Mega Kombajn do wszystkiego na Ubuntu jednocześnie......

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
grabarz186linux
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:52
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Mega Kombajn do wszystkiego na Ubuntu jednocześnie......

Post autor: grabarz186linux »

Zacznę od tego,że niektórym może się to wydawać wprost nieprawdopodobne co chcę zrobić,ale to w niedalekiej przyszłości zrobię i chciałbym was zapytać o radę co sądzicie o takim moim Kombajnie do Wszystkiego

W niedalekiej przyszłości zamierzam nabyć tą obudowę komputerową http://www.pc-lider.pl/Obudowy/Big-Towe ... ZARNA.html z tym,że komp ma być Mega Kombajnem na Ubuntu jednocześnie tzn jednocześnie do:

- 2 niezależne nety jeden od drugiego na dwóch kontach pod Ubuntu jednocześnie
- zgrywania pod konsolą z 400 radi internetowych jednocześnie na 10 pulpitach wirtualnych odpalone po 50 konsol i 50 radi internetowych
- 2 lub 3 tunery satelitarne po 4 głowice model TBS 6984 PCI-E DVB-S2 Quad służące do zgrywania filmów i seriali z n-ki + opcja multiroom na 6 dekoderów,tylko najgorsze w tym jest ponoć co 6 godzin aktywacja karty a to by zakłócało zgrywanie z tych dekoderów multiroom,więc chyba pozostanie opcja opcja cyfrowego polsatu też na 2 dekodery to przynajmniej będzie z czego zgrywać,bo tam nic nie trza aktywować ponownie......
- TV na kartę z tym niby cyfrowym dekoderem......
- Komp ma służyć również do przerabiania filmów na plik powiedzmy 1GB lub mniej tzn nagrywam powiedzmy jednoczesnie 10 filmów to po zakończeniu będzie trza je przerobić w 10 programach do przeróbki to myślę programy na 10-ciu pulpitach wirtualnych otworzyć.....
- Komp ma służyć też jako szafa grająca....
- Jako serwer plików w domu i jako FTP....
- Dysków to tak przynajmniej 12x3TB...
- Gdyby pod kartą TBS 6984 PCI-E DVB-S2 Quad nie udało się zgrać HD to kupić ze 3-4 Hauppauge HD-PVR...
- Do monitoringu z 4 lub 6 kamerami...
- Do drukowania i skanowania...
- Do zasysania plików z aMule...
- Do Gimpa,bo dużo będę na nim siedział...
- Do kompa podpięta duża wieża będzie..
- Na dwóch kontach odpalone po 20 wirtualnych pulpitów...
- Jenoczesne zgrywanie,przerabianie i kopiowanie na dysk zewnętrzny...

Takie właśnie coś chce u siebie stworzyć tylko ile ram to by potrzebowało to wszystko,bo podejrzewam,że nie mało i jeszcze pod uwagę biorę przełanczanie z jednego konta na drugie i odwrotnie.Ciekawe czy nie będzie mi przy zgrywaniu na x kanałach przy przełanczaniu na inne konto powiedzmy gdzieś mi się zatnie chwilowo obraz do tego dochodzą jeszcze kawałki zgrane z 400 stacji i kopiowanie z dyska na inny dysk zewnętrzny też może trochę przymulić...I najważniejsze pytanie czy komp się nie zawiesi gdy to wszystko co napisałem wyżej będzie chodziło jednocześnie przez długi okres czasu?????

Wypowiedzcie się jakbyście to widzieli ???????
norvoles
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1113
Rejestracja: 04 sty 2008, 20:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Mega Kombajn do wszystkiego na Ubuntu jednocześnie......

Post autor: norvoles »

Ty to tak na serio?

Nie pytam po o to, ale ja tego nie widzę na jednym kompie. Na dwóch to już prędzej, bo łatwiej tym potem zarządzać, ale na jednym to jest lekko karkołomne.
- zgrywania pod konsolą z 400 radi internetowych jednocześnie na 10 pulpitach wirtualnych odpalone po 50 konsol i 50 radi internetowych
Dla mnie to trochę bez sensu. Przypuszczam, że to dałoby się zrobić ja pomocą jednego dużego skryptu i jednej konsoli, ale jak chcesz.
- Komp ma służyć również do przerabiania filmów na plik powiedzmy 1GB lub mniej tzn nagrywam powiedzmy jednoczesnie 10 filmów to po zakończeniu będzie trza je przerobić w 10 programach do przeróbki to myślę programy na 10-ciu pulpitach wirtualnych otworzyć.....
Nie lepiej zwyczajnie je kolejkować? Z resztą, do konwersji filmów nie potrzebujesz wcale pulpitu. Masz spore pole do popisu jeśli chodzi o skryptowanie.
- Komp ma służyć też jako szafa grająca....
MPD
Takie właśnie coś chce u siebie stworzyć tylko ile ram to by potrzebowało to wszystko,bo podejrzewam,że nie mało i jeszcze pod uwagę biorę przełanczanie z jednego konta na drugie i odwrotnie.
Od 8GB bym zaczynał się zastanawiać. W sumie, to po co dwa konta?
I najważniejsze pytanie czy komp się nie zawiesi gdy to wszystko co napisałem wyżej będzie chodziło jednocześnie przez długi okres czasu?????
No na Ubuntu masz to ryzyko. Debian Stable byłby lepszy, przynajmniej pod względem stabilności samego systemu.
Jak dla mnie to to by mogło wszystko działać w jednym terminalu nawet, tylko musiałbyś wtedy solidnie przemyśleć zarządzanie tym wszystkim. Skrypty ogrom rzeczy mogą Ci tu zautomatyzować, ale to już Twój zgryz jak to rozwiążesz
[r4]
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1048
Rejestracja: 08 maja 2007, 07:40
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Mega Kombajn do wszystkiego na Ubuntu jednocześnie......

Post autor: [r4] »

Zacznijmy od http://so.pwn.pl/lista.php?co=radio bo "ovious troll is obvious".

Wszystko, o czym wspomniałeś da się zrealizować, pod warunkiem, że sprzęt, którego chcesz użyć jest kompatybilny z Linuksem oraz interfejsy wytrzymają streaming takiej ilości materiału HD. Nie wspominając już o ripowaniu czterystu stacji radiowych, bo średnia przepustowość łącza musiałaby być na poziomie przynajmniej 6 MB/s.

Wątpię, żeby ten twój "mega kombajn" był zwykłym komputerem domowym, prędzej klaster lub porządna maszyna serwerowa.
Ilość wirtualnych pulpitów nie ma znaczenia.
Awatar użytkownika
van.den.vons
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 31 maja 2010, 10:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Mega Kombajn do wszystkiego na Ubuntu jednocześnie......

Post autor: van.den.vons »

Pytanie poza konkursem... piracką wypalarnię płyt zamierzasz uruchomić? Czy te jakiś serwer ABW, czy innej szpiegowskiej siatki?
grabarz186linux
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:52
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Mega Kombajn do wszystkiego na Ubuntu jednocześnie......

Post autor: grabarz186linux »

Na wstępnie 2 niezależne nety na dwóch kontach użytkownika 2x12Mbps z tego właśnie 2 konta

- Jak najbardziej serio myślę o takim kompie do wszystkiego
- Nie bawiłem się jeszcze skryptami mógłbyś mi nakreślić jak to wygląda w przypadku zgrywania z tylu radii????
- Kolejkowanie w konwersji filmów w szerokie pole do popisu dzięki skryptowaniu mógłby mi ktoś nakreślić więcej?
- Debian stabilniejszy wiem o tym ale nie miałem jeszcze okazji go przetestować więc nie pozostaje nic innego jak się zacząć nim zainteresować
- Mógłbym zrezygnować z kilku wymagań ewentualnie na drugiego kompa przerzucić : szafa grająca,monitoring,FTP,skanowaniu,drukowanie,Gimp czy gdybym go trochę odciążył z tych to czy reszta na kombajnie działałaby bez zarzutu???
-Chciałbym by to wszystko chodziło na jednym właśnie kompie
- Może dobrym pomysłem byłoby nie kupienie karty satelitarnej z 4-ma głowicami tylko kilka Hauppauge HD-PVR ale z drugiej strony to ogranicza się tylko z zgrywania jednocześnie z 4 kanałów a na karcie z 4 głowicami już nawet z 20-stu kanałów jak tam pisze w opisie tej karty.Gdyby powiedzmy nie chodziło to wszystko stabilnie zgrywanie z kilkunastu HD jednocześnie to mógłbym zgrywać nie w HD z tych samych kanałów co zapewne komp by się mniej męczył...
- Mógłby mi ktoś wyjaśnić na czym by polegało kompresowanie filmów w kolejce w skryptowaniu,na jakiej zasadzie to działa????

Nie zamierzam żadnego piracenia prowadzić ani nic z tym podobnego,a chcę zrobić to dlatego iż po prostu chcę mieć taki sprzęt w domu....

Co myślicie o tym co napisałem ??????
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Re: Mega Kombajn do wszystkiego na Ubuntu jednocześnie......

Post autor: Hwiparam »

:pt36: Zacznijmy od tego czy na prąd do tego swojego kombajnu wyrobisz :?: Nie wspominając już o łączu internetowym.
- Do zasysania plików z aMule...
Nie zamierzam żadnego piracenia prowadzić ani nic z tym podobnego
To się samo w sobie wyklucza.
Awatar użytkownika
ethanak
Wygnańcy
Posty: 3054
Rejestracja: 04 gru 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Mega Kombajn do wszystkiego na Ubuntu jednocześnie......

Post autor: ethanak »

grabarz186linux pisze:Na wstępnie 2 niezależne nety na dwóch kontach użytkownika 2x12Mbps z tego właśnie 2 konta
(...)
Co myślicie o tym co napisałem ??????
Że jakby nie liczyć 2x12 Mbps to dwa razy mniej niż 6 MBps
grabarz186linux
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:52
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Mega Kombajn do wszystkiego na Ubuntu jednocześnie......

Post autor: grabarz186linux »

To wezmę neta 2x25Mbps żaden problem.Co do aMule owszem chodzi filmy zgrywam na innego kompa na którym mam Ultimate Edition 2.2 na baźie ubuntu 9.04 komp ma monitor 22 cale mnie do oglądania wystarczy mam takie Kino domowe....

Co do aMule chodzi nie ukrywam jestem ja i 55 milionów użytkowników na świecie http://edk.peerates.net/servers.php?sel ... k=1&sort=5

Na prąd wyrobie bez problemu.....
[r4]
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1048
Rejestracja: 08 maja 2007, 07:40
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Mega Kombajn do wszystkiego na Ubuntu jednocześnie......

Post autor: [r4] »

grabarz186linux pisze:Na wstępnie 2 niezależne nety na dwóch kontach użytkownika 2x12Mbps z tego właśnie 2 konta

- Jak najbardziej serio myślę o takim kompie do wszystkiego
(...)
Co myślicie o tym co napisałem ??????
"Konta" użytkownika nie mają tutaj nic do rzeczy, potrzebowałbyś po prostu jednej solidnej światłowodowej rury do Internetu, typu 155 Mb/s. Więcej interfejsów i zaczynają się schody z tablicami routingu i load-balancingiem.

"Jak najbardziej na serio" postawiłeś ciekawe ćwiczenie umysłowe, a nie rzeczywistą propozycję konfiguracji -- proponuję zacząć od lektury o architekturze komputerów (zwrócić szczególną uwagę na przepustowości szyn i interfejsów) oraz o tzw. HPC (High Performance Computing).

Jeśli idzie o przetwarzanie danych, to nie jest to żadna czarna magia, choć nie twierdzę przy tym, że byłoby to łatwe. Musiałbyś zapewne użyć jakiejś macierzy bądź wręcz rozproszonego systemu plików, by to wszystko przechować. Samo oskryptowanie i automatyka to też nie nowy wynalazek przy bogactwie i różnorodności dostępnych rozwiązań. Natomiast zrobienie tego z głową i efektywnie... to już zupełnie inna bajka.
grabarz186linux
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:52
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Mega Kombajn do wszystkiego na Ubuntu jednocześnie......

Post autor: grabarz186linux »

Dzięki wszystkim za uwagę..... Pozdro Linuxiarze.....
Awatar użytkownika
rom
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1309
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Mega Kombajn do wszystkiego na Ubuntu jednocześnie......

Post autor: rom »

Po jednej minucie nagranej z każdego z 400 radiów daje ponad 6,5 godziny muzyki! Kiedy masz zamiar tego słuchać? Masę materiału trzeba będzie odsiać, bo będzie się powtarzał.
Co do filmów, to nie nadążyłbym z wpisywaniem tytułów w wyszukiwarkę :D I jak wyżej - kiedy to wszystko obejrzeć? Klasykę kina, seriale i gnioty...
także = też
tak że = więc
JaJacek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 10 kwie 2011, 22:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Mega Kombajn do wszystkiego na Ubuntu jednocześnie......

Post autor: JaJacek »

Nie mów hop .... ta wyżej wymieniona karta Quad jest przeznaczona tylko do programów FTA (tak myślę) , bo nie ma nic mowy o CI ....
natomiast ta jak bardziej : http://www.recreo.info/index.php?p33,tb ... -dvb-s2-ci

Można nie na niej zgrywać do 8 kanałów z jednego transpondera ... co pozwala mi przypuszczać, że występuje tu raczej tylko kopiowanie sygnału z satelity , a dekodowanie do mpeg-2 odbywa sie póżniej .(uzytkownik to wykonuje raczej)

Do 10 procesów konwertujących na raz filmy , będzie potrzeba troszeczkę mocy procesora a właściwie procesorów
i pewnie będzie potrzeba znacznie większej zabawki niż typowy, nawet najnowszy wypasiony domowy komputer ....
www.chomikuj/mkol63
Awatar użytkownika
van.den.vons
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 31 maja 2010, 10:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Mega Kombajn do wszystkiego na Ubuntu jednocześnie......

Post autor: van.den.vons »

Pokazałem opis tej konfiguracji znajomemu, który buduje serwery, klastry, duże kompy przemysłowe, ale i mniejsze - tyle, że wydajne. Stwierdził, że to się technicznie jak najbardziej da zrobić, ale są szanse bliskie "0", że w jednej obudowie. To cudeńko, będzie potrzebowało lekko licząc 3.000-4.000 Watt mocy, czyli tyle co dwie pralki podczas podgrzewania na raz. Do tego ciepło, jakie to monstrum będzie wytwarzać, wielkość szafy (szaf?), w których to będzie zamontowane, huk wytwarzany przez zasilacze, wentylatory... Coś w sam raz jak prezent pod choinkę.
JaJacek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 10 kwie 2011, 22:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Mega Kombajn do wszystkiego na Ubuntu jednocześnie......

Post autor: JaJacek »

- 2 lub 3 tunery satelitarne po 4 głowice model TBS 6984 PCI-E DVB-S2 Quad służące do zgrywania filmów i seriali z n-ki + opcja multiroom na 6 dekoderów,tylko najgorsze w tym jest ponoć co 6 godzin aktywacja karty a to by zakłócało zgrywanie z tych dekoderów multiroom,więc chyba pozostanie opcja opcja cyfrowego polsatu też na 2 dekodery to przynajmniej będzie z czego zgrywać,bo tam nic nie trza aktywować ponownie......
- TV na kartę z tym niby cyfrowym dekoderem......
O tych tunerach pisałem powyzej w wiadomości ...
Ale jest zasadnicze pytanie : ile pragniesz wykupić abonamentów ,przynajmiej 6 na na n-ke i 2 na polsat cyfrowy ?
Bo jedna karta jest przypisana na stałe do jednego tunera (lub kieszeni) z jedną głowicą ...
Nie dotyczy to Cyfry+ , bo tam nie ma takich ograniczeń.

Z pewnego forum :

"wybór pomiędzy dostawcami płatnej telewizji kodowanej nie jest łatwy
i zależy nie tylko od ceny abonamentu i długości okresu umowy .
Ważna jest też zawartość pakietów i różnice pomiędzy nimi a także
jakość sprzętu umożliwiającego odbiór programów danej platformy.

W przypadku porównania CYFRA+ i N warto zwrócić uwagę zwłaszcza na
kwestie jakości technicznej urządzeń odbiorczych.

Decydując się na N jesteśmy skazani na "jedynie słuszny odbiornik
satelitarny nbox lub nbox recorder" ponieważ karty tej platformy są
pairingowane z terminalami i nie działają w innych odbiornikach.

Karty Cyfra+ są natomiast pełnosprawne i mogą pracować w dowolnym
dekoderze obsługującym system kodowania Mediaguard.
Jest to ważne gdyż posiadając własny odbiornik satelitarny tzw.
niezależny ( nie pochodzący od żadnej platformy) można zmieniać
kolejność programów i odbierać sygnał wielu satelitów a ponadto
korzystać z kart ( odbierać programy) wielu platform cyfrowych.
W jednym odbiorniku można mieć np jednocześnie karty Cyfra+ i Polsat

Wracając do tematu: N oferuje kanały HD bez dopłaty cyfra liczy za
każdy program HD dodatkową opłatę . Cyfra + można odbierać we
własnym dekoderze N-ki odbierać w normalnym dekoderze się nie da.

Cyfre + często wybierają posiadacze kilku telewizorów bo jej ofertę
można rozdzielic na pare odbiorników w domu dzięki tzw. cardsplitter-
om . Dzięki czemu opłacając 1 abonament można oglądać programy
kodowane na kilku telewizorach w domu niezależnie .

Cyfra jest obecnie oferowana w promocyjnych cenach nie zmienia to
jednak faktu że jest ona uważana za najdroższą z polskich platform .
Pamiętać należy że cyfra jest tylko jednym z kilku odziałów
wielkiego koncernu jakim jest CANAL+ posiadający kilka platform w
Europie oraz wlasne wytwórnie filmowe, jeden z oraganizatorów
międzynarodowego festiwalu filmów w Cannes ...
Cyfra podobnie jak pozostałe platformy grupy CANAL+ posiada prawa do
pokazywania licznych transmisji sportowyc w tym Lige angielska,
francuską ...

n-ka jest dobra dla singli ponieważ jej konstrukcja pakietów
powoduje że jeśli chcemy wybrać programy dla całej
rodziny ...wowczas wychodzi ona drożej niż cyfra czy polsat.
ten fakt wynika z podzialu na tematyczne grupy kanałów
w platformach innych niż n jest mieszanka programów o róznych
tematach min dlatego popularna jest cyfra "
www.chomikuj/mkol63
grabarz186linux
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:52
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Mega Kombajn do wszystkiego na Ubuntu jednocześnie......

Post autor: grabarz186linux »

Powiem tak zależałoby mi na ty,by zgrywać z kanałów HD filmowych.J
- z N-ki bym abonament 99zł,bo tam są te kanały,które mnie interesują z Multiroom Standard HD,bo na 6 dekoderach można oglądać jak zapewniają na stronce n-ki... No to chyba da rade podpiąć do tamtej karty co napisałeś... I 1tv na kartę... Przejrzałem dokładnie dziś wszystkie zasoby cenowe w stosunku do oferty kanałowej...

Mógłbym też wźiąść full pakiet cyfry jeśli też jest Multirrom HD na kilka dekoderów...

To może podpowiedziałbyś co byłoby najlepsze do tego zgrywania z kilku kanałów jednocześnie????? I jaką wźiąłbyś ofertę,albo rozpisać jakby to wyglądało.......

Także jeśli dałoby rade z multiroom HD z n-ki zgrywać na raz z kanałów w 1 cenie abonamentu + 10zł za każdy następny dekoder to łykam,jeśli nie da rady tak zgrać to 6 osobnych luzem,tak samo w przypadku cyfry by było....

-- 8 lut 2012, o 22:36 --

"Po jednej minucie nagranej z każdego z 400 radiów daje ponad 6,5 godziny muzyki! Kiedy masz zamiar tego słuchać? Masę materiału trzeba będzie odsiać, bo będzie się powtarzał.
Co do filmów, to nie nadążyłbym z wpisywaniem tytułów w wyszukiwarkę :D I jak wyżej - kiedy to wszystko obejrzeć? Klasykę kina, seriale i gnioty..."


Jak pisałem chcę mieć po prostu taki sprzęt w domu.Robiłem już eksperymenty z radiami ze zgrywaniem z konsoli streamripper,powtarza się masa kawałków masz racje....
JaJacek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 10 kwie 2011, 22:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Mega Kombajn do wszystkiego na Ubuntu jednocześnie......

Post autor: JaJacek »

Jak pisałem chcę mieć po prostu taki sprzęt w domu
No właśnie kryteria doboru sprzętu, każdy jakieś ma ... akurat opiszę moje kryteria na wczoraj , rok temu czyli poprostu SD.
A sprzęt do kryteriów na dziś i na jutro , czy za rok to po prostu trzeba poznać i zdecydować ....

Chcę sobie mieć teledysk na komputerze , z ogólnie dostepnego programu na satelicie, lub po prostu jakiś program z dowolnego kanału. Korzystając z tunerów platform cyfrowych. Niestety było to nie możliwe do tej pory , bo twarde dyski były w środku , lub nawet jest niemożliwe w przypadku n-ki , nawet gdy są dyski zewnętrzne , po prostu szlaban , również szlaban , tuner niezależny + karta n-ki .
Najlepsze możliwości to tuner niezależny + cyfra.
W optymalnym doborze sprzętu pomogą opinie innych , wiec warto czytać odpowiednie strony ...
Tu na ten temat i trochę o Hauppage ..
http://www.grupy.banzaj.pl/zgranie,mate ... 11_02.html

Nie zamierzam brać oferty cyfry , więc po szczegóły HD odsyłam ....
Dziś przeglądałem wypowiedzi o jakimś modelu tunera opticum , owszem nagrywa HD , ale są problemy przy przewijaniu i edycji już nagranego materiału ....
A i też na oglądanie i obróbkę HD też jest potrzebny dobry sprzęt ... mój z 1Gb ramu jest za mały ...
www.chomikuj/mkol63
grabarz186linux
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 03 lut 2012, 21:52
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Mega Kombajn do wszystkiego na Ubuntu jednocześnie......

Post autor: grabarz186linux »

Chyba dobrze mówisz trza się zapoznać i na bieżąco być z tym tematem i ogólnie z tego typu możliwościami różnych sprzętów....
JaJacek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 10 kwie 2011, 22:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Mega Kombajn do wszystkiego na Ubuntu jednocześnie......

Post autor: JaJacek »

Ogólna propozycja na zmontowanie kombajnu do nagrań z tv sat .
W zależności od potrzeb .....
Potrzebne :
1. Linux
2. Karta Cyfry +
3. Splitter, tu przykłady : http://dmtrade.pl/index.php?k7,splitery ... odowe-wifi
4. Konwerter Octo - (OCTO to konwerter ośmiowyjściowy, umożliwiający podłączenie do 8 tunerów niezależnie )
lub mniejszy ...
5. tuner karta - http://www.recreo.info/index.php?p33,tb ... -dvb-s2-ci
sztuk - w zależności ile potrzeba.
Uwagi .('W przeprowadzonych testach pod systemem Ubuntu 11.04 i oprogramowaniu VDR udało się z 1 głowicy nagrać 8 kanałów z 1 Transpondera, w trakcie ciągłego użytkowania odbiornika poprzez przełączanie kanałów (test z dyskiem SSD). Zapisany materiał był bez efektów mozaiki czy artefaktów i zgubionych klatek - 100% dobrego zapisu."
Trzeba sprawdzić , czy potrafi dobrze zapisać do 8 kanałów kodowanych z 1 transpondera .)
6. Lub tunery USB - http://www.recreo.info/index.php?p6,tbs ... -dvb-s2-ci
Uwagi - Ile potrafi nagrać kanałów z jednego transpondera ?
7 . Lub inne z tej strony, np. karta 4 głowicowa -do programów niekodowanych ....
8. Komputer lub komputery, w zależności ile jest gniazd pcie x 1( widziałem od 1 do 4 na płycie głównej )

Pomysł , jak najlepiej wykorzystać nagrywanie, 1 karta czy głowica na 1 transponder
Listy kanałów na satelicie - http://www.hdtv-sat.eu/tunery_satelitar ... _s,45.html
www.chomikuj/mkol63
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości