Flash Player i Compiz na Ubuntu 9.10

Grafika, film, dźwięk.
Awatar użytkownika
MU903
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 50
Rejestracja: 03 maja 2009, 19:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Flash Player i Compiz na Ubuntu 9.10

Post autor: MU903 »

pieknusi pisze:@MU903
Nie zrozumiałeś mnie chyba - flash ogólnie działa w Operze. Chodzi tylko o to, że niektóre animacje flashowe nie reagują na kliknięcie (np. filmiki z youtube.com osadzone na wykop.pl), pomaga dopiero wyłączenie Compiza...
Rozumiem, jak najbardziej rozumiem bo miałem to samo - nie działały flashowe przyciski. Po skorzystaniu z rad ubuds przyciski (we flashu) działały w Firefoxie ale nie w Operze (rady ubuds dotyczą flasha 64-bitowego). Nie wiem czy próbowałeś robić to co pisałem ale czynności opisane w postach #14, #17 i #19 dały efekt prawidłowego działania flasha w Firefoxie jak i w Operze.
Powodzenia i mam nadzieję, że się uda.

Ja w tym miejscu chciałem podziękować uprzejmym ludziom z Linux w Bramie (LwB) za pomoc właśnie w rozwiązaniu tego problemu.

Myślę że jeśli moje uwagi nie pomagają to może oni coś podpowiedzą.

Jeszcze raz powodzenia. Jeśli poczułeś się urażony moimi wypowiedziami to przepraszam, nie miały tego na celu. Starałem się wyjaśnić w miarę w łopatologiczny sposób co sam się dowiedziałem i co u mnie zadziałało.
Awatar użytkownika
pieknusi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 24
Rejestracja: 13 kwie 2008, 11:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Flash Player i Compiz na Ubuntu 9.10

Post autor: pieknusi »

MU903 pisze:Rozumiem, jak najbardziej rozumiem bo miałem to samo - nie działały flashowe przyciski. Po skorzystaniu z rad ubuds przyciski (we flashu) działały w Firefoxie ale nie w Operze (rady ubuds dotyczą flasha 64-bitowego). Nie wiem czy próbowałeś robić to co pisałem ale czynności opisane w postach #14, #17 i #19 dały efekt prawidłowego działania flasha w Firefoxie jak i w Operze.
Powodzenia i mam nadzieję, że się uda.

Ja w tym miejscu chciałem podziękować uprzejmym ludziom z Linux w Bramie (LwB) za pomoc właśnie w rozwiązaniu tego problemu.

Myślę że jeśli moje uwagi nie pomagają to może oni coś podpowiedzą.

Jeszcze raz powodzenia. Jeśli poczułeś się urażony moimi wypowiedziami to przepraszam, nie miały tego na celu. Starałem się wyjaśnić w miarę w łopatologiczny sposób co sam się dowiedziałem i co u mnie zadziałało.
Nie no spoko nie powodu do przepraszania ;) Chciałem się tylko upewnić ... Dzięki wielkie za pomoc, ale ja to już mam takiego pecha, że u mnie jak coś nie działa to tylko mi się takie coś przydarza;p Poczekam na nową wersje Opery/Flasha/Compiza i może kiedyś zacznie działać(jeśli doczekałem się działających sterowników ATI to i tego się doczekam) - nie jest to znów takie uciążliwe... Jeszcze raz dzięki za pomoc ;) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ubuds
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2008, 08:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Flash Player i Compiz na Ubuntu 9.10

Post autor: ubuds »

Moment w którym pozbędziesz się ATi na rzecz nVidii, będzie początkiem końca większości Twoich problemów :)
To forum nie warte jest, aby na nim pisać. Wystarczą admini, którzy pozjadali wszystkie rozumy Świata.
Awatar użytkownika
pieknusi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 24
Rejestracja: 13 kwie 2008, 11:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Flash Player i Compiz na Ubuntu 9.10

Post autor: pieknusi »

ubuds pisze:Moment w którym pozbędziesz się ATi na rzecz nVidii, będzie początkiem końca większości Twoich problemów :)
Z tym ATI to na starym kompie, a tam to już nie opłaca się nic robic (dokładać) ;)
Między innymi właśnie ze względu na Ubuntu staram się omijać te karty z daleka - aktualnie mam lapka z Intelem, a innym polecam Nv :) Chociaż gdy tydzień temu postawiłem Ubuntu na starym kompie, to działająca karta Ati mnie naprawdę zaskoczyła (tylko czemu w grubie pojawiła się wersja z pae?)
Lokir
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 24 wrz 2009, 21:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Flash Player i Compiz na Ubuntu 9.10

Post autor: Lokir »

ubuds pisze:Usuń wrappera flashowego i zainstaluj Flasha 64 bitowego ze strony Adobe. Na mojej stronie w ostatnim wpisie nt Karmic Koala wspominam o tym bugu: kliknij i przejdź do sekcji NA MINUS ;)

Aha zapomniałem dopisać. Jeżeli zrobisz tak jak napisałem powyżej, to Flash będzie działał bez najmniejszych problemów razem z Compizem(sam tam mam :) )
Sprawdzone i dziala idealnie na Ubuntu 9.10 x64 z grafika ATI 4570 na sterownikach ze strony ATI. Na netbooku z grafika intela i 32bit systemem problem nie wystepuje.
Awatar użytkownika
FredDie
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 30
Rejestracja: 10 mar 2006, 17:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Flash Player i Compiz na Ubuntu 9.10

Post autor: FredDie »

Odświeżę trochę temat. Mam procesor na 64bitowe architekturze. Również miałem problem dotyczący odtwarzania osadzonych filmików flash. Wykonałem polecenia zalecane przez ubuds. Teraz wszystkie filmiki osadzone działają, ale występuje inny problem.
Mianowicie na facebook'u jest pewna gra, dokładniej chodzi tutaj o Bejeweled Blitz. Jest ona zbudowana na technologii flash. I za każdym razem gdy odpalam tą grę, moje wyniki z poprzedniej partyjki nie są zapisane. Tak jakbym zaczynał na nowo.
Używam Firefox'a, a przed całą operacją wyniki się zapisywały...

Pozdrawiam...

EDIT: Wiem, że problem leży w tej wtyczce zapodał ją ubuds. Chciałem powrócić do starej, jednak po komendzie

Kod: Zaznacz cały

sudo aptitude purge flashplugin-installer
I instalacji z Synaptica, problem ciągle występuje. Czyli moje pytanie jest następujące: Jak powrócić do starej wtyczki z repozytoriów (jakoś przeżyję bez osadzonych filmików)?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości