OT, chwilowo o tendencjach na rynku hardware do gier.

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
xc1256

OT, chwilowo o tendencjach na rynku hardware do gier.

Post autor: xc1256 »

Toshio1988 pisze: @ TOPIC

Mnie w ubuntu jedynie wkurza sprawa z grami na linux i grami przez WINE. Niektore gry swietnie sie wlaczaja i mozna grac. Natomiast niektore lubią wywalać komunikat monitora OPTIMUM MODE RESOLUTION 1280x1024 60hz.... co jest wkurzajace probowalem wszelkich sztuczek i do dziś lipa.

Gdyby nie ta sprawa to spokojnie wszystko gra.
polecam konsolę, tak jak to robią Japończycy, największy rynek consol do gier jest właśnie tam, ZERO problemów z grami :wink:
idea zaprojektowania i wykorzystywania komputerów była inna, nie do gier....
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: Savpether »

Hm no tak tylko szkoda ,ze gry na konsole są duzo drozsze niz odpowiedniki tychże gier na PC.
A to Ci dopiero niespodzianka, za to, za 4 lata, kupię grę na ps3 i nawet nie zerknę na wymagania i nie będę musiał proca i grafę zmianiać oraz ramu dokładać. Kupię i będę patrzył tylko na miłe screeny z gry, a na wymagania nie spojrze, za to Ty będziesz obgryzał pazury, że nowy tytuł Ci nie pójdzie:D
Open your mind for mental revolution. It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. This is your world. This is our world. The revolution is now.
menthosh
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 424
Rejestracja: 05 gru 2009, 12:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: menthosh »

Toshio :D To był tekst miesiąca. Dajmy na to PES który na PC kosztuje 125zł, zaś na konsolę 140zł. A różnica w grafice i rozgrywce ogromna.

Chcialem jeszcze porównać kilka gier ale niestety, te gry (podobnie jak większość nowszych) zostały wydane tylko na konsole. Zawaham się nawet o tezę że kupowanie najnowszych tytułów na PC to mały grzeszek widząc screenshoty z tych samych gier na PC a na konsolę. Różnica to conajmniej rok.

Jeśli dalej się opierasz wykalkuluj ile Ciebie wyniesie kupno jednej nowej, wymagającej gry na PC i jednej na konsolę. Do każdej rubryczki dodaj cenę komputera który uciągnie tę grę na maksymalnych wymaganiach i cenę konsoli. Ojojoj - wyszło na plus dla konsolowców.
przemek_2007
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 60
Rejestracja: 07 sty 2006, 23:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: przemek_2007 »

Savpether pisze:A to Ci dopiero niespodzianka, za to, za 4 lata, kupię grę na ps3 i nawet nie zerknę na wymagania i nie będę musiał proca i grafę zmianiać oraz ramu dokładać. Kupię i będę patrzył tylko na miłe screeny z gry, a na wymagania nie spojrze, za to Ty będziesz obgryzał pazury, że nowy tytuł Ci nie pójdzie:D
pełna zgoda, w momencie wydania każdego nowego tytułu pierwsze pytania to te o wymagania:) ale nie wszystko jest na konsole np. seria Total War którą uwielbiam:/

a i z tymi 4 latami to chyba przesadziłeś, jak ktoś chce grać w najnowsze tytuły to do 4 lat nie dotrwa z tym samym sprzętem:) ja bym celował raczej w rok maks 2 lata (oczywiście mówię o przyzwoitej rozdzielczości etc.):)
Awatar użytkownika
Hwiparam
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 814
Rejestracja: 14 lip 2009, 19:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64

Odp: Co Was najbardziej irytuje w Ubuntu?

Post autor: Hwiparam »

Savpether pisze:A to Ci dopiero niespodzianka, za to, za 4 lata, kupię grę na ps3 i nawet nie zerknę na wymagania i nie będę musiał proca i grafę zmianiać oraz ramu dokładać. Kupię i będę patrzył tylko na miłe screeny z gry, a na wymagania nie spojrze, za to Ty będziesz obgryzał pazury, że nowy tytuł Ci nie pójdzie:D
Za 4 lata pewnie nie kupisz gry na PS3, bo wtedy będzie już PS4 ;) Tak samo jak dzisiaj nie ma chyba za wiele gier na PS2 ;)
Ubuntu: "Nie możesz używać tej samej wersji OS przez 12 lat i cały czas otrzymywać do niej aktualizacje oraz wsparcie!"
Arch Linux: "Hahahahaha Rolling Release robi brrrrrr!!!"

Miej wygooglane, a będzie ci dane ;)
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: OT chyba o grach ale trudno wyczuć.

Post autor: Savpether »

Ta przesadziłem, ale to po to by utrzeć nosa zbujowi... :P Jedak wiesz wolę konsolę i normalnego kompa do pracy i grania w jakieś średnie gry, niż kombajn z kaloryferem gratis, na którym za rok nie pogram na full w najnowsze tytuły, pewnie znowu przesadzam, ale odbierzcie to sobie jak chcecie:D
Open your mind for mental revolution. It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. This is your world. This is our world. The revolution is now.
Toshio1988
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 26 paź 2009, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64

Odp: OT chyba o grach ale trudno wyczuć.

Post autor: Toshio1988 »

o.0 Ho ho najazd konsolowców się rozpoczął...

Wiesz jak się ma solidnie złożony sprzęt z możliwością rozbudowy :) ramu czy tez mozliwosc laczenia kart w SLI NVIDIA to nie patrze nawet na wymagania ;) bo kazda gra zasuwa na wszystkich maksymalnych ustawieniach detalach . Nawet NVIDIA ma 3D vision ;) wiec moge poczuc sie jakbym byl w tej grze. Ciekaw jestem czy ta wasza PS3 umozliwia renderowanie filtru 3D :D na grafike gry by moc grac w 3D ^^.

Poza tym nie jestem maniakiem by co chwile w kazdy nowy tytul pocinac :). Mi wystarcza 1 , 2 czy 3 gierki na miesiac . Ekonomicznie mnie taniej wychodzi komputer i ma wiecej mozliwosci. Porownywalem grafike PS3 z PC w niektorych momentach duzo gorzej wypada .

Nie jestem przeciwnikiem konsol od razu mowie. Jestem po prostu realistą . Miałem przyjemnosc zagrac na PS3/XBOX360/Wii zadna z nich nie zrobila na mnie wrazenia :).


Poza tym ja jestem miłośnikiem gier strategicznych wiec powodzenia z uruchomieniem jakiejś strategii na PS3 :). Age Of Empires 3 , Starcraft 1 / 2 , TZAR, Krzyzacy, Twierdza i wiele innych. Na pewno je odpale na waszych super konsolach ;).
Poza tym PS3 nowe gierki nie obsluzy na maxa tej grafiki. Bo renderowanie ma duzo slabsze od obecnej najlepszej karty graf na PC GTX460.
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: OT chyba o grach ale trudno wyczuć.

Post autor: Savpether »

Chodzi o to, że za cenę ps3 pogram w gry w które bym nie śnił grać na kompie za tą samą cenę, a za dwa lata kupię ps4 która będzie kosztować max tyle co minimalna rozbudowa Twojego kompa(w większości zakup nowej jednostki).

Też jestem realistą xD Podstawowe zastosowanie komputera znasz? :P Gry to tylko przystawka, komp jest głównie do czegoś innego niż granie. Główny cel konsoli znasz?

Dziękuję, pozamiatane, idę spać bo jutro mam na 13 i muszę się wyspać xD To cios dla tych, którzy mają na 8 i też muszą się wyspać:P

Tak apropo łączyć można tylko niektóre modele i muszisz mieć odpowiednią płytę główną ;) a to kosztuje

GTX460 to teraz powiedz mi ile osób ją posiada?
Open your mind for mental revolution. It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. This is your world. This is our world. The revolution is now.
Awatar użytkownika
Jusko
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1380
Rejestracja: 21 gru 2007, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: OT chyba o grach ale trudno wyczuć.

Post autor: Jusko »

Toshio1988 pisze: Poza tym PS3 nowe gierki nie obsluzy na maxa tej grafiki. Bo renderowanie ma duzo slabsze od obecnej najlepszej karty graf na PC GTX460.
Tak, tylko że twórcy zawsze dopieszczą to tak, że gierka na konsoli będzie działać aż miło, zachowując przy tym fajną jakość grafiki. Argument z grami na PC których nie ma na konsole jest odbijany - na PC nie ma wielu gier, które są na konsole (Heavy Rain, Gears of War 2, Gran Turismo...). Czasy mamy jednak już uniwersalne od czasu wydania Xbox 360 - większość komercyjnych gier ma swoje konwersje zarówno dla PC jak i konsol. Dla mnie konsola wygrywa tu właśnie brakiem wymagań. Choć po paru latach widać pewne zabiegi programistów by gra działała dobrze na konsoli, to nadal grafika trzyma poziom i działa płynnie, podczas gdy w PC trzeba już dokupować części. Konsola to wydatek raz na parę lat, przy czym jak wspomniałem czasy mamy już uniwersalne i wydania gier są dla paru platform na raz.
Registered Linux User - Number 482487

http://juskoit.cba.pl
Toshio1988
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 26 paź 2009, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64

Odp: OT chyba o grach ale trudno wyczuć.

Post autor: Toshio1988 »

@ Savpether

Mam odpowiednia plyte glowna, ktora posiada mozliwosc łączenia kart w SLI ;). Rozbudowa do 16gb ram.

Poza tym nie jestem maniakiem gier jak wyzej napisałem wiec zycze powodzenia z dalszym odbijaniem piłeczki w moją stronę.

Jestem miłośnikiem strategii wiec Panowie czytaliscie to czy tez moze olaliscie ? ;)

Jakos strategii nie ma na konsoli .


@ Jusko

Owszem to co mowisz to prawda . Tylko powiedz mi jak na konsoli mam grac w strategie ? W ogole na nie jest znikoma ilosc strategii o ile wogole sa :).

@ TOPIC

Czy konsole posiadaja renderowanie filtra 3D na grafikę gry ? :) By móc pograć i poczuć się jakby się tam było osobiscie ? . Wątpie.
przemek_2007
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 60
Rejestracja: 07 sty 2006, 23:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: OT chyba o grach ale trudno wyczuć.

Post autor: przemek_2007 »

przerabiasz 3 gierki na miesiąc i nie jesteś maniakiem? to ile przerabiają maniacy?:shock:
xc1256

Odp: OT chyba o grach ale trudno wyczuć.

Post autor: xc1256 »

przemek_2007 pisze:przerabiasz 3 gierki na miesiąc i nie jesteś maniakiem? to ile przerabiają maniacy?:shock:
maniacy robią sobie przerwy na potrzeby fizjologiczne i na zaspokojenie głodu po 30h nie przerwanej gry...:wink:
Awatar użytkownika
Potulniaczek
Wygnańcy
Posty: 143
Rejestracja: 08 gru 2010, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: OT chyba o grach ale trudno wyczuć.

Post autor: Potulniaczek »

Zastanawia mnie jedna rzecz.Czołowi producenci kart graficznych robią POTWORY,po to tylko,żeby sobie pograć na komputerze.Po kilka wiatraków i szum jak nieszczęście.Taka konsola malusia,podłącza się do 40-calowego telewizora i gra chodzi aż miło.Można wygodnie rozsiąść się w fotelu i oddać się rozrywce.Wrzucasz płytkę i grasz.Nie musisz kombinować z rozdzielczością,bo się tnie.A tutaj kupujesz grafikę za 3 tysiące,żeby sobie zagrać w najnowszy tytuł.A gdzie reszta,procek,RAM,Płyta?
@Toshio1988 Stawiasz się,bo masz wypasiony komputer prawdopodobnie za dużą kasę.Nie jest sztuką wydać worek kasy i mieć fajną rzecz.Jest sztuką wydać mało i mieć fajną rzecz :P
xc1256

Odp: OT chyba o grach ale trudno wyczuć.

Post autor: xc1256 »

dlatego koledzy z wyspy na dalekim wschodzie korzystają z konsoli do gierek :wink:, będąc nie widziałem tam aby grali na kompach. (pomijam jakieś ichniejsze pasjanse)..
Toshio1988
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 66
Rejestracja: 26 paź 2009, 17:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64

Odp: OT chyba o grach ale trudno wyczuć.

Post autor: Toshio1988 »

No rozumiem . Kompa nie mam za jakas wielka kase... wiec bez przesady nie laduje tysiace w sprzet. Max 3.5 tys wystarczy.

Po prostu jestem milosnikiem strategii wiec moze stad ta moja niechec do Waszych konsol.

NIe jestem maniakiem ;) i gdzie napisałem ,ze przerabiam 3 gry w miesiac ? Mowiłem ,ze wystarczy mi kupic jedną ,dwie lub trzy na miesiąc. Najczęściej tylko jedną kupuję bo czasu na to mało. :). Czesto kupione leza na polce ;) do momentu jak sobie o nich przypomne.


@ Potulniak

Grafikę za 3 tysiące ? A gdzie tak napisałem ?... Teraz grafika za 450zł spokojnie pociagnie gry max detals, z PhysX , CUDA, 3D VISION i inne cuda niewida...
Tylko idiota wyda kupe forsy na karte... Poza tym moj komputer nie halasuje wiec jesli umiesz projektowac tak komputer z dobrymi podzespolami znajac ich wady i zalety to unikniesz halasu. Jak grasz na konsoli to pewnie Twoja wiedza o skladaniu komputerow jest bardzo mała poniewaz komputera pewnie uzywasz do internetu pracy biurowej i komunikacji z przyjaciolmi.. Pierwszy raz widzę by ktoś zaczepił o grafikę za 3 tysiace. Poza tym mam NVIDIA GTS450 bo jest energooszczedna , bardzo wydajna , cicha w pracy , nie ma wysokich temperatur w stresie wiec chlodzenie rewelacyjne. GTX460 nie kupowałem bo pewnie niezle pozera prad . To samo z procesorem mogłem kupić wypasiony i7... wybrałem energooszczedny i wydajny i5 :).

Co do rozdzielczosci to tylko na Ubuntu kilka gier robilo z tym problemy ;). Co dziwne na Windowsie zadna gra nei robila problemu z rozdzielczoscia wiec z Ubuntu cos nie tak jest.
Takze pradu komputer nie zjada sporo.
Savpether
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 294
Rejestracja: 07 wrz 2010, 15:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: OT chyba o grach ale trudno wyczuć.

Post autor: Savpether »

Jakos strategii nie ma na konsoli .
Są?

A gra się w nie bardzo łatwo - myszka i klawa na usb.

Nie odbijam piłeczki ot dyskutuję troche:D

Co do składania PC, do pracy, czy nie - zawsze składam, później mam większą radochę z korzystania no i brak plomb na jednostce.
Open your mind for mental revolution. It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. This is your world. This is our world. The revolution is now.
menthosh
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 424
Rejestracja: 05 gru 2009, 12:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: OT chyba o grach ale trudno wyczuć.

Post autor: menthosh »

A weźcie z nim rozmawiajcie. My o jednym, on o drugim.

Po primo w strategię da się grać na konsoli i idzie to ze światnym efektem.

Po secundo:
Kompa nie mam za jakas wielka kase... wiec bez przesady nie laduje tysiace w sprzet. Max 3.5 tys wystarczy.
Wedle Twojego toku rozumowania 3.5 tysiąca na komputer to nie wielka kasa ale 1,300żł na nowiuśką ofoliowaną PS3 to majątek życia. Czy Ty aby nie jesteś fanboyem? o.O

I wreszcie po tertio:
Na mac'u też kilka gier robiło mi z grafiką problemy, na windowsie znajomemu również więc to nie jest tak że windows jest "pszepiękny" a Linux to samo zło. Wszystko zależy od sprzętu i sterowników, czasem też od głupoty gracza.
Awatar użytkownika
Dwimenor
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1260
Rejestracja: 18 mar 2008, 16:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Architektura: x86_64

Odp: OT chyba o grach ale trudno wyczuć.

Post autor: Dwimenor »

Nie ma problemu z grami na konsole?
problem z grami xbox - 402.000 wyników
problem z grami playstation - 408.000 wyników
problem z grami PC - 693.000 wyników
Konsola to też komputer. W chwili obecnej niewiele się różni od PC. Brak typowo pecetowych problemów wywodzi się z tego, że każda gra jest optymalizowana na jeden, konkretny sprzęt. Ale nie twierdźmy, że problemów w ogóle nie ma. Oczywiście dochodzi przypadek jak czołowi gracze na rynku konsol traktują nasz kraj - na przykład sprawa xbox live.

I oczywiście koronny argument: jest starcraft 2 na konsole? nie ma. Nie ma tematu.
Bardzo subiektywny ten argument :)
Poniższe zdanie jest fałszywe.
Powyższe zdanie jest prawdziwe.
menthosh
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 424
Rejestracja: 05 gru 2009, 12:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: OT chyba o grach ale trudno wyczuć.

Post autor: menthosh »

Dwimenor pisze:Nie ma problemu z grami na konsole?
I oczywiście koronny argument: jest starcraft 2 na konsole? nie ma. Nie ma tematu. :)
Jest FIFA WC 2010 na PCeta? nie ma. Nie ma tematu :)

Tak więc to kwestia gustu.
Czy konsole posiadaja renderowanie filtra 3D na grafikę gry ? :smile: By móc pograć i poczuć się jakby się tam było osobiscie ? . Wątpie.
Możecie mnie zbić ale to tak jakbyś płakał że Linux nie ma windowsowego eksploratora i nie mogę przeglądać plików. Jest za to Nautilus, da sie działać? Da się. To samo na konsolach, nie posiadają renderowania filtra 3D ale gra się lepiej i realniej niż na pc.
Awatar użytkownika
Tomahawk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 189
Rejestracja: 03 lip 2008, 11:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: OT chyba o grach ale trudno wyczuć.

Post autor: Tomahawk »

Eee tam. Mnie wystarczy jak widziałem ludzi grających na konsoli w BF:BC2. Mieli dobre wyniki na tle innych graczy, a z tego co widziałem na kompach zostaliby zamieceni w 3 sek(te 3 sekundy to czas na dojście do pola walki ;)). Dlatego też niespecjalnie są gry pozwalające na zabawę między platformami ;)

Co do sprzętu to też nie jest prawdą, że trzeba modernizować komputer co chwilę.
Gry na kompie mają zazwyczaj lepsze tekstury i gra się w wyższych rozdzielczościach niż na konsolach(tak! Gry na Konsolach wcale nie są w rozdzielczości FullHD). Do gier na średnich detalach w rozdzielczości podobnej do konsol wystarczy paroletni komputer (c2d@2.8-30Ghz+8800GT).

Konsole mają kilka plusów, ale imho minusy są zbyt wielkie(np. to, ze w praktyce nasz sprzęt może zostać ograniczony odgórnie w jakiś sposób czego przykładem jest zablkowanie opcji "OtherOS" w PS3).

Pozdrawiam
i5 2500k@4.4GHz|Ninja 2|AsRock Z68 Pro3-M|8GB Ram|R5850|Dell E228WFP|Arc Mini|M8000X|160GB SATA2
A300-14T|Ubuntu 11.04
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości