Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
Witch Lady
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:43
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: Witch Lady »

wupra pisze:Sprzedaż gier niezależnych twórców może być dużo bardziej skomplikowana niż przypuszczałem na początku. W większości przypadków spotykam się z negatywną odpowiedzią albo z warunkami które są nie do przyjęcia.
O.o Aż dziwne.
pancernik pisze:Kiedyś była taka świetna gra Super Frog na Amigę. Jakby ktoś ją podrasował to by się sprzedawała :)
Ja chcę! Ja chcę! Chętnie bym kupiła.

Mi się Farma podoba. ;) Też bym to kupiła.

Super design strony, teraz wygląda profesjonalniej i bardziej zachęca do kupowania. Tylko gdyby strategii było więcej... :(

Btw, kupnem używanych gier nie jestem zainteresowana. W ogóle to najchętniej bym chciała mieć od razu wersję Win i Lin.
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

Nie jednokrotnie w tym wątku było poruszane zagadnienie wysokich cen, otóż niemożliwe stało się możliwe.
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: makson »

Za krótkie robisz te promocje.
Zanim ludzie to przeczytają i wygospodarują pieniądze, to będzie już po wszystkim. Promocja powinna trwać od 1 do 2 tygodni, żeby osoby które będą chciały z niej skorzystać miały faktycznie taką okazję.

Poza tym, to rzeczywiście super okazja i mam nadzieję, że rozrusza trochę biznes.
Pozdrawiam
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

W tym przypadku miałem tylko dwa wyjścia, skorzystać z unikalnej okazji (danej przez LGP, trochę wbrew ich intencji) i zorganizować w bardzo krótkim czasie promocję lub postąpić tak jak właściciele innych sklepów i nic nie robić (może mają rację, przynajmniej nie ponoszą ryzyka).

Trochę się pospieszyłem z tym osądem, TuxGames jutro rozpoczyna własną promocję z podobnymi cenami.
wupra
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 463
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: wupra »

Mam dobrą wiadomość promocja została przedłożona o jeden dzień, kończy się jutro o godzinie 10.
lmviii
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 29 maja 2010, 21:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: lmviii »

Co się dzieje z wuprą i tuxplay ??? Jakiś atak awaria czy coś???
Awatar użytkownika
kordys
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 226
Rejestracja: 13 mar 2007, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Czy Canonical powinien skomercjalizować Ubuntu?

Post autor: kordys »

mat napisał(a):
digger90 napisał(a):
"nie ma gier"

Kłopot w tym, że gry dla Linuksa istnieją, ale niewiele osób je kupuje:

http://forum.dobreprogramy.pl/lista-gie ... 50971.html

Użyłem cudzysłowu, więc chyba wiesz co miałem na myśli Co do listy to niezła robota.
Niezła lista... tia... Nie żebym się czepiał ale IMHO nie ilość a jakość jest w tym przypadku odpowiednim wyznacznikiem. Z tych wszystkich tytułów to może z 20 jest miodnych a reszta? No ale jak już ktoś wcześniej wspomniał PC służy do pracy i multimediów a konsole do grania.
Awatar użytkownika
kordys
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 226
Rejestracja: 13 mar 2007, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Czy Canonical powinien skomercjalizować Ubuntu?

Post autor: kordys »

-- 27 cze 2011 16:41 --

kordys napisał(a):
Niezła lista... tia... Nie żebym się czepiał ale IMHO nie ilość a jakość jest w tym przypadku odpowiednim wyznacznikiem. Z tych wszystkich tytułów to może z 20 jest miodnych a reszta?


Po pierwsze nie warto oceniać gier w które nigdy nie miałeś okazji zagrać. Po drugie należy zwrócić uwagę, że mamy producentów oraz osoby, które tworzą lub chcą tworzyć gry dla Linuksa. Więc wszystko zależy generalnie od obecnych użytkowników Linuksa oraz wyników sprzedaży poszczególnych gier dal tego systemu.

kordys napisał(a):
No ale jak już ktoś wcześniej wspomniał PC służy do pracy i multimediów a konsole do grania.


Przypominam, że mówimy o osobach, którzy grają 2-3 razy w tygodniu.

Skąd osąd że nie grałem? Ja nie osądzam...
Nawet jak ktoś gra 2-3 razy w tygodniu to nie oznacza że powinien być skazany na tytuły które nie są w ścisłej czołówce światowych hitów!
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Czy Canonical powinien skomercjalizować Ubuntu?

Post autor: mat »

kordys pisze:Skąd osąd że nie grałem? Ja nie osądzam...
Przypomnij sobie:
kordys pisze:Nie żebym się czepiał ale IMHO nie ilość a jakość jest w tym przypadku odpowiednim wyznacznikiem. Z tych wszystkich tytułów to może z 20 jest miodnych a reszta?


Jakim cudem wybrałeś liczbę 20 gier i wskazałeś, że pzostałe nie są twoim zdaniem "miodne"?
kordys pisze:Nawet jak ktoś gra 2-3 razy w tygodniu to nie oznacza że powinien być skazany na tytuły które nie są w ścisłej czołówce światowych hitów!
Skazany? Nie ma tutaj żadnego skazania. Użytkownicy Linuksa własnymi portfelami świadomie decydują jakich gier oczekują od producentów. Na początku były firmy np Loki software, Tribsoft, Hyperion, Vicarious Visions, Runesoft itd. które tworzyły hity dla Linuksa sprzedawne często za ponad 150 zł, ale ludzie nie polubili tego pomysłu. Stworzenie tego rodzaju gier wymaga czasu i pieniędzy, a wiele osób jest bardzo niecierpliwych i nie widzą powodu dla którego mieliby płacić często więcej za wersję dla Linuksa. W chwili obecnej mamy głownie LGP, które wydaje często te bardziej znane gry oraz wielu producentów indie. To właśnie producenci indie są obecnie dla użytkowników Linuksa ważniejsi, ponieważ mniejsze gry są tworzone bardzo szybko i sprzedawane w tej samej cenie co wersja dla Windows. Jest to prawdopodobnie ponad kilka tysięcy użytkowników Linuksa, którzy chcą grać na systemie Linux i własnym porfelami podjęli decyzję jakich gier chcą dla tego systemu. Natomiast miliony uzytkowników, którzy tylko postanowili zainstalować daną dystrybucję Linuksa i trochę się nią pobawić nie są istotne dla producentów. Poniewaz jeśli nie kuują gier z logiem Linuksa to dla producentów są "klientami widmo", którzy najczęściej pojawiają się petycjach adresowanych do róznych producentów, ale równie szybko znikają, gdy producent wydaje daną grę dla Linuksa i oczekuje, że miliony osób ją kupią. W chwili obecnej możemy marudzić na obecny wybór użytkowników Linuksa, którzy kupują głownie gry indie, ale nie mamy na nich żadnego wpływu. Chociaż dzięki nim czasami jakiś duży producent wydaje jakąś znaną grę dla systemu Linux, a więc ich decyzje są istotne dla wszystkich, którzy obecnie korzystają z Linuksa i są zainteresowani grami.
Awatar użytkownika
kordys
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 226
Rejestracja: 13 mar 2007, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Czy Canonical powinien skomercjalizować Ubuntu?

Post autor: kordys »

Przypomnij sobie:

kordys napisał(a):
Nie żebym się czepiał ale IMHO nie ilość a jakość jest w tym przypadku odpowiednim wyznacznikiem. Z tych wszystkich tytułów to może z 20 jest miodnych a reszta?


Jakim cudem wybrałeś liczbę 20 gier i wskazałeś, że pzostałe nie są twoim zdaniem "miodne"?
A jaki związek z Twoim osądem mają wypowiadane moje słowa? Skoro napisałem że 20 tytułów z całej listy jest wg. mnie miodna to dowodzi mojej racji. A racja jest taka że osądziłeś mnie na nijakiej podstawie. Jak to nie ma skazania? @mat przecież nawet na "chłopską" logikę to jest oczywiste. Call of Duty: Black OPS - jest na linuksa? Nie ma! StarCraft 2 - jest na linuksa? Nie ma! Wiedźmin 2 - jest na linuksa? Nie ma! Są to światowe hity których nie ujrzysz na platformie z logo Pingwina! ( Chodzi mi o natywne wsparacie).
W chwili obecnej możemy marudzić na obecny wybór użytkowników Linuksa, którzy kupują gry głownie gry indie, ale nie mamy na nich żadnego wpływu. Chociaż dzięki nim czasami jakiś duży producent wydaje jakąś znaną grę dla systemu Linux, a więc ich decyzje są istotne dla wszystkich, którzy obecnie korzystają z Linuksa i są zainteresowani grami.
A jakiż to tytuł pojawił się przeciągu 4 lat poza Enemy Territory: Quake Wars ?

Z całym szacunkiem ale Twoje wywodu w moim odczuciu mają charakter wmuszania w czytelnika swoich przekonań.
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Czy Canonical powinien skomercjalizować Ubuntu?

Post autor: mat »

kordys pisze:A jaki związek z Twoim osądem mają wypowiadane moje słowa? Skoro napisałem że 20 tytułów z całej listy jest wg. mnie miodna to dowodzi mojej racji. A racja jest taka że osądziłeś mnie na nijakiej podstawie. Jak to nie ma skazania? @mat przecież nawet na "chłopską" logikę to jest oczywiste. Call of Duty: Black OPS - jest na linuksa? Nie ma! StarCraft 2 - jest na linuksa? Nie ma! Wiedźmin 2 - jest na linuksa? Nie ma! Są to światowe hity których nie ujrzysz na platformie z logo Pingwina! ( Chodzi mi o natywne wsparacie).
Jeśli wskazujesz konkretną liczbę gier na podstawie listy, którą sporządziłem, a potem wystawiasz własną ocenę to zakładam, że grałeś we wszystkie gry. Nigdy nie odważyłem się krytykować gry w którą nie miałem okazji zagrać, a nie we wszystkie gry z listy grałem. Nie możesz zazdrościć, czy narzekać na producentów, którzy nie tworzą gier dla Linuksa. Ponieważ nadal mamy firmy oraz osoby, które pracują nad grami dla tego systemu. Co dziwne, niektórzy mieli okazję zapoznać się z podobnymi wyżej komentarzami, a jednak nie porzucili rozwijania gier dla systemu Linux. Dlaczego?
Nie możemy oczekiwać od producentów ciągłego tworzenia hitów, skoro użytkownicy Linuksa nie chcą ich kupować w odpowiedniej ilości. Chciałbyś pracować za darmo przez kilka miesięcy nad komercyjną grą dla systemu Linux? Przykładowo Ryan Gordon tworzył niektóre gry w takich warunkach. Czy myślisz, że inni producenci nie mają podobnych problemów z wydawaniem gier dla Linuksa? W łatwy sposób można krytykować różnych producentów, ale znacznie ciężej jest rozwiązać problemy, które stoją przez firmami oraz osobami rozwijającymi gry dla Linuksa.
kordys pisze:A jakiż to tytuł pojawił się przeciągu 4 lat poza Enemy Territory: Quake Wars ?
Z tych najbardziej znanych można wspomnieć o Quake Live, X3: Reunion, Sacred, Prey, Dragon's Tale, Regnum Online, Jack Keane, Ankh 2 Heart of Osiris itd.

http://gry.ubuntu.pl/index.php?q=wpis/l ... temu-linux
kordys pisze:Z całym szacunkiem ale Twoje wywodu w moim odczuciu mają charakter wmuszania w czytelnika swoich przekonań.
Bzdura. Po prostu interesuje mnie historia gier dla Linuksa, wywiady z producentami, zapowiedzi gier dla Linuksa oraz inne tego rodzaju informacje i na tej podstawie piszę o rzeczach, które niekoniecznie muszą ci się podobać. Niestety nie mam na to zbyt wielkiego wpływu, ponieważ interesują mnie głownie fakty z tym związane.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2011, 16:24 przez mat, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
kordys
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 226
Rejestracja: 13 mar 2007, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Czy Canonical powinien skomercjalizować Ubuntu?

Post autor: kordys »

Z tych najbardziej znanych można wspomnieć Quake Live, X3: Reunion, Sacred, Prey, Dragon's Tale, Regnum Online, Jack Keane, Ankh 2 Heart of Osiris itd.
Niech sprawdzę... no tak Sacred - 2004 rok, a Prey 2006. Prey przeportowany dzięki icculus.org. bodaj że w 2009 roku - ŚWIEŻYNKI?
Jack Keane i cała reszta - hitami to one nie są!
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Czy Canonical powinien skomercjalizować Ubuntu?

Post autor: mat »

kordys pisze:Niech sprawdzę... no tak Sacred - 2004 rok, a Prey 2006. Prey przeportowany dzięki icculus.org. bodaj że w 2009 roku - ŚWIEŻYNKI?
Dla Linuksa daty wydania są inne, a więc były to nowe gry dla systemu Linux w momencie ich wydania, ale nie dla Windows.
kordys pisze:Jack Keane i cała reszta - hitami to one nie są!
Sprawdź kto je tworzył.
Awatar użytkownika
kordys
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 226
Rejestracja: 13 mar 2007, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Czy Canonical powinien skomercjalizować Ubuntu?

Post autor: kordys »

Dla Linuksa daty wydania są inne, a więc były to nowe gry dla systemu Linux w momencie ich wydania, ale nie dla Windows.
Jeżeli już są plany wydania to 2 lub 3 letni poślizg w dzisiejszych czasach to kpina.
Sprawdź kto je tworzył.
Jack Keane - Studio DECK13 - no faktycznie znani jak się patrzy

@mat - z całym szacunkiem - ja po Twoich wypowiedziach (a może nie tylko ja) widzę w Tobie postawę konserwatysty który w idei głoszonych wypowiedzi stara się za wszelką cenę wysławiać system linuks za naj w każdym calu. Oczywiście każdy ma prawo do wygłaszania swoich opinii, co tutaj ma miejsce, jednak w dalszym ciągu uważam że użytkownicy linuksa są skazani na brak tytułów z górnej półki.
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Re: Czy Canonical powinien skomercjalizować Ubuntu?

Post autor: mat »

kordys pisze:Jeżeli już są plany wydania to 2 lub 3 letni poślizg w dzisiejszych czasach to kpina.
Sądzę, że bardzo ciężko jest utrzymać przez ten okres zespół ludzi pracujących nad daną grą, skoro poczatkowe zamówienia ledwo przekraczają 250 sztuk.
kordys pisze:Jack Keane - Studio DECK13 - no faktycznie znani jak się patrzy
"As the product sold very well and won several awards (especially in Germany)"

http://en.wikipedia.org/wiki/Deck13_Interactive

VENETICA "BEST GERMAN ACTION GAME" 2009!

http://www.deck13.com/com/archive.html
kordys pisze:ja po Twoich wypowiedziach (a może nie tylko ja) widzę w Tobie postawę konserwatysty który w idei głoszonych wypowiedzi stara się za wszelką cenę wysławiać system linuks za naj w każdym calu. Oczywiście każdy ma prawo do wygłaszania swoich opinii, co tutaj ma miejsce, jednak w dalszym ciągu uważam że użytkownicy linuksa są skazani na brak tytułów z górnej półki.
To zabawne zwłaszcza, że ten post piszę korzystając z Mac OS X. W sumie obecnie nie uważam żadnego systemu za doskonały. Po prostu spędziłem 7 lat korzystając z systemu Linux, a więc jakoś cięzko mi się od niego odzwyczaić, być moze dlatego, że dawno już nie korzystałem z systemu Windows w domu. Chociaż to chyba bardziej dlatego, że kupiłem gry, które nie działają pod innymi systemami operacyjnymi.
Użytkownicy Linuksa sami podejmują takie decyzje, przecież przykładoo Runesoft zrezygnował z tworzenia gier dla systemu Linux z powodu słabych wyników sprzedaży. Niestety potem wydali np. Europa Universalis 3 wyłącznie dla Mac OS X, a to jest bardzo zła wiadomość dla fanów gier strategicznych.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2011, 17:23 przez mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kordys
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 226
Rejestracja: 13 mar 2007, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: kordys »

Widząc konserwatywność w Twoich wypowiedziach wyłączam się z tej rozmowy.
Co do Studio DECK13 - ich produkty otrzymują nagrody ale nie są nawet w pierwszej 30 top gier. Poza tym ja widzę tutaj pewną analogię. Jak w przypadku samochodów włoskiej korporacji. Otrzymują dziesiątki nagród a i tak ich sprzedaż jest niczym w porównaniu jak samochodów z koncernu niemieckiego.

To wszystko na temat gier w świecie linuksa. Dziękuję za uwagę.
Szarpiwar
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 76
Rejestracja: 14 paź 2006, 08:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: Szarpiwar »

Czy ktoś wie, czemu forum wupry od dłuższego czasu nie działa? chciałem pograć w quake wars, ale są pewne problemy na ubu 64bity, a na tamtym forum miałem rozwiązania.
Awatar użytkownika
makson
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1542
Rejestracja: 23 mar 2009, 07:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: makson »

wupra od dłuższego czasu wygląda już na sklep-widmo. Dopóki nie dostaniemy jakiejś oficjalnej wiadomości od właściciela co dalej ze sklepem, to bym na razie podchodził do niego z rezerwą.

P.S. Czy przypadkiem problem w Quake Wars dotyczy opóźnionego dźwięku? Jak tak, to w pliku konfiguracyjnym '~/.etqwcl/base/etqwconfig.cfg' trzeba zmień słowo 'alsa' na 'pulse'.
Miałem Linuksa, zanim stało się to modne.
Szarpiwar
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 76
Rejestracja: 14 paź 2006, 08:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: Szarpiwar »

nie, dotyczy niezgodności bibliotek 32 i 64 bit :) znalazłem w necie rozwiązanie, ale w ogóle mi nie pomogło, a wręcz przeciwnie, posypał mi się system. Ponadto z tego co pamiętam to nie miałem polskich napisów (sam wpadłem na to, że trzeba je podmienić z wersji demo, ale na forum było jakieś prostsze rozwiązanie zdajsie) i jeszcze coś z przypisaniem klawiszy, że na na klawiszach czatowych wyłączało grę jak dobrze pamiętam. Na forum wupry był temat i wszystko było ładnie rozwiązane.
zippa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 65
Rejestracja: 28 sie 2011, 08:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Wupra - pierwszy w Polsce sklep z grami na Linuksa

Post autor: zippa »

Nie na moją kieszeń te gry mogły być tańsze , albo np. EA itp dają też wydania na Linuks na Maca jakoś dają ;-)
Sprzęt:
Main Laptop: MacBook Air 2020 i5 10th gen/8GB/512 GB SSD (macOS)
2nd Laptop: Toshiba L300 C2D/2GB/120GB SSD (Ubuntu Mate)
Desktop: i3 6th gen/8GB/480 GB SSD + 2TB HDD (Windows 11+Ubuntu 20.4 LTS)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość