net/notebooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych maszyn

Moderator: e X t 7 3

macyek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 09 sty 2009, 00:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: macyek »

Atheros AR2425 i Realtek ID 272 (dane stad: https://help.ubuntu.com/community/NC10 )

Dodatkowo moge powiedziec ze 10min temu go uruchomilem i nie wyswietlil zadnej komendy a przed chwila go zrestartowalem i znowu bylo apparmor.... ale ani widu ani slychu NM'a...

dzieki za cierpliwosc
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Właśnie miałem Cię poprosić o to abyś kilka krotnie go restrtował. Proszę także wykonaj sudo update-grub.
Aha eksperyment zakończony sukcesem, udało mi się zbudować kernel, którego w szczególności wydajność jest naprawdę "niezła" :), spokojnie pokonuje kernel Fedory 12, o standardowym kernelu Canonical nie wspominając :)

kernel 2.6.31.6-ext73-gtr-4.3 [Ubuntu 9.10]:

linux-headers-2.6.31.6-ext73-gtr-4.3


linux-image-2.6.31.6-ext73-gtr-4.3

broadcom-sta-modules-2.6.31.6-ext73-gtr-4.3_5.10.91.9-3


co do apparmor - uzupełniłem proces de-instalacji:

sudo /etc/init.d/apparmor stop

sudo update-rc.d -f apparmor remove

sudo apt-get remove apparmor apparmor-utils
libapparmor1 libapparmor-perl

Zbudowałem pod Ubuntu 9.04 wersje 4.3 w/w kernela ... poddałem go jeszcze większej optymalizacji ;) [sam sie zastanawiam, kiedy trafię na granicę, której już nie przekroczę ;)] i jak to Ktoś widzący system w akcji stwierdził ... smooooth ;). Właśnie działa to, że tak to określę bardzo gładko - jak do tej pory najlepszy stosunek najwyższej responsywności, do bardzo wysokiej wydajności. Udostępnię wieczorem. Jutro prawdopodobnie przebuduje kernel pod 9.10.
Pozdrawiam

Kernel 2.6.31.6-ext73-gtr-F1-1 [Ubuntu 9.04]:

linux-headers-2.6.31.6-ext73-f1-1.0-ubu-9.04

linux-image-2.6.31.6-ext73-f1-1.0-ubu-9.04

broadcom-sta-modules-2.6.31.6-ext73-f1-1_5.10.91.9-3-f1-1.0-ubu-9.04
ups5
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 122
Rejestracja: 27 maja 2009, 10:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: ups5 »

Na nowym jajku, wychodzenie z hibernacji zaczęło działać, jednak nie podnoszą się z kolei sterowniki do karty wifi. Pokombinuję trochę, spróbuję sprawdzić co w trawie piszczy. Ostatnio musiałem troszkę zwolnić tępo, a właściwie ograniczyć ilość godzin przed kompem, gdyż moje oczka zaczęły mi odmawiać posłuszeństwa :(
Jak potestuję to opiszę wrażenia.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Witaj, odinstaluj stare wersje (moje build) , nową (zobacz czy nie ma modułów w/w w /lib/modules/) i zainstaluj na nowo.

Pozdrawiam

Hmm znowu przebudowałem kernel ... i w końcu udało mi się wyrównać poziom responsywności (już praktycznie najwyższy z możliwych dla takiej architektury - choć i tak, ją jeszcze poprawiłem) do wydajności ... a konkretniej podniosłem wydajność od ostatniej wersji kernela, tak od 9 do 35 %. Szczególnie widać to w grach ... a sądzę, że nie jest to jeszcze koniec ... jeśli dobrze myślę, może jeszcze z 5, maksymalnie 20 % uda się zyskać ;)
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Zaraz dam linki ;). Ostatnio mam napięty terminarz ... przez co na pewno opóźnię wydanie tutariala (muszę kiedyś spać ;)) .... ale zbudowałem dwie wersje kernela 2.6.31.6 - dla Ubuntu 9.10 i Ubuntu 9.04 ... tu już dochodzę do granicy ... może jeszcze uda mi się uzyskać parę oczek (procent), ale przy obecnych narzędziach (GCC) i obecnej wersji jądra już niewiele ... choć nowe wersje - 2.6.31.6-ext73-F1-2.0 ... dają porządnego kopa ;) ... przetestujecie gry np. Open Arena, Urban Terror, Nexuiz, Warsow etc. ... udało mi sie zbudować kernel, który nie dość, że zachowuje bardzo wysoką responsywność, to do tego uzyskuje bardzo wysoką wydajność. Oczywiście mógłbym zbudować kernel, którego wydajność będzie jeszcze wyższa (nawet do 30 % od F1), ale wtedy resposnywność byłaby ... hmmm niezadowalająca (lekko to ujmując) :). Zatem zaraz będą linki dla 9.10, a wieczorem postaram się dla 9.04. Przez 2 dni testowałem oba buildy i pracują bardzo stabilnie. Przynajmniej Ja nie odnotowałem problemów.

Jeśli chodzi o przyszłość ... tu dopiero powinno nastąpić przyspieszenie ;) ... tak, jak myślałem od wersji GCC 4.5, będzie pełne wsparcie dla Atoma ... i jeśli, to co słyszałem juz 2 miesiące temu, będzie prawdą, to zaaplikują tam sporą liczbę rozwiązań znanych z ICC (o profitach jakie to przynosi pisałem juz na forum ... chyba wątek o netbook remix). Co to oznacza ? ... ano to, że przy zachowaniu odpowiedniej konfiguracji jądra oraz włączeniu optymalizacji dla atoma, wzrost wydajność (w stosunku do najszybszych obecnych rozwiązań) powinien się wahać w granicach 30-400 % !!!!! ;), ale to zapewne w okolicach maja 2010.

Pozdrawiam


Kernel 2.6.31.6-ext73-F1-2.0 [Ubuntu 9.10] - oczywiście instalacja zgodnie z procedurą opisaną powyżej:

linux-headers-2.6.31.6-ext73-F1-2.0

linux-image-2.6.31.6-ext73-F1-2.0

broadcom-sta-modules-2.6.31.6-ext73-F1-2.0_5.10.91.9-3


Kernel 2.6.31.6-ext73-F1-2.0 [Ubuntu 9.04]:

linux-headers-2.6.31.6-ext73-F1-2.0-ubu-9.04

linux-image-2.6.31.6-ext73-F1-2.0-ubu-9.04

broadcom-sta-modules-2.6.31.6-ext73-F1-2.0_5.10.91.9-3-ubu-9.04
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Jeszcze raz dzięki za słowa uznania ... aha przypominam, nie zapominajcie o xorg.conf i ustawieniach laptope-mode oraz acpi-support ... dopiero to wszystko razem daje "prawdziwego kopa" ... niedługo udostepnię spakowaną konfiguracje katalogu laptope-mode ... po prostu do wklejenia. Wierzcie mi, odpowienia jego konfiguracja skutkuje dodatkowo wzrostem wydajności.
Freak85
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2007, 13:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: Freak85 »

Witam i ja zaaplikowałem gratisy od eXt73 i zasuwa systemik lepiej niż na oryginalnym jądrze. Problem mam chyba z wiatrakiem ciągle zasuwa szybko i trochę to dziwne bo tylko liska mam odpalonego terminal i nautilusa. Bateria przy 86% daje 3:40 minut działania z wifi i matryca na jakieś 25% jasności.
Zastanawiam się co źle zrobiłem ale jakoś dojść nie mogę. Może to dlatego że to pierwszy kontakt z linuksem od hmm bardzo dawna czy to tylko ta godzina. Dzięki eXt73 za gratisy działają wyśmienicie a ja jeszcze popracuje nad systemem. Mój sprzęt to Acer Aspire One 150 z HDD
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Prawdopodobnie to nie Twój, a mój błąd. Sprawdzę i jeśli tak, dam znać i oczywiście przebuduje kernele. Pozdrawiam i dzięki za info.

hmm na razie błędu nie widzę, wszystko jest skonfigurowane "oki". Poszukam dalej ... zobaczymy.
Zbadałem sprawę (wstępnie) ... rzeczywiście jest problem. Postaram się go szybko rozwiązać.
Awatar użytkownika
Kacper2907
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2008, 21:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: Kacper2907 »

Zgodnie z twoimi instrukcjami zainstalowałem kernel na eee 1005ha (h) wszystko działa sprawnie i stabilnie.
Zapraszam na http://forum.crazy-clan.pl - sieć serwerów counter strike 1.6 dla ciebie!
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Sprawdziłem, że kompilacja dla 9.10 rzeczywiście zawiera pewne ustawienia, które w pewnych sytuacjach mogą powodować problemy. W najbliższych dwóch dniach zbuduje nową wersje.
PanLyzwa
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2009, 13:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: PanLyzwa »

A moze mi pomozecie bo mam problem z konfiguracja GMABoostera. Po instalacji i odpalenia duje mi taka informacje:

Kod: Zaznacz cały

lyzwa@lyzwa-laptop:~/gma$ ./GMABooster 400

**************************************************************************
GMABooster for Linux (Version 0.9c)            Production Date: 06/25/2009
Copyright (C)2009 Vladimir Plenskiy              http://www.gmabooster.com
**************************************************************************

Notice: this is a totally free, non-expiring version of GMABooster program
If You really like GMABooster and use it often, please consider a donation

Hacking hardware registers now...

Segmentation fault
I odrazu napsize ze probowalem dodac paczki deb z jadrem ktore tutaj umiesciles i paczka image jakos nie do konca wspolparacuje poniewaz przy instalacji jakiegokolwiek programu wywala mi bledy z nia zwiazane. Jakbyscie mogli mi pomoc to bylbym bardzo wdzieczny.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

po pierwsze GMABoostera - mam nadzieję, że odpalasz w ten sposób:

cd GMABooster_Linux_09c/

sudo ./GMABooster --detect


po tej komendzie powinieneś zobaczyć info, ze układ pracuje przy częstotliwości 166 MHz
następnie:

sudo ./GMABooster 400

po tym

sudo ./GMABooster --detect

co powinno skutkować:
**************************************************************************
GMABooster for Linux (Version 0.9c) Production Date: 06/25/2009
Copyright (C)2009 Vladimir Plenskiy http://www.gmabooster.com
**************************************************************************

Notice: this is a totally free, non-expiring version of GMABooster program
If You really like GMABooster and use it often, please consider a donation

Detecting GMA 950 core clock...
Done. GMA 950 core clock is: 400 MHz

**************************************************************************
Exiting. No setting has been applied
**************************************************************************

co do jądra ... realizujesz proces instalacji zgodnie ze wskazaną powyżej procedurą ?



Właśnie buduje nowe paczki z kernelem ... mam nadzieję, że wyeliminuje wszystkie problemy z wentylatorami. Dodatkowo buduje paczkę z modułami alsa, na "specjalną prośbę" Kolegi Fercik`a. Mam nadzieje, że mikrofon w Asusie EEE 1005ha, będzie działał prawdłowo. Budowałem moduły w oparciu o stabilna gałąź. Jeśli to nie pomoże, postaram się zbudować w oparciu o svn.
Freak85
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2007, 13:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: Freak85 »

Po kolejnych godzinach z systemem po modyfikacjach powiem że jakby trochę zwolnił. Odczuwam lagi przy włączaniu aplikacji a nie korzystam z nie wiem czego. Pidgin startuje dobre 8 sekund a firefox jeszcze dłużej. Nie ma wpływu czy był wcześniej uruchamiany w w trwającej sesji. Właśnie padł mi scroll w touchpadzie, wyłączenie i włączenie go Fn+F7 nic nie zmienia. Zastanawiam się czy zmiany wyglądu mogły tak zlagować cały system. Podziałam przywrócę w miarę możliwości oryginalny wygląd i zobaczymy. Mam nadzieję że informacje się przydadzą.

Edit:
Przyglądam się działaniu procesora i wydaje mi się że coś nie działa speed step a o zablokowaniu na 800MHz nie ma mowy, jakieś rady??
PanLyzwa
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2009, 13:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: PanLyzwa »

Po tej sekwencji komend na Gma wyskakuje taki sam blad jaki jest omawiany w tym watku:
viewtopic.php?t=100672&page=3
Czy pisales wkoncu mejla do tego programisty, albo jakis inny sposob na rozwiazanie tego problemu wymysliles?
Sadze ze probnlem moze jeszcze lezec w tym miejscu ze nei zainstalowalem zalecanych przez niego zalecanych sterownikow gdyz najzwyczajniej w swiecie niemoge sie z tym uporac(pewnie kolejny glupi blad z mojej strony).


A co do jadra to tak, robilem w zalecanej kolejnosci.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Witam poniżej nowa kompilacja 2.6.31.6-ext73-F1-3.0 dla Ubuntu 9.10:

linux-headers-2.6.31.6-ext73-F1-3.0


linux-image-2.6.31.6-ext73-F1-3.0

broadcom-sta-modules-2.6.31.6-ext73-F1-3.0_5.10.91.9-3

alsa-modules-2.6.31.6-ext73-f1-3.0_1.0.20+dfsg-1ubuntu5+2.6.31.6-ext73-f1-3.0

Powyższa paczka specjalnie na życzenie Kolegi Fercik`a (Asus EEE 1005ha). Proszę przetestować i przesłać informacje zwrotną, czy pomaga rozwiązać problem z mikrofonem w w/w netbooku.

Aha ważna kwestia - modemy HSDPA. Zainspirowany "privem" Kolegi bondo, zacząłem dalej szukać rozwiązania problemów z powołanymi modemami .... i jest ! Nie wiem dlaczego rozwiązanie dystrybuowane jest w tej postaci, ale DZIAŁA ! Tak, jak myślałem to nie kwestia kernela (testowane pod 2.6.31.6-ext73-F1-3.0) ... Rozwiązanie problemu do aplikacji dla końcowego użytkownika jest proste, wystarczy w Synaptiku włączyć:

Ustawienia -> repozytoria -> aktualizacje i "zaptaszkować" wszystkie rodzaje aktualizacji. Odświeżyć oraz pobrać aktualizacje.
Aktualizacja obejmuje m.in. wskazywanego przeze mnie, jako jednego z winowajców devicekit-disks.

Powiem tak, po 7 restartach zawsze prawidłowo wykrywał modem i się łączył (teraz pisze to "z modemu"). Dziwi mnie tylko fakt, czemu puszczają to, nie głównym kanałem dystrybucji, a "pobocznymi" ?!?!?! Przecież to krytyczna luka !

EDIT:
PanLyzwa pisze:Po tej sekwencji komend na Gma wyskakuje taki sam blad jaki jest omawiany w tym watku:
viewtopic.php?t=100672&page=3
Czy pisales wkoncu mejla do tego programisty, albo jakis inny sposob na rozwiazanie tego problemu wymysliles?
Sadze ze probnlem moze jeszcze lezec w tym miejscu ze nei zainstalowalem zalecanych przez niego zalecanych sterownikow gdyz najzwyczajniej w swiecie niemoge sie z tym uporac(pewnie kolejny glupi blad z mojej strony).


A co do jadra to tak, robilem w zalecanej kolejnosci.
Tak pisałem, odpisał że jak znajdze czas zaktualizuje wersje dla Linuksa. Jak widać, nie zrobił tego do chwili obecnej. Spróbuje jeszcze raz go "pomęczyć" o to.
Co do instalacji jądra, za mało szczegółów abym mógł się jednoznacznie wypowiedzieć. Proszę podaj więcej informacji.
Pozdrawiam
Freak85
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2007, 13:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: Freak85 »

Witam po kolejnych zmaganiach donoszę :P że : scroll wrócił po restarcie, po zmianach w wyglądzie jakby deczko lepszy respons jest. Sterowanie prockiem uruchomiłem choć nie widzę wydłużonego czasu pracy na baterii. Ogólnie wszystko śmiga dobrze. Dzięki eXt73 odwaliłeś kawał ciężkiej roboty gratsy zaparcia i wiedzy pozdrawiam
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Panowie w przypadku zastosowania w/w kernela 2.6.31.6-ext73-F1-3.0 oraz włączenia w laptope-mode opcji o jakich pisałem na początku niniejszego wątku, oprócz maksymalnego zwiększenia wydajności i poprawy zarządzania energią, dodatkowo ogólna szybkość odczytu i zapisu z dysku i na niego, powinna drastycznie wzrosnąć. Chodzi mi tu o wielkości jednorazowych paczek, zarówno czytanych jak i zapisywanych przez system. Przetestujcie włączanie np. FF i Kadu przed i po wprowadzeniu zmian.
bondo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 19 gru 2007, 09:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: bondo »

e X t 7 3 pisze:Aha ważna kwestia - modemy HSDPA. Zainspirowany "privem" Kolegi bondo, zacząłem dalej szukać rozwiązania problemów z powołanymi modemami .... i jest ! Nie wiem dlaczego rozwiązanie dystrybuowane jest w tej postaci, ale DZIAŁA ! Tak, jak myślałem to nie kwestia kernela (testowane pod 2.6.31.6-ext73-F1-3.0) ... Rozwiązanie problemu do aplikacji dla końcowego użytkownika jest proste, wystarczy w Synaptiku włączyć:

Ustawienia -> repozytoria -> aktualizacje i "zaptaszkować" wszystkie rodzaje aktualizacji. Odświeżyć oraz pobrać aktualizacje.
Aktualizacja obejmuje m.in. wskazywanego przeze mnie, jako jednego z winowajców devicekit-disks.

Powiem tak, po 7 restartach zawsze prawidłowo wykrywał modem i się łączył (teraz pisze to "z modemu"). Dziwi mnie tylko fakt, czemu puszczają to, nie głównym kanałem dystrybucji, a "pobocznymi" ?!?!?! Przecież to krytyczna luka !
Tak gwoli ścisłości to chciałem tylko dodać, że ten sposob z aktualizacjami to może i zadziała, jak już się z netem połączymy. Bo normalnie to nic nie da, że odchaczymy w "Sinaptiku" aktualizacje, bo nie pociągniemy ich. Trzeba skorzystać najpierw z Twojego sposobu sprzed chyba 2 stron i "zabić" te dwa procesy, potem można się łączyć.
Sposob z aktualizacjami był dostępny od jakiegoś czasu ale nikt nie mogł netu uruchomić, za co Tobie stokrotne dzięki.
http://www.qkiz.pl/ubuntu/27-gotowe-roz ... uawei.html
OS: Mint 8
Awatar użytkownika
Kacper2907
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2008, 21:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: Kacper2907 »

Zainstalowałem nową kompilację kernela na moim eee 1005ha, wewnętrzny mikrofon nadal nie działa.
Wiem, że masz sporo pracy ale mógłbyś też zainteresować się nie działającym panelem multidotykowym (powiększanie i zmniejszanie stron poprzez "szczypanie" i rozciąganie palców na głaskadełku)
Zapraszam na http://forum.crazy-clan.pl - sieć serwerów counter strike 1.6 dla ciebie!
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Witam poniżej nowa kompilacja 2.6.31.6-ext73-F1-3.0 dla Ubuntu 9.04:

linux-headers-2.6.31.6-ext73-F1-3.0-ubu-9.04

linux-image-2.6.31.6-ext73-F1-3.0-ubu-9.04


broadcom-sta-modules-2.6.31.6-ext73-F1-3.0_5.10.91.9-3-ubu-9.04

Powyższy build jest szybki ... jednak troszkę wolniejszy od wersji dla 9.10. Na chwilę obecną pracuje nad identycznie mocną optymalizacją. Jednak ograniczeniem jest tu wersja GCC oraz architektura sterowników 2.6.x Intela dla jego GMA. Przy bardzo mocnej optymalizacji pazury pokazuje KMS (Kernel Modesetting) - Ubuntu 9.10, a słabość UMS (User modesetting) w Ubuntu 9.04. Opisze to później bardziej szczegółowo.

Panie Kolego Kacper2907, postaram się popracować zarówno nad alsą, jak i touchpadem ... pod warunkiem, ze znajdę na to czas w najbliższych dniach.
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości