż wersja a) ).

Pozwolę sobie relacjonować tutaj czy coś osiągnięmy.

Pozdrawiam,
Maciek
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: Admc »

Co do Moonlighta to raczej trzeba było wysyłać maile do Novella, bo to Novell odpowiada rozwój Moonlighta.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
najmar11
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 18 cze 2007, 10:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Kontakt:

Odp: vod.onet.pl

Post autor: najmar11 »

molej pisze:Nie podejmę się przekonywania Cię żebyś uwierzył, że Onet monitoruje to co się o nim piszę w różnych kręgach i stara się reagować. Ja się przedstawiłem. Dociekliwi mogą to łatwo sprawdzić telefonem na recepcję. Aha. W Onecie nie ma tak dowcipnych portierów :-P
Ok, przyjmuję w takim razie, że nie jesteś dowcipnisiem podszywającym się pod ONET
sorry w takim razie za tego portiera... ;)

ale i tak, jeśli pracujesz w ONET.pl to raczej w dziale Public Relations,
pewnie dostaliście trochę maili od wkurzonych użytkowników Linuksa i Twój szef wysłał Cię z misją "poprawienia wizerunku firmy"

i to mnie tak wkurzyło, bo nie jesteś tu żeby rozwiązać konkretny problem, tylko żeby z troską opowiadać jak to bardzo wam żal, że to nie działa, i jak bardzo chcecie żeby to działało...

takie typowe marketingowe bla bla bla...

a vod.onet.pl jak nie działa tak nie będzie działał pod Linuksem i ONET nawet palcem nie kiwnie żeby coś z tym zrobić - tak jest prawda

sam to zresztą stwierdziłeś że nie jesteśmy "grupą docelową" więc poco te gadki szmatki o ściąganiu źródeł moonlighta i pracy nad jego kodem przez pracowników ONET żeby to zadziałało?
molej pisze: Brutalna prawda wygląda tak, że niestety użytkownicy Linuksa nie stanowią grupy docelowej usługi chociażby ze względu na kontent, który jest podawany. Jasne było, że wsparcie dla Linuksa jest co najmniej dyskusyjne, ale nie mógł to być powód do zawracania projektu. Adobe jest pewną (nieidalną ze względu na DRM i raczkujący adaptive streaming) alternatywą, ale tak jak pisałem w pierwszym poście nie ma sensu teraz dyskutować nad wyborem technologii.
jakoś IPLA.TV nie ma z Adobe AIR problemu..
wg rankingów są największym w Polsce dostawcą mediów on-line:
http://di.com.pl/news/30655,1,0,Iplatv_ ... cznie.html

Swoją drogą nie rozumiem, dlaczego nie jesteśmy grupą docelową?
Jestem użytkownikiem Linuksa z zamiłowania, nie z braku pieniędzy na legalnego Windowsa i jakoś nie przeszkadza mi to w bardzo częstym oglądaniu IPLA.tv, ale wiadomo - to jest grupa POLSATU więc nie ma tego co ma TVN i dlatego jestem BARDZO zawiedziony, że zostałem olany "ciepłym moczem" przez decydentów z ONET.
molej pisze: Żeby skończyć przynajmniej trochę na temat to do M$ już poszły maile z pytaniami co dalej z Moonlightem, a i wewnętrznie się przyglądneliśmy temu i faktycznie wygląda na to, że to Playready DRM jest problemem. Dużym problemem, bo nikt nie wypuści zabezpieczania kontentu do Open Source. W tej chwili widzę dwie drogi: a) MS wypuści wersję SL na Linuksa (marne szanse albo raczej odległe terminy), b) przekonamy MS, że my zrobimy player i go udostępnimy (wbrew pozorom chyba większe szanse niż wersja a) ).

Pozwolę sobie relacjonować tutaj czy coś osiągnięmy.

Pozdrawiam,
Maciek
i tutaj dochodzimy do sedna:
Projekt Moonlight jest tylko po to żeby Microsoft mógł w swoich materiałach reklamowych pisać, że Silverlight jest "wieloplatformowy"... a w rzeczywistości wcale nie jest i nie będzie...

moonlight jest daleko w powijakach za Silverlightem i nie wierzę, że dobrze opłacani developerzy z ONETu o tym nie wiedzieli... po prostu "bzdura na resorach"...

i jakoś nie wierzę w prace nad osobnym playerem dla Linuksa...

zawsze był problem z oglądaniem terści mulitmedialnych na ONET.pl pod Linuksem i nikt z ONETu nigdy nie kiwną nawet palcem żeby coś z tym zrobić... więc skąd teraz takie obietnice?! (ano z sufitu...)
Awatar użytkownika
kris_g
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2009, 09:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: kris_g »

Witam

Może i statystyki pokazują, że linuks w Polsce to tylko około 1%, czyli faktycznie słaby wynik, natomiast ja wokół siebie widzę to trochę inaczej. W domu mam 4 komputery, 2 są z Ubuntu/XP i 2 z Ubuntu, kilku znajomych kierowców TIR-ów (czyli laików komputerowych) ma Ubuntu. W pracy parę osób również ma zainstalowanego linuksa. Jakoś mam wrażenie, że ten odsetek linuksiarzy jest znacznie większy niż to pokazują statystyki a co za tym idzie Onet.pl traci kawałek tortu stosując technologię skierowaną tylko do MS i Mac.
W biznesie każdy procent ma znaczenie i przekłada się na odpowiednie kwoty zysku, dlatego dziwi mnie podejście (lub ewidentny brak) Onet.pl do sprawdzenie technologii Moonlight na linuksie przed uruchomieniem VOD. Ja np. tworząc stronę internetową muszę sprawdzić jej działanie na wszystkich najczęściej używanych przeglądarkach w tym i leciwego IE6. To normalne działanie biznesowe.
Mam nadzieję, że Onet.pl znajdzie wyjście i dostosuje VOD do linuksa (może nawet z naszą pomocą :) ).
Awatar użytkownika
broman
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2007, 00:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: broman »

Witam,
Z mojego punktu widzenia to po pierwsze vod.onet powinien dodać sprawdzenie systemu do strony testującej http://vod.onet.pl/przetestuj.html już na tym etapie informować że to używany system operacyjny może być problemem. Teraz na stronie testowej mam wszystko na zielono i potem nic nie widzę.
Inna sprawa jest blokowanie Linuxa przez odczyt wartości user agent i żeby w ogóle podjąć próbe czy Moonlight poradzi sobie z vod.onet muszę się podszyć pod windowsową przeglądarkę.
Dziś robiłem testy na tvp.pl która też poszła w Silverlight i niestety ich odtwarzacz też nie działa pod Linuxem, ale próbuje ;) Widac menu, pokazuje się informacja że próbuje zmusić Moonlight do uruchomienia aplikacji Silverlight 3
You are running a Silverlight 3 application. You may experience incompatabilities as Moonlight does not have full support for this runtime yet.
Ale na tym się kończy.
Pozdrawiam,
Bartek
Awatar użytkownika
karolosz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 19 mar 2010, 09:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: karolosz »

witam, jestem młodym użytkownikiem ubuntu, chcąc skorzystac z VOD natrafiłem na problem i zajrzałem tutaj;

czytając dochodzę do wniosku że jest do dyskryminacja userów linuxa


równie dobrze można to odebrać na płaszczyźnie = nie umożliwimy Ci odbioru OnetVOD bo jesteś afroamerykaninem???!!!!

nie wiem czy sprawy nie powinniśmy skierować do rzecznika praw konsumenta.
taki mały cytacik ze strony http://www.uokik.gov.pl/praktyki_ograni ... encje2.php

"Zgodnie z ustawą z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów zakazane jest podejmowanie działań ograniczających konkurencję polegających na:

1. zawieraniu niedozwolonych porozumień ograniczających konkurencję (art. 6 ust. 1), w szczególności polegających na:

* ustalaniu - bezpośrednio lub pośrednio - cen,
* ograniczaniu lub kontrolowaniu produkcji lub zbytu,
* podziale rynków zbytu lub zakupu,
* stosowaniu w podobnych umowach z osobami trzecimi uciążliwych lub niejednolitych warunków umów, stwarzających tym osobom zróżnicowane warunki konkurencji,
* uzależnianiu zawarcia umowy od przyjęcia lub spełnienia przez drugą stronę innego świadczenia, niemającego rzeczowego ani zwyczajowego związku z przedmiotem umowy,
* ograniczaniu dostępu do rynku lub eliminowaniu z rynku przedsiębiorców nieobjętych porozumieniem,
* uzgadnianiu przez przedsiębiorców przystępujących do przetargu lub przez tych przedsiębiorców i organizatora przetargu warunków składanych ofert, w szczególności zakresu prac lub ceny
2. nadużywaniu pozycji dominującej na rynku (art. 9 ust. 1), w szczególności polegającym na:

* bezpośrednim lub pośrednim narzucaniu nieuczciwych cen - nadmiernie wygórowanych albo rażąco niskich,
* ograniczeniu produkcji, zbytu lub postępu technicznego,
* stosowaniu w podobnych umowach z osobami trzecimi uciążliwych lub niejednolitych warunków umów, stwarzających tym osobom zróżnicowane warunki konkurencji,
* uzależnianiu zawarcia umowy od przyjęcia lub spełnienia przez drugą stronę innego świadczenia, niemającego rzeczowego ani zwyczajowego związku z przedmiotem umowy,
* przeciwdziałaniu ukształtowaniu się warunków niezbędnych do powstania bądź rozwoju konkurencji,
* narzucaniu uciążliwych warunków umów, przynoszących przedsiębiorcy nieuzasadnione korzyści,
* podziale rynku według kryteriów terytorialnych, asortymentowych lub podmiotowych;"
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4679
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: jacekalex »

pracuję w Onet.pl i reprezentuje zespół tworzący i zarządzający serwisem OnetVOD. Jestem odpowiedzialny
Technologia Microsoft dobrowolnie udostępniona dla Linuxa, - łatwiej zobaczyć 30 tonowego wróbla. :craz:

Sterowniki w32codecs zawdzięczamy głównie Komisji Europejskiej, która kilka razy uhonorowała firmę M$ grzywnami, za praktyki monopolistyczne.

A co do technologii M$ Silverlight, - zadzwońcie do Polsatu, i zapytajcie, jak się używa Adobe Air.

Polskie serwisy internetowe, które stosują technologię Microsoftu, powinny brać prowizję od sprzedaży systemów MS.
Są w końcu najlepszą reklamą dla systemów z Redmond.

To by było na tyle.
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
Awatar użytkownika
fabians
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 85
Rejestracja: 29 gru 2007, 18:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: fabians »

pomyłka
Awatar użytkownika
gesio
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 11 lis 2009, 13:50
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:

Odp: vod.onet.pl

Post autor: gesio »

molej pisze: niestety użytkownicy Linuksa nie stanowią grupy docelowej usługi chociażby ze względu na kontent, który jest podawany.
Czyli Onet zakłada, że użytkownicy Linuksa nie oglądają seriali TVN bądź programy TVN nie są przeznaczone dla Linuksiarzy? Co najmniej dziwne tłumaczenie :cry::?
Awatar użytkownika
molej
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2010, 10:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: molej »

Witajcie,

Sporo negatywnych emocji pojawiło się w kilku postach powyżej, a nie jest moją intencją jątrzenie i podkręcanie dyskusji w tym kierunku. Cokolwiek nie napiszę, to może być użyte przeciwko mnie i firmie i doskonale sobie z tego zdawałem sprawę pisząc pierwszego posta na tym forum :-) Pozostanę jednak przy rozmowie o technologii.

Zapewniam, że intencje mam zarówno ja jak i firma dobre i trochę spróbowaliśmy zrobić w sprawie linuksa. Grupie ITI zależy na dotarciu do jak największej liczby widzów i to jest motywacja do rozmowy o linuksie. Niestety w tej chwili sytuacja się nie zmieniła i nie ma sygnałów z Microsoftu świadczących o pracach nad wsparciem dla Silverlight (a nawet bardziej dla Playready) pod linuksem. A rozmawialiśmy z ludźmi z zespołów zajmujących się produkcją Silverlighta, Playready i IISa. Adobe nie dostarczając systemu operacyjnego nie traktuje linuksa jako konkurencji i chce się znajdować na jak najwiekszej liczbie platform. Microsoft jednak działa na rzecz Windowsa i tego nie przeskoczymy. Decyzja biznesowa.

Być może uda nam się uzyskać wsparcie dla linuksa niejako "przy okazji" kolejnych etapów rozwoju serwisu. Prace ciągle trwają.

Przykro mi, że nie mam lepszych informacji ale zapewniam, że temat "OnetVOD na linuksie" nie został zamieciony pod dywan!

Pozdrawiam,
Maciek
darqs
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 06 gru 2009, 11:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: darqs »

Może nie trzeba szukać po Microsofcie. Skoro inne firmy działają na tej technologii i wszystko wyświetla się na Linuxie to może trzeba szukać gdzieś indziej... Nie spodziewałbym się raczej po Micro$oftcie ukłonu w stronę Linuxa.... :cry:
kubdat
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 27 wrz 2008, 23:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: kubdat »

molej pisze:Witajcie,
Niestety w tej chwili sytuacja się nie zmieniła i nie ma sygnałów z Microsoftu świadczących o pracach nad wsparciem dla Silverlight (a nawet bardziej dla Playready) pod linuksem. A rozmawialiśmy z ludźmi z zespołów zajmujących się produkcją Silverlighta, Playready i IISa.
Dosc dziwne podejscie, bardzo dziwne. Oczekujecie wsparcia MS dla Linuksa? :w00t:
Moim zdaniem musicie zmienic wlasne podejscie do userow innych systemow niz MS Windows. Kazdy kto uzywa Linuksa, BSD, Solarisa zauważy, ze serwisy Onetu (nie tylko VOD) nie sa przyjazne tym uzytkownikom. Wystarczy kliknac na teledyski, live streaming i kazda usluge multimedialna - zawsze sa jakies z nimi problemy. Sytuacja ta nie trwa od czasu wprowadzenia uslugi VOD, lecz trwa od zawsze. Nie wierze w to, ze cokolwiek robicie w tym temacie, mieliscie na to LATA! Dla mnie to takie mydlenie oczu - sprawdzamy, robimy, moze bedzie, nie wiadomo kiedy - typowe dla robiacych dobre wrazenie.
Btw - dla chcacego nic trudnego.
antysoft.pl
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2010, 21:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: antysoft.pl »

Ten problem mnie też dotknął. Znalazłem dwa rozwiązania.

1. Można się bawić w emulację windy przy pomocy WINE i odpalić IE.

2. Odpuścić sobie cwaniaków z http://www.vod.onet.pl i nie oglądać ich filmów.

Dużo się mówi o karach za praktyki monopolistyczne w UE i nic więcej z tego nie wynika.


pozdrawiam
antysoft.pl
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: Admc »

Gdyby pod wine działało to nikt nie robiłby szumu. Myślisz, że ludzie nie próbują? O ile IE działa jako-tako o tyle Silverlight nie działa.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
Awatar użytkownika
veronx
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 26 lip 2005, 14:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: veronx »

naprawdę szkoda bo moja dziewczyna ogląda seriale na VOD a jak jest u mnie nie może tego robić (dla mnie to plus :P ) a tak poważnie dla mnie wielkim niedociągnięciem jest brak możliwości uruchomienia tego serwisu na Linuksie ,
również nie wierzę w te statystyki o liczebności użytkowników Ubuntu i innych dystrybucji, z własnego doświadczenia znam gro osób które używa tych systemów a gdzie Ci wszyscy użytkownicy for internetowych itd... te liczby są i będą manipulowane ...

pozdrawiam
be free join to Linux comunity.
Linux registred user : 386959
Awatar użytkownika
margrit
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 09 maja 2010, 20:38
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: margrit »

Witam,tez sie dopisze,minimalnie, ale jednak na zlosc statystkom ;-) Niedawno przeszlam na linuxa i niestety zobaczylam, ze vod nie dziala, a szkoda, bo byl to fajny projekt.No ale trudno, jak nie to nie, nie zamierzam juz wracac do visty. Mam nadzieje, ze kiedys skonczy sie ta dyskryminacja.
darqs
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 06 gru 2009, 11:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl razem z moonlight nie działa

Post autor: darqs »

margrit pisze:Witam,tez sie dopisze,minimalnie, ale jednak na zlosc statystkom ;-) Niedawno przeszlam na linuxa i niestety zobaczylam, ze vod nie dziala, a szkoda, bo byl to fajny projekt.No ale trudno, jak nie to nie, nie zamierzam juz wracac do visty. Mam nadzieje, ze kiedys skonczy sie ta dyskryminacja.
Ja też się starałem używać Ubunciaka na codzień, ale niestety opór mojego informatyka w pracy sprawił, że na służbowym lapku nie daję rady pracować bez windy. A szkoda, bo Ubuntu śmiga na tym sprzęcie przynajmniej dwa razy szybciej niż winda. I się nie tnie :-). Niestety odpalam go tylko jak nie potrzebuję pracowych narzędzi. Chociaż wiem, że spokojnie można by je skonfigurować na Linuxie....
gienekpa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 33
Rejestracja: 28 cze 2010, 11:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: vod.onet.pl

Post autor: gienekpa »

molej pisze:Witajcie,

Musi być i będzie przydługawo :-)

2 słowa wprowadzenia. Nazywam się Maciek Olejnik, pracuję w Onet.pl i reprezentuje zespół tworzący i zarządzający serwisem OnetVOD.
Witam Ciebie serdecznie Maćku.

Co prawda nie korzystam z Ubuntu tylko z Mandrivy ale mój problem chyba nie dotyczy tylko i wyłącznie Mandrivy ale też i innych dystrybucji linuxa. Postanowiłem napisać na tym forum ponieważ szukając rozwiązania swego problemu znalazłem tutaj człowieka z firmy Onet.pl

Po kolei. Nie chodzi mi o oglądanie VOD ale o zwiastuny na stronie film.onet.pl. Weźmy na przykład ten zwiastun. Z tego co wiem to te zwiastuny "nie lecą" w silverlight.

Z jego (jak i z każdym innym na stronie film.onet.pl) oglądaniem mam problemy zarówno pod Windows XP w przeglądarce Opera 10.54 (na IE cały czas działało lux) jak i Mandriva 2010 64bit w przeglądarce Opera 10.11.

Na windowsie i operze problem swój rozwiązałem w ten sposób, że zainstalowałem wtyczkę wmpfirefox.exe i ustawiłem ją w operze do odtwarzania plików wmv

Obrazek

zwiastuny zaczęły się odtwarzać prawidłowo więc można uznać że problem z windows został rozwiązany.

Niestety co mnie najbardziej martwi, bo z windows korzystam tylko i wyłącznie w pracy, problemu z linuxem nie potrafię rozwiązać.

Kiedyś ze zwiastunami na film.onet.pl doskonale sobie radziła wtyczka "ze stajni xine" bo mplayer nie dawał rady nigdy. Niestety po ostatnich nie wiadomo czym spowodowanych zmianach onetu xine też sobie nie radzi ze zwiastunami na waszej stronie.

Może jako przedstawiciel Onetu podrzucisz jakieś rozwiązanie które umożliwi odtworzenie na linuxowej wersji opery lub firefoxa na przykład tego zawiastunu

A może ktoś z szanownych tutaj zaglądających osób znalazł już sposób na odtwarzanie zwiastunów na film.onet.pl?

Próbowałem już szukać rozwiązań na innych forach ale bezskutecznie. Pod spodem linki do dyskusji

1. klik1 - tutaj dyskusję rozpocząłem dość dawno. Na początku użytkownicy tego forum pomogli znaleźć mi rozwiązanie problemu lecz niestety po ostatnich "ulepszeniach" onetu są bezsilni. Coś mi się wydaje, że utrudnienia które powstają na stronie onetu nie są takie niezamierzone.

2. klik2 - tutaj pomogli rozwiązać mi problem z odtwarzaniem zwiastunów pod windowsem. Niestety nikt nie był w stanie pomóc mi z linuxem

Szukałem pomocy też na kilku innych forach poświęconych mandrivie ale bez odzewu.

Może tutaj ktoś zna jakieś rozwiązanie na film.onet.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości