ATI - Ktore Ubuntu?

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
Awatar użytkownika
iszopl
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 28 paź 2007, 18:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

ATI - Ktore Ubuntu?

Post autor: iszopl »

Konfiguracja kompa:

C2D E6300
Radeon HD3850
4 GB ram

Ostatnio instalowalem ubuntu, a raczej probowalem. Najpierw przy uruchamianiu instalacji 8.10 sie wieszal, ale dowiedzialem sie ze ma problemy z modemem speedtouch wiec po odlaczeniu udalo sie zainstalowac. Niestety przy wlaczeniu systemu monitor sie wylaczal, lub po prostu widzialem czarny ekran. Sprobowalem 8.04 i to samo.

Czy mozecie podac mi jakas sprawdzona wersje ubuntu, ktora da sie zainstalowac na ati bez takich problemow a po instalacji sterownikow(bez tygodnia zabawy) pozwoli uzywac aplikacji 3d(compiz,gry itd.) bez wysypywania sie grafy? Ewentualnie prosze o wytlumaczenie + podanie sterownikow.

Prosze o pewne informacje i w miare proste wytlumaczenie co i jak, poniewaz na linuxie sie nie znam, wiec zrozumiale prosze :)

W zwiazku z bardzo "madrym" regulaminem zaloze jeszcze 2 inne tematy z oddzielnymi pytaniami...

@Do modow

Uzywalem opcji szukaj, ale zadne odpowiedzi mnie nie usatysfakcjonowaly badz nie byly zrozumiale, w zwiazku z czym mi nie pomogly.
I am the master of my fate. I am the captain of my soul.
scotch
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 03 maja 2009, 12:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: Inne

Odp: ATI - Ktore Ubuntu?

Post autor: scotch »

Jestem nowy . Nie jestem nowicjuszem w windzie.Zainstalowałem ver 8.10 na laptopie z płyty LIVE .
Miałem też problem . Przy instalacji wybież F4 wybór niżej - nie domyślne lecz te niżej ,powrót i instaluj potem pytania i gładko . U mnie na laptopie PIII 1GHz , HDD 20G ,Ram 256 M poszło . Śmiga aż miło . Walczę tylko z rozdzielczością ekranu na ATI Mobile M3 max to 800x600 . Poczytaj fora to nie winda
Awatar użytkownika
iszopl
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 28 paź 2007, 18:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Odp: ATI - Ktore Ubuntu?

Post autor: iszopl »

Poczekam jeszcze na kilka odpowiedzi. Przede wszystkim mi chodzi zeby po instalacji sterownikow ati 3d dzialalo, a nie wywalalo mi grafike. Chyba sterowniki ze strony ati beda najlepsze, ale czekam na wasze odp.
I am the master of my fate. I am the captain of my soul.
Awatar użytkownika
EF
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 781
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: ATI - Ktore Ubuntu?

Post autor: EF »

Z tego co wiem, w nowym xorgu sterowniki Ati Catalyst obsługują karty od HD2200 w górę. Więc poleciłbym spróbować Ubuntu 9.04
Chakra Linux user.
Aristarh

Odp: ATI - Ktore Ubuntu?

Post autor: Aristarh »

Ubuntu 9.04, stery instaluj automatycznie z ubuntu, niczego nie ściągaj z neta, instalujesz Ubuntu 9.04, system administracja sterowniki i jazda.
Awatar użytkownika
iszopl
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 28 paź 2007, 18:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Odp: ATI - Ktore Ubuntu?

Post autor: iszopl »

Ok dziekie wielkie, tylko jeszcze male pytanko. x86 czy x64 tylko przy x64 moge miec problemy z polaczeniem z netem bo mam modem usb speedtouch. Podobno ubudsl daje rade jak sie zainstaluje jakies paczki.

I czy po instalacji 9.04 moge doinstalowac polski jezyk czy tylko ang. narazie jest? Znam angielski ale jednak lepiej sie na PL pracuje.
I am the master of my fate. I am the captain of my soul.
scotch
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 03 maja 2009, 12:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: Inne

Odp: ATI - Ktore Ubuntu?

Post autor: scotch »

Czy na ATI MobileM3 też zadziała? Chodzi tylko o rozdzielczość a nie fajerwerki .Od rana szukam nie mogę znaleźć odpowiedzi
Awatar użytkownika
ghost212
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 09 gru 2007, 17:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: ATI - Ktore Ubuntu?

Post autor: ghost212 »

iszopl pisze:I czy po instalacji 9.04 moge doinstalowac polski jezyk czy tylko ang. narazie jest? Znam angielski ale jednak lepiej sie na PL pracuje.
Nawet nie musisz nic doinstalowywać, podczas instalacji wybierasz język Polski i wszystko jest cacy.
EROSMRW

Odp: ATI - Ktore Ubuntu?

Post autor: EROSMRW »

Wpisz w google takie wyrazy jak "ati installation guide" z dopiskiem intrepid lub jaunty lub inna wersja Ubuntu...
LordD
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 29 lis 2006, 12:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: ATI - Ktore Ubuntu?

Post autor: LordD »

Mam kartę HD2600XT, w 9.04 domyślne zamknięte sterowniki zamulają tak, że w zasadzie ograniczają znacząco funkcjonalność systemu. Natomiast jeśli zainstaluję sterowniki ze strony producenta w trybie automatycznym wszystko działa ok.
Awatar użytkownika
lumidee
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 11 gru 2008, 17:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: ATI - Ktore Ubuntu?

Post autor: lumidee »

ja mam X700 Pro i na otwartych wszystko pięknie chodzi. compiz, filmy HD, flash w firefoxie widze przynajmniej u mnie poprawe w stosunku do 8.10. Jeśli chodzi o stery zamknięte to w 9.04 nie próbowałem ich instalować, ponieważ miałem komplikacje w 8.10 z akceleracja 3D. Jeśli na otwartym działa, to po co sobie życie komplikowac:grin:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości