Niemożność połączenia z siecią komputerów w firmie

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
shortykrk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:01
Płeć: Mężczyzna

Niemożność połączenia z siecią komputerów w firmie

Post autor: shortykrk »

Witam forumowiczów !

Mam następujący problem, otóż w firmie jest sieć, niektóre kompy po kablach, niektóre po wifi, ogólnie wszystkie ładnie się widzą i mają dostęp do głównego folderu udostępnianego przez komputer "matkę" (win xp) który jest kluczowy ponieważ przez niego idzie wymiana danych zarówno między pracownikami jak i do maszyny - ja niestety jako posiadacz ubuntu 11.04 na laptopie nie jestem w stanie ów folderu zobaczyć i z niego korzystać co jest bardzo kłopotliwe.

Po kliknięciu na folder 'sieć' widzę folder 'sieć windows' po klinieciu na niego mam komunikat ' Zamontowanie położenia nie jest możliwe, Uzyskanie listy udziałów z serwera się nie powiodło ' , nadmienię ,że mój laptop bez problemu łączy się z internetem.

Próbowałem szukać ale bezskutecznie ponieważ w większości tematy dotyczą samego połączenia z netem lub udostępniania plików do sieci. Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2011, 23:53 przez shortykrk, łącznie zmieniany 1 raz.
kruchy.jr
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 03 lip 2008, 20:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Niemożność połączenia z siecią komputerów w firmie

Post autor: kruchy.jr »

Nie wiem czy to pomoże w rozwiązaniu problemu, ale może będzie jakimś obejściem jeśli zadziała. Spróbuj dostać się wpisując pasku (CTRL+L w nautilusie) adresu smb://ip/udział czy wtedy będzie działać
Abel
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2006, 14:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Re: Niemożność połączenia z siecią komputerów w firmie

Post autor: Abel »

Jak połączyć ze sobą komputer Mac i komputer z systemem Windows:

Wybierz w Finderze z menu Idź > „Połącz się z serwerem”.


W polu „Adres serwera” podaj adres sieciowy komputera, używając jednego z poniższych formatów:

smb://nazwaDNS/nazwa_udziału smb://adresIP/nazwa_udziału


Postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie, aby podać grupę roboczą, nazwę użytkownika i hasło dostępu. Następnie wybierz katalog, do którego chcesz uzyskać dostęp.

Po połączeniu z udostępnionym katalogiem za pomocą polecenia „Połącz się z serwerem”, jego ikona może pojawić się w pasku bocznym Findera lub na biurku.

Keywords: khelp kmosx5
znalazłem na innym forum przy okazji jak szukałem rozwiązania mojego problemu
Może pomoże
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości