Suwak zmiany poziomu jasności w (x,l)ubuntu - zmiana czułości

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Lalit
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 25 paź 2012, 09:51

Suwak zmiany poziomu jasności w (x,l)ubuntu - zmiana czułości

Post autor: Lalit »

Czy wiecie jak powiększyć czułość suwaka zmiany poziomu jasności w (x,l)ubuntu? Na początku jest poziom "0" czyli "widzę ciemność". Potem poziom "1" minimalnej jasności, który jest niestety zbyt jasny, szczególnie jak ogląda się laptopa w przyciemnionym pomieszczeniu. Wszystkich poziomów jest chyba 8 aż do maksymalnej jasności monitora. Jak zwiekszyć ilośc poziomów, np. do 15, lub aby przynajmniej poziom "1" minimalnej jasności nie był aż tak jasny?
[r4]
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1048
Rejestracja: 08 maja 2007, 07:40
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Suwak zmiany poziomu jasności w (x,l)ubuntu - zmiana czułości

Post autor: [r4] »

Podejrzewam, że ma to związek z implementacją ACPI dla twojego konkretnego modelu laptopa. Jako obejście problemu mogę zaproponować zabawę poleceniem

Kod: Zaznacz cały

xgamma -gamma <liczba>
Lalit
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 25 paź 2012, 09:51

Re: Suwak zmiany poziomu jasności w (x,l)ubuntu - zmiana czułości

Post autor: Lalit »

Pozdrawiam:) Nie działa mi ta xgamma niestety. póki co znalazłem w necie info i zrobiłem wg niego i na razie działa choć muszę używać terminala "na piechotę":

instalacja programiku za pomocą sudu apt-get xbacklight

gdy mam tą minimalną jasnośc, która dla mnie jednak za jasna to muszę podciemnić ekran poleceniem xbacklight -2 z terminala.

Jednak to się niestety nie zapamietuje i muszę za każdym razem uruchamiać terminala. Czy jest jakiś suwak graficzny na menu dla tego xbacklight aby ułatwic sprawę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości